Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tapu-hesap no-kredı kartı no...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart tapu-hesap no-kredı kartı no...

arkadaslar lutfen bı sorum var sıze vıze gorusmesınde ıstenen tapu,hesap no,kredı kartı no,maas bordosu felan bunlar ne ıcın ıstenıyo acaba cok merak ettım artı annem soruyo tapuyu nıe ıstıyolar dıe

lutfen cevaplandırın arkadaslar....
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum bütün o belgeleri götürdüm şahsen ama bi tanesini bile istemediler.ama yinede yanında her ihtimale karşı durması iyi olabilir.adam sana uyuz olur şüpelenir senin ülkenle olan bağından burdaki malvarlığından orda kendini idame ettiremeceinden flan çat çıkarır gösterirsin..sadece onlar bi garanti sana yani yanında olsada olur olmasada olur ben kullanmadım hiçbirini yanımda durdu ewe aynen geldi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok kardesim ole bisi Onlar gerekli olan belgeler arasında deil. Sadece benim yan belgerler dedigim, belki sorarlarsa diye getirin dedikleri ve benim yanıma almadıgım, su ana kadar da bi yerde sorulduguna sahit olmadıgım belgeler. Zaten sordukları seyler belli. Ne yapacaklar onları. Annene selamlar ellerinden operim kafanızı takmayın...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı burak159 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok kardesim ole bisi Onlar gerekli olan belgeler arasında deil. Sadece benim yan belgerler dedigim, belki sorarlarsa diye getirin dedikleri ve benim yanıma almadıgım, su ana kadar da bi yerde sorulduguna sahit olmadıgım belgeler. Zaten sordukları seyler belli. Ne yapacaklar onları. Annene selamlar ellerinden operim kafanızı takmayın...
    cvplarınız ıcın thanks arkadaslar bende cokda onmelı olmaıgını bıluyrum ama ısde ailem bıras kıllandı bu duruma!!!
    o yusden soruyum dedım.o saman bende cok ole goturmem ynımda fazla ayrıntı....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İngilizce konuştum ve düzgün cevaplar verdim Bana ailemin ne iş yaptığını bile sormadılar. yanımda da maddiyatla ilgili herhangi bir belgede yoktu. vizeyide aldım bazı şirketler ısrarla internet sitelerine yazıp kafakarıştırıyorlar.benim acentem olursa birer fotokopisini yanına al olmassada hiç kendini yorma gerekmez dedi.

ama yinede kimseyi olumsuz etkilemek istemem vize görüşmesine en iyi şekilde gidin eğer sorun olmayacaksa yanınızda bulundurun ama 99% sormazlar bile

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benden istemediler... bende vermedim...
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben vermek istedim onlar almadılar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hatta ısrarla gereksiz belgelerin ayrılmasını istiyorlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şirketim ısrarla benden bi kaç banka hesap örneği annemin babamın ne iş yaptığına dair belge istedi.Ben götürmedim.Hiç bakmıyorlar...
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirketler ısrarla bu belgeleri istiyorlar, çünkü ABD vizesi tek bir belgeye dayandırılarak alınan bir şey değil. Mülakatın hangi noktasında konsolosluktakilerin ailenizin maddi durumuyla ilgili belgeleri görmeye karar vereceklerini bilemiyorlar. Vize almanın ne kadar riskli ve zor olduğunu bu işlere giren herkes biliyor. Yoksa ne şirketler ne de konsolosluk oturup tapuyu incelemiyor. Annenizin endişelenmesini gerektirecek bir durum yok, sadece kendi evinizde oturup oturmadığınızdan emin olmak için. Dedikleri gibi çoğu zaman bakmıyorlar, ama bakacakları tutarsa ihtimaline karşı bir fotokopisi yanınızda durursa size bir zarar gelmez. Zaten baksa bile şöyle bir bakıp geri verecek. Ben öğrenci değilim, çalışıyorum, sizlerden oldukça yaşlıyım ve İstanbul konsolosluğundaki görüşmeye Q-1 vizesi için gittim. Belki durumum sizden farklıdır ama ABD'den iş belgelerim, buradaki SSK dökümüm vb olduğu halde görüşmenin bir noktasında, kendi evimizde oturup oturmadığımızı sordu ve ver bakalım bütün belgelerini dedi.
    Gereksiz belgeler konusunda ise eğer iyi bir şirketle çalışıyorsanız zaten size ne gerekli göz ününde olacak, ne gereksiz her ihtimale karşı yanınızda bulunacak söylerler; hatta vizeye gitmeden önce son kez kontrol eder ve uygun şekilde tasnif ederler. Benim şirketim bunlara bakmazlar ama yanınızda olsun dedi iyiki de demiş.
    Unutmayın arkadaşlar, şirketler sizin vizeyi sorunsuz bir şekilde almanızı istiyorlar. Özellikle para iadesi garantili çalışanlar. Eğer üçkağıtçı değil de doğru dürüst bir şirketle çalışıyorsanız, söylediklerine kulak asmanız sizin yararınıza.
    Konu elifsu tarafından (03-05-2008 Saat 12:04 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

peki en onemli belgeler hangisi? sirket israrla 2 tane tapu getirirsen vizeyi almis bil diyor
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart tessekur

Alıntı elifsu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketler ısrarla bu belgeleri istiyorlar, çünkü ABD vizesi tek bir belgeye dayandırılarak alınan bir şey değil. Mülakatın hangi noktasında konsolosluktakilerin ailenizin maddi durumuyla ilgili belgeleri görmeye karar vereceklerini bilemiyorlar. Vize almanın ne kadar riskli ve zor olduğunu bu işlere giren herkes biliyor. Yoksa ne şirketler ne de konsolosluk oturup tapuyu incelemiyor. Annenizin endişelenmesini gerektirecek bir durum yok, sadece kendi evinizde oturup oturmadığınızdan emin olmak için. Dedikleri gibi çoğu zaman bakmıyorlar, ama bakacakları tutarsa ihtimaline karşı bir fotokopisi yanınızda durursa size bir zarar gelmez. Zaten baksa bile şöyle bir bakıp geri verecek. Ben öğrenci değilim, çalışıyorum, sizlerden oldukça yaşlıyım ve İstanbul konsolosluğundaki görüşmeye Q-1 vizesi için gittim. Belki durumum sizden farklıdır ama ABD'den iş belgelerim, buradaki SSK dökümüm vb olduğu halde görüşmenin bir noktasında, kendi evimizde oturup oturmadığımızı sordu ve ver bakalım bütün belgelerini dedi.
    Gereksiz belgeler konusunda ise eğer iyi bir şirketle çalışıyorsanız zaten size ne gerekli göz ününde olacak, ne gereksiz her ihtimale karşı yanınızda bulunacak söylerler; hatta vizeye gitmeden önce son kez kontrol eder ve uygun şekilde tasnif ederler. Benim şirketim bunlara bakmazlar ama yanınızda olsun dedi iyiki de demiş.
    Unutmayın arkadaşlar, şirketler sizin vizeyi sorunsuz bir şekilde almanızı istiyorlar. Özellikle para iadesi garantili çalışanlar. Eğer üçkağıtçı değil de doğru dürüst bir şirketle çalışıyorsanız, söylediklerine kulak asmanız sizin yararınıza.
    gercekten vermıs oldugun bılgıler ıcın sana cok tessekur ederım.bende yanımda goturmem gerektıgını dusunur oldum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)