Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: California Gezi Masrafları için bilgi isteyenler için!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation California Gezi Masrafları - Trafik kuralları

Arkadaşlar merhaba! Bu sene Work And Travel yapıcak kuzenim için hazırladığım bir döküman var Faydalı olacağını düşünüyorum sizlere.

LINKLER 12 KASIM 2012 TARIHINDE GUNCELLENMISTIR

Gezi Başlangıç Tarihi : 1-2 Ağustos.

dosya : https://dl.dropbox.com/u/81878222/Dr...%20Travel.xlsx

(SAN DIEGO - LOS ANGELES - SAN FRANSISCO - LAS VEGAS)

1-Geçen sene yapmış olduğum gezinin detaylı minimum harcamaları
    Her gezi planının olmazsa olmazları mevcut. araba kiralarken dikkat etmen gereken şeyler falan.

2- Yaşarken dikkat edilmesi gerekenler ve bana göre görülmesi gereken yerleri yazdığım bir tavsiye alanı.

not : dökümanı paylaşmak hazırlarken aklıma gelmediği için yazım biçimini ve bazı cümleleri mazur görünüz ayrica dokumani birebir ciddiye almayin arkadaslar kisiye gore gruba gore bu harcamalar tabiki degisicektir. referans almaniz icin paylasiyorum.
    Konu oguzerdem1 tarafından (13-11-2012 Saat 02:15 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

forumda zaten bu tarz konular mevcut. sende kendi gezi planini neler yaptigini ve nerde ne kadar harcadigini yazarsan gezecek kisilere fikir vermis olursun.. hangi otelde kaldin nerden araba kiraladin gibi seyleri yazarsan insanlar bunlari kullanir..herkes icin ayni travel maliyeti diye birsey olamaz.. gezecegin yerler kalacagin yerler yemegi nerde yedigin hepsi cok etkiler hatta ayniyerlerde ayni seyleri bile yapsan gittigin tarih itibariyle araba kirasi ve otel ucretleri artmis olabilir...bundan dolayi sen tecrubelerini paylas herkes kendine gereken kadar o bilgilerden alir..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

forumda bu tarz konular mevcuttur tabi zaten konuyu açmadan önce mesajda atmıştım birine mutlaka eleştri alır diye yöneticilerden biri sanırım ama cevap alamadım. mail adresinin paylaşılmasının yasak olduğunu bildiğim için. yazdığım döküman uzun olduğu için tek tek aynı seyleri düzelterek yazmak istememiştim. herkes ıcın aynı travel maliyeti diye tabiki bişey olmaz zaten dokumanın ıcındede yapılabilecek minimum maliyet olarak belirttim bunu.ama San dıegoda 10 gunluk araba kıralıcaksan daha ucuzunu bulman o standartlarda bır araba ıcın zor örnek vermek olucaksak. zaten bu ortalama bir fiyat. bu tarz detayli birsey elimizde olmayınca biz plan yaparken kör topal çıkmıştık ben arkadaşlara faydalı olmasını istedim o kadar. boş zaman bulabilirsem içindekileride tek tek yazarım ama söz veremiyorum. kısa yolu tercih etmiştim. alan bi kaç arkadaştanda ne kadar faydalı olduğunu öğrenebilirsiniz. hemen eleştirmemek lazım amacim kötü değildi halbuki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayrıca forumu 1 senedir takip edemiyorum ama hiç ama hiç sanmıyorum ki benim hazırladığım döküman kadar DETAYLI ve özelliklede TOPLU bir açıklama mevcut olsun !! neyse. bilmeden konuşmamak lazım ama düşüncemi belirtmek istedm.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla her sene binlerce kisi bati kismini geziyor.. bu konuda oldukca bilgili bircok arkadas vardir zaten forumda.. sende kendi tecrubelerini paylasirsan daha iyi olur. yani alt tarafi gezi plani bunun cok detayli gelismis bir aciklamaya cok da gerek yok bence.. burda bir konu altinda gezi planini detaylariyla yazarsan daha yardimci olacaksin ...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

alt tarafı gezi planı dediğiniz 10 mb dosya neyse zamanım olunca kısa bir detayını paylaşırım . çünkü aldığım tepkilerden yola çıkarak söylüyorum SANIRIM bazi kurallar california da zaman geçirmeyenlerin bilemeyeceği tarzdanmış. diğer eyalletlere gitmediğim için bilmiyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bence gayet iyi olmuş dökümanlar, benim çok işime yaricak o kesin,
    ama şu otel isimleri, araba kiraladığın şirketler ve özellikle gezi tarihlerini de yazarsan süper olur
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum otel isimleri aklımda değil bulmaya çalıştım ama bulamadım da booking.com dan yapıyorduk ordayken otel araştırmasını daha ucuz oteller de mevcut olmakla beraber bizim kullandığımız oteller bir tanesi hariç özel banyoluydu.
    daha ucuz oteller bulabilirsiniz ama onların banyoları ortaktır. yani her katta 1 banyo herkes kullanıyor. özetle daha ucuz oteller mevcut ama şartlar iyi değil.
    araba kiralama olayına gelince en az 10 farklı yere sormuşuzdur araba için sonuncuya artık ben gitmemiştim ordan kiraladılar arkadaşlar. arabamızda 2010 model ford tu. daha ucuz arabalar mevcuttu ama küçük ve kliması yoktu. ayrıca araba kiralarken 25 yaşın altında olunca herkes fazla para söylüyor. bilginize.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gezi resimlerinide görseydik

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı PinkFloyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gezi resimlerinide görseydik
    dostum ona yer yetmez ya sadece o gezi için 4 5 GB vardır heralde bir kısmını facebook hesabımdan görebilirsin istersen ama yasaktır diye paylaşmak istemiyorum gene adımdan ara bul

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Güzel paylaşım emeğine sağlık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

las vegasta konaklamaya "bedava" yazmışsın,nasıl bedava oluyo açıklayabilir misin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gnrguwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    las vegasta konaklamaya "bedava" yazmışsın,nasıl bedava oluyo açıklayabilir misin
    dostum las vegasta bir arkadaşımız vardı onun evinde kaldık. o kısım bizim yaptığımız harcamalar olduğu için öyle yazdım. ikinci kısımda yaklaşık otel fiyatı bilgisini görmüşsündür.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ozgurerdem1 hacı araba kirası cok ucuk yazmısın sankı 20 gunluk 1400 dolar dollar veya budget den bakarsan eger 1000 dolara 1 aylık araba cok rahat kiralandıgını gorebılırsın tabi aldıgın yer ve arabayı nereye bırakıcagında onemlı
    FORZA ES-ES

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ozgurerdem1 hacı araba kirası cok ucuk yazmısın sankı 20 gunluk 1400 dolar dollar veya budget den bakarsan eger 1000 dolara 1 aylık araba cok rahat kiralandıgını gorebılırsın tabi aldıgın yer ve arabayı nereye bırakıcagında onemlı
    dostum 20 günlük araba kirasını bizim kiraladığımız fiyat üzerinden çıkarttım yani pek gerçeği yansıtmamakta tabi. biz 13 günlük kiralamıştık arabayi onu günlüğe çevirip 20 ile çarptım belli bir süreden sonra daha farklı indirimlerde uygulanıyor tabi ki. bu arada biz arabayı SAN DIEGO dan kiraladık ve çok firma dolaştık 25 yaş altı olduğumuz için fiyat daha fazla arttı tabi. (sanırım 250 $ eklemişlerdi üzerine) ... ayrıca kiralarken arabayı kullanıcak sürücü sayısı sürücü başı 30$ (3 sürücü idik) ve limit sınırı olmadan kiraladık . eğer limit sınırı ile araba kiralanırsa ve sürücü olarak 1 kişi yazdırılırsa daha uyguna gelir tabi. Bir de biz bu planı yaparken "ya bilmediğimiz ülkedeyiz sağlam araba alalım yolda falan kalırız nasıl uğraşıcaz olm" mantığıyla yola çıktık.

Araba kirasını ve otel fiyatlarını biraz daha aşağıya çekmek mümkün. zaten 25 yaş ve üzeriysen direk 200 250 $ aşağıya inmekte araba kirası. kiralanan oteller ise vasat ile orta kalite arasında sayabileceğimiz oteller. daha ucuz oteller bulmakta mümkün.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Eline saglik oncelikle.

Araba kirasi pahali biraz.
    Otoparklar okadar tutmamisti bizim gittigimizde.
    6 Flags'e gidilmeyebilir dedigin gibi.
    Konaklamalar LA'in nerelerinde ayrintili yazsan daha iyi olur.
    LV'de nerede konakladiniz?

Bilgilerini eklersek buraya cok daha guzel olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline saglik oncelikle.

Araba kirasi pahali biraz.
    Otoparklar okadar tutmamisti bizim gittigimizde.
    6 Flags'e gidilmeyebilir dedigin gibi.
    Konaklamalar LA'in nerelerinde ayrintili yazsan daha iyi olur.
    LV'de nerede konakladiniz?

Bilgilerini eklersek buraya cok daha guzel olur.
    Beğenildiyse ne mutlu

Bizim kiraladığımızdan ucuza bulunabilir tabi mümkün az önceki mesajda yazdım biraz daha detaylı. ikinci hesapladığım ise çok uçuk dökümanı güncelledim neden öyle olduğunuda yazdım. yani ikincisi dikkate alınmamalı tam olarak mevkiilerini hatırlamıyorum çok düşündüm ama bulamadım 1 sene olmak üzere nerdeyse. ama yakındık downtown civarındaydık hep. 5-10 dk idi arabayla. Las Vegas ta arkadaşım yaşıyordu onun evinde kaldık tam olarak yerini sorar öğrenirim ama pek bir faydası olmaz heralde
    otopark konusuna gelince otel otopark kirası için günlük 30$ aldı hatta diğer otellerde öyleydi zaten çevredeki otoparkların da çoğu öyle. bir kaç adet otopark bulmuştuk 10$ olan ama o kadar kötü mahallelerdeydi ki korktuk arabayı oraya bırakmaya. en sonunda şansımıza pazarlık yapmaya gittiğimiz otopark görevlisi Türk çıktı tüm günler için 20$ aldı bizden sağolsun.

biraz daha detaylandırırım dökümanı zamanım olunca.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

SF'de 60x2=120$ ceza yedik otopaktan. Orada sikinti oluyor da baska yerlerde yasamadik onu. LV'de Luxor'da kaldik. 3 kisi 180$ verdik 2 gece icin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@oguzerdem1 hocam bu dokumani ben goruntuleyemiyorum. Bugunlerde fellik fellik aradigim dokuman. Tekrar eklenirse veya daha once indirmis olan arkaddaslardan biri eklerse cok makbule gecer.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dostum bu gece duzenleyip ekliyorum hemen.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya aga daha kasimin basindayiz gelecek eylul ekim ayinda yapacaksin travel i sakin ol o zamana kadar bircok bilgiyi bulursun. ayrica baskalarinin travel planiyla travel yapilmaz kendi isteklerini ve ihtiyaclarini ayrica maddi durumunu gozonune alarak yeni bir travel plani olusturmalisin..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı oguzerdem1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bu gece duzenleyip ekliyorum hemen.
    tesekkur ederim hocam. Beklemedeyim...

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aga daha kasimin basindayiz gelecek eylul ekim ayinda yapacaksin travel i sakin ol o zamana kadar bircok bilgiyi bulursun. ayrica baskalarinin travel planiyla travel yapilmaz kendi isteklerini ve ihtiyaclarini ayrica maddi durumunu gozonune alarak yeni bir travel plani olusturmalisin..
    Benim travel planim mevcut hocam zaten. Ben de kendime bir dokuman hazirliyorum simdiden.Gecen seneki travelimin cok plansiz olmasindan dolayi simdiden sinavlar filan yokken biraz arastirmadayim.. Travel planim ile ilgili baslik bile actim yani simdiden. Amacim benden once yapilan travellerden kendi ilgi alanima gore bir plan cikarmak. Hepsi bu....

Ayrica senin tavsiyelerini de bekleriz hocam. Tesekkurler...
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla haci ne bilim ben gezdim oralari nerdeyse gezmedigim hicbiryeri yoktur. ama boyle dokumanla filan yapmadim. sen gezilecek yerleri arastir netten gezi siteleri var ozellikler oralardan arastir. burda gordukleri yeri yazanlar da olur o sekilde yaparsin. eger bu sekilde planli yapacaksaniz tur sitelerine bakin gorulmesi gereken yerlere zaten goturuyorlar maddi olarak da iyi..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hocam dokuman ele alip da gezilmiyor zaten....

Nasil anlatayim sana derdimi bilmiyorum ki...

O zaman sana soyle diyim hocam bana kesinlikle git diyebilecegin nereler var bati yakasinda? Bunlari arastirmaktayim anlatabildim mi? Madem her yeri gezdin...

Sahiller, sehir merkezleri, binalar, eglence parklari, muzeler, su parklari,adalar... ....gibi gibi....

Mesela Grand Canyon zaten gidilecek yerler arasinda.O tarz yerleri aramiyorum yani.....

Biraz karisik oldu....Niye anlatamadim derdimi ben de bilmiyorum...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bende LV LA ve SF gezisi için çok önceden plan yapmıştım..Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.Kazandığım paranın bi kısmını travela ayırabildim haliyle harcadığım o kadar zaman boşa gitti ve sadece LV'ı gezebildim 4 gün..Tabi plan yapmanın zararı olmaz ama plan yapıp o plana uyamayıncada sanki bişeyler eksik kalmış gibi oluyor..Gerçi ben Miami ve New york için vazgeçtim LA ve SF den..sizinde planınız değişebilir,amerikada arkadaşlarınız da tatil yapar sizde katılırsınız toplu gidince herşey daha ucuza gelir vs..Bence planı amerikadayken yapın..Hem 2 ay öncesinden rezervasyon yaparsanız tatil kampanyalarından faydalanırsınız.Birde şöyle bişey var mesela budget a üye oldunuz ve araba kirası için arama yaptınız.Hoşunuza gitmedi ve çıktınız diyelim..1 hafta sonra sizin aradığınız özellikte arabada size %20 offer sunuyorlar..Yani fake arama yapabilirsiniz tatil planı yapmaya başlamadan 2 hafta önce filan..Bu oteller içinde geçerli..Yani tatil zamanı yaklaştıkça kafanız çok karışacak ve plana uyamayabilirsiniz daha güzel fırsatları kaçırabilirsiniz..Ama görmeden olmaz dediğiniz yerler varsa onları demirbaş yaparsınız ve planınız onların etrafında şekillenir..Buda benim kendi düşüncem

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende LV LA ve SF gezisi için çok önceden plan yapmıştım..Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.Kazandığım paranın bi kısmını travela ayırabildim haliyle harcadığım o kadar zaman boşa gitti ve sadece LV'ı gezebildim 4 gün..Tabi plan yapmanın zararı olmaz ama plan yapıp o plana uyamayıncada sanki bişeyler eksik kalmış gibi oluyor..Gerçi ben Miami ve New york için vazgeçtim LA ve SF den..sizinde planınız değişebilir,amerikada arkadaşlarınız da tatil yapar sizde katılırsınız toplu gidince herşey daha ucuza gelir vs..Bence planı amerikadayken yapın..Hem 2 ay öncesinden rezervasyon yaparsanız tatil kampanyalarından faydalanırsınız.Birde şöyle bişey var mesela budget a üye oldunuz ve araba kirası için arama yaptınız.Hoşunuza gitmedi ve çıktınız diyelim..1 hafta sonra sizin aradığınız özellikte arabada size %20 offer sunuyorlar..Yani fake arama yapabilirsiniz tatil planı yapmaya başlamadan 2 hafta önce filan..Bu oteller içinde geçerli..Yani tatil zamanı yaklaştıkça kafanız çok karışacak ve plana uyamayabilirsiniz daha güzel fırsatları kaçırabilirsiniz..Ama görmeden olmaz dediğiniz yerler varsa onları demirbaş yaparsınız ve planınız onların etrafında şekillenir..Buda benim kendi düşüncem

Cok tesekkur ederim hocam tavsiyeler icin o dedigin plansizliklarin %80 ini ben yasadim.... Araba altimizda gps elimizde gidecek yer ariyoruz...Bu durum cok sacma oluyor...Dolayisiyla tum zaman yolda geciyor...Gecen seneki travelimi berbat eden tek neden plansizlik....en azindan dediginiz gibi gezinin olmazsa olmazlarini oturtmak lazim.

Maddi acidan sikinti olacagini sanmiyorum. Bu sene cunku ne kiyafet ne de teknoloji alacagim amacim sadece farkli yerler gorup, gezmek olacak

Araba kiralama sirketlerini arama fikri cok hosuma gitti onu uygulayacagim...tesekkurler bunun icin....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

link guncellenmistir. yukardada belirttigim gibi birebir ciddiiye almayin herkesin plani kendine gore . ama mutlaka referans olucaktir arkadaslar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Eline sağlıkDediğin gibi herkesin planı aynı olmaz ayrı ayrı yazmışsın o bile fikir verir o bölgeye gitmek isteyenler için..Sadece bişey hatırlatmak istedim bu planın aynısını yapsalar dahi araba kirası + konaklamayı ayrı değerlendirmeleri lazım diye düşünüyorum.Zamana göre kampanya olur daha ucuz olur yada ölü sezon olur herşey pahalı olur..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@oguzerdem
    hocam cok tesekur ederim, gercekten referans olarak harika bir dokuman olmus. Bence baslik sabitlenmeli yani o kadar diyorum....

Cok tesekkurler....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

san franciscoya ilk gittiğimizde otopark fiyatlarının bu kadar pahalı olduğunu düşünmemiştik. günlüğüne 35 dolar dediler ve 3 gün kalıcaktık o kadar para vermeyi göze almadık. arabayı 1.1 mil uzağa koyup, akşam bırakıp sabah aldık 3 gün boyunca

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)