Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Alımı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Araba Alımı

cok baslik acilmis konu hakkinda ama gercekten gercek ve tecrube edilmis bilgilere ihtiyacim var.
    2.kez gidiyorum ve gidenler bilir amerikada arabasiz yasamak oldukca zor,zor olmasindan cok sikici ve bu sefer kesinlikle iner inmez araba almak istiyorum

simdi arkadaslar cok konusuluyor araba aldim sonra sattim vs. diye peki nasil aliniyor bu araba tamam ehliyetim var bircok eyalatte geciyor,gecen yil bunu test ettim, ssn im da var.peki sigorta,arabayi uzerine alma,plaka gibi olaylar nasil hallediliyor?

craiglistte arabayi bulup sahibi ile anlasilip,al parayi ver arabayi yapilmiyor sanirimbu konuda beni aydinlatirsaniz cok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu dediklerine aynen katılıyorum geçen sene watla gelmiştim şuanda internship vizesiyle bulunuyorum ve 4 ay önce araba aldım ben sana en ince detayına kadar anlatayım ben floridadayım bikere şunu aklından çıkar türk ehliyetimle takılabilirmiyim benden sana tavsiye türk ehliyetini kabul etmiyor zorunlu olarak alacaksın gittiğin eyaletin ehliyetini,çünkü bende 6 ay geçerli zannediyordum 3 defa polis çevirince ve gerekli bir azar işitince almak zorunda kaldım.Şimdi diyeceksinki ben oraya gelir gelmez almak istiyorum araba ehliyetide arabayı aldıktan sonra hallederim bende aynısını yaptım ama arabayı üstüne alman ince sigorta yapman gerekiyor sigorta yapmadan arabayı üstüne alamıyorsun burdaki sigorta şirketleride buranın sağlık sistemindeki gibi özelleştirilmiş çoğu şirket hemen hemen hepsi abd ehliyeti olmayana sigorta yapmıyor,ve eğer yaşın benim gibi 21in altında ve 3 senedir herhangi bir sigortan yoksa çok faiş fiyatlar çıkabiliyor karşına,çünkü sigorta olayı araba yaş evin varmı araba kaç gibi alakasız sorulara göre bir fiyat çıkarıyolar abd yabancı ehliyetlere sigorta yapan tek firma var benim bildiğim ve ben ona yaptırdım ismi STATE FARM bu firma yabancı ehliyetlere sigorta yapıyor aylık önüne 130-170 dolar gibi bi para çıkarıolar çünkü abd ehliyetin yok abde ehliyetini aldığında sigortanı anında deiştirmen mümkün ve ben deiştirdim geisco diye bir firma şuanda aylık 65 dolar ödüyorum aradaki fark baya iniyorPlaka işlemleri onlar en basiti craiglisten arabayı buldun adamla konuştun diyelim parayıda verdin o sana ruhsatı ve yanında bir belge daha var onu imzalıyor ve arabayı kaç paraya sattığına dair ıvır zıvır içeriyor tabi 2bin dolarlık bir arabyı 800 dolar yazdırırsanda vergiden biraz yırtıosun buda mümkün aldığın zaman adamla anlaş kağıda 800 dolar gibi bi ücret yazsın ve plaka vergisinden yırtarsın.adama parayı ödedin adam sana gerekli belgelri verdi ilk işin sigorta yaptırmak olcak gidip sigorta firmasıyla konuşup sigortayı parayı yatırdıktan sonra sana sigorta I.D'ni vercekler sonra bu sigorta I.D,passaport,ssn,türk ehliyetinle en yakın DMV yada auto tag agency gitceksin bu belgelri verip en baba 300 dolar ödersin ben 250 dolar ödedim sonra sana plakayı veriolar ruhsatını adresine gönderiyolar ve araba artık senin yazı biraz uzun oldu kusuruma bakma

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

uzun ama herşeyi ile anlatmışsın çok sağol..Oldukça bilgilendirici oldu

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

cok tesekkurler wave oldukca aciklayaci olmus,maryland da araba kiraladim bircok kez ve ne orada ne de delaware de sorn cikmadi turk ehliyetimle ilgili,buralarda sanirim turk ehliyeti ile kivirabilirim ama son ay uzunca bir amerika turu dusunuyorum ve bu ehliyet isimi gormez dedigine gore ehliyet almam gerekiyor.yani demek istedigin su sanirim ozetle oncelikle craigden arabayi al arabaya sigorta yaptir ve plaka islemlerini hallet.acikcasi islemler biraz gozumde buyudu ama legal yoldan bunlar gerekiyor sanirim
    peki arabayi ustume almadan kullansam mesela bir tanidigimla anlasip 3 ay icin arabayi kiraliyor gibi yapsam adamin eline 1000 dolar versem ve turk ehliyetimle ehliyetimin gectigi yerlerde arabami kullansam?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1000 dolar versem ve turk ehliyetimle ehliyetimin gectigi yerlerde arabami kullansam?
    türkiyemi orası be ya
    Wat

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı volkanaksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyemi orası be ya
    birkac eyalatte turk ehliyetimle araba kullandim,polis kontrolunden gectim bircok kez.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar birşey soracagım ama biliyorumki soruma cevap ya gelmeyecek yada baya uzun bi zamandan sonra gelecek..gecen yıllarda virginia busch gardensa giden arkadaşlar benım türk ehliyetim yok ve oradan ehliyet almak istiyorum.böyle bir imkanım varmı varsa şartları zorluk derecesi nasıl birde bana ekonomik masrafı ne kadar olacaktır?cevap verirseniz sevinirim vermezsenizde canınız saolsun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı seasret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey soracagım ama biliyorumki soruma cevap ya gelmeyecek yada baya uzun bi zamandan sonra gelecek..gecen yıllarda virginia busch gardensa giden arkadaşlar benım türk ehliyetim yok ve oradan ehliyet almak istiyorum.böyle bir imkanım varmı varsa şartları zorluk derecesi nasıl birde bana ekonomik masrafı ne kadar olacaktır?cevap verirseniz sevinirim vermezsenizde canınız saolsun
    http://www.turkishwat.net/ehliyet-pe...hlight=ehliyet

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

new yorkta türk ehliyeti geçiyor mu acaaba???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)