Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Otomobil Almak...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question ABD'de Otomobil Almak...

Bu yaz kısmetse benle beraber 2 arkadaş daha New Jersey'e gidicez.ABD'de de toplu taşıma bizim kadar gelişmiş olmadığından,benzin ve otomobillerde ucuz olduğundan 3 kişi ortaklaşa otomobil almayı düşünüyoruz.

Edindiğimiz bilgilere göre araçlar 700$ dan başlıyomuş.Biz de max 1200$'a kadar çıkabiliriz.

New jersey de çalışcaz aracı NJ'den mi alalım yakınlarda başka ucuza otomobil alacağımız eyalet var mı?Bide aracı aldık diyelim sigorta vs için fazladan masraf yapmamız gerekiyor mu,gerekiyosa ne kadar?(max. bütçemiz 1200$ )

Şimdiden teşekkürler...Verimli ABD günleri için bana lazım olan sorular bunlar şimdilik...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

700 dolara aldiginiz arabayla ugrasir durursunuz..surekili biyerleri parcalanir kirilir vs
    1500 dolara cok gusel arabalar alabilirsiniz bu sigorta parasi flnda toplam odiceniz para ile birlikte.1800 dolardan fazla para vemeyin arabaya..
    new jersey de bulabilirsiniz ucuza araba alinacak yerler..
    biz e gecen sene NY queensburyde arkadaslarin aldigi arabalari biliorum 1200 dolara bile aldiklari cok gusel arabalar biliyorum..hatta karavan arabalar..sizde zaten oraya gittginizde ordaki araba sartlarini goricek sasiracaksiniz
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki araba kiraları ne kadar orda haftalık fiyatlar özellikle
    bilen var mı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla bende gidince almak istiyorum ama falzda gerek yok gibi duruyo sorduklarım alma kiralarsin dediler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biz 3 arkadaş yaklaşık 4 ay yakın bi süre kalmak istiyoz.Bu yüzden geçirdiğimiz günlerin verimliliği açısından araba almamız şart görünüyor.gideceğimiz yerde küçük bi kasaba...

diğer bi sorumda şu; diyelim aldık 1500$'a bi araç.Dönüşte bunu satabileceğimiz fiyat ne kadar olur tahmini?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

NY da bir gunluk araba kirasi 80 dolardan basliodu ama buna 23 yasindan kucuk iseniz ekstra 20 dolar ve siorta parasi da eklenio
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

NJ'de araba kiraları günlük 50-55 dolar civarı 25 yaşından küçükler için.

Tabi üç aylığına başvurusanız indirim yapabilirler.

Diğer taraftan NJ ABD'nin sigorta oranları en yüksek eyaleti. Herkes sigortalarının yüksekliğinden yakınıyor.

Yepyeni arabaya 21 yaşındaki oğlu için başvuran bir türke 2200 dolar demişler 6 aylık.

Ayrıca NJ'de ehliyet de almak çok zor. En az 3 ay sürüyor.

Uluslarası veya Türk ehliyetiyle sürüyüm derseniz. Sürekli pasaportu yanınızda taşımanız lazım. Kısa süreli ABDde olduğunuzu belirtmek için.
    Ayrıca her polis kontrolünde belgelerinizi verdikten sonra polisi ikna etme süreci de var.
    Aptal herifler görüyorlar durumu gene de saçma saçma sorular soruyorlar.

Yabancı ehliyeti olana sigorta yapıyorlar mı?O da meçhul.

Araba almak için NJ çok kötü bir seçim bence.

Geçenlerde NY'da büymüş bir Türk NJ'nin aşırı kuralcı olmasından dolayı yakınıyordu.

Böyle saçma sapan bir yer New Jersey.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eyalet olarak bilmiyorum ama ben yaptığım işlemleri anlatayım.

arabamı 1000 dolara aldım araba çok sağlamdı 8000 kilometre yaptım. şansıma denk geldi. bizim bölgede 350 dolardan başlayarak 2250ye kadar araba aldı türkler. sigortayı özel şirketler yapıyor herhangi bi sıkıntı olmadı. ayrıca sigortadan sonra plaka için başvurmak gerekiyor. burdada ikamet ettiğiniz yeri gösteriyorsunuz.
    masraflar:
    araba parası: 1000$
    sigorta: 220$
    vergi:3$ arabayı 100 dolardan gösterdik hemem hemen herkes yapıyor
    plaka parası:55$
    bu işlemler için bikaç kez gidip gelmeyle beraber benzin parasıyla 1300 dolar gibi bi maliyeti oldu ama amerikada araba şart kiralama her zaman pahalıya gelir kaldığınız süre içinde hep kullanmak istiyorsanız mutlaka alın kiralamayın. ama işim gücümbittikten sonra sdc gezcem diyosanız kiralayın hem sağlam bi araba olmuş olur rahat edersiniz çünkü telaffuz edilen rakamlaraolan arabalar sağlamolmuyor pek biyerinden ufak tefek arızaları oluyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Verdiğin bilgiler için teşekkürler ''bahaya''

Bizde kesinlikle 3 kişi olduğumuzdan satın almayı düşünüyoruz.Birkaç sorum daha olacak;
    *Aracın markası,modeli
    *Aracı hangi eyalette aldınız bu fiyatlar hangi eyalet için
    *Aracı dönüşte sattıysanız kaça sattınız(satmadıysanız nerdedir araç )
    *Son olarakta bu fiyatlar geçen sene için mi geçerli bu sene için durum sence ne kadar değişmiştir

teşekkürler...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyalet olarak bilmiyorum ama ben yaptığım işlemleri anlatayım.

arabamı 1000 dolara aldım araba çok sağlamdı 8000 kilometre yaptım. şansıma denk geldi. bizim bölgede 350 dolardan başlayarak 2250ye kadar araba aldı türkler. sigortayı özel şirketler yapıyor herhangi bi sıkıntı olmadı. ayrıca sigortadan sonra plaka için başvurmak gerekiyor. burdada ikamet ettiğiniz yeri gösteriyorsunuz.
    masraflar:
    araba parası: 1000$
    sigorta: 220$
    vergi:3$ arabayı 100 dolardan gösterdik hemem hemen herkes yapıyor
    plaka parası:55$
    bu işlemler için bikaç kez gidip gelmeyle beraber benzin parasıyla 1300 dolar gibi bi maliyeti oldu ama amerikada araba şart kiralama her zaman pahalıya gelir kaldığınız süre içinde hep kullanmak istiyorsanız mutlaka alın kiralamayın. ama işim gücümbittikten sonra sdc gezcem diyosanız kiralayın hem sağlam bi araba olmuş olur rahat edersiniz çünkü telaffuz edilen rakamlaraolan arabalar sağlamolmuyor pek biyerinden ufak tefek arızaları oluyor
    Benim de birkaç sorum olacak.
    Sigortayı hangi eyaletten kaç aylığına yaptırmıştın?
    Ehliyet olayını nasıl çözdün?
    Satarken arabayı nasıl, kaça sattın?

Yanlış hatırlamıyorsam California'daydın.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizde 3 arkadas 93 model ford minivan aldik.6 silindir saglam motora sahipti.Fiyati arti plaka arti vergi 720 dolara geldi bize.Sigorta icinde aylik 70 dolar verdik.Gelirkende 600 dolara baska ulkeden geln watcilara sattik..3 ay boyunca arabada buyuk bi sorun cikmadi sadece vites yagi kattik biras.Chicagodan baslayarak kent state universty,cleveland,buffalo,niagara falls,ny,nj,washington,baltimore,delaware,virginia beach ordadanda tekrar chicagoya donmemizi kapsayan 10 gunluk bi yolculuk yaptik.Bizim icin cok gusel bi olaydi ins herkesin boyle bi sansi olur..
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı wiseman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde 3 arkadas 93 model ford minivan aldik.6 silindir saglam motora sahipti.Fiyati arti plaka arti vergi 720 dolara geldi bize.Sigorta icinde aylik 70 dolar verdik.Gelirkende 600 dolara baska ulkeden geln watcilara sattik..3 ay boyunca arabada buyuk bi sorun cikmadi sadece vites yagi kattik biras.Chicagodan baslayarak kent state universty,cleveland,buffalo,niagara falls,ny,nj,washington,baltimore,delaware,virginia beach ordadanda tekrar chicagoya donmemizi kapsayan 10 gunluk bi yolculuk yaptik.Bizim icin cok gusel bi olaydi ins herkesin boyle bi sansi olur..
    İşte bizimde planladığımız tam olarak böyle bişey birçok eyaleti gezmeyi planlıyoruz olayın travel kısmında...
    Özellikle ford ve chevrolet marka araçların ucuz olacağını düşünüyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aldığınız arabayı geri satma işi problem yaratmıyor mu ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cancan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldığınız arabayı geri satma işi problem yaratmıyor mu ?
    100-200 arasi zararla satabiliyorsun..bazen aldgin parayada satabilirsin..sans isi braz..onemli olan gitmeye yakin satmak icn arastrmak lzm
    S-pectacular

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben arabaların vites s,stemıne takmıs durumdayım kafayıher ınceledıgım arabada vıtes sılecek kolu gıbı yanda ..ve ben bu duruma uyuz oluyorum ):
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

http://www.turkishwat.net/abdde-arab...slik-t580.html

bu konuda size yardımcı olucaktır..
    AEK

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)