Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: coca cola işleri

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart coca cola işleri

merhaba arkadaşlar coca cola company işleri hakkında bilgisi olan var mı.varsa braz bilgilendirirlerse sevinirim.
    ( forumda ara diyeceklere; coca cola başlığı beya eskimiş yeni başlık açmak istedim.)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Kuak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar coca cola company işleri hakkında bilgisi olan var mı.varsa braz bilgilendirirlerse sevinirim.
    ( forumda ara diyeceklere; coca cola başlığı beya eskimiş yeni başlık açmak istedim.)
    baslığı acmakla iyi bile etmişsin bnm böle bi işin olduğundan bile haberim yoktu =) evet arkadaslar bilgilendirirseniz iyi oLur..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dediğin işler bunalr sanırsam...
    Coca Cola Merchandiser MD, NC Salisbury, Outer Banks $13.00 P/H 35-45 P/W Detaylar
    Coca Cola Truck Helper MD, NC Salisbury, Outer Banks $9.50 P/H 35-45 P/W Detaylar

şirket karalaması yapmıycaz sadece tartısma olacagı icin ismi yazıyorum experiance usa daki işler bunalr ama aslı varmı yokmu onu bilmiyorum giden yerleşen bu işlerde çalışan görmedim açıkcası
    gidenler yerleşenler varsa bu işlere bizleri bilgilendirirlerse seviniriz...
    FORZA ES-ES

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bi yaşıma daha girdim!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi yaşıma daha girdim!
    hayırdır hacı nedenki inanmadın buyuk ihtimalle böle işler olduguna demi bende inanamadım acıkcası halada inanamıyom bu işlere yerleşen varmıdırki ???
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sanırım herkes neden sorduğumu anlamıştır ..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sanırım herkes neden sorduğumu anlamıştır ..
    enteresan ya saatte 13 dolar ve 50 60 ssaat diyor kuak simdi sana bu cezbedici geliyo olabilir ama iicene bi incelemen ve varsa şirkete gidip önceki senelerde bu işlere gonderdikleri ögrencilerle irtibata gecmenı öneririm...
    FORZA ES-ES

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işte bende şuan onun çabasındayım. ama nadir bir iş olduğu için birkaç şirket gönderiyor sadece.kimse güvenemediğinden bu işi istemiyor zannedersem. Ama sende dinledin bu şartlarla alaskadakilerden bile fazla kazanabilirsin. biraz daha başlığı üstte tutmada fayda var .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

işte bende şuan onun çabasındayım. ama nadir bir iş olduğu için birkaç şirket gönderiyor sadece.kimse güvenemediğinden bu işi istemiyor zannedersem. Ama sende dinledin bu şartlarla alaskadakilerden bile fazla kazanabilirsin. biraz daha başlığı üstte tutmada fayda var .
    ama dediğim gibi belki forumdan bu işlere giden cıkmayabilir :S sana yardımcı olabilmek icin ama tabi üstte tutalım başlıgı

GUNCEL
    FORZA ES-ES

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bu konuyla ilgili kulaktan dolma bi bilgim vardı sadece.Paylasmak isterim.

Cok yakın bir arkadasmin arkadasi bu işte calısmıs.Bu işe girebilmek icin 2. gidis olması sartmıs.SSN ile alakalı bi nedenden dolayı böle bi şart var sanırım.

Arkadasimin bana söyledigine göre,3 ayda 9bin dolar yapmıs ve altında truck vermişler.
    Tabi bu işin kontejanını düsündügüm zaman türkiye capında 10 falandir
    Ben alaskaya gitmistim gecen yıl
    .Ama bu işi duydugumda ve simdide burda konusu acıldıgında söliyim,bence bu işte alaskada kazanacaginiz miktara göre pek bişey degişmez.
    Ama isin rahatlıgı oldugundan bu iş yakalanılırsa bırakılmamalı bence
    Whence I Would Like?

BannedUser
    Guest

http://www.turkishwat.net/work-trave...nce-usa-4.html

http://gezenkus.net/haber_detay.asp?haberID=280

bunu gördükten sonra 20 dolarda verse adı geçen şirketin verdiği işe gitmem dogrusu. ayrıca öyle bi araştırdım bu işi yapanları bu video dısında saati 13 dolar deli gibi para kazandım diyen görmedim. var mı buraya giden arkadaş.
    Konu BannedUser tarafından (09-02-2011 Saat 02:04 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makroklima şahsen ben kayıt olurken bunların hepsini okudum. şuan lifeguard işini seçtim ama bir yandanda bu işi kovalıyorum. Benim şirketlerden çok fazla bir beklentim yok zaten. işveren türkiyeye geleceği için iş sözleşmesi mülakatlar hep burada yapılacak. o yüzden pek bir sıkıntım yok gidenlerlede konuştum aynı şirketle tekrar gideceklerini söylüyorlar. Sanırım sen biraz tecrübelisin bu wat işi biraz şanş bilirsin sende pamuklar içinde götürüp getirmeyi hiçbir şirket vaad edemiyor. Benim görüşüm bu..

BannedUser
    Guest

makroklima şahsen ben kayıt olurken bunların hepsini okudum. şuan lifeguard işini seçtim ama bir yandanda bu işi kovalıyorum. Benim şirketlerden çok fazla bir beklentim yok zaten. işveren türkiyeye geleceği için iş sözleşmesi mülakatlar hep burada yapılacak. o yüzden pek bir sıkıntım yok gidenlerlede konuştum aynı şirketle tekrar gideceklerini söylüyorlar. Sanırım sen biraz tecrübelisin bu wat işi biraz şanş bilirsin sende pamuklar içinde götürüp getirmeyi hiçbir şirket vaad edemiyor. Benim görüşüm bu..
    aynen haklısın su ana kadar sorunsuz goturup getiren bir tane firma duymadım hepsi hakkında birşeyler var. işte paingod mesela sana o arkadasın ısmını bulsa cok yardımcı olabilir bence. pamuklar içinde götürmeyi hepsi vaat ediyor. ama yapamıyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben adı geçen şirketle gittim. Umarım seni lifeguard yaparlar çünkü bu şirket housekeeprlığa bile yerleştiremeyen bir şirket olmamaktadır. cola işini duyunca güldüm inanmayın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı agozal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben adı geçen şirketle gittim. Umarım seni lifeguard yaparlar çünkü bu şirket housekeeprlığa bile yerleştiremeyen bir şirket olmamaktadır. cola işini duyunca güldüm inanmayın
    seni hangi işe yerleştiremediler .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

seni hangi işe yerleştiremediler .
    housekeeperlik yazıyoya nedir bu şirketlerden çektiklerimiz yahu hepsi alavere dalavereci mi ? yoksa öğrenci milleti bilirsiniz 1i 10 yapar abartır öğrenci milletinini işimi dir ?
    FORZA ES-ES

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    housekeeperlik yazıyoya nedir bu şirketlerden çektiklerimiz yahu hepsi alavere dalavereci mi ? yoksa öğrenci milleti bilirsiniz 1i 10 yapar abartır öğrenci milletinini işimi dir ?

diğer şirketleri bilmem ama bu şirketi çok iyi biliyorum macera arayan survivor deneyimi yaşamak için ideal bir şirkettir

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar sirkete sokulaacak lafları sirketler bölümünde soksak daha ii oLmazmı =)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sirkete sokulaacak lafları sirketler bölümünde soksak daha ii oLmazmı =)
    arkadaşım burda şirket tartışmıyoruz bi iş var o iş hakkında yorum yaparken konu o işi sağlayan şirkete geldi onun için burda konuşuyoruz hem konuşmamız laf sokma deil ii veya yanlış yönlerini belirlemek bu işi ve işi sağlayan firma hakkında
    FORZA ES-ES

BannedUser
    Guest

arkadaşım burda şirket tartışmıyoruz bi iş var o iş hakkında yorum yaparken konu o işi sağlayan şirkete geldi onun için burda konuşuyoruz hem konuşmamız laf sokma deil ii veya yanlış yönlerini belirlemek bu işi ve işi sağlayan firma hakkında
    relax cimbomlu zaten sonunda gülücük atmış. tabi ki işin ciddiyeti cok onemli enınde sonunda bir giden yazacak buraya

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bende şirket savunan biri değiLim zaten.. bende dahil birçok kişi şirket mağduru olmustur.. bahsettiğim sey, bu iş sadece bi şirkette olabilir sirketin adı da verilebilir, beni germez yani.. fakat bu sirketi ii biLirim survivor için ideal gibi yorumlar bana göre karalamaya giriyor.. ismi gecen sirket hakkında en ufak bi bilgim dahi yok hani temsilcisi danısmanı vs vs bişe deilim.. sadece sizin acınızdan söyledim forumda sıkıntı yasayabilirsiniz ayrıca Özgür arkadasımız dediği gibi de sonunda "=)" işaretide koymustum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok hacı alakası yok gerginlikle söyleyiş tarzım biraz sert olmus şimdi tekrar okudumda ama yazımın içinde cidden sert yapmak ters davranmak yok tamamen dostca
    FORZA ES-ES

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yok hacı alakası yok gerginlikle söyleyiş tarzım biraz sert olmus şimdi tekrar okudumda ama yazımın içinde cidden sert yapmak ters davranmak yok tamamen dostca
    eyw koLay geLsin =))

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar,

Sanırım hepiniz saati 13 dolar olan bu işin büyüsüne kapıldınız Normal bişey çünkü gerçektende öyle 2010 yazında bahsedilen işte yani Merchandiser olarak Maryland/Salisbury Coca Cola'da çalıştım. Şu an elimde W2 formumda var( vergi iadesi için gerekli olan bir form) ve onda görünen toplam kazandığım para 11.763,57 dolar. Yaklaşık 1700 doları vergi olarak kesildi yani elime net gecen para 10000 dolar diyebilirm.

Bu işe kabul edilebilmek için önceden Amerikada çalışmış olmanız gerekiyor. Returner ogrenciler istiyorlar yani. Sebebi de su, size verdikleri iş gerçekten sorumluluk isteyen bir iş ( yaklaşık 4-5 marketten sorumlu oluyorsunuz ) ve İngilizce düzeyi tabiiki. İngilizcenizin iyi olması lazım cünkü başınızda bir patron yok (burası süper ) ve devamlı supervisor'unuzla telefonla iletişimde oluyorsunuz (son model blackberry telefon veriyorlar tabi )

Yapılan işe gelince, belli bir bölgede size 4-5 market veriyorlar ve bu marketlerdeki coca cola reyonlarının tamamından siz sorumlu oluyorsunuz. Yani sabah mallar geliyor. Sizde erken bi saatte (5:00 AM gibi) başlıyorsunuz işe. Bir markette işiniz bittiginde diğerine geciyorsunuz falan. Bu işe gitmek isteyenlere yegane önerim gitmeden önce vücut çalışıp kas yapmalarıdır Malum çok kasa indirip kaldırcaksınız orda. Onun dışında çalışma saatleri tamamen size kalmış. Yani işi yavaş yaparsanız (b.kunu cıkarmadan ama) patron işi bitirene kadar calışmanızı istiyor. Haftada 79 saati gördüğüm oldu. Marketler yogun oldugu için overtime'da sınır yok. Mesai ücreti de 19.50$.

Gecenin bi saati oldugundan şimdilik bu kadar yazabiliyorum. ilgilenen olursa bu forumdan cevap veririm.

İyi geceler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

leglet sağolasın paylaştığın bilgiler için...devamını bekliyoruz...

1-toplamda coco-cola işleri için kaç tane watçı alıyorlar?bu işe gitme şansı nedir? (tabi ingilizcesi iyi olan bi insan için)

2-bu işin self placement olayı nasıldır?

3-o bitane şirket var ondan başka bu işi bulan şirket var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı isosi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    leglet sağolasın paylaştığın bilgiler için...devamını bekliyoruz...

1-toplamda coco-cola işleri için kaç tane watçı alıyorlar?bu işe gitme şansı nedir? (tabi ingilizcesi iyi olan bi insan için)

2-bu işin self placement olayı nasıldır?

3-o bitane şirket var ondan başka bu işi bulan şirket var mı?
    Geçtiğimiz sene Türkiye'den 2 Türk vardı. Ben merchandiser'dım diğer çocukta truck helper dı. Resmi olarak ingilizce'ne pek dikkat etmiyolar ama kendi rahatın için ingilizcenın iyi olması gerekiyor. Sonuçta patronunla konuşuyosun.

Self placement malesef yok. Bi Türk arkadaşım vardı stuck kalmıstı iş bulamamıstı, onu sokmak için çok ugraştık ama nafile. Bide Maryland'teki warehouse un manager ı türk. Ona ragmen bişey yapamadık.

Ben gittigimde bi araba aldım. Arabam olursa overtime sınırı olmayacagını söylediler. Arabayı aldıktan sonra da diledigim kadar çalıştım. Clock in/ Clock out işlemlerini telefondan yapıyorsunuz.

Bildigim kadarıyla o şirketten başka gönderen yok malesef. O şirkette benim bir arkadaşım dahil 187 kişiyi gecen yaz işşiz bıraktı. Ama WAT tamamen şans işi bunu aklınızdan çıkarmayın. Burdaki şirketinde tabi suçu var ama önemli olan oradaki işinizi ayarlayan sponsor. ICC diye bir sponsor var ona güvenmek büyük hata olur. Ama BUNAC isimli sponsora a gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Bütün sözlerini yerine getiriyorlar. O sözünü ettigmiz şirket mesela, bu 2 sponsorla da iş yapıyor. Ben gittim hiç sıkntım olmadı, arkadasım gitti iş bulamadı zar zor araya araya iş bulduk. Bir nevi kumar yani.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı leglet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Sanırım hepiniz saati 13 dolar olan bu işin büyüsüne kapıldınız Normal bişey çünkü gerçektende öyle 2010 yazında bahsedilen işte yani Merchandiser olarak Maryland/Salisbury Coca Cola'da çalıştım. Şu an elimde W2 formumda var( vergi iadesi için gerekli olan bir form) ve onda görünen toplam kazandığım para 11.763,57 dolar. Yaklaşık 1700 doları vergi olarak kesildi yani elime net gecen para 10000 dolar diyebilirm.

Bu işe kabul edilebilmek için önceden Amerikada çalışmış olmanız gerekiyor. Returner ogrenciler istiyorlar yani. Sebebi de su, size verdikleri iş gerçekten sorumluluk isteyen bir iş ( yaklaşık 4-5 marketten sorumlu oluyorsunuz ) ve İngilizce düzeyi tabiiki. İngilizcenizin iyi olması lazım cünkü başınızda bir patron yok (burası süper ) ve devamlı supervisor'unuzla telefonla iletişimde oluyorsunuz (son model blackberry telefon veriyorlar tabi )

Yapılan işe gelince, belli bir bölgede size 4-5 market veriyorlar ve bu marketlerdeki coca cola reyonlarının tamamından siz sorumlu oluyorsunuz. Yani sabah mallar geliyor. Sizde erken bi saatte (5:00 AM gibi) başlıyorsunuz işe. Bir markette işiniz bittiginde diğerine geciyorsunuz falan. Bu işe gitmek isteyenlere yegane önerim gitmeden önce vücut çalışıp kas yapmalarıdır Malum çok kasa indirip kaldırcaksınız orda. Onun dışında çalışma saatleri tamamen size kalmış. Yani işi yavaş yaparsanız (b.kunu cıkarmadan ama) patron işi bitirene kadar calışmanızı istiyor. Haftada 79 saati gördüğüm oldu. Marketler yogun oldugu için overtime'da sınır yok. Mesai ücreti de 19.50$.

Gecenin bi saati oldugundan şimdilik bu kadar yazabiliyorum. ilgilenen olursa bu forumdan cevap veririm.

İyi geceler.
    kanıma girdin birader =) eLine sağLık..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene ilk gidiyorum seneye de gitmek için bi sebeptir bu sırf bu iş için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanıma girdin birader =) eLine sağLık..
    Rica ederim ne demek Yalnız tek şart en gec 30 Mayıs'ta orda olmanız gerekıyor Benim finallerim bitti öglen ucakla İstanbula gidip ordan Amerikaya gittim. 1 gun tatil yapamadım yanı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)