Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galveston ısland hakkında bılınmesı gerekenler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Galveston ısland hakkında bılınmesı gerekenler

Merhaba arkadaslar benim bu sene galvestonda 5. senem olacak , ozelden ve diger konulardan arkadaslara yardim etmeye calistim , ama bu sene okadar cok turk gidiyorki adaya en saglami bu konuyu acmak diye dusundum.

ADA HAKKINDA GENEL BILGI;
    ilk olarak sunu acikliga kavusturmak istiorum genel olarak herkes sole dusunuyor sen 4 kere gittiysen demekki guzel biryer , hayir ole degil ben ilk gittigim sene cok guzel arkadasliklar kurdum calistigim yerde olsun adada olsun , ben fazla calismayi sevmeyen bir insanim hayatimin ozmanina kadarda kimsenin emrinde calismamistim ,gittigimde managerlerle arami iyi tuttum rest. sahibiyle arami iyi tuttum , ve calistigim yerde nerdeyse benim sozum gecer olmustu istedigim zaman gidip calisiordum istemedigim zaman calismiordum , durum bole olunca baska biyere gidipte rezillik cekmek istemedim hem para kazaniordum hem tatil yapiordum nerdeyse adadaki herkeside tanidigim icin hep galvestoni sectim. GALVESTON KUCUK KASABA gibi biryerdir , sahili ve okyanusu vardir ama cokk pistir herkes guzel hayallerle gelir ve hayal kirikligiyla geri doner , hava 40 derecenin altina dusmez cok sicaktir, sosyal yasam yoktur fazla cunku adada 2 tane club kaldi kapanmayan, onlardada hep ayni insanlari gorursunuz. Adaya gelen turkler genelde hayalkirikligina ugrayip donmusturler, yada baska bi sehire gecis yapmislardir. cunku turkler ozellikle erkekler buyuk umutlarla gelior sahil kiyisi super bi ortam kizlar hergece partiler falan sonra bakiyorki sokaklar 11 den sonra bombos hayalkirikligi ve ulkeye donme istegi bide ustune isin guzel degilse al basina belayi. OYUZDEN ADAYA HAYAL KURMADAN GELIN VE BU ARADA SUNADA HAZIRLIKLI OLUN ADADA ISLER MAYIS ORTASINDA BASLAR VE AGUSTOS ORTASINDA BITER, AGUSTOS ORTASINDA ADA YAVAS YAVAS BOSALMAYA BASLAR OKULLAR ACILAGI ICIN HERKES DONUSE BASLAR ADA GENELDE TATIL YERI GIBIDIR KISIN KIMSE OLMAZ ADADA, VE BIRDE BUNDAN 5 SENE ONCE BENIM ILK SENEMDE ADAYI HURRICANE VURDU VE YERLE BIR OLDU , ADADA HERSEYI TEKRAR INSA ETTILER 1 SENE SONRA, EYLUL DEDINMI ADADA HAVA DEGISIR KUCUK FIRTINALAR OLUR OYUZDEN KORMAYIN BUNADA HAZIRLIKLI OLUN .

GALVESTON-TURKLER VE 2. IS SANSI

Adaya ilk 2 sene baya turk ogrenci aldilar ama turklerin nekadar kavgaci , calismayi sevmeyen kaytaran, managerleriyle surekli tartisan insanlar oldugunu gorunce , 3. sene adada turk yoktu . benim rest. bile sadece turk olarak beni aldi baska turk calistirmadi 4. sene olympia grill adli restaurant aldi bi kac tane turk ve onlarda sorun cikardi bu sene onlarda vazgecti. yani adanin en buyuk 3 restauranti turk calistirmiyor. ANLADIGIM KADARIYLA BU SENE YENI ACILACAK OLAN PLEASURE PIER YAKLASIK 30 TANE TURK OGRENCI ALMIS ,gecen iki senenin aksine bu sene baya bi turk olacak adada. Ama dedigim gibi adanin bircok yerinde turk ogrencilerin calismasi yasakli gibi bisey , benim ve bi arkadasimin( oda 5 senedir houstonda yasiyor) tanidiklari sayesinde 2. is bulabildik turklere. Turk erkeklerin 2. is bulma sansi zordur, ozellik haziranin 2. haftasindan sonra geliyorsa imkansizdir. ama turk kizlari eger ingilizceleri iyiyse 2. is bulabilirler benim bikac adada is sahibi tanidigim genelde turk kizlariyla iyi gecinirler oyuzden 2. is konusunda yardimci olabilirler.

GALVESTON KONAKLAMA;

GALVESTONDA 2-3 TANE SITE TARZINDA SIRALI APT.LER VARDIR , AMA BUNLARIN SADECE BIRKACI BOS OLUYOR VE O BIRKACINDANDA SADECE 5-6 TANESINI KISA DONEM ICIN KIRALIORLAR BUNLARIDA ADAYA MAYIS 1 DE GIDEN WAT OGRENCILERI KIRALIYOR YANI BU SENE PLEASURE PIER LE GELEN BUTUN OGRENCILER UNIVERSITE APT.LERDE KALACAKLAR ,DAHA UYGUN BIRYER BULAMAZSINIZ CUNKU COK GEC GELIORSUNUZ , UNIVERSITE APTLERIN GUZELLIGI ORTAMI GUZELDIR SADECE OGRENCILERIN KALDIGI BUYUK BIR SITE HERGUN EV PARTILERI FALAN OLUR , VE FREE SHUTTLE VARDIR ISE SERVISLE GIDERSINIZ , MARKETE SERVISLE GIDERSINIZ , YADA HERHANGI BIRYERE ADA ICINDE , OYUZDEN BEDAVA ULASIMINIZ OLACAK , ADADA OGRENCILER GENELDE BISIKLET ALIRLAR VE ONLA ISE GIDER GELIRLER , AMA HAVA SICAKLIGI 40 DERECE OLDUGUNU DUSUNUP O SICAGIN ALTINDA CALISMA KIYAFETLERINIZLE ISE GITMENIZ COK BUYUK SIKINTI. EGER DIGER APT.LERDE KALMIS OLSAYDINIZ 400 $ KAPORA VERECEKTINIZ( BUNU KISA DONEMLI KALDIGINIZ ICIN ALAMICAKTINIZ GERI ) SONRA INTERNETINIZ OLMUCAKTI , USTUNE ELEKTRIK SU PARASI ODICEKTINIZ HERAY OYUZDEN SIZIN ICIN EN GUZELI SIRKETIN SIZE AYARLADIGI UNIVERSITI APT.LER.

GECE HAYATI

Adada gece hayati dedigim gibi yoktur sadece bizim yaptigimiz euro nightlar adanin en buyuk eglencesidir gecen sene gazetelere falan ciktik , her persembe ve pazar gunleri euro nights yapioruz (ve bende DJlik yapiorum buarada), gecen sene partileri yaptigimiz club kapandi suan diger clublardan gelen teklifleri degerlendirioruz bunlarin arasinda sizin kalacaginiz yerin hemen 2 dk uzakliginda olan bi clubda dahil buyuk olasilikla orda yapacagiz partileri ve bu sene 3 geceye cikarma fikrimiz var, BEN 23 NISANDA GALVESTON YOLCUSUYUM, OYUZDEN BURAYI KONTROL EDEMICEGIM, SUAN TLF NUMARAMIDA VEREMIORUM BILMEDIGIM ICIN AMA TELEFONUMDA FACEBOOK AKTIF OLACAK HERZAMAN, OYUZDEN PARTILER HAKKINDA , IKINCI IS HAKKINDA, YADA ADADA YASICAGINIZ HERHANGI BIR SORUN HAKKINDA BANA ULASABILECEGINIZ YER FACEBOOKDA '' Galveston EURO NiGHTS'' YAZIN VE ONU LIKE EDIN BEN SIZI ORDAN GORUP EKLERIM HERHANGI BIR SORUNUNUZ OLURSA BANA ORDAN ULASABILRSINIZ . O grup ustundende adada yapilacak partileri after partileri gorebilirsiniz.
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de lifeguard olarak calisacagim. diger is seceneklerine gore biraz daha eglenceli gibi gozukuyor.... Tabi dediginiz gibi cok da hayal kurmamak gerek.

Bilgilendrime icin tesekkurler. Bizim icin cok yararli olacak bunlar. Simdiden hayirli yolculuklar... Iyi eglenceler....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

galveston yolcusu kalmasın saygılarla eray tufek ve cagla cinili

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

birde hamambocegii ve sivrisinek konusunda yazmayi unutmusum wallmart a gidince ilk alacaginiz sey sivrisinek koruma spreyi ve hamam bocegi ilaci alin avuc ici kadar hamambocekleri vardir adada
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde hamambocegii ve sivrisinek konusunda yazmayi unutmusum wallmart a gidince ilk alacaginiz sey sivrisinek koruma spreyi ve hamam bocegi ilaci alin avuc ici kadar hamambocekleri vardir adada
    Abi peki bu hamam bocekleri ile sivrisinekler konusunda zemin katta veya birinci katta olmanin farki var mi? Zemin kata daha cok mu gelirler acaba?

Bir de sunu soracagim. Simdi benim konaklamami sirket ayarlicak. Ben universite dairelerinin neresinde kacinci katta kalacagim hakkinda sirkete mi soylemem gerekir yoksa direk mail mi atayim UAGALVESTON'a?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hamam bocegi genelde her evde olur, ama ben onu eger normal eve yani apt,lere degilde bahcesi olan tek katli eski evlere tasinirsaniz diye soledim diger evlerde ,normal derecede olur yani 2 gunde bir bitane gelir ama o kucuk hamam bocegi ilaclari cok ise yariyor sorun olmaz yani ondan alinca, ve buarada senin mail atman biseyi degistirmez sizin sponsor ayarlicagi icin kimlerin geldigini biliyor uni aptleri ve oraya gidince sizi yerlestirecekler.
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Anladim. Peki 2. katta veya zemin katta kalmak arasinda fark olur mu? bocekler acisindan =)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben ilk sene gittigimde zemin kat da kalmistim , o muz hikayesini ,valiz olarak gerceklestirdim, benim valizimin cekecek bolumune hamam bocegi yuva yapmis ve bunu ben turkiyeye eve geldigimde hamam bocegi gordum yok artik dedim , sonra bi baktik 10 ar 20 ser hamam bocegi yavrusu cikior valizi kaldirip attik. ama diger senelerde sansima hep bi us katta ev buldum , orda okadar sorun yasamadim .
    LIVE IS LIFE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Son sorum gitmeden once zemin veya 2. kata kalmak icin kime soylememiz gerekiyor.

Bir de fiyat farki ne kadar oluyor.....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fiyat farki yok dedigim gibi kimseye soyleyip onceden yer ayirtamazsin , gittiginde bos nereler kaldiysa orayi secersin
    LIVE IS LIFE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)