Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Irkcılık Olayları

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Irkcılık Olayları

Merhaba arkadaslar. 2007 de Wat ile Abd de FL da bulunmustum. Gectigimiz yaz Nevada'ya giden birkac arkadaslarımdan az cok Türklere karsı ırkcılık yapılıyor gibisinden seyler duydum. 2007 de bize karsı da cok ufak 1-2 sey olmustu ama gercekten önemsizdi. Su malum hindi esprisi yapmaya calısan sarhos genclerle nerdeyse kavga edicektik ama yabancı oldugumuzdan dolayı polisin ilk bizi götürücegini bildigimizden dolayı ılımlı davranıp olay yerinden ayrılmıstık.
    Abd de bulunmus arkadaslara sormak istedigim sey ırkcı olaylarla karsılastıgınız oldu mu ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Spesific yerlere (örn harlem)girmediğin sürece dikkate alınacak olaylar yaşanmıyor..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Irkcılık yapmak buyuk bir suc oldugu için aklı basında hiçbir ABD vatandası yapmaz.
    Yabancı oldugunuz için polisten cekinmenize gerek yok.
    Kesinlikle yok.
    Orada bulunan herkes aynı yasalara taabidir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Almanya, Fransa, Belcika falan olsa tamam da yasa, polis korkusun ben de Abd de bu tür seylere ihtimal vermiyordum. Arkadaslarımdan duyunca gercekten de merak etmeye basladım dogrusu.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

avrupada inanilmaz irkcilik var Turklere karsi ama amerikada irkcilik var diyen ve abrtili anlatan bence yalan soyluyor veya kendi hatasini ortmeye calisiyordur. yani siz Turk oldugunuzu soyluyorsunuz ordaki tum yabancilar sicak davraniyor zenciler sicak davraniyor beyazlardan zaten irkcilik pek gormedim o zaman sorun yok

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Sıcak davranma konusunda gercekten haklısın. Komsumuzla karsılasmıstık degisim ögrencisi olup aksam evde oturdugumuzu görünce direk strip cluba götürmüstü + zencileri gercekten yanlıs tanıdıgımızı Abd de bizzat bulununca anlıyor insan...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

abd de en buyuk iki suc taciz ve ırkcılıktır. ırkcılık yapıldıgını dusundugunuz anda polisi aramaktan cekinmeyin. yanlız turkey yani hindi muhabbeti ırkcılık olarak tanımlanmayabilir. ırkcılık daha cok bi insana ırkından dolayı ayrım yapılması olayıdır. yani turk oldugunuz icin bi işe alınmıyosanız yada digerlerine uygulanan bisey sırf sıze turk oldugunuzdan dolayı uygulanmıyosa ozaman ırkcılık soz konusu olur.
    insanların turkiye hakkında ve turkler hakkında kotu seyler soylemesi ırkcılıga deil dusunce ozgurlugune girer. bunlar farklı seyler.
    tabi iyi bi avukatınız varsa hersey deişedebilir..

@fiorex
    harlemin gunahını alma adı cıkmıs dokuza inmez sekize derler ya
    eski harlem deil cok temizlendi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Eski harlem'i de biliyorsun yani. 80'lerde oralarda bulundun mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski harlem'i de biliyorsun yani. 80'lerde oralarda bulundun mu?
    yeni halinide biliyorum çok değişen bir şey yok gibi gördüm.. köşe başında bulunan siyahi arkadaşlarımız zaten sağolsunlar çok yaklaşmamı engelledi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

faruk guzel espri yapiysoun anladik da her zaman yapma hos olmuyo..

harlemin 80 lerde ne durumda oldugunu 30 yildan fazladir burda olan insanlardan duydum.. sokakta bi tane beyaz insan gormenin imkansiz oldugu donemler ile bu zamanlari (seninde harlem yakinlarinda manavcilik yaptigini ve basina bisey gelmemis oldugunu dusunursek) karsilastirinca harlemin deismis oldugunu herkes soleyebilir..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alaska 'da da Turkleri pek sevmiyordu Amerika 'li gencler . Ozellikle 4 Temmuzda olaylardan lorumaya calistik kendimizi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    faruk guzel espri yapiysoun anladik da her zaman yapma hos olmuyo..

harlemin 80 lerde ne durumda oldugunu 30 yildan fazladir burda olan insanlardan duydum.. sokakta bi tane beyaz insan gormenin imkansiz oldugu donemler ile bu zamanlari (seninde harlem yakinlarinda manavcilik yaptigini ve basina bisey gelmemis oldugunu dusunursek) karsilastirinca harlemin deismis oldugunu herkes soleyebilir..
    Şaka olduğunu anlamışsın işte. Hoş olmayan ne?

Söylediğin gibi Harlem'e çok yakın bir bölgede gece vardiyasında çalıştım. Korkulacak bir şey yok. Pis bir yer olsaydı Columbia Üniversitesi orada olmazdı.
    Bu yaz New York'a gidecek herkesi Harlem'de bir günlük saygı gezisine davet ediyorum.
    Not: Can ve mal kayıplarından mesul değilim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)