Work and Travel 2025
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kredi kartı tavsiyesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Question Kredi kartı tavsiyesi

arkadaslar work and travel sırasında kredı kartı lazım olur dıe bi tane almak istiyorum ama burda alıpta yurt dısında rahatlıkla kullanabilcegim kreedi kartı hangisi olabilir tavsiyelerinizi alabilir miyim eywalah

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

visa ve mastercard yazıyorsa yurtdışında kullanabilirsin böyle bir konu vardı araştırırsan daha çok bilgi bulabilirsin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

avantajlı birşey değil sonucta buradaki günlük kurdan ödeyeceksin geldiğinde çok acil durumlarda kullanman dısında sana bi yarar sağlamaz. visa olan hepsini alabilrisin bende iş bankasının var maximum sıkıntı cekmedım
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARkadaslar kart kesınlıkle yanınıza alın araba kralamak ıstıyorsanız turkıye den kredı kartınız bulunmak zorunda bu yuzden cok sıkıntı cekebılırsınız eger bu tarz dusuncelerınız varsa araba kralamakla ılgılı kesınlıkle yanınızda bulunsun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

evet arkadaşlar visa master card gibi bir kartınız acil durumlar ve araba kiralamak için yanınızda bulunmasında fayda var. hangi bankadan aldıgınız farketmez. tavsiye edilen minimum limit 1500 TL olması tabii imkan varsa.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

peki burdaki bankamatik kartımız (örnegin bende ziraat ve iş bankasının var) orda geçerli olabiliyor mu?
    not: ikisinin üzerinde de visa yazıyor.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ziraat ve iş bankası "bankamatik" kartlarını kullanmada sıkıntı yaşayabilirsin.Her ne kadar üzerinde visa yazsa da özellikle ziraat bankasını kartlarını yurt dışında kullanmada problem yaşanıyor.Ben ziraat kartımı yurt dışı kullanımına açtırmış olmama rağmen amerikada kullanamamıştım.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Kredi kartı olmadığı belli oluyor cihazdan geçince.Kredi kartı isteyen yerlerde geçmiyor o kartlar.Mesela benim firstbank debit kartım vardı ama kredi kartı olmadığından içindeki bakiyeye bakılmaksızın araba kiralamada 400 tl limiti olan kredi kartımı kullandım 2 günden fazla araba kiralayamıyodum tek sefderdebu sefer 2000 limitli kartımla gidiyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ogrenciyken kredi limiti olayi onemli tabi.. Benim limitim 800 TL yine de idare eder sanirim arac kiralamayi dusunursem....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki burdaki bankamatik kartımız (örnegin bende ziraat ve iş bankasının var) orda geçerli olabiliyor mu?
    not: ikisinin üzerinde de visa yazıyor.
    evet hem ziraat hem de iş bankası bankamatik kartımı orada kullandım. bankamatikten para çektim. sadece bankaya sormakta fayda var guvenlik açısından yurt dışı kullanımına açık mı değil mi eğer değilse açtırın sonrasını dusunmeyin. bir defasında babam para yatırmıştı iş bankasına bende çekmiştim. o tl yatırdı ben dolar çektim herhangi bir sıkıntı yok. kur olarak belki biraz zararda olabiliriz ama acil bir durumda da en kolay yok bu gibi..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogrenciyken kredi limiti olayi onemli tabi.. Benim limitim 800 TL yine de idare eder sanirim arac kiralamayi dusunursem....
    Eder eder merak etme.Ben uzun süreli düşündüğüm için 2bin tl limitli aldım.10 gün kiralamayı düşünüyorum.Birde unutmamanız gereken birşey var sonra planınızı bozmayın.Bazı firmalar kiralama yapmak istediğiniz paranın iki katını çekerler.3 gün kiralayacakken 1 gün kiralamak zorunda kalmayın.Bizim başımıza geldi.İzin aldık 3 gün,bunun 2 gününü boş boş oturarak geçirdik.Gezemedik.Çünkü sen kredi kartı ödemesini yapsanda uluslararası işlem olduğundan 10 gün kadar borç gözüküyor hala.Sıkıntılı bi durum yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki kartın üzerindeki ismin farklı olması sorun çıkarır mı? Ben babamın kartını kullanıyorum amerikaya da onu götüreceğim limiti yüksek diye. alışverişlerde filan sorun yaşar mıyım acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 sene önce romada scooter kiralarken kredi kartıma bloke koyacaklardı banka izin vermedi. alışveriş de yapamadım sonradan öğrendim ki yurtdışı kullanıma kapalıymış kart. tabi ben kartı çoktan kesip atmıştım sinirden. aklınızda bulunsun soruşturun yurtdışı kullanım işini.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ordaki bankamatikler nasıl oluyor acaba yani sonuçta ben iş ve ziraat bankamatik kartlarımı götürdüğümde ordaki herhangi bir bankanın bankamatiginden direkt kesinti olmadan çekebiliyor muyum? Yoksa burdaki gibi başka bir bankanın bankamatiginden çektiğimde işlem ücreti alıyorlar mı?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ordaki bankamatikler nasıl oluyor acaba yani sonuçta ben iş ve ziraat bankamatik kartlarımı götürdüğümde ordaki herhangi bir bankanın bankamatiginden direkt kesinti olmadan çekebiliyor muyum? Yoksa burdaki gibi başka bir bankanın bankamatiginden çektiğimde işlem ücreti alıyorlar mı?
    Tabi belli bi kesinti oluyor.Ayrıca kur farkından da dolayı ufak bi miktar zarara uğruyorsun.Ama en kısa ve kolay yolu bu eğer ailen para yatıracaksa.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

600 dolar çekiyosan 1% kadarı yani 6 doları işlem masrafı oluyor.çok bi zararı yok.Ama direk yatırdığının hepsinide alamıyosun.Western Union'a göre daha az kesintili bi işlem.Birde kur olarak normalin biraz üstünde işlem yapıyorlar.Mesela 600 dolar normalde bugünün kur oranına göre 600*1,76=1056 lira yapar.Ama işlem masrafı olan 6 dolarıda düşününce ve kur oranı 1.76 yerine 1.8 gibi bi rakam olunca yatırmanız gereken para 606*1,8=1090 lira.Çok çok bi zarar değil ama masrafsız da değil..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

600 dolar çekiyosan 1% kadarı yani 6 doları işlem masrafı oluyor.çok bi zararı yok.Ama direk yatırdığının hepsinide alamıyosun.Western Union'a göre daha az kesintili bi işlem.Birde kur olarak normalin biraz üstünde işlem yapıyorlar.Mesela 600 dolar normalde bugünün kur oranına göre 600*1,76=1056 lira yapar.Ama işlem masrafı olan 6 dolarıda düşününce ve kur oranı 1.76 yerine 1.8 gibi bi rakam olunca yatırmanız gereken para 606*1,8=1090 lira.Çok çok bi zarar değil ama masrafsız da değil..
    uğur bukadarcık olduguna emin misin ?
    baya iyiymiş o zaman yani 600$ için 34 tl olurki bence baya uygun

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı bakgercektengiderim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uğur bukadarcık olduguna emin misin ?
    baya iyiymiş o zaman yani 600$ için 34 tl olurki bence baya uygun
    Ben Amerikada son maaşımı bırakmıştım,burdan çekmiştim o zaman işlem masrafı oyduaradan 2 yıl geçti ama bu işlem masrafı yüzde olarak ne kadar değişti bilmiyorum.Çok çok yüzde 3-5 olmuştur.Bankanızı arayarak öğrenebilirsiniz yutrdışı para çekmede uygulanacak işlem asrafı denir diye,bazı kredi kartlarının ekstrelerinde en aşağıda bu ücretlendirmeler yazıyor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bugün işbankasına gittim bankamatik kartımı yurt dışına açtırmam gerekli mi orda kullanmak için diye sordum, hayır zaten açık oluyo dediler güvenebilir miyim bilemedim bi başka şubeye de sorsam mı o_O

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugün işbankasına gittim bankamatik kartımı yurt dışına açtırmam gerekli mi orda kullanmak için diye sordum, hayır zaten açık oluyo dediler güvenebilir miyim bilemedim bi başka şubeye de sorsam mı o_O
    istersen sorabilirsin ama zaten visa yazdığı için otomatik açık oluyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bankamatik kartlarını sadece para çekmek için kullanabiliyoruz değil mi? yani cebimdeki 300 doları hesabıma oradan yatıramıyorum? Sadece ailemin türkiyeden bana yatırdığı parayı çekmek için kullanabiliyorum atm kartlarını?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Telefonla müşteri hizmetlerini ara en garanti biliyi onlar veriyor eğitimli eleman olduklarından.Bankadaki memur bazen yanlış bildiği halde sallıyor resmen..

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istersen sorabilirsin ama zaten visa yazdığı için otomatik açık oluyor
    Daha önceden kartı yurtdışı harcamalarına kapalı olduğundan alışveriş yapamayan birinin yazısını görmüştüm,bilmiyorum sorun yurt dışına kapalı oluşumu gerçekten yada başka bi sorun vardı o öyle söyledi ama aramakta fayda var.1 mayıstan sonra arayın tarifeleri değişiyor,aradığınız hattın özelliğinde bi hatmış gibi oluyor bu 444'lü numaralar.

Alıntı Sgb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankamatik kartlarını sadece para çekmek için kullanabiliyoruz değil mi? yani cebimdeki 300 doları hesabıma oradan yatıramıyorum? Sadece ailemin türkiyeden bana yatırdığı parayı çekmek için kullanabiliyorum atm kartlarını?
    Hesabına para yatırman için 2 tane ayrı paypal hesabın olması lazım.2 tane hesap lazım çünkü tek hesapta farklı ülke bankası kullanamıyosun.biri Türk bankalarına odaklı bi hesap,biri amerika bankalarına odaklı bi hesap.Amerikan paypal hesabından yapacağın işlemle atıyorum USA bank'teki hesabından 100 dolar çektin paypala,onu Türk paypal hesabına transfer ediyosun o paypaldaki parayıda Türk bankasına aktarıyosun.Tarafımca denemiş onaylanmış bi işlemdirsüresi 3 haftadır.1 hafta Amerikadaki trasnfer işlem süresi,1 hafta uluslar arası para trasnfer süresi,1 hafta Türkiyedeki işlem süresi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ceren92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki kartın üzerindeki ismin farklı olması sorun çıkarır mı? Ben babamın kartını kullanıyorum amerikaya da onu götüreceğim limiti yüksek diye. alışverişlerde filan sorun yaşar mıyım acaba?
    genelde bakmıyorlar kullanman da bir sıkıntı olmaz çogu zaman. çünkü imza ile de şifre ile de işlem yapılabiliyorsun. ve eğer pasaport sorarlarsa da o zaman sorun olabilir belki ama babanın adı olduğunu gösterebilirsen göz yumarlar mı bilmiyorum. ama çok mantıksız kurallar da yok değil.

21 yaş altına alkol satmak yasak. ve ben 25 yasında gidipte yanımda 20 yasında biri varsa bana da alkol vermiyorlar. içerden çıkıyoruz ben tek giriyorum o zaman veriyorlar. gibi saçma şeyler olan bir yer yani

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

BENDE HSCB VAR BİDE FİNANS BANK VAR ORADA GEÇERLİMİ BU KARTLAR.faizi nasıl işler başıma bela olurmu.mesela markete gittim kartıma aldığım bi şişe su nasıl yansıyo mesela.1 dolarsa 1.78 olarakmı yansıtılır anlamadımm ben.?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

paypal hesabı nasıl oluyo ordan mı açtırıyoruz bu konuda forumda bi bilgi var mı bilmiyorum ama aydınlatabilirseniz sevinirim ben kredi kartı götürmeyebilirim e anladıgım kadarıyla orda çogu bilet vs. satın alma işlemleri internet üzerinden görünüyo gibi tam anlamadım yani.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

burada kredi kartını nasıl kullanıyorsan orada da aynı aslında bir fark yok. sadece kur 1.78 se o alışverişin yapıldığı anda, 10 dolarlık birşey aldığında 10.78 olarak yansır. alışverişte herhangi bir kesinti olmuyordu yanlış hatırlamıyorsam.

sadece nakit avans çekmede cüzi bir miktar işlem ücreti gibi bişe ekstradan kesilir bu kur çevrildikten sonra o kadar.

üzerinde visa yazan bütün kartlar çalışır. hangi bankaya ait olduğu farketmez.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart :=)

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burada kredi kartını nasıl kullanıyorsan orada da aynı aslında bir fark yok. sadece kur 1.78 se o alışverişin yapıldığı anda, 10 dolarlık birşey aldığında 10.78 olarak yansır. alışverişte herhangi bir kesinti olmuyordu yanlış hatırlamıyorsam.

sadece nakit avans çekmede cüzi bir miktar işlem ücreti gibi bişe ekstradan kesilir bu kur çevrildikten sonra o kadar.

üzerinde visa yazan bütün kartlar çalışır. hangi bankaya ait olduğu farketmez.
    çok teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işbank-maximum kart'ın iş'te üniversiteli kartı vardı yanımda. çok da güzel kullandım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki keredi kartı ödemesi yapabiliyormuyum ?? nasıl oluyo ???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki keredi kartı ödemesi yapabiliyormuyum ?? nasıl oluyo ???
    Türkiyeden yada internetten yapabiliyorsun.Kendi IBAN numarana para havale edersin,ordan ödemeni yaparsın.Tabi havala ücreti vardı.Baya yüklü oluyo yanlız.Eğer sizin adınıza yatıracak biri varsa Türkiyede o yatırsın siz dönünce ödersiniz.Yoksa biraz fark ödemek lazım..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)