Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büte girmeden Gitmek mantıklımı ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Büte girmeden Gitmek mantıklımı ?

Arkadaşlar, şirketim iş bulmada sıkıntı yaşayacağım yönünde uyarıları yüzünden, (18.06.2013)tarihine finallerden 4 gün sonraya gidiş tarihimi verdim ve eğer derlerden kalırsam bütlere giremeyeceğim. Sizce buna değer mi ? Ayrıca gelen iş teklifimi daha imzalamadım, iş verenimle şirket aracılığıyla konuşsam tarihi bütlerden sonraya mı erteletmeye çalışsam

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben 2. sene giderken son finalime girmeyip mayıs sonunda gitmiştim.Dersi ertesi sene verdim.Böyle bir şey yaptığıma kesinlikle pişman değilim.Sonuçta bir şekilde geçeceksin o dersi.Amerika'ya gitmeye kalkışmışsan bazı şeyleri göze almışsın demektir.Büt'leri beklersen baya vakit kaybedersin o da senin iş anlamında sıkıntı yaşamana neden olur.Olabildiğince erken git.Hiç tereddüt etme büt'le ilgili.Sonuçta ders er ya da geç geçilir.İş tarihi değiştirmekle uğraşma.Bide elindeki işten olursun sonra.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

o zaman yapılacak bir şey yok çok çalışıp dersleri finalde vermek gerek. bu sene de zor gözüküyor :-( ne kadar az zararla çıkarsam o kadar iyi.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

butunleme zorunlu bir sinav degil ki. Size taninmis ekstra hak. Bizim zamanimizda butunleme hic yoktu , yaz okulu da yoktu , finallere girip geciyorduk dersleri , yani butunleme zorunluymus gibi davraniyor ogrenciler , iyice tembellesmisler. Bir donem girme but e , kalan 7 donem enindir cok rahat verirsiniz dersleri

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kardeşim bende de aynı dert var , mecbur girmicez son finalimizin tarihi bile geç , kafana tkma finallerde vermeye çalış

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Aslında bu bize soracağın bir şey olmanın dışında kendi okulunla alakalı bir durum. Ben kendi okulumdan örnek verirsem bizim hocalar bütte geçirmeyi çok severler. Mutlaka büte bırakırlar o yüzden öğrencileri. Geçen dönem 6 dersten büte kalıp 4 ünü bütte geçtiğim için tescillidir bu durum.
    Senin üniversitende durum nasıldır ona iyi karar ver ayrıca 18 hazirandan sonra da işler yok değil, en azından bizim firmada öyle. Temmuz'a kadar işler olur genelde..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benimde işim son başlangıç tarihi 16 olduğundan bende kalamıyorum ve dgs ile buraya geldiğimden bayağı düşündürdü beni.. Benimde finaller biiyor ve 2 gün sonra gidiyorum . Umarım bir problem çıkmaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ya siz ne diyosunuz ben tek ders sınavına girdim 12 Haziranda akşam uçağa gittimBilmeyen için söylüyorum tek ders sınavı mezuniyet için yapılır geçersen mezunsun kalırsan okul uzuyor..Yani son sınıfta okulu uzatma pahasına daha önce 2 kez gitmiş olmama rağmen dersin sonucunu beklemeden gittim.Yaz okuluna kalırım yada sonra Eylülde tekrar tek ders sınavına girerim diye düşüncemde yoktu dönüş tarihimde 12 Ekime aldım gitmeden önce.Bu işe başladıysan devamını getirmen lazım.Ki mevzu final bile değil büt.Final olsa neysede büt için beklemeye değmez.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ugur'un söylediği doğru

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

3 dersten büt'e girecektim.Okulun uzadığını anladığımda ha 4 ha 7 ders dedim ve o 3 dersi salladım büte girmedim.Uzattığım senenin sonunda bu sefer uğur gibi bitirme sınavlarına kaldım.Son sınavım verirsem mezunum, saat 16.00 da başlıyordu sınavım trabzon-istanbul uçağım 17.20 de idi.Aynı gecede İstanbul-Boston uçağım var.Arkadaşı havalimanına yolladım benim valizlerle dedim bekle beni.Neyse sınav 5 sorudan yarım saatlik olur diye yaptım tüm hesapları, kağıt önüme bir geldi 12 sorudan 70 dk.

Zamanın yetmesinin imkanı yok bütün sorulara, hızlıca giriştim çözdüm 7 tanesini kağıda bakıyorum uğraşsam diğerlerine de çözerim.Ama vakit yok uçağa kaldı 40 dk.Hiç unutmam kağıdı sınav ortasında şöyle bir kaldırıp baktım dedim heralde bu kağıt geçer.Asistana teslim etmemle havalimanında soluğu almam bir oldu.Şükür ki trabzon gibi kampusle havalimanın iç içe olduğu bir memleketteydim.2 gün sonra ABD de öğrendim okulu bitirdiğimi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dostum bencede büt önemsiz sonuçta hayatında belki ilk ve son defa amerikaya gideceksin dersleri bir şekilde verirsin 3 ders sınavı yaz okulu 1 ders sınavı ben olsam gitmeyi seçerdim tabi senin seçimine kalmış birşey

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

bende isi saglama alip butlere kalmadan gitmeyi istiyorum bakalim artik.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Talking

Alıntı WonderKid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu bize soracağın bir şey olmanın dışında kendi okulunla alakalı bir durum. Ben kendi okulumdan örnek verirsem bizim hocalar bütte geçirmeyi çok severler. Mutlaka büte bırakırlar o yüzden öğrencileri. Geçen dönem 6 dersten büte kalıp 4 ünü bütte geçtiğim için tescillidir bu durum.
    Senin üniversitende durum nasıldır ona iyi karar ver ayrıca 18 hazirandan sonra da işler yok değil, en azından bizim firmada öyle. Temmuz'a kadar işler olur genelde..
    gayet mantıklı açıklamışsın hocam, 3. sınıfım ve sadece 1 hocadan sıkıntı çekiyorum, hoca bütte bırakmayı çok seviyor direk geçen çok nadir öğrenci var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)