Sonuç: Ay'a ayak basmanın gerçekleştiğine inanıyor musunuz?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Baba.. Elalem Ay'a biz yaya...

1 9,09%
  • Yok usta bunlar derin devlet işi...

10 90,91%
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ay'a gerçekten gidildi mi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Ay'a gerçekten gidildi mi?

Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere Temmuz 1969'da ABD'nin uzaya gönderdiği Apollo 11 Uzay Mekiği'nin içerisindeki Astronotların Ay yüzeğine indirildiği ABD tarafından vakti zamanında açıklanmıştı. Şimdiye kadar bununla ilgili bir çok belge ortaya çıktı ve kimilerine göre komplo teorileri ortaya atıldı, kimilerine göre Ay'a çıkma tamamen bir hikayeydi.. Soğuk savaş döneminde ABD'nin Rusya'nın bir adım ötesine geçmek için uydurduğu bir hikaye olduğuna inananların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Şimdi burada sorulması gereken bazı sorular var tabii ki.

1969'dan beri neden Ay'a bir daha hiç gidilmemiştir? NASA'nın bir sonraki Ay'a insan gönderme projesinin 2025 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

O zamanın teknolojisi ile Ay'a gitmek gerçek mümkünmüydü?

Kaset ve kayıtların neden büyük bir bölümü yok oldu?

Aşağıda vereceğim linklerde, ayda çekilmiş fotoğrafların detaylı incelemesi ve yorumlar mevcut.

Karar sizin..

Ankete ilgi gösterelim

The Moon Conspiracy | conspiracyclinic.com

GERÇEKTEN AYA GİDİLDİ Mİ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

komplo teorileri diye bir kitap vardı yazarını bilmiyorum. bu konudan bahsediliyordu içerisinde. yukardaki resim gibi bi kaç resim daha vardı. mesela armstrong'un karşıdan çekilmiş fotoğrafında kafasına taktıkları kaskın camından 1 fotoğrafı çeken artı 1 kişi daha yansıyordu yani armstongla beraber 3 kişi oluyorlar. e 2 kişi gitmedi mi bu adamlar?
    1 tane taşın üzerinde C harfi vardı. objelerin koyulacakları yerleer karışmasın diye sette isim verilmiş olabilir diyordu. fotoğraflarda gökte hiç bi cisim yok. ve son olarak 2 astronotun fotoğrafında birisinin gölgesinin diğerinden çok uzun olması vardı.
    kitabı anlattım size

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

-alıntı-

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bu iddialar üzerine hazırlanmış güzel bir belgesel : http://www.youtube.com/watch?v=yo5w0...feature=fvwrel

Apollo Ay inişi aldatmacası suçlamaları - Vikipedi

Bunların dışında Ay'a gitme misyonu çerçevesinde en son Apollo 17 Uzay mekiği görev almış. İddialara göre Apollo 18' de uzaya gönderilmiş fakat karşılaşılan garip varlıklar nedeniyle bu gidiş saklanmıştır. Hatta bununla ilgili geçen sene bir film vizyona girdi. "Apollo 18" .. İzlemek gerekir

http://www.sinemalar.com/film/127491/apollo-18

http://www.imdb.com/title/tt1772240/

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gölgeleri güneşin geliş açısına göre degerlendirip ters noktalara vurdugunu açıklayabiliriz veya ayın yüzeyi engebeli olduğu için yansımalar farklı olur bu 1. si
    2. ayak izi olayı tmm doğru bi maddenin aydaki ağırlığı dünyadaki ağırlığının 6da 1'i kadardır fakat astronotların özel kıyafetleri sayesinde bu olay ortadan kalkıyor yani ayak izi olayınıda bu şekilde ispatlanabilir
    kafat o 3. astronotun kaskındaki yansımayı açıklayamıyorum şu an ama araştırılabilir bir konu
    FORZA ES-ES

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Belki de herşeyin mantıklı bir açıklaması vardır dediğin gibi... Ancak çok basit olarak kendime soruyorum. 1969-1972 yılları arasında 3 yıl içerisinde Ay'a 6 sefer çıkarma yapan NASA, aradan 40 yıl geçmesine rağmen neden tekrar Ay'a bir astronot gönderememiştir? Bundan sonra gidecek ilk uzay mekiğinin 2025 yılları civarında gönderilmesi planlanıyormuş. Yani ilk gidişten yaklaşık olarak 55 yıl sonra...O zamanın teknolojisi gerçekten aya insan götürme imkanları tanıyormuydu? Benim düşüncem NASA'nın gerçekten Ay'a uzay mekiği gönderdiği fakat içlerinde astronot bulunmadığı çerçevesinde şekilleniyor. Ay'a mekik göndermiş olabilirler, sonuçta oraya bıraktıkları transmeter sayesinde ay-dünya uzaklığını, sıcaklık değişimlerini anlık olarak takip edebiliyorlar. Ancak dediğim gibi insanın oraya ayak bastığına inanmıyorum henüz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gidildi tabiki internet safsatalarına inanmayın

aya reflektör yerleştirdiler onun sayesınde net olarak ay ile dünya arası mesafeyi hesapladılar

ayrıca kilolarca ay kayası var nasada national geographic te belgesel izleyenler görmüştür ordaki taşları inceleyerek ayın aslında dunyanın parçasından oluştugunu kanıtladılar..

aya defalarca gidildi birkez gidilmedi en basitinden sunu düşünün marsa 3tane robot yollayan güneş sisteminden cıkmak uzere olan voyager uydusunu yollayan jubıtere uranuse uzay aracı indiren bir nasa aya gidememesi cok komik olurdu
    Konu PinkFloyd tarafından (21-02-2012 Saat 03:29 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bi Forumdan alıntıdır
    Nasa'nın Açıklamaları
    * Resimlerde yıldızların görünmemesinin sebebi Ayin ve Astronotların kıyaftelerinin çok parlak olduğuymuş Yıldızların Işığı Yansıyamıyormuş

* Ayda Atmosfer olmadığı Halde Bayrağın Dalgalanmamasının Sebebi Astronotların Bayrağı Yere cevirerek caktıklarını Söylüyor

* ilk Delilleri Aydan Getirilmiş Taşlar
    Dünyadaki Taşlardan Çok Farklı Sırf Bakmayla Bile Görünüyormuş.öyle Taşları Dünyada Hiçkimse Yapamazmış [Bunun açıklaması varmış] biraz araştırmak lazım tabi
    FORZA ES-ES

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı PinkFloyd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidildi tabiki internet safsatarına inanmayın

aya reflektör yerleştirdiler onun sayesınde net olarak a ile dünya arası mesafeyi hesapladılar

ayrıca kilolarca ay kayası var nasada national geographicte belgesel izleyenler görmüştür ordaki taşları inceleyerek ayın aslında dunyanın parçasından oluştugunu kanıtladılar..

aya defalarca gidildi birkez gidilmedi en basitinden sunu düşünün marsa 3tane robot yollayan güneş sisteminden cıkmak uzere olan voyager uydusunu yollayan jubıtere uranuse uzay aracı indiren bir nasa aya gidememesi cok komik olurdu
    Arkadaşım senden önce yazdıklarım birer cevap niteliği taşıyor olabilir. Hollanda Başbakanına gönderilen numunelerin sahte çıktığı yönünde iddialar var. Tartışmamız gereken Ay'a gidilip gidilmediği de değil aslında.. Oraya insanın ayak basıp basmadığı..

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki de herşeyin mantıklı bir açıklaması vardır dediğin gibi... Ancak çok basit olarak kendime soruyorum. 1969-1972 yılları arasında 3 yıl içerisinde Ay'a 6 sefer çıkarma yapan NASA, aradan 40 yıl geçmesine rağmen neden tekrar Ay'a bir astronot gönderememiştir? Bundan sonra gidecek ilk uzay mekiğinin 2025 yılları civarında gönderilmesi planlanıyormuş. Yani ilk gidişten yaklaşık olarak 55 yıl sonra...O zamanın teknolojisi gerçekten aya insan götürme imkanları tanıyormuydu? Benim düşüncem NASA'nın gerçekten Ay'a uzay mekiği gönderdiği fakat içlerinde astronot bulunmadığı çerçevesinde şekilleniyor. Ay'a mekik göndermiş olabilirler, sonuçta oraya bıraktıkları transmeter sayesinde ay-dünya uzaklığını, sıcaklık değişimlerini anlık olarak takip edebiliyorlar. Ancak dediğim gibi insanın oraya ayak bastığına inanmıyorum henüz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Man Landed on the Moon - YouTube

su vidyoyu izlesin herkes..

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Jüpitere marsa gönderilen mekikler söylendiği gibi insansız bununla insanlı bir mekik kesinlikle eş tutulmaz.Ayrıca sizin bu görmüş olduğunuz meşhur mekik fırlatma görüntülerinin alayı Uluslararası Uzay İstasyonuna fırlatılan astranotlara aittir.Yine bu uzay istasyonunun değişik ülkeler tarafından defalarca mekik fırlatılmasına rağmen 10 yıl içinde ne kadar geliştirilebildiği de ortadadır.Ben uzay teknolojisi öyle düşünüldüğü kadar geliştiğini düşünmüyorum henüz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks