Work and Travel 2025
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karavan Kiralama ve Tuurrrr

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation Karavan Kiralama ve Tuurrrr

Arkadaşlar biz arkadaşlarla new hampshire eyaletinde iş bulduk ve 2 ay boyunca burada çalışmayı düşünüyoruz..saati 7.5 dolardan haftada 50 saat çalışıcaz.eğer istersek mesaide yapabiliyoruz.Konaklama 75 dolar. Biriktirdiğimiz para ile Boston dan karavan kiralayıp Miami kadar geze geze gitmeyi düşünüyoruz.4 kişi olucaz biz..Boston da karavan kiralayabileceğimiz,fiyatları uygun bir yer var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Enterprise'dan kiralaya bilirsiniz... biz bi kez kiraladik 100 dolar bi gun icin.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla nerden kıralarsın bılmem ama ben olsam satın alırdım ..sonucta 4 kısısınız hepınız 250 ser dolar verse bı karavan alabılıyosunuz..(craiglist e gore)
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arabayı Boston'dan kiralayıp FL ' a kadar inmen imkansız.. ( Tabi Car rentals lardan kiralarsan ) Çünkü belirli bir mil limiti , ayrıca eyalet sınırı koyuyorlar Massachussets te kiralayacagın araba ile maximum VA kadar gidersin. Enterprise'den bir bakın yine.. Araba almak daha mantıklı olur.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Araba alirsaniz da eksigi gedigi olmayan , motoru saglam ve sorun cikartmicak bi karavan olup bu islerden anlayan birine test ettirme imkaniniz olursa cok daha iyi olur . Yoksa yari yolda birakma ve tum isleri berbat etme sansi var .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Öncelikle araaba kiralaman için kredi kartın olmalı yeterli limit de ve yaşın 25in üstünde değilse bu size tuzlu gelebilir gerçi 4 kişisiniz pek de dokunmaz. Ben satın alma taraftarı değilim eğer 1 hafta içinse. Çünkü motor sorunu cıkabilir arıza yapabilir (araba tamirinden anlamıyorsanız hiç girişmeyin). Ama gider gitmez 3 ay elinizin altında olmasını isterseniz hemen bir araba alabilirsiniz. Yani burda cebinize 200-250 dolar fazla koyup gidin 1000 dolara araba bulursunuz işinizi gören. ama işte sorun cıkartmı uzun yolda (!) bilemem. Önceden internetten kiralarsanız 10-15 gün önceden 1 haftalık 500-600 doları geçmez ve son model araçlar. karavan için tabi fiyatı bilemem ama ben 1 haftalık koca bir CİP için bakmıştım fiyatına 625 dolar filan cıkmıtsı 25 yaş altı vergiler dahil. Ayrıca büyük araba kiralama şirketleri var. Boston dan alip Miami yada yakınlarındaki şubelerine arabayı bırakabilirsin öyle alternatif lerde var. o yolu geri dönmez miamiden de türkiye ye dönüş yaparsınız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

araba almayın sorun cıkarır falan demısınız ama arabayla boston dan florida ya gidecek biride az da olsa arabadan anlamalı...test surusunu yaptıktan sonra anlarsın arabanın yuruyen aksamı ne durumda..olmadıbiraz fazla paraya anlayan bırını getırır baktırırsın..1000 dolara cok guzel araba alan arkadaşlarım var.arabadan anlamak onemlı tabı.
    bok vardı keşfettiniz şu kıtayı..şimdi uğraş dur vize ,uçak bileti vs..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizde ne yapıcaz tam karar veremedik zaten..arabamı kiralayalım,karavan mı kiralayalım yoksa satın mı alalım bilmiyoruz..kiralama şirketlrinden baktık fiyatlara karavan için mil limiti var evet ama araba için böle bişi görmedik.ayrıca araba için Türk vatandaşı olana neredeyse 2 katı fzla para istiolar.aynı şartlarda aynı araç başka kişilere 400 dolarken sadece ülkeyi değiştirip türkiye işaretleyince fiyat 700 dolara kadar çıkıyor.neden böyle bi bilgisi olan var mı acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı Boston'dan kiralayıp FL ' a kadar inmen imkansız.. ( Tabi Car rentals lardan kiralarsan ) Çünkü belirli bir mil limiti , ayrıca eyalet sınırı koyuyorlar Massachussets te kiralayacagın araba ile maximum VA kadar gidersin. Enterprise'den bir bakın yine.. Araba almak daha mantıklı olur.
    Arabada mil sınırı yok die biliyorum ben..sitelerin fiyat hesplamak için bi yeri oluo.ordan hesaplattığımızda,alınacak yer boston bırakılacak yer miami seçeneği var..yani eyalet sınırı falan olsa böyle bişi koymazlardı heralde sitelerine..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

http://nh.craigslist.org/ctd/1002774230.html bu araba nasıl arkdaşlar ..böle bişide işimizi görür..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı wayy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabada mil sınırı yok die biliyorum ben..sitelerin fiyat hesplamak için bi yeri oluo.ordan hesaplattığımızda,alınacak yer boston bırakılacak yer miami seçeneği var..yani eyalet sınırı falan olsa böyle bişi koymazlardı heralde sitelerine..
    Farklı noktaya bırakacaksan zaten baya bir ücret alacaklar senden. Örnek olarak Lake George / Ny dan aldıgım arabayı NY JFK airportta bırakmak istedim 180 dolar hesap cıkardılar. Halbuki 3.5 saatlik yoldu. Bostondan Miamiye 26 saatlik bir yol var ona göre aşağı yukarı hesaplayabilirsin. Eğer farklı bir noktaya bırakmayacaksan mutlaka mil sınırı yada eyalet sınırı olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Farklı noktaya bırakacaksan zaten baya bir ücret alacaklar senden. Örnek olarak Lake George / Ny dan aldıgım arabayı NY JFK airportta bırakmak istedim 180 dolar hesap cıkardılar. Halbuki 3.5 saatlik yoldu. Bostondan Miamiye 26 saatlik bir yol var ona göre aşağı yukarı hesaplayabilirsin. Eğer farklı bir noktaya bırakmayacaksan mutlaka mil sınırı yada eyalet sınırı olur
    fiorex şimdi senin yazdığına da şerh düşmek ayıp kaçabilir ama ben acizane şöyle düşünmekteyim ki:
    budget den araba kirası sorduk, farklı yerde bırakacaz dedik hesapladı ve
    yaklaşık 2 katını söyledi( farklı yerde bırakma ücreti var kardeşim dedi)
    hertz e sorduk, hesapladı bu kadar dedi( farklı yerde arabayı terketme ücreti yok)
    yani, bu işler firmaya göre değişebilir. farklı firmaya sormak, hatta gördüğümüz her firmaya sormak lazım.
    bu arada bu forum bağımsızdır hertz den prim beklemiyorum
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

@neo-kimyager,

estagfurullah herseyi bileceğiz diye bir durum yok tabiki de. Hertz'in fiyatlarının biraz daha düşük olduğunu duymuştum ama hiç gidip sormadım açıkçası. Yalnız mantıksal açıdan bakıldığında Boston'dan alınan arabanın Miami'de bırakılması için ekstra ücret talep etmeyecek şirket yok gibi. DUr ben bir netten bakayım ya

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Az önce baktım Hertz'e NY JFK dan alıp Miami Airporta bırakmak için ekstradan 300 dolar istiyorlar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Az önce baktım Hertz'e NY JFK dan alıp Miami Airporta bırakmak için ekstradan 300 dolar istiyorlar.
    yep bende hesaplattım,hertz de 1 günlük aynı yere teslim 75, JFK ya teslim 110 dolar.
    geçen seneden şimdiye çok değişmiş canım...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kiralamadan vazgeçtik zaten bizde..satın almayı düşünüoruz..daha hesaplı olcak heralde satın alırsak..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aynı Konuyu Ben de Düşünüyorum,
    Bir Yerlerde Kalmak Yerine Karavan Satın Alsak ve Karavanda Uyusak-Yaşasak-İşe Gitsek. Karavanı Oraya Buraya Parkedememe vs Sorunu Var mı? Her Yerde Parkedip Yaşayabiliyormuyuz?
    Tam Olarak Nasıl İşliyor Karavan İşi,
    Pek Bir Bilgisiziz =)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)