Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arkadaşlar harçsız pasaport konusunda yardıma ihtiyacım var!...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation arkadaşlar harçsız pasaport konusunda yardıma ihtiyacım var!...

arkadaşlar harçsız pasaport konusunda okulum bana, bu sene yökten gelen karar doğrultusunda kimseye yazlılı belge verilmediğini söyledi ...bana bu çok saçma geldi.bu sene okulundan harçsız pasaport için belge alan var mı?acil bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfa 3 'te .
    @scuba87 , cok guzel anlatmis bakabilirisniz .
    Konu break tarafından (17-02-2009 Saat 06:45 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben aldım
    veriolar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla bende başvurdum bekliyorum. ama bizde veriyolar. gene forumdan bi arkadaşla konuştm onada vermemişler mecbur bayılmış harcı. okuldan okula değişiyo anlaşılan

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

yıldız vermiyor bir de böyle salak salak yalanlar uyduruyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mephisto_930 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar harçsız pasaport konusunda okulum bana, bu sene yökten gelen karar doğrultusunda kimseye yazlılı belge verilmediğini söyledi ...bana bu çok saçma geldi.bu sene okulundan harçsız pasaport için belge alan var mı?acil bilgi verirseniz sevinirim.

bu harçsız pasaport üniversiteye göre değişiyor. bana hiç mi hiç zorluk çıkarmadan okulumun öğrenci işleri 1 günde belgeyi verdi. yökten bi karar çıksa heralde her üniversiteyi ilgilendirir. bence zamanın varsa biraz daha araştır bu işi okulunda. hangi üni. bu arada??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bizim okulda hiçbir sorun çıkartmadı ..nedne böyle yapıyorlar acaba?yani verdiği yazının ona ne gibi bir zararı olacakki vermekte böyle sorun çıkartıyor? ancak ben pasaportumu çıkarttırmaya gittiğimde görevli bana dediki komserime bir gidip bu belgedeki rektörün imzasının geçerli olup olmadığını bir sorun dedi.eğer rektörünüzün imza sirküsü yoksa geçerli olmaz bu yazı çünkü dedi.gittim ben de verdim kağıdı elini yalayıp mühre sürdü sonra tamam geçerli bu dedi yolladı ehehehehe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya böyle saçmalık olurmu akadaşım. gitde Allah aşkına kanunda böyle birşey var. sana bu belgeyi vermek zorundalar bu snein doğal hakkın. bu arada 2 yıllık harçsız aldım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada bizim okulda rektörün imzasına gerek yok ben rektör yardımcısının imzasıyla aldım hehehe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizim öğrenci işleri yökten bu sene bi yazı geldiğini, work and travel öğrencilerinin harç muafiyetine girmediğini söyledi..işin ilginç tarafı yök ü aradım vede konustugum kişi, okulun bana bu kağıdı vermesi gerktiğini söyledi...ama gel gör ki bizim öğrenci işleri hala bana bu belgeyı vermemekte direniolar..ya bu harç muafiyetinden yararlanmak için illada okuldan bu kagıdı almam gerekıo mu??yanı ne bılıyım öğrenci belgesı,bide şirketle yaptığım sözleşmeyi götürsem falan...işe yarar mı???ya yardımcı olun bana...hakkımı savunuyorum ama bi sonuç alamıyorum....ne yapıcam peki???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

okula resmı dilekce yaz ama ogrencı ıslerıne degıl rektorluge yaz bunu..butun unıversıtelerdekı ogrencılerın aldıgını belırt dılekcen en fazla bır hafta ıcınde cevaplanmak zorunda..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

O dediğiniz dilekçenin bi örneğini şirketinizden isteyin. Ben 2 farklı şirketten de aldım hatta son kaydolduğum şirket kayıt esnasında verdi dilekçe örneğini, biliyolar tabi Dokuz Eylül gibi bi üninin normal şartlarda vermiyceğini o belgeyi. Geçen sene geldi benim de başıma aynı olay. Öğrenci işleri vermiyoz o kağıdı artık dedi direttim dekanlık sekreterine gönderdiler beni. Sekreter karakoldan onlara artık öğrencilere söz konusu kağıdı vermemeleri gerektiği şeklinde bi telefon aldıklarını söyledi. Tabi saçma geldi inanmadım gittim karakola sordum var mı böle bi şey bu yasayla bize verilmiş bi hak falan dedim. Bizim öyle bi emir vermemiz söz konusu değil, yasa sonuçta falan dediler aynen benim de düşündüğüm gibi. Ordan çıktım sekreterde aldım soluğu; dedim karakola gittim öyle bi telefon falan açmamışlar size. Kem küm etti, yazı işlerine gönderdi sonunda. Eğer hala vermemekte ısrar etseydi Yök'e ya da içişleri falan nereye olursa şikayet edicem tehditinde bulunucaktım. Onlar o dilden anlıyolar çünkü. Yalanlarını yüzlerine vurucaksın ya da bi şeyler yapmakla tehdit ediceksin. Benim üniversitem verdi diyen arkadaşlar var sonuçta; siz de üninin vermesini beklemeyin, vermezler çünkü, sizin bi şeyler yapmanız gerek, sesinizi çıkarmazsınız paşa paşa ödersiniz fazladan bi 200 milyon kadar. Oyalayarak kaybettirdikleri 3 hafta için hala kızıyorum kendime, keşke daha önceden aklıma gelseydi benim de. Onlar yüzünden vize görüşmem finallere kalmıştı da uçakla İstanbul'dan İzmir'e gitmek zorunda kalmıştım sınav için, 100 milyon da cebimden çıktı tabi bilete. Demek istediğim hakkınızı vakit kaybetmeden sonuna kadar arayın...
    Kelimeler yetse..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Gazı verdiniz bana, Yıldız Teknik'den bu belgeyi alan ilk kişi ben olucam

-------
    Ekleme:
    Bir de şöyle bir madde var.
    Pasaport harcından muaf pasaport düzenlenirken yurt dışında geçirilecek süre dikkate alınır. Üniversitelerinden almış oldukları belgede; 6 aya kadar süre belirtilenler için 6 ay, 6 aydan fazla süre belirtilenler için 1 yıl, 1 yıldan fazla süre belirtilenler ile süre belirtilmeyenler için 2 yıl süreli pasaport düzenlenir.
    Siz nasıl yaptınız bu işi. Geçirilecek süre 3,5 yazacam ama bu sefer 6 aylık için onay verirler, sonra vize alamayız onunla
    Konu faruk tarafından (08-03-2008 Saat 10:51 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

1 senelik vermişlerdi bana. O belgeyi kopardıktan sonra sen de en az 1 sene alırsın bence. 2 sene falan alanlar da olmuştu çünkü.
    Kelimeler yetse..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba faruk,bende yıldız teknik öğrencisiyim
    aynı sorun benim de başımı ağırtıyor...
    ama ne yaptırsam olmuyor,vermiyorlar.

parayı vermek zorunda kalıcam harç için,,ama şimdi alırsam 6 aylık ağustosta bitecek süresi,1 yıllık alamam gerekcek.
    bende bu sebepten dolayı nisanda almayı düşünüyorum pasaportu 6 aylık olarak.parasal açıdan...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı carbondisinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba faruk,bende yıldız teknik öğrencisiyim
    aynı sorun benim de başımı ağırtıyor...
    ama ne yaptırsam olmuyor,vermiyorlar.

parayı vermek zorunda kalıcam harç için,,ama şimdi alırsam 6 aylık ağustosta bitecek süresi,1 yıllık alamam gerekcek.
    bende bu sebepten dolayı nisanda almayı düşünüyorum pasaportu 6 aylık olarak.parasal açıdan...

vize şartlarını okumamışsın belli ki. Enaz 1 yıllık pasaport şartı var. O yüzden cimriliğe kaçamıyoruz
    Bu sene peşini bırakmamayı düşünüyorum. Bir arkadaş daha var yıldız'dan. O da birkaç polise danışmış sanırım, yapacaz yani bu işi.
    O Durul denen herif basacak o mührü

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

lütfen biri beni aydınlatsın arkadaşlar
    ben bugün şirketimden bir belge aldım,bahsettiğiniz harçsız pasaport belgesini.danışmanım sadece bu belgeyi okulunda öğrenci işlerinde onaylat ve emniyete git dedi.şimdi yazıları okuyunca aklıma takıldı:
    okuldan ayrıca bir belge dahamı almamız gerekiyor?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

öğrenci işleri onayı yetmiyor bildiğim kadarıyla.
    dekan veya rektörün onaylaması lazım. Islak mühürü vurdurabilirsen iş tamamdır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben hic ugrasmadan iki yıllık aldım..okulun hıc bır zararı oluyor bu ısten neden boyle yapmıslar sıze anlamadım..ama tehdıt edın sıkayet etmekle ve edınde gercekten ıcıslerı bakanlıgına yoke falan dılekce gonderın bakın nasıl verıcekler tıpıs tıpıs..dılekce yazmaktan cekınmeyın arkadaslar gercekten ıse yarıyor hepsı degerlendırılıyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar okul vermek zorunda araya tanıdık hoca falan sokun bişiler yapın peşini bırakmayın.
    (bizim okul erasmus için çok yazdığı için o evrakı çok çabuk hallediyorlardı hatta emniyette alışmış hiç sorgu sual sormadan 2 yıllık pasaport verdiler)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı farukyazici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öğrenci işleri onayı yetmiyor bildiğim kadarıyla.
    dekan veya rektörün onaylaması lazım. Islak mühürü vurdurabilirsen iş tamamdır
    teşekkürler faruk yarın bir gideceğim işte umarım sorun çıkmaz,pasaporttan sonra vize daha kolay olacak gibi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mephisto,

bende okudan yazı alarak 2 yıllık pasaport aldım,sana okul o yazıyı vermek zorunda çünkü genelge var o konuda.Sen öğrenci işlerine git tekrar sor,eğer vermezlerse yök ün gönderdiği yazıyı görmek istiyorum de.Okuldan okula değişiyo galiba bu uygulama..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim dilekcde gitmiş emniyete bende alıyorum harçsız bende duydum bazı üniverstler vermiyor diye

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım bende basvurdum ilkinde geri çevirildim ünkü gidiş dönüş tarihlerimi belirtilmemeişti şirketimin bana verdiği dilekçede daha sonra yeni bi dilekçe aldım ve basvurdum paşa paşa verdilerr.sen peşini bırakma bence

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende epey zorlandım ama sonunda aldım o yazıyı,daha doğrusu valiliğe yollamış okul valilik te emniyete,yalnız emniyette 2 yıllık deil 1 yıllık verebiliriz dediler,buna da şükür n!apalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı erkansnihal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar okul vermek zorunda araya tanıdık hoca falan sokun bişiler yapın peşini bırakmayın.
    (bizim okul erasmus için çok yazdığı için o evrakı çok çabuk hallediyorlardı hatta emniyette alışmış hiç sorgu sual sormadan 2 yıllık pasaport verdiler)
    benım anlamadığım bır nokta var bende sakaryada okuyorum belgeyı 1 haftada cıkarttıkları ayrı bır konu .. 4. sınıf olmama rağmen bana 1 yıllık bile vermedıler 1 saatlık tartısmaya rağmen ben farklı bır okulamı gıdıyorum erasmusla cok oğrencı yollamıs olmaları hıcbırseyı değiştırmez kocaelı bızım yarımız kadar adamı yolluyor belkı ama belge cıkarma suresı 3dk

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende alıcam harçsız pasaport belgesini öyle onaylatmak yetmiyormuş malesef bi ton bürokrasi var her konuda olduğu gibi, 1 haftada ancak alıcam bi kağıdı..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

..yanlış oldu..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi aklıma takılan konu, 1 yıllık yerine 2 yıllık pasaport alabilirsek bizim için avantajı nedir yada dezavantajı var mı? ücrette falan değişiklik olur mu ne gibi değişiklik olur?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sonucta para vermıyosun harca cıkarabılırsen 2 senelık cıkar karın olur sonucta oğrencı olmanın avantajı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mephisto_930 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim öğrenci işleri yökten bu sene bi yazı geldiğini, work and travel öğrencilerinin harç muafiyetine girmediğini söyledi..işin ilginç tarafı yök ü aradım vede konustugum kişi, okulun bana bu kağıdı vermesi gerktiğini söyledi...ama gel gör ki bizim öğrenci işleri hala bana bu belgeyı vermemekte direniolar..ya bu harç muafiyetinden yararlanmak için illada okuldan bu kagıdı almam gerekıo mu??yanı ne bılıyım öğrenci belgesı,bide şirketle yaptığım sözleşmeyi götürsem falan...işe yarar mı???ya yardımcı olun bana...hakkımı savunuyorum ama bi sonuç alamıyorum....ne yapıcam peki???

sende amerikaya gidicem yazın de illa work and travel için alıyorum demen gerekli değil

çare üretmek lazım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)