Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 26 mayıs vize görüşmesi ve mutlu son :)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 26 mayıs vize görüşmesi ve mutlu son :)

biraz uzun oldu sanırım ama o günü paylaşmak istedim.çünkü gitmeden önce burda okuduklarım benim için çok faydalı oldu.belki benim yazdıklarımda başkalarına faydalı olur

arkadaşlar normalde 20mayısta olan görüşmem doğum tarihimin sisteme yanlış girilmesi ve dolayısıyla yanlış gelen DS yüzünden 26 mayısa alınmıştı zaten heyecanlıydım ama bu olay tuz biber oldu.otobüsle izmirden istanbula giderken 9saat boyunca resmen uyuyamadım bi de ben vizeyi almadan ucuz diye uçak biletini de almıştım yani heyecanım 5735742e katlandı ama gidince şunu anladım ki konsolosluktaki mantık çok basit,konuşurken rahat ve güler yüzlü olunca her şey yolunda gidiyor.benm görüşmem sabah 7bucuktaydı ama ben izmirden gittiğim için sabah 6da konsolosluğun önündeyim sabah ayazı vize heyecanı uykuzuluk derken tam karşıdaki cafelerden birine oturdum.saat 7yi çeyrek geçe konsolosluk önünde sıraya girdim ve bir kaç güvenlik noktasından sonra adeta bir kaleyi andıran binanın üst katına çıktım evrak kontrolünden sonra sıra numaramı alıp beklemeye başladım.numaralar 600den başlıyordu ve benm numaram 616ydı.bu numara ile 3kez çağırılıyorsunuz ancak buraya dikkat; ilk çağırılma dışında numaratörde numaralar sırayla yanmıyor! mesela 619,624,627 benden önce çağırıldı.numaramın 2. yanışında şirin japon ablamız ismimi elinden geldiğince düzgün söylemeye çalışarak ve kendine gülerek parmak izimi aldı sonra tekrar sıra beklemeye başladım. buarada etrafımda benm gibi bir çok wat öğrencisi olduğu için ben sıkılmadan muhabbet ederek bekledim sıramı 616numarası 3 numaralı pencerede yandı ve george clooney'in gençliğini andıran tatlı abimizin olduğu pencereye gittim.(buarada söylemeden geçemiycem flimlerdeki hapishane ortamı gibi bir pencere arkasından konuşuyorsunuz bu benm hiiç beklemediğim bişeydi ve çok şaşırdım.) kendine türk özellikleri edinmiş sevimli abimiz kullandığı kalemi kulağının arkasına koyup sorularını sormaya başladı kısa bi naber nasılsından sonra dokuz eylülde okuyorsun di mi dedi.evet dedim ordan bölümümü,sınıfımı sordu.sonra annemle babamın mesleğine sıra geldi.yalnız burda dikkat!sadace emekli demenizi istemiyorlar kesinlikle detay bilgi bekliyorlar.sonra amerikada nereye gidicen ne iş yapıcan derken ve daha 2-3 dakika bile dolmamışken güler yüzü ile bana döndü ve 'have a nice holiday in the usa' dedi tabii o an ki mutluluk ne be buna mı heyecanlanmıştım ben dedirtiyor insana ama neyse :P sonuçta 1-2 güne vize basılmış pasaportum ups ile elimde olacak buarada iyi ki kendime güvenip bileti ucuzken almışım onun heyecanı da bi başka oldu çünkü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayırlı olsun
    AEK

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vizen şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Amerika, OHAYODA (Stormhikin deyimiyle ) çok güzel bir yaz geçirmen dileğiyle =)))
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun tugce, iyi yazlar
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler arkadaşlar darısı yeni vize alacakların başına buarada ups'in pasaportumu getirmesi ne kadar sürer acaba??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

normalde 3-5gün ama yoğunluğa göre 2hafta da olabilir
    bu arada hayırlı olsun ben de 616nodaydım ama 607den sonra sıra bana gelmişti şaşkın bir vaziyetle görüşmeye girmiştim henüz hazır olduğumu hissettmiyordum kimseye oturup kulak bile kabartamamıştım
    o yüzden geç girmek daha iyi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eğer önünüzde red alan birileri varsa bence geç girmek çok sinir bozucu buarada madem sıra numarası alıyoruz niye sırayla girmiyoruz görüşmeye buda ayrı bi çelişki
    bide dikkatimi çeken çok saçma bişeyi burda paylaşmak istiyorum konsolosluğun içinde duvardaki pirizler amerikadakiler gibi ince uçlu değişik bişeydi yani içerisi gerçekten türkiyeden kopuk bi yerdi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun vizen have a nice summer

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun

peki pasaport dediği üzere 2 - 3 gün içerisinde elinize geçti mi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ne dedim ben sana bak o kadar stres yapmana gerek yokmuş demek.. hadi hayırlı olsun artık cleveland ta kutlarız bunu:=:
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ve pasaportum bu gün 11.45 itibari ile elimde nerdeyse benden daha önce gelecekti yani görüşmeden tam 2 gün sonra elime geçmiş oldu
    evet artık bunu cleveland'da kutlayalım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tugcetugcetugce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz uzun oldu sanırım ama o günü paylaşmak istedim.çünkü gitmeden önce burda okuduklarım benim için çok faydalı oldu.belki benim yazdıklarımda başkalarına faydalı olur

arkadaşlar normalde 20mayısta olan görüşmem doğum tarihimin sisteme yanlış girilmesi ve dolayısıyla yanlış gelen DS yüzünden 26 mayısa alınmıştı zaten heyecanlıydım ama bu olay tuz biber oldu.otobüsle izmirden istanbula giderken 9saat boyunca resmen uyuyamadım bi de ben vizeyi almadan ucuz diye uçak biletini de almıştım yani heyecanım 5735742e katlandı ama gidince şunu anladım ki konsolosluktaki mantık çok basit,konuşurken rahat ve güler yüzlü olunca her şey yolunda gidiyor.benm görüşmem sabah 7bucuktaydı ama ben izmirden gittiğim için sabah 6da konsolosluğun önündeyim sabah ayazı vize heyecanı uykuzuluk derken tam karşıdaki cafelerden birine oturdum.saat 7yi çeyrek geçe konsolosluk önünde sıraya girdim ve bir kaç güvenlik noktasından sonra adeta bir kaleyi andıran binanın üst katına çıktım evrak kontrolünden sonra sıra numaramı alıp beklemeye başladım.numaralar 600den başlıyordu ve benm numaram 616ydı.bu numara ile 3kez çağırılıyorsunuz ancak buraya dikkat; ilk çağırılma dışında numaratörde numaralar sırayla yanmıyor! mesela 619,624,627 benden önce çağırıldı.numaramın 2. yanışında şirin japon ablamız ismimi elinden geldiğince düzgün söylemeye çalışarak ve kendine gülerek parmak izimi aldı sonra tekrar sıra beklemeye başladım. buarada etrafımda benm gibi bir çok wat öğrencisi olduğu için ben sıkılmadan muhabbet ederek bekledim sıramı 616numarası 3 numaralı pencerede yandı ve george clooney'in gençliğini andıran tatlı abimizin olduğu pencereye gittim.(buarada söylemeden geçemiycem flimlerdeki hapishane ortamı gibi bir pencere arkasından konuşuyorsunuz bu benm hiiç beklemediğim bişeydi ve çok şaşırdım.) kendine türk özellikleri edinmiş sevimli abimiz kullandığı kalemi kulağının arkasına koyup sorularını sormaya başladı kısa bi naber nasılsından sonra dokuz eylülde okuyorsun di mi dedi.evet dedim ordan bölümümü,sınıfımı sordu.sonra annemle babamın mesleğine sıra geldi.yalnız burda dikkat!sadace emekli demenizi istemiyorlar kesinlikle detay bilgi bekliyorlar.sonra amerikada nereye gidicen ne iş yapıcan derken ve daha 2-3 dakika bile dolmamışken güler yüzü ile bana döndü ve 'have a nice holiday in the usa' dedi tabii o an ki mutluluk ne be buna mı heyecanlanmıştım ben dedirtiyor insana ama neyse :P sonuçta 1-2 güne vize basılmış pasaportum ups ile elimde olacak buarada iyi ki kendime güvenip bileti ucuzken almışım onun heyecanı da bi başka oldu çünkü
    Hayırlı olsun arkadasım have a nice summer in the USA

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla bu yazıdan sonra gaza geldim biraz riske girip bizde mi vizeye girmeden alsak bileti ne yapsak acaba ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun Tugce Darısı tum bekleyenlerin başına.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bilet alma konusunda şöyle bir bilgi verim bende vize almadan önce aldım delta havayollarından fakat telefonla aldım ve alırken sordum iptal etme ihtimali var mı die 45 € iptal edilebiliyordu vizemi de aldım gerçi ama böyle bulabiliyorsanız önceden alın bekletmeden..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ewet bende Biletimi Delta dan ayırttım ve p.tesi alıcam banada eğer iptal ederseniz 45 Euro ceza ödersiiniz dendi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hem iptal işlem ücreti çok uç bir rakam değil hem de bunun heyecanı da başkaydı üstelik o bileti o zaman almasaydım şimdi çok daha pahallıya alcaktım yani 45i gözden çıkarmıştım neyseki vizede sorun çıkmadı
    umarım hepimizin amerika macerası güzel geçer

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hem iptal işlem ücreti çok uç bir rakam değil hem de bunun heyecanı da başkaydı üstelik o bileti o zaman almasaydım şimdi çok daha pahallıya alcaktım yani 45i gözden çıkarmıştım neyseki vizede sorun çıkmadı
    umarım hepimizin amerika macerası güzel geçer
    İnş. güzel bir yaz geçiririz hepimiz ve ekim ayının sonlarında burada buluşur ve anılarımızı paylaşırız

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnş. güzel bir yaz geçiririz hepimiz ve ekim ayının sonlarında burada buluşur ve anılarımızı paylaşırız
    Ekim mi?? eylulde burdayım ben

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hehe eylülde ne işin war burda ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eylül indirim ayı amerikada gelinmez o zaman ekim iyidir iyi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hehe indirim zamanı orda olmak lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kesinlikle yoksa ne anlamı kaldı para biriktirmenin indirimden alış veriş yapmycaksak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kesinlikle yoksa ne anlamı kaldı para biriktirmenin indirimden alış veriş yapmycaksak
    hehe haklısın walla kışlıklar alıp TR ye döneriz ordan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)