Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 19.02.2009 vize gorusmem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 19.02.2009 vize gorusmem

merhabalar arkadaslar birkac saat once girmiş oldugum vize goruşmesini aktarmak istedim.ama oncelikli olarak ilk defa gidenler için biraz ortamı tarif etmem gerektigini dusunuyorum.daha once gidenlerin bu paragrafı atlamasında yarar var..

oncelikle kosolosluktan aramadan gectikten sonra vize gorusmasinin yapılacagı salona gidiliyor.ve herksesin anlattıgı gibi 3 kere cagrılıyorsunuz sonuncusu gorusme olmak uzere.bn daha cok mekandan bahsedim salonu bir banka subaesine benzetebiliriz,gorusme sırasında ayakta duruyorsunuz vize memuru ile aranızda yarısı duvar yarısı cam olmak üzere bir bolme var ve size sorulan soruları mikrofon ve hoparlorler aracılıgıyla duyup yanıtlıyorsunuz.ve gorusme esnasında hem siz hemde sırasını bekleyenler gorusmeyi duyabiliyor yani arkanızda tuyo almak için kulalarını vermiş dinleyen birsuru arkadas oluyor.

benim gorusmem istanbuldaydı.biri cekik gozlu erkek biri de biraz turke benzeyen bir bayan olmak üzere iki memur vardı.bn cekik gozlu olan memurla diyolaga basladım.

M:memur , B: ben

b:merhaba
    M:merhaba nasılsın.
    B:iyiyim tesekkurler siz nasilsiniz.
    M: bu yaz wat la amerkiya gideceksin degilmi
    B: evet
    M: ne okudugumu sordu.
    B: elektornik ogretmenligi okudugumu soyledim.
    M: GPA yani ortalamayı sordu bunu GPA nın acılımı yani uzun oarak soyluyorlar(grade point average).
    B:2.59 oldugunu soyledim.
    M:babamın ne iş yaptıgını sordu
    B: emekli oldugunu soyledim
    M:emekli olamadan once ne yaptıgını sordu
    B:bende ingilzce ilginc bir meslek oldugunu ingilizce karşılıgını bimedimi soyledim
    M:turkce soyleyebilirsin dedi
    B:bende plastik kalıpcısı oldugunu soyledim tabi bu seferde o anlamamış bir ifadeyle baktı bn ilginc bir meslek oldugunu tekrar soyledim
    M:nereye gidecegimi sormuş bn duyamadıgımdan pardon anlayamadım dedim
    oda bir daha tekrar etmek yerine turkce nereye gideceksin dedi
    B:delaware e gidecegimi soyledim
    M:delaware de ne iş yapacagımı sordu
    B:doverdowns ta calışacagımı soyledim
    m: okulumun kac yıllık oldugunu ve benim kacıncı sınıfta oldugumu sordu
    Bkulmun 5 yıllık oldugunu(hazırlık var) ve benim 4. sınıfta oldugumu soyledim.
    G:daha sora bana yesil kagıt ve pasapotumu vererek pasaportunu ds2019 la birlikte yolladıgımda karar verecegini soyledi.
    B:bende yesil kagıdı alınca peki bunula ne yapacagım diye sordum.
    Mda ingilizca olarak sevis ve ds ile birlikte onuda buraya gondereceksin dedi.
    B: tesekkur ettim ve kolay gesin diyerek ayrıldım.

ya merak ettigim kısım bn son sınıfım yanımda iş sozleşmeside goturmüştüm ama bırakın sozleşmeyi gelince ne yapacagımı bile sormadı,bu kısma biraz takıldım.acaba 5 yıllık deyince ve bn dorduncü sınıftayım diyince oda 1 senem daha oldugunumu sandı,ama ben kesin herhalde galiba sanırsam son sınıf oldugumu en basta soylemiştim....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hadi hayırlı olsun iyi geçmiş gibi yawww umarım istediğin olur.ilk kutlıyan ben olyum ozaman...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@stormhik eyvallah sagolasın....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tebrikler darısı başımıza artık

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Oncelikle gecmis olsun gayet olumlu bir gorusme olmus . Okul meselesine gelince oyle sanmistir hazirlik var demememissin cunku . Eger okulunun hazirlik okuttugunu bilmiyorsa tabi .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@break ama elinde transkirip vardı oradada hazırlık sınıfı yazıyor ve notları var.umarım oyle anlamamıştır sonra sorun oluşturmasında..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nicola geçmiş olsun.olumlu görüşme olmuş inş. alırsın vizeyi benim içinde geçerli tabi ben de alırım inş. bana o türke benzeyen kadın denk gelmişti

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@mstfdg valla umarım ikimizde alırız dostum ama o turke benzeyan kadın (super turkçesi var) biraz zorlu gibi bugun biraz dinledim hep bi sure sonra turkceye geciyor.hatta bi elaman vardı bir ikikere tekrar ladıktan sonra allah allah dedi kadın sastım.neyse herkes cekik gozlü memura denk gelmek istiyor zaten istanbulda.ankarada da cekik gozlü bayan var sanırım.turklerle cekik gozlüler el ele hep beraber abd yeeee

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hehehe çok güzel slogan olmuş dostum siz alırsınız da bu çekik gözlülerden. inş ben sakata gelmem ewt ya o kadının türkçesi süper bana da parmak izinde sorun çıkınca görüşmeden sonra türkçeye döndü 1 dakika bekle gel soralım bi dedi türkçe kadına sorduktan sonra tamam gidebilirsin artık falan dedi türkçe . harbiden çok güzel konuşuyo .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

inşallah vizeni alırsın kardeşim....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@ mstfdg AND fubar alırız hepimiz umarım. seninde bi sorun olmamıs snde guzel turkce konusan bayanla el ele gidersin artık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@ nicola_34 ewt sevdi o beni fazla soru da sormadı o yüzden :P aileymiş ganoymuş karıştırmadı hiç bakalım nolcak görcez

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ya arkadaşlar ben GPA'mın kaç olacağını bilmiyorum. Yani bizim okulda geçme notu 60. Transkripte de 4 üzerinden hesaplanan birşey yok. Başarılı ders ortalamam 63,55. Teknik resimden kaldım sadece 32yle Bir problem olur mu acaba?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam bende cbüde okuyorum öğrenci işlerinden kümülatif not ortalamanı iste bnmde sadece başarılı olanlar 58 ortalama ama kümülatif 45 die bgn vazgeçtm programdan...bizde bu zamana kdr öbisdeki sanıoduk meğerse kümülatif olcakmıs bizimde 26 şubatta randevumuz vardı vazgeçtik....

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar ben GPA'mın kaç olacağını bilmiyorum. Yani bizim okulda geçme notu 60. Transkripte de 4 üzerinden hesaplanan birşey yok. Başarılı ders ortalamam 63,55. Teknik resimden kaldım sadece 32yle Bir problem olur mu acaba?
    Gecme notu 60 ve senin ortalaman olan 63.55 notlari yaziyorsa problem teskil etmez . Sonucta gecme notunun ustundesin onu anlar konsolos arkadas .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende 20 Şubatta vize görüşmesine girdim istanbulda banada arkadaşların söz ettiği bayan geldi.Arkadaşların dediği kadar varmış tecrübeyle sabittir
    Neredeyse hiç heyecanlı olmayan beni bile gerildim oldukça.4.sınıfım.Ama okulum uzuyor.Ne zaman mezun olacaksın dıye bır soru sormadı onun yerıne mezun olunca ne yapacaksın dedı.Bende mezun olmadıgımı sınavlarım oldugunu donunce o sınavlara gırmem gerektıgını soyledım.Transkrıpte baktı hemen.Sonra aynı soruyu tekrar sordu mezun olunca ne yapacaksın dıye.Bır sırkette muhendıslık yapacagımı ve master yapacagımı soyledım.

Bunların dısında sordugu sorular hangı bolumde okudugunuz,amerıkada nereye gıdecegınız,orda ne ıs yapacagınız,aılenızın ne ıs yaptıgı ve amerıkada tanıdıgınızın olup olmadıgı bırde daha once hıc yurtdısına cıkıp cıkmadıgınız.Amerıkada tanıdgın varmı dedıgınde hayır dedım ama sorusunu tekrarladı yenıden.Hayır dememe ragmen neden sorusunu tekrarladı anlamadım.
    Gorusmenın sonunda DS formu gelınce kararını soyleyecegını soyledı.

Yesıl kagıt aldım.Ama yesıl kagıt alıpta vıze alamayan arkadaslar oluyormus.Bu yuzden vıze alıp alamadıgımızı ogrenmek ıcın DS formunun gelmesını bekleyecegız.

Gorusmeye gırecek arkadaslara ıyı sanslar..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@DYG hee bn demiştim o bayan biraz zorlu diye.neyse sen herseyi acıklamıssın sorun olmaz herhalde zaten okulunda uzamıs geri donecegin garanti.ortalama kactı senin.bnde son sınıfım ve mezun olacam busene kanımca ama cekik gozlu abi sagolsun ne yapacanı birak geri gelecenmi diye bile sormadı.artık bu iyi birseymi kotumu bilemem.bu arada bizim okuldaymısıın hangi bolum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hangi bayan oluyor o anlamadım . türke benzeyen mi nicola34 ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Benım ortalamam 2.26 suan.Zaten hanı gerı donecegımden haberı olsun dıye -ılk sorusunda mezun olunca ne yapacaksın demesıne ragmen o cevabı verdım -

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@dyg hangi memurdu senin görüştüğün acaba ? türke benzeyen kadın mıydı ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@mstfdg evet seninkinden bahsediyor sanırım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı quaresma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bende cbüde okuyorum öğrenci işlerinden kümülatif not ortalamanı iste bnmde sadece başarılı olanlar 58 ortalama ama kümülatif 45 die bgn vazgeçtm programdan...bizde bu zamana kdr öbisdeki sanıoduk meğerse kümülatif olcakmıs bizimde 26 şubatta randevumuz vardı vazgeçtik....
    Kümülatif bütün derslerin ortalamasıdır muhtemelen. Benim hesaplarıma göre kümülatf ortalamam: 59,838235 Bunu da problem yaparlarsa yuh derim artık komple amerika kıtasına

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benimki o ya bana hiç soru sormadı dyg e ne kadar çok soru sormuş.şüpheniyorum ya bak şimdi alamıcam vizeyi die .ganom 3,37 ama bilmiyorum. ganon kaç die bile sormadı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben daha gitmedm ya ama diyaloğa bakılırsa hiç fena geçmez inş inş alırsn vizeyi..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@mstfdg yuh be abi kac gundur agliyon bide o ortalamayla zaten cekik gozlüye gitsen hic birsey sormazdı.abicim simdiye kadarki okuduklarımdan edindigim tecrube şudurki GPA ile soru sayısı ters orantılı tabi cok güzel ing varsa biraz muhabbet için uzatabiliyorlar bu ayrı.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@ayhn gecme notun 60 sa sorun etmezlar artık yani virgulden sonraki basamaklarla ugrasacak kadar kıl degiller.ama gorusme olabildigince iyi hazıralan ki sansını daha fazla arttır...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@nicola_34 abi ne bilim vala insan şüphe içinde oluyo yinede bi de benim parmak izinde sıkıntı yaşandı arkamdaki çocukla karıştı çekik gözlü kadın yüzünden.benim memur da afalladı heralde unuttu sormayı ganoyla ailemi. okulu bölümü bi de işim hakkında sordu o kadar. neyse görcez bakalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla arkadaşlar bilmiyorum nasıl geçti.Hiç belli olmaz yeşil alıpta alamayanlar varmış.
    Çok soru sormasına gelince..
    İşte öncelikle ne okudugumu sordu.
    Ardından aılem ne ıs yapıyor.
    Hıc yurt dısına cıktın mı
    ABD de nerde calısacaksın
    Abdde hıc tanıdıgın var mı dedı
    Buna hayır dememe ragmen tekrar sordu.
    Sonrasında mezun olunca ne yapacaksın dedı.
    Butun sorular bunlardı.
    Cokmu sordu azmı sordu bılmıyorum valla..
    Ds gelmesine daha çok var.Yapacak birşey yok beklicez (:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende ankarada görüsmeye girdim.orda da bi cekik gözlü bayan var.bizdn önce 3 kişiye red verdi ve hızlı konusuyordu...biz stres yapmaya basladık.sıra bize geldi.sanki o asık suratlı kız gitti baska biri geldi bi göreseniz gülerek sohbet ettik ben ve diger 2 arkadsım da öel gecti.ds forrmumuz hazırdı bizim ve ort iyi biraz da ingilizce konustun mu rahatca veriyorlar...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ya baslık yine aktif olmus içim bi kotü oldu 2 ay once girdim, gorusmeyi bile unutmusum 2 ayı gecti hala DS bekliyoruz sonucu ogrenmek için...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)