Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Skype ile türkiye arama

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Skype ile türkiye arama

Arkadaşlar, Minnesotanın Rochester şehrindeyiz Bir yıl kalacağız. Türkiye ile konuşmak için Skype aylık veya yıllık üye olmak karlı mı? Çünkü Skype'nin ana sayfasında ücretlendirme de aylık abonelik 5-6 dolar filan . Hiç Skype kullanan varmı (Görüntülü konuşmayı kastetmiyorum. Normal telefon konuşmasını kastediyorum)
    Ayrıca daha önce forumlarda bahsedilmiş ama farklı yerlerde olduğu için toparlanması amacıyla uygun fiyata kilitli İphone alacağımız güvenilir site veya mağaza var mı? Çünkü bizim sosyal güvenlik numaramız yok DS 2019 formuyla J1 vizesi ile geldik,teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

voip programlarini kullanmistim ben cok ucuz oluodu ilk uyleikte 10 dolar yukluosun sonra 100 gun luk konusma hakki verio turkiyede sabit telefonu aramak ve abd de cep veya sabit numairayi aramak bedava. ayrica 100 gunun sonunda tekrar 10 dolar yuklersen bu sefer 100 den daha fazla gun hak verio...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Aylık paketlerde turkıyeyı malesef arayamıyorsun. Normal dakika üzeri satın alman lazım. SAbıt hatlara dakikası 0,020$ cep telefonlarına 0,20$ olması lazım. Gecen sene yaklasık boyleydı fıyatlar. Tekrar bakarım. Ama her zaman nete ihtiyacın olacak arama için.

Dunya telekom var. En uygunu o gibi görunuyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gokpasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Skype ı farklı açılardan önerebilirm .

Öncelikle kredi kartından 10 dolarlık bir yukleme yapıyorsun ve dünyanın her yonune çağrı, arama yapabiliyorsun. Ben Türkiye ile çok ucuza konusabiliyrmdum.

Özelliklede amerikaya geldiğim 1-2 hafta telefon alana kadar türkiye ile iletişimim için cok işime yaradı.

Özelliklede banka işlemlerini halledebilmek için kullandım daha cok. Amerikada kart şifremi kaybettim. Sonra internet bankacılığı ile halledemedim falan. Yani uzun süre yapacağın telefon görüşmelei için epey ekonomik..Fakat herzaman internet bağlantın olmayabilir, onuda dusunmen gerekli..

Fakat bağlantın olduğu zamanlrda, dünyanın heryerine her telefona ulasabilme imkanının olması güzel tabi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eğer psp alırsanız içinde kendi skype programı var. Rasgele bi mail adresiyle girseniz bile aktivasyon filan ile uğraştırmıyo wifi olan her yerde 4-5 dakika Tr ile konuşabilirsiniz ben çok yapmıştım
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevap ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
    Ev kiraladık, internet ve bilgisayarımız var. Yani internet bağlantısında sorun yok. Sayın tarick06 PSP nin ne olduğunu açıklarsanız sevinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

playstation portable (PSP) den bahsediyor galiba
    Skype on PSP® (PlayStation® Portable)
    emre91

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben skype kullandım amerika'ya gidince. 10 dolar yüklemiştim. bence en kullanışlı iletişim yolu. oradan uluslararası telefon kartı alıp şifrenle herhangi bir telefon kullanıp arama da yapabilirsin ama uzun sohbetler için kullanışlı. çok uzun süre kullanabiliyorsun ama en fazla 3 arama yapılabiliyor. internet bağlantısı varsa kalınan yerde en akıllı seçim skype olur.
    Moda o kadar çirkin bir şeydir ki, altı ayda bir değiştirmek zorunda kalırlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben aslında konunun tam tersini sorucam Amerikaya avea hattımı götürsem, Türkiye'den skype üzerinden arayabilirler mi beni? Arayabilirlerse benim avea hattımdan da kredi düşer mi?
    İstikamet Ohaayoo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Abd Hattın olması gerekiyo eğer skype sınırsız olayından yararlanmak için actım bi skype aylık sınırsız 2 euro mu neydı ole bıseydı turkıyeden amerıkayı cep telefonları dahıl 10.000 dakika arama hakları oluyo bende üye oldum aileme ve arkadaşlarıma şifremi verdim arasınlar beni ben onları değil onlar beni arasınlar hemde cep telefonumu hattından herhangi bir kontör düşme olayı olmıycak abd hattını gittiğin wat şirketinden temin edebilirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Skpe hakkında net bilgileri olan varmı , Türkiyeden abd de bnm cep telime aramak için aylık abone olmakmı iyi yoksa normalk skpe kontörü almakmı mantıklı , 5 euro ve 10 euroluk kontörler var .. beni ararlarken hagisi daha ekonomik olur ??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Skype kullanana kadar bence Wirofon kullanın aylık 1000dk bedava hiçbir ek ücreti de yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o nasıll ??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Turk telekomun bi hizmeti,türkiyeden bir ev telefonunu kullanarak sana kullanıcı adı ve şifre veriyorlar,cep telefonuna veya bilgisayarına programını yükleyerek wireless üzerinden görüşme yapabiliyorsun,aylık evlere 1000 dakika hediye veriyor,TR cep telefonlarını aramanın dakikası 9 kuruş,1000 dkdan sonra da yaptırdığın numaradan arıyormuş gibi ücretlendiriliyor mesela İstanbuldaysa yaptırdığın numara İstanbulu aramak şehir içi,başka yerler de şehirlerarası tarifeye tabi tutuluyor,konuştuğunun faturası da o yaptırdığın ev faturasına ekleniyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    voip programlarini kullanmistim ben cok ucuz oluodu ilk uyleikte 10 dolar yukluosun sonra 100 gun luk konusma hakki verio turkiyede sabit telefonu aramak ve abd de cep veya sabit numairayi aramak bedava. ayrica 100 gunun sonunda tekrar 10 dolar yuklersen bu sefer 100 den daha fazla gun hak verio...
    bahsettiğin programı nasıl satın alıyorus, bunu türkiyeden halletmek mümkünmü? çok ii bi ingilizcem yok bunu abd de halledebileceğimi sanmıyorum, konuyu biras açarsan sewinirim.. şimdiden teşekkürler =)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı negronaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin programı nasıl satın alıyorus, bunu türkiyeden halletmek mümkünmü? çok ii bi ingilizcem yok bunu abd de halledebileceğimi sanmıyorum, konuyu biras açarsan sewinirim.. şimdiden teşekkürler =)
    google'a 12voip yaz. sonrasında da programın kendi sitesinden programı indiriyorsun ve ilk etapta ucretsiz uyelik yapıp sonrasında da kredi kartı bilgileriyle yukleme yapıyorsun. sana soruyor zaten ne kadar yuklemek istediğini 10€ seçeneği var onu seçiyorsun. toplamda 10.50€ düşüyor kredi kartından sonra da yuklemiş oldugun programdan oturum açıp ( msn gibi ) numarayı alt taraftaki yere yazıp ara diyorsun o kadar. iyi konusmalar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google'a 12voip yaz. sonrasında da programın kendi sitesinden programı indiriyorsun ve ilk etapta ucretsiz uyelik yapıp sonrasında da kredi kartı bilgileriyle yukleme yapıyorsun. sana soruyor zaten ne kadar yuklemek istediğini 10€ seçeneği var onu seçiyorsun. toplamda 10.50€ düşüyor kredi kartından sonra da yuklemiş oldugun programdan oturum açıp ( msn gibi ) numarayı alt taraftaki yere yazıp ara diyorsun o kadar. iyi konusmalar.
    teşekkürler bilgilendirdiğin için =) bu arada orda neden kimse msn kullanamıyor ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de Kıbrıs'ta okuyorum, buradan Türkiye'yi aramak da bi hayli masraflı olduğu için Voipwise diye bir program kullanıyorum. Amerika'ya gidince de bu programı kullanmayı düşÃ¼nüyorum. Size de tavsiye ederim. 10 Euro yüklüyorsunuz, 3 ay boyunca Türkiye'deki ve bir çok ülkedeki sabit hatlarla haftada 300 dakika bedava konuşabiliyorsunuz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kaldigim yerde internet baglantisi var.. wifi li bir telefon alsam skype i kullanmam icin hat almam gerekir mi? Gerekirse en ucuzu ne kadar olur? Ve bu telefonlar unlocked olunca Turkiye'de calisir diye biliyorum ama USA versiyonu olursa 3g si calismayabilir falan diye duydum dogru mudur acaba bilgisi olan vsr mi?
    İstikamet Ohaayoo

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realaegean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaldigim yerde internet baglantisi var.. wifi li bir telefon alsam skype i kullanmam icin hat almam gerekir mi? Gerekirse en ucuzu ne kadar olur? Ve bu telefonlar unlocked olunca Turkiye'de calisir diye biliyorum ama USA versiyonu olursa 3g si calismayabilir falan diye duydum dogru mudur acaba bilgisi olan vsr mi?

Telefon hat olmadan aciliyorsa kullanabilirsin. Ama hatsiz olarak acinca bildigim kadariyla wifide pasif durumda oluyor. Gerci denemedim hic. En kotu bi hat alirsin sadece actirma ucreti odersin 10$ falandir. ONla arayip konusursun. Kapanma suresi trde 3 aysa abd de daha fazladir. t-mobile 1 yil galiba. Sormak gerek
    Sometimes memories can kill...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Anladim tesekkur ederim..
    Konu realaegean tarafından (26-07-2010 Saat 08:29 AM ) değiştirilmiştir.
    İstikamet Ohaayoo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)