Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Forumdan bir talebim var...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Forumdan bir talebim var...

Sevgili yetkili arkadaşlarım,

Forumun kurulma amacı hepimiz için oldukça faydalı

Bizler Dil öğrenmek ve para kazanmak için ABD ye giden öğrencileriz.

Fakat forumda ABD bayraklı avatarların olmasından dolayı bir çok arkadaşım ve ben bu durumdan rahatsızlık duyduğumuzu açıkça belirtmek isteriz..

Evet. Abd ye gidiyoruz ama onların sömürü düzenin sembolü haline gelmiş ve ırakta ölen çocukların kanıyla sulanan bu bayrağı en azından forumda görmek istemiyoruz.

Gereken hassasiyeti göstermeniz dileklerimle
    Başarılar
    Consider

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kardes avatarlar siteye kayıt olunca otomatık yuklenıyor sende deıstırebılıyorsun siteyı bıraz kolacan edersen anlarsın herkes ıstedıgı avatarı kullanabılır değiştirmek isteyenler değiştiri

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Endişelerinizi anlıyorum

Fakat, default olarak ABD bayraklı avatarların bulunması,

Forumu kullanma konusunda sıkıntı çeken arkadaşlarımız için bir engel teşkil etmekte.

Açıkçası,

Bu durumun giderilmesi hassasiyetle belirtiyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu konuda consider'e katılıyorum.amerikanın bizi dolaylı olarak olsa bile somurmesine karşı cıkalım.mesela o bayraklar turk bayragı olabilir.neden olmasın?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar hassasiyetlerinizi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Şu an Amerika'nın yürütmüş olduğu politika Amerikan halkına mal edilmemeli. Bugün son araştırmalara göre Amerikan halkının %73'ü mevcut Amerikan politikalarına şiddetle karşı. Şöyle bir soru sorabilirsiniz; neden halkın %50sinden fazlası son seçimlerde Bush'u tekrar iktidar yaptı? Bunu oy kullanan Amerikalıların cehaletine ve iki cümle ile Bush'a destek olabilecek yapıya sahip olduklarına verin. Amerika'da bir korku havası hakimdir ki çoğu cahil, müslümanlara kin duyuyor ve müslümanları potansiyel terörist olarak görüyor. Çünkü başkanları ve başkana yakın medya bunu halka aşılamış ve korkutmuş. Irak'a girmeyi ve ortadoğuda hakimiyeti eline almayı bir zorunlulukmul gibi halkına inandırmış ve desteğini zamanında almış. Ama artık herkes anladı ki herşey düzmece ve hata. Bush gün geçtikçe kan kaybediyor ve gün geçtikçe kendi politikasına kendisi de anlam veremiyor, bu tartışmalardan ve atışmalardan apaçık ortada. Oraya gittiğinizde özellikle tatil yörelerinde insanların birbirine ne kadar saygılı olduklarını göreceksiniz ve bir "I'm sorry" cümlesinin ne kadar önemli olduğunu da göreceksinizdir.

Sonuç olarak benim Amerika'yı savunmak gibi bir gayem yok. Sadece burada Amerikan halkının ve onların ülkesini temsil eden bayrağın bir suçu olmadığını eğer suç varsa bu suçun sahibinin şu anda o ülkeyi yönetenlerin olduğunu söylemek istiyorum. Ama forumun geneli bu avatardan rahatsız oluyorsa çoğunluğa uyarız ve ortak düşüncede bir otomatik avatar atarız.
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin bence sitenin isminin yazdığı bi avatar daha iyi olabilir
    mesela turkishwat yazsa iyi olabilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu amerikan bayragı avatarının bu sitede hicbir siyasi görüş ,düşünce ifade ettiğini düşünmüorum amacın wat travel programıyla ilgili bi forumda konusulan tartısılan ve sonucta gidilecek yer amerika olduğu için sitenin oluşum amacına uygun olduğu bi avatardır diye düşünüorum istemeyen değiştirilebilir. avatar değiştirmeyi bilmeyen arkadaşlat içinde üye olunurken avatar nasıl değiştirilebilir bilgisi siteye eklenebilir. Madem bu kadar rahatsız oluosunuz ozmn gitmeyelim arkadaşlar amerikaya küçük şeyleri kafaya takıp daha büyüğünü yapıp bayragın tam memleketine gidiyorsunuz. Kişileri , grupları, kurumları sevmeyebiliriz ama bunu koskoca bir ülke için genelleyemeyiz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Şu kesin olarak anlaşılmadır ki,
    bizlerin sembollerle veya bayraklarla herhangi bir sorunu yok

80 döneminden sonra ülkemiz gençliğinin hızla kimliksizleşmesi
    Kendi kültüründen ayrılıp, amaçsız kültürler tarafından bilinçli bir asimilasyon projesine kurban gitmesi ve bunun sonucu olarak
    Ülkemizin dört bir yanında amerikan özentisi insanların ortaya çıkması hiç te şaşırtıcı değil.

Önceden de bahsettiğmiiz gibi amacımız onların kültürlerini ve sembolleri benimsemek değildir. Eğer Amerikan özentisi birileri gerçekten varsa,
    onlar tam anlamıyla ya gafildir, ya haindir.

Nihayi amaç, Evrenselleşmeye(!) başlamış olan İngiliz Dilini öğrenmek, dilimizi geliştirmek, ayrıca çalışma temposuna kendini kaptırın, bir iç disiplin yaratmak ve ülkemize cep harçlığıyla dönmektir.

Ben bugüne kadar Hiçbir Amerikalının Türk bayrağına özendiğine ve o bayrağı salladığına şahit olmadım

Bu tam anlamıyla bir yok oluşun çırğınışlarıdır diyebilirim.

Ben kesin olarak Amerikan bayrağına karşı durduğumu ve forumda yalnızca bu durumdan rahatsızlık hissettiğimi belirtmek istedim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kimse özendiğini söylemedi birincisi ikincisi burası siyaset yapılan bir ortam olmadığı için avatardaki amerikan bayrağının hiçbir özentilik taşımadığını tekrar soyluorum yazın ıkametgah etceğimiz mekanın haritası olmasından baska hicbir anlam etmediğini üçüncüsü burda kimsenin bir şeyin özentisi olmadığını ve hatta ne hain nede gafil olan insanlardan oluşmayan insanlardan oluşan bu forumda siyasi bir konun tartısılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu forum siyasi bir forum değildir. Ayrıca çalışma disiplini elde etmek ingilizceyi geliştirmek için dünyada birçok imkan var peki ozaman neden amerika yı tercih ettin ?nitekim bu özellikleri güzel ülkemiz Türkiyede de çok rahat geliştirirsin önemli olan insanın içinde olması...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jackass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gezgin bence sitenin isminin yazdığı bi avatar daha iyi olabilir
    mesela turkishwat yazsa iyi olabilir
    ki okadar rahatsızlık duyan arkadaşlarımız varsa jackass in dedği gib birşey yazılabilir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ankete açıyorum
    oylar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bence default olarak illa bir resim olmasına gerek yok boş olsun default olarak..isteyen varsa değştirir snradan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Duyarlı arkadaşlarımızı ankete davet ediyorum

http://www.turkishwat.net/forums/showthread.php?t=399
    Emeğini en yüksek paraya sat
    Ama ruhunu asla !!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı umut1905ua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu amerikan bayragı avatarının bu sitede hicbir siyasi görüş ,düşünce ifade ettiğini düşünmüorum amacın wat travel programıyla ilgili bi forumda konusulan tartısılan ve sonucta gidilecek yer amerika olduğu için sitenin oluşum amacına uygun olduğu bi avatardır diye düşünüorum istemeyen değiştirilebilir. avatar değiştirmeyi bilmeyen arkadaşlat içinde üye olunurken avatar nasıl değiştirilebilir bilgisi siteye eklenebilir. Madem bu kadar rahatsız oluosunuz ozmn gitmeyelim arkadaşlar amerikaya küçük şeyleri kafaya takıp daha büyüğünü yapıp bayragın tam memleketine gidiyorsunuz. Kişileri , grupları, kurumları sevmeyebiliriz ama bunu koskoca bir ülke için genelleyemeyiz.
    sonuna kadar katılıyorum.Bayrağını görmeye dayanamadığınız yerde işiniz ne? Amerikayla ilgili bi ton laf söleyen arkadaşım Watla gitmeyi düşündü sonradan niye kendinizle çelişiyosunuz ki? O bayrağın avatarda durmasının özel bi anlamı yok..Ayrıca bütün yazını orda ABDde geçirecek,çalışacak en önemlisi orda vergi ödeyecek insanların böyle şeylere takılması çok ilginç.
    Konu gskapun tarafından (01-06-2007 Saat 02:26 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alla alla ne kadar buyuk problemmıs su bayrak arkadaslar her mılletın bayragı kendıne özeldır.üstelık avatar deıstırmek cok da zor deıl deıstır deıstırmek ıstıyorsan baskaları ne uyparsa yapsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu konuda hassasiyet herkesin olabilir. olaya bir Türk forum sitesinde Amerikan bayrağının işi ne diyerek bakarsak eğer haklı oabilirsiniz değiştirilebilir.fakat bunu kin duymadan her ülkenin bayrağının saygınlığını göz önünde tutarak söyleyebiliriz.Amerika sadece Irak'ta ki çocukların katili değil insanlığın katili yönetim olarak.Ama yardımlaşma sitemizde ufak bir sorun için bunları söylemeye gerek yok.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlar olay buradan anket alanına taşındı ve artık kırıcı ve ağır kelimeler sarfedilmeye başlandı. Anket konusu forumdan silindi ve ağırlaşan tartışmalara son vermek adına bu forumu da kilitliyoruz. Forumda bir kişinin istekleriyle hareket edecek değiliz yalnız açılan ankette bu durumdan rahatsız olan bayağı bir kişi olduğunu gördük. İleride yapacağımız değişikliklerde bu rahatsızlığı da son vereceğiz. Forum açık kalmaya devam ettikçe ortam daha da gerilecekti. Sorun halledildiğine göre "Closed"
    admin (at) turkishwat.net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks