Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 16 nisan vize görüşmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 16 nisan vize görüşmesi

Merhaba arkadaşlar, ben de bugün sabah 7:30 da vize görüşmesine gittim. Buradaki meraklılarla kendi tespitlerimi paylaşmak isterim. Benim görüşmem çok olumluydu. Uzakdoğu asıllı güler yüzlü bir bey ile görüştüm ve bana sorduğu sorular daha önce zaten belirtilen sabit sorulardı. Aslında bu soruları zaten sormak zorundalar sanırım çünkü her cevaptan sonra sizin verdiğiniz cevaba göre bilgisayara veri giriyorlar. Sanırım daha sonra sorulara doğru cevap verip vermediğini karşılaştırıyorlardır.

Sıra beklerken bir arkadaşın red aldığına şahit oldum (gerçi şahit olmamak mümkün değildi çünkü gişedeki bey bağıra bağıra söyledi) ama şu da bir gerçek ki oradakiler sizin vize alabilmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. red alan arkadaş için gişedeki bey yaklaşık 6-7 dakika dil döktü. Maalesef arkadaş ya heyecandan yada ingilizcesi zayıf olduğu için cevap veremedi hiçbirine. what is your gpa diyordu cevap alamıyordu, what is your father's job? diye soruyordu yine cevap yok. son olarak kritik soru sordu o da "i fall into water and i can't swim, what do you do?" şeklinde bir soruydu. 3-5 defa tekrarladı fakat bir cevap alamayınca çoğu kişinin duyabileceği bir şekilde amerikan yasalarının belirttiği haklarımı kullanarak size vize vermiyorum tarzında bir cümle kurdu. arkadaşa da vizesini geri verip gönderdi.

benim size tavsiyem eğer ingilizceniz iyi değilse sabit sorulan sorulara gitmeden önce bir bakın ve mümkünse bir arkadaşınızla pratik yapın.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ee hadi hayırlı olsun

yarın sabah istinyede 7.45 te benimde görüşmem var umarım senin gibi güzel geçer!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlısı kardeş. umarım hepimiz alırız vizeleri. güzel güzel gideriz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

not ortalaman kaçtı senin?

benim 1.6 da ondan sordum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim 2.52 di lisans ortalamam. şimdi yüksek yapıyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

banada uzak doğulu denk gelmişti çok makara adam 6 hafta oldu hala namecheck bekliyoruz..
    Thug 4 LIFE untill I die

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bende 2 gun once o uzakdoguluda yaptım mulakatı gayet anlasılır gayet guzel konusuo bende sorulara serı cvplar verdm ds ı gondermemi soledı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hadi hayırlı olsun
    vize görüşmesine girecek arkadaslara da şimdiden başarılar diliyore

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Hayırlı ugurulu olsun kardesım..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Unhappy

Alıntı xcraft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de bugün sabah 7:30 da vize görüşmesine gittim. Buradaki meraklılarla kendi tespitlerimi paylaşmak isterim. Benim görüşmem çok olumluydu. Uzakdoğu asıllı güler yüzlü bir bey ile görüştüm ve bana sorduğu sorular daha önce zaten belirtilen sabit sorulardı. Aslında bu soruları zaten sormak zorundalar sanırım çünkü her cevaptan sonra sizin verdiğiniz cevaba göre bilgisayara veri giriyorlar. Sanırım daha sonra sorulara doğru cevap verip vermediğini karşılaştırıyorlardır.

Sıra beklerken bir arkadaşın red aldığına şahit oldum (gerçi şahit olmamak mümkün değildi çünkü gişedeki bey bağıra bağıra söyledi) ama şu da bir gerçek ki oradakiler sizin vize alabilmeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. red alan arkadaş için gişedeki bey yaklaşık 6-7 dakika dil döktü. Maalesef arkadaş ya heyecandan yada ingilizcesi zayıf olduğu için cevap veremedi hiçbirine. what is your gpa diyordu cevap alamıyordu, what is your father's job? diye soruyordu yine cevap yok. son olarak kritik soru sordu o da "i fall into water and i can't swim, what do you do?" şeklinde bir soruydu. 3-5 defa tekrarladı fakat bir cevap alamayınca çoğu kişinin duyabileceği bir şekilde amerikan yasalarının belirttiği haklarımı kullanarak size vize vermiyorum tarzında bir cümle kurdu. arkadaşa da vizesini geri verip gönderdi.

benim size tavsiyem eğer ingilizceniz iyi değilse sabit sorulan sorulara gitmeden önce bir bakın ve mümkünse bir arkadaşınızla pratik yapın.
    bende senin görüştüğüm adamla görüştüm sanırım esmer ve usun boylu bı tıptı dııl mı benden de ds istedi geri gönderdi ama merak edıorum onay alıp almaycgımı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlısı olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

off yarın banada o Görevli denk gelir umarım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)