Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: virginia dil okulu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Smile virginia dil okulu

herkese selam.

ikinci kez virginia ya geldim ve bu kez en az 1 yıl kalmayı planlıyorum.

dil okulu buldum internetten ön kayıt yaptırdım ve agustos ortası baslicam.

şimdi sorularıma geleyim.

**** ön kayıttan 2 gun sonra okulun oldugu kampuse gidip kaydı dogruladım veri tabanından bilgilerimi duzenledik ve bugun adrese i-20 form geldi. formda istenen bazı belgeler var bunlardan biri de high school diploma fotokopisi. bunu universiteye baslarken okula vermiştim ve fotokopisi elimde malesef yok. ayrıca liseden almam cok ama cok zor ailemden gidip alacak kimse yok farklı sehirlerden dolayı. bunu vermem şart mı? şartsa en kolay nasıl postayla elime ulaştırabilirim? universitemden aldıgımı varsayarak)

**** bu istenen belgeleri dil okuluna mı vericem?

**** avukat tutmam gerekiyor mu?

**** sonbaha sömestrı için kayıt oluyorum daha da uzatmalı mıyım?

**** okul kredi seklinde kayıt alıyor 3krediyle baslatıyorlarmıs genellikle. sizce daha az yada daha fazla kredi mi almalıyım? kredi arttıkca fiyat artıyor.

**** okul tidewater community college bilgisi olan var mı?

şimdiden teşekkürler
    I made a promise never to settle...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bu seferki gelisin cok macerali oldu ilk geldigin gunden beri NY ile ilgili planlarin oldugunu soylemistin,anlasilan bir sure daha Amerikada kalmakta israrlisin.Kolay gelsin
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sen asıl macerayı bilmiyosun işten cıktım,sponsor vizeni iptal etcez diye mailler attı filan baya ugrastım yeni iş aradım 3 hafta işsiz kaldıktan sonra buldum su an cok memnunum hayatımdan

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hayatindan nasil memnun kalabiliyorsun,yardimina ihtiyacim var ...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

özele gec

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DIl okuluna kayit icin lise diplomasi mi istiyorlar :S Ilk defa duydum. Simdiye kadar dil okullarina giden bi dunya arkadasim var (ben dahil), hicbirimizden oyle birsey istemediler. Genel itibariyle liselilerin geldigi bi okul oldugu icin oyle yazmislardir belki. Transkriptini gostermen yeterli olur diye dusunuyorum.

Ayrica unive gitme sansin varsa ogrenci islerinden alabilirsin. Her belge odalarda tutuldugu icin fotokopisini cekip verebilirler. Univden bi arkadasina rica et alip fakslasin sana. Noter onayi falan istemezler herhalde. Ama bence okulla bi konus. Transkrip gotursende olur. Kaldi ki transkript falan gerekmiyor bile. Dil ogrenmek icin illa lise mi bitirmis olmam gerekiyor. Ne sacma (:

Veya sey icin olabilir. Buyuk ihtimalle comminity college gidiyorsun. Orada dil kurslari genelde kendi ogrencilerine oluyor. Yani college baslayacak ama ingilizcesi yeterli olmayan yurtdisi ogrencilerine. Senide onlardan sanip istemis olabilirler (:

Aklima baskada bisey gelmiyor.

Son olarak hic bi okulun postayla sana diplomani yollayacagini tahmin etmiyorum. Gel al derler (:

Kredi olarak degil haftalik ders saati olarak olaya bak. Haftada 20-25 saat fazlasiyla yeter. Zaten dil okullarinda normal trde aldigin egitim gibi egitim aliyorsun. Tek fark daha cok pratige dayali. Pratigi de sokaga cikinca arkadaslarinla yaparsin zaten
    Sometimes memories can kill...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

manhattan cok tesekkur ederim transkript ile gidicem bakalım inşallah kabul ederler. evet comminty college

şimdi bu butun evrakları verdim diyelim sonrasında nasıl işliyor surec? agustos 15 gibi baslıyo dersler ben yanıt gelmeden okula baslamıs oluyorum değil mi? sonrasında olumsuz gelirse vize talebim ne oluyor yada ne kadar suruyor cvp gelmesi sen birebir yaşamış biri olarak bana önerebileceğin şeyler var mı?

tesekkur ederim tekrar bugun off gunum ve yeniden okula ugramayı dusunuyorum bakalım nolcak.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manhattan cok tesekkur ederim transkript ile gidicem bakalım inşallah kabul ederler. evet comminty college

şimdi bu butun evrakları verdim diyelim sonrasında nasıl işliyor surec? agustos 15 gibi baslıyo dersler ben yanıt gelmeden okula baslamıs oluyorum değil mi? sonrasında olumsuz gelirse vize talebim ne oluyor yada ne kadar suruyor cvp gelmesi sen birebir yaşamış biri olarak bana önerebileceğin şeyler var mı?

tesekkur ederim tekrar bugun off gunum ve yeniden okula ugramayı dusunuyorum bakalım nolcak.
    Yanit gelmeden okula baslamis gibi oluyorum derken?

Ben aklimda kaldigi kadariyla anlatiyim. Oncelikle okulun istedigi belgeleri okula teslim ediyorsun, sonra okul sana i-20 formu veriyor. (Bu kadar egitim alacak, masrafi bu kadar olacak, su tarihler arasinda falan gibi seyler yaziyor ustunde).

Sen okuldan aldigin belgeyle vize gorusmesine gideceksin. (Vize gorusmesi icin diger belgeleride biliyorsundur buyuk ihtimal).

Bu arada vizeye girmeden once 200$ sevis ucreti var onu yatirman gerekiyor. Aklinda olsun.

Vizeyi alinca zaten baslama tarihinde okula gidip basliyorsun.

Okulda once bi sinav yapiyorlar ona gore seviyeni belirleyip bi sinifa atiyorlar seni.

Sonra ingilizce... ingilizce... ingilizce...

Bu arada 15 agustosda basliyorsan F1 vizen var mi? Vize ihtiyacin yoksa belgelerini okula verip direk basliyorsun galiba. Baska birsey istemiyorlar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

O zaten Amerikada,benim bildigim vize gorusmesine felan gidilmiyor.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet ben zaten amerikadayım su an ve j1 vizem var 30 eylule kadar ama ben o vizem bitmeden yenisini almak istiyorum. ayrıca okulun istediği seylerden biri de sigorta derdin biri bitiyo biri baslıyo vazgecmeme ramak kaldı yani. :/

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ucuzundan sigorta yaptirabilirsin.okulla gorus okulun varmiymis sigorta olanagi ya da ds formu saglayan sirketlerle gorus belki onlar yardimci olabilirler.Zaten amerikada sigortasiz yasamak pekde iyi birsey sayilmaz.Hepte merak etmisimdir bu evsizler sigortasiz felan nasil surduruyorlar hayatlarini diye.Konuyu dagttigim icin ozur dilerim.Starfire sen islerini yoluna koy,izinden bende gelecegim.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ben zaten amerikadayım su an ve j1 vizem var 30 eylule kadar ama ben o vizem bitmeden yenisini almak istiyorum. ayrıca okulun istediği seylerden biri de sigorta derdin biri bitiyo biri baslıyo vazgecmeme ramak kaldı yani. :/
    Yeni vize alacagin icin tekrardan vize gorusmesine gitmen gerekmiyor mu. Bu arada vizeni f1 e cevirirsen 200$ sevis odemesi var.

Sigorta zorunlu ama ben sigortasiz gitmistim Abd de sigorta yaparim diye dusunmustum ama sonra parayi baska yerlere kullandim Gerekde olmadi zaten sigortaya.

Sigorta yaptiracaksan haftalik 25-30$ galiba. Gittigin dil okuluna bi danis. Onlarin anlasmali yerleri vardir buyuk ihtimal.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ucuzundan sigorta yaptirabilirsin.okulla gorus okulun varmiymis sigorta olanagi ya da ds formu saglayan sirketlerle gorus belki onlar yardimci olabilirler.Zaten amerikada sigortasiz yasamak pekde iyi birsey sayilmaz.Hepte merak etmisimdir bu evsizler sigortasiz felan nasil surduruyorlar hayatlarini diye.Konuyu dagttigim icin ozur dilerim.Starfire sen islerini yoluna koy,izinden bende gelecegim.
    Onlar hastalanmaz abi Bisey olmaz onlara :P

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)