Work and Travel 2025
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: acil yardım arkadaşlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart acil yardım arkadaşlar

selam. Bir sorum olucak. bu yıl katılıyorum bu programa ve california da catalina island da bir otelde resepsiyonist, barmen, servis personeli gibi işlerden birinde calısıcam büyük ihtimalle. saati 9 $ ve en az 40 saat calısma saatleri var. konaklama da aylık 450$. sizce iş nasıl. cevap verirseniz cok sevınırım. yarın parayı yatırıcam. Advis ile gidicem. 1600$ şirkete + ucak parası vericem. sizce nasıl? şimdicen çok teşekkür ederim.

BannedUser
    Guest

1. Saydıgın islerde ingilizce en az upper olmalı. Umarım bunları saglıyorsundur yoksa housekeeper posizyonuna seni atabilirler. Barmen olmak icin 21 den buyuk olman lazım umarım bunu saglıyorsundur.

2. Orası hakkında hiç bilgim yok ama saat ucretı 8-9 olmus cok onemli degil 7 dolar olsun konaklama ve yemek olsun. Fakat 450 dolar konaklama dıger arkadasların diyecegi gbi cok fazlaaa..

3. Sirkete verecegın ucreti 1400 dolara cekmeyi dene. Cunku o da yuksek gibi (Bu arada kendimde is ayarladıgımdan yanlı davranabilirim o yuzden bu konuda diger arkadasın fıkırlerıde onemlı)

4. Son olarak Calfironia gideceginden ucak biletinde tuzlu olacak.

5. Fakat amacın para değil eglence ve dil ise ve denildigi gibi resepsiyonist barmen veya servis personeli olarak calısman garanti ise guzel.

6. Son. Bence baska isleride degerlendir. Benim nacizane dusuncem bu is sonunda eger kalacagın sure 2 ay falansa program ucreti bile cıkmaz konaklama ve yemegi cıkarsan..

Diger arkadasların fikirleride onemli

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Saydıgın islerde ingilizce en az upper olmalı. Umarım bunları saglıyorsundur yoksa housekeeper posizyonuna seni atabilirler. Barmen olmak icin 21 den buyuk olman lazım umarım bunu saglıyorsundur.

2. Orası hakkında hiç bilgim yok ama saat ucretı 8-9 olmus cok onemli degil 7 dolar olsun konaklama ve yemek olsun. Fakat 450 dolar konaklama dıger arkadasların diyecegi gbi cok fazlaaa..

3. Sirkete verecegın ucreti 1400 dolara cekmeyi dene. Cunku o da yuksek gibi (Bu arada kendimde is ayarladıgımdan yanlı davranabilirim o yuzden bu konuda diger arkadasın fıkırlerıde onemlı)

4. Son olarak Calfironia gideceginden ucak biletinde tuzlu olacak.

5. Fakat amacın para değil eglence ve dil ise ve denildigi gibi resepsiyonist barmen veya servis personeli olarak calısman garanti ise guzel.

6. Son. Bence baska isleride degerlendir. Benim nacizane dusuncem bu is sonunda eger kalacagın sure 2 ay falansa program ucreti bile cıkmaz konaklama ve yemegi cıkarsan..

Diger arkadasların fikirleride onemli
    Öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. İngilizce seviyem Advanced (ingilizce öğretmenligi 2.sınıftayım). Yaşım 20 olduğu için barmanlik değil de resepsiyonlik olucak gibi( geçen sene bir yabancı otelde resepsiyonistlik yaptım o yüzden yüksek ihtimal). Gitme amacım %65, 70 ingilizceyi çok daha geliştirmek; %35, 30 gezip, görmek. Gittiğim yerde para kazanmam da çok önemli. Sonuçta 3 ay çalışıp, son 2 hafta gezmeyi planlıyorum. Ve döndüğümde de biraz para ile dönmem gerek. Bu yüzden soruyu sordum. Danışmanımın dedigi üzere saati 9 dolar olması çok iyiymiş. Bahşiş olayıda varmış. Bu iş çok iyi, yeri ve parası. Diğer yerlerde kalmaya az verirsin ama burada da maaşın fazla dedi. Ve yanımdaki calısıcak kişiler ingiltereden gelen ögrenciler olucakmış. Otel ingiltereden de alıyormus ogrenci. Ama kafam çok karışık.

BannedUser
    Guest

Kararına saygı duyarım bende oyle dedim zaten 5. madde de umarım guzel bir wat gecirirsin. Fakat maddi olarak cok zorluk cekersin..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kararına saygı duyarım bende oyle dedim zaten 5. madde de umarım guzel bir wat gecirirsin. Fakat maddi olarak cok zorluk cekersin..
    Teşekkürler fakat siz nasıl bir öneride bulunursunuz acaba? Çünkü şu anda fazla bilgim olmadıgından karar verecek sevide değilim. DEdigim gibi maddi anlamda da sıkıntı yasamamam gerek. Geriye dönerken yanımda en az 1.000 Türk lirası filan getirsem yeterli diye bakıyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam ben Vail Marriott'ta Housekeeping'te çalıştım.Şartlarım senle aynıydı.Houseman pozisyonundaydım.Haftalık 50-60 saat arası çalışıyodum.Makroklimanın dediği gibi şirket çok istemiş.Ben 1300 e gitmiştim bu şartlara.Uçak paranda Amerika'nın iç kısmında gidilecek en uzak yer olduğu için fazla olacaktır haliyle.Yani şirket parası(olağandan fazla para istemeleri)+uçak masrafı saatlik 9 dolar olan avantajı kaybettiririyor..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben Vail Marriott'ta Housekeeping'te çalıştım.Şartlarım senle aynıydı.Houseman pozisyonundaydım.Haftalık 50-60 saat arası çalışıyodum.Makroklimanın dediği gibi şirket çok istemiş.Ben 1300 e gitmiştim bu şartlara.Uçak paranda Amerika'nın iç kısmında gidilecek en uzak yer olduğu için fazla olacaktır haliyle.Yani şirket parası(olağandan fazla para istemeleri)+uçak masrafı saatlik 9 dolar olan avantajı kaybettiririyor..
    Şirkete o parayı her türlü vericem ama ne yazık ki artık giriş parası olan 300 doları verdim çünkü. Peki bu iş ile avantajlı çıkar mıyım acaba? yoksa işi istemiyorum mu diyim?

BannedUser
    Guest

Sunu da belirteyim geri alacaksın gerci ama ABD de ki en yuksek vergi kesintisi yapılan yerdir california.. bu da hayatın pahalı olmasına sebep olmaktadır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum bende Advis ile gidiyorum.Yusuf bey var orada çok iyi biri onla görüşmeni tavsiye ederim.1600 $ + Sevis ve pin ücreti de isteyeceklerdir.Bir de 140$ vize ücreti olunca bayağ bir fazla olacak senin için.Biraz da kayıt için geç kaldın diye ücret fazla sanırım.Eğer Yusuf beyle görüşürsen selam söyle benden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Sunu da belirteyim geri alacaksın gerci ama ABD de ki en yuksek vergi kesintisi yapılan yerdir california.. bu da hayatın pahalı olmasına sebep olmaktadır.
    Peki bu vergiler mesala 3000 dolar kazanıcaksam ne kadar parasını alır? Ve döndüğüm zaman yaklaşık olarak o vergilerin aldıgı paranın ne kadarını burda geri alabilirim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

saatlik ücreti 9 $ olsa bile,giderlerinde ona göre olucaktr,ve en az mktari dşünüp gtmen dha garanti olur + arkadaşlarında dediği gbi 450$ kalma ücreti çokk fazlaa,bide okdr deposito vericek olrsan hepsni iice dşün bence

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kpd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saatlik ücreti 9 $ olsa bile,giderlerinde ona göre olucaktr,ve en az mktari dşünüp gtmen dha garanti olur + arkadaşlarında dediği gbi 450$ kalma ücreti çokk fazlaa,bide okdr deposito vericek olrsan hepsni iice dşün bence
    kalacak yeri onlar ayarladıgı için ne yapabilirim ki bir öneriniz var mı? Daha 1 hafta once kayıt oldugum için çogu güzel iş gitmişti. şimdi bunu kabul etmezsem daha kötü işleri kabul etmek zorunda kalabilirmişim. Öyle dedi danışmanım. Ne önerirsiniz acaba?

BannedUser
    Guest

sende haklısın tabi vergi iadeni zaten geri alıyorsun senin kanın ise ısındıysa sorun yok. birazda risk almak gerek watta amacı bu zaten sana yeni tecrubeler katması. cok kotu degılse bır ıs her turlu masrafını cıkarırsın iyi dusun ii olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sende haklısın tabi vergi iadeni zaten geri alıyorsun senin kanın ise ısındıysa sorun yok. birazda risk almak gerek watta amacı bu zaten sana yeni tecrubeler katması. cok kotu degılse bır ıs her turlu masrafını cıkarırsın iyi dusun ii olsun
    kanım ısınması şu durumda söz konusu değil sadece kafam karışık. sizin deneyimleriniz şu aşamada çok faydalı olucak. dedigim gibi geç kaldım kayıt için ama bu yıl katılıcam sonucta. bu işe siz nasıl bakıyorsunuz? Bir de bu vergilerin tamamını mı alıyoruz buraya gelince?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aziz unsal dostum ingilizce ogretmenligi okuman ingilizcenin amerikada iyi oldugu anlamina gelmez. senin bahsettigin pozisyonlari wat ogrencisinin almasi cok zor bunun icin turizim otelcilik okuyor olman ve internship programiyla dahil olman gerekli. sonra temmuz ayinda acil yardim gittigim otelde boyle pozisyon yok kandirildim ne yapmaliyim gibi basliklarla seni gormek istemeyiz, simdiden isini saglama al makul olan housekeeping lifeguarding gibi islerdir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı semih-_artie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aziz unsal dostum ingilizce ogretmenligi okuman ingilizcenin amerikada iyi oldugu anlamina gelmez. senin bahsettigin pozisyonlari wat ogrencisinin almasi cok zor bunun icin turizim otelcilik okuyor olman ve internship programiyla dahil olman gerekli. sonra temmuz ayinda acil yardim gittigim otelde boyle pozisyon yok kandirildim ne yapmaliyim gibi basliklarla seni gormek istemeyiz, simdiden isini saglama al makul olan housekeeping lifeguarding gibi islerdir.
    İngilizce öğretmenliginde okumamın yanı sıra 4 ay yabancı bir otelde resepsiyonistlik yaptım ve her sene anzac günlerinde görev alıyorum. İngilizceden yana sıkıntım yok yani. Teşekkürler düşündüğün için gerçekten. Ben sadece bu iş uygun mu parası geliri bunlara takılıyorum su anda

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Hocam meselen dil geliştirmekse bahsi geçen pozisyonlarda pek tabi dil geliştirirsin şayet söylediğin gibi ingilizcen iyiyse daha da iyi olur.Maddi duruma gelince 450 dolar aylık kira herkesin dediği gibi yüksek ama para kazanmak birincil amacım değil diyorsun buna da katlanabilirsin.Son 2 hafta gezmek gibi bir şeyi gerçekleştireceğinden de şüpheliyim gideceğin de yere bağlı olarak belki 1 hafta en fazla.

Bu tür fikir isteklerinde kendimi soranın yerine koyarım her zaman ve bu durum da parayı önemsemeyen biri olarak ben bu işi alırdım.Mekan güzel sonuçta

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam meselen dil geliştirmekse bahsi geçen pozisyonlarda pek tabi dil geliştirirsin şayet söylediğin gibi ingilizcen iyiyse daha da iyi olur.Maddi duruma gelince 450 dolar aylık kira herkesin dediği gibi yüksek ama para kazanmak birincil amacım değil diyorsun buna da katlanabilirsin.Son 2 hafta gezmek gibi bir şeyi gerçekleştireceğinden de şüpheliyim gideceğin de yere bağlı olarak belki 1 hafta en fazla.

Bu tür fikir isteklerinde kendimi soranın yerine koyarım her zaman ve bu durum da parayı önemsemeyen biri olarak ben bu işi alırdım.Mekan güzel sonuçta
    teşekkürler . Para da az biraz önemli. Şimdi bir arkadaş yardımıyla baktım. adaya ulasmam sırf 400 doları gecıyor. sanırım kabul etmiycem

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)