Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seattle Work and Travel

BannedUser
    Guest

Standart Seattle Work and Travel

Alaska'ya gide gele artık Seattle'da öğrendim. Sokakları caddeler, hostelleri, gezilecek yerleri. Amerika'ya ilk kez gidip Seattle Tacoma'da indiniz ve downtown nasıl gideceksiniz eskiden otobüsler gidiyordu havaalanı önünden ama artık onlar kalktı demek daha iyi en maktıklısı 2 dolara bir metro bileti almak ve şehir merkezine gitmek. Metro hemen havalanı otoparkının yanından yürüme 2*3 dakika. Eğer kalacak yer ararsanız 2 seçenek söylerim size birisi downtown merkezde ki Green Tortoise (gecelik 34$-sabah kahvaltısı bedava) eğer bilen olmazsa sordugunuzda Pike Place Market sorun orayı kesin bilirler. Hostel hemen onun yanında birde Sea Tac var o da havaalanından yürüme 5 dakika metronun yanından aşagı inin orada sorun. Onun geceliği 60 dolar ama avantaj surada bir odada 5 kişi kalıp aynı parayı verıyorsunuz yani adam bası 12 dolara gelir.

ABD ilk indiğinizde ilk işiniz tabi ki işverene gitmek ve en kısa zamanda işe başlamak ama bunun içinde SSN almanız gerek o da downtown da. Lenora caddesine yürümeniz gerek. Arkadaşlar Seattle da sokak cadde bulmak cok kolay elinizde bir harita varsa hiç sıkıntı çekmezsiniz.

Seattle wat öğrencileri tarafından pek seçilen bir kent değil ama inanın Seattle çok güzel biryer. Tabi ki her buyuk market burada da var Wall Markt, Best Buy, Apple Store, Starbucks Cafe, Subway, Ross ne ararsanız. Seattle'ın herhangi eksi bir yanı yok bence.

Konaklama Seattle'da biraz tuzlu ama lüksünüze cok düşkün değilseniz ucuz yerlerde bulabilirsiniz. Bunun için önereceğim iki site olabilir.

small bedroom
    Crossland Economy Studios - hotels in Seattle, Washington (tek başına iseniz bu pahalıya gelir.)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

biz 3 arkadaş seattle a gitmeyı dusunuyoruz gorustugumuz bazı sırketler var kısı bası hafatlık 100 dolar a konaklamanız halledilebilir deniliyor bılmıyorum bu pahalı mı ucuz mu birde acaba öğrenciler tarafından niye tercih edilmiyor acaba merak ettım dıger yerlere gore bıraz daha pahalı sanırım ondandır diye dusunuyorum

BannedUser
    Guest

Yok pek bilinen bir yer değil ondan öyle eğlence parkları falan yok ama çok güzel bir yer Seattle yani 100 dolar biraz tuzlu o verdıgım siteye bakarsanız bir ev kiralasanız daha ucuza gelir ya 3 kişi ayda 1200 dolar yapar güzel bir ev tutarsınız bence bak işte verdiğim siteye Bence hiç pişman olmazsın

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Seattle gordugum en guzel ve sirin yerlerden biryerdi. Eger isiniz guzel olursa guzel bir yaz gecirebilirsiniz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

söyledikleriniz için teşekkur ederım dahada net bilgilerim olunca iş yeri, tamam olarak bölgenin yeri yine sizi rahatsız edecegım seattle karşı olan hislerim dahada pekişti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yagmur konusunun sıkıntı oldugu soylenıyor aşırı degıl ama az az olsada süreklı bır yagmur mevcutmus sanırım bu wat donemınde hazıran ortasından kalan 3 aylık kısımda hava gercekten bu sekılde mı bılgısı olan var mı? birde alaska ıd ile vergısız alısverısın sanırım mumkunmus burada ıllakı alaska ıd mı şart vergısız olması ıcın ben wat a seattleda yaparsam vergısız alısverıs yapabılecekmıyım?
    Konu gokhantas tarafından (15-02-2011 Saat 12:39 AM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yagmur konusunun sıkıntı oldugu soylenıyor aşırı degıl ama az az olsada süreklı bır yagmur mevcutmus sanırım bu wat donemınde hazıran ortasından kalan 3 aylık kısımda hava gercekten bu sekılde mı bılgısı olan var mı? birde alaska ıd ile vergısız alısverısın sanırım mumkunmus burada ıllakı alaska ıd mı şart vergısız olması ıcın ben wat a seattleda yaparsam vergısız alısverıs yapabılecekmıyım?
    Yok canım hep yağmurlu değil çok sıcak günlerde var, bulutlu günlerde ama yazın genelde sıcak oluyor Seattle. Vergisiz alışveris icin ID aldıgın yerde vergı olmaması gerek yanı mecbur vereceksın vergıyı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

walla netten arastırma yaptım dedım acaba botla montla fln mı gidecegım ben yoksa yazın saolasın

BannedUser
    Guest

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla netten arastırma yaptım dedım acaba botla montla fln mı gidecegım ben yoksa yazın saolasın
    Yanına 1 kazak ve sweat al. Oyle cok soguk oldugunu görmedim Seattle'ın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)