Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Expedia ile ilgili bir soru

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Expedia ile ilgili bir soru

Selamlar bugünlerde bilet alacağım şirketten pek yardım gelmeyince kendim arayım dedim sitede en çok expedia övülmüş oradan araştırdım uygun buldum gibi fakat bir gariplik var aynı tarih ile expedia dan arattığım zaman klm den uçuşbuluyor 700 dolara fakat aynı tarihte klm nin resmi sitesinden tarattığm zaman 5000 avro ya farklı uçuş gösteriyor bunun nedeni ne olabilir?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Zengo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar bugünlerde bilet alacağım şirketten pek yardım gelmeyince kendim arayım dedim sitede en çok expedia övülmüş oradan araştırdım uygun buldum gibi fakat bir gariplik var aynı tarih ile expedia dan arattığım zaman klm den uçuşbuluyor 700 dolara fakat aynı tarihte klm nin resmi sitesinden tarattığm zaman 5000 avro ya farklı uçuş gösteriyor bunun nedeni ne olabilir?
    Anlasmalari vardir, genellikle sitesinde daha pahali cikiyor. Bazen fiyatlar anlik degisebiliyor. Bu kadar farka daha once hic rastlamadim fakat.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Uçuşların ikiside aynı değildi fakat expedia da baktığım ikiduraklı idi klm deki tek.yani gönül rahatlığı ile satın alabilirim değilmi expedia dan daha öncede netten uçak bileti almıştımfakat hep resmi sitelerinden almıştım havayolu şirketlerinin.

Tecrübe Puanı
    10

Uçuşların ikiside aynı değildi fakat expedia da baktığım ikiduraklı idi klm deki tek.yani gönül rahatlığı ile satın alabilirim değilmi expedia dan daha öncede netten uçak bileti almıştımfakat hep resmi sitelerinden almıştım havayolu şirketlerinin.
    Hicbir sorun olmaz bircok kisi aldi oradan ben dahil, buyuk miktardaki fark farkli ucus oldugu icin olmustur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

gecen sene british le 500 dolara ucanlardan biriym... aynı ikilemi bende yaşadım ve british in izmir bürosuna sordum... adam bu imkansız, öyle bişey olamaz dedi... ama ben aldım... ve bi güzel gittim geldim... hatta adama bileti gçsterince adam ne yapacagını şaşırmıştı... sanırım hala inanamıyor... çünkü dediğine göre o britsh in kendi veri tabanından fiyat alıyormuş...
    herneyse expedia dünyanın en önde gelen bilet satış firması... hiç bir sıkıntı olmaz... istersen bileti aldıktan sonra çagrı merkezini arayıp biletini kontrol ettirebilirsin...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tufanoglu0535 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene british le 500 dolara ucanlardan biriym... aynı ikilemi bende yaşadım ve british in izmir bürosuna sordum... adam bu imkansız, öyle bişey olamaz dedi... ama ben aldım... ve bi güzel gittim geldim... hatta adama bileti gçsterince adam ne yapacagını şaşırmıştı... sanırım hala inanamıyor... çünkü dediğine göre o britsh in kendi veri tabanından fiyat alıyormuş...
    herneyse expedia dünyanın en önde gelen bilet satış firması... hiç bir sıkıntı olmaz... istersen bileti aldıktan sonra çagrı merkezini arayıp biletini kontrol ettirebilirsin...
    Slm peki British'de tarih değişikliği yapılıyor mu ve ilk bagajda ücret alınıyor mu?Ben de az önce Expedia'dan baktım.IST-BOS 14 Haziran ,
    BOS-CLE 16 Haziran ve JFK-IST 29 Eylül toplam 880 $ ama şirket KLM'den 830 €'ya bulmuş.Sizce hangisini almalıyım?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

british de tarih degişikligi cezalı... o da çok fazla tutuyor... ben gecen sene degiştirmek istemiştim, 125 euro ceza ve bilet farkı istediler... onunla beraber yaklaşık 600 dolar fln bi para istediler yani... eger dönüş tarihini degiştirmezsen british bence çok güzel bir firma... hiç bir eksisini görmedim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

british de tarih degişikligi cezalı... o da çok fazla tutuyor... ben gecen sene degiştirmek istemiştim, 125 euro ceza ve bilet farkı istediler... onunla beraber yaklaşık 600 dolar fln bi para istediler yani... eger dönüş tarihini degiştirmezsen british bence çok güzel bir firma... hiç bir eksisini görmedim...
    Ben tarih değişikliği yapmayacam.Az önce şirketi de aradım.Eğer; tarih değişikliği yapmayacaksan çok iyi fiyat dedi.Ben bunu almaya karar verdim de nasıl alacağımı bilemiyorum.Çünkü bende kredi kartı yok.Nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylebilir misin?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

kredi kartı bulman şart arkadaşım... başka türlü alamazsın.. bir arkadaşının kredii kartıyla alabilirsin.. o karta parayı yatırıp, daha sonrada forumda bulunan expedia dan bilet alma konusu yardımıyla biletini albilirsin..

Tecrübe Puanı
    10

1)Herhangi bir kredi karti bul.

2)Bankayi ara yurtdisina actirmak istedigini soyle.

3)Kredi kartina para yatir.

4)Anlattigim sekilde biletini al.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kredi kartı bulman şart arkadaşım... başka türlü alamazsın.. bir arkadaşının kredii kartıyla alabilirsin.. o karta parayı yatırıp, daha sonrada forumda bulunan expedia dan bilet alma konusu yardımıyla biletini albilirsin..
    Kusura bakma seni de yoruyorum.Şirketin önerdiği bilet 1070 $ Expedia'daki ise 880 $.BOS-CLE Us Airways firması ilk bagaj başına 15-25 $ diye bir şey yazıyor.Boston'dan Cleveland'e gitmek için 2 uçak değiştireceğime göre 30-50 $ daha mı verecem.Eğer senin için bir sorun olmayacaksa bi de sen biletime bakabilir misin?Çünkü yaklaşık 200 $ daha fazla vermek istemiyorum.Biletim şu şekilde;
    IST-BOS 14 Haziran, BOS-CLE 16 Haziran ve JFK-IST 28 Eylül

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı bawer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma seni de yoruyorum.Şirketin önerdiği bilet 1070 $ Expedia'daki ise 880 $.BOS-CLE Us Airways firması ilk bagaj başına 15-25 $ diye bir şey yazıyor.Boston'dan Cleveland'e gitmek için 2 uçak değiştireceğime göre 30-50 $ daha mı verecem.Eğer senin için bir sorun olmayacaksa bi de sen biletime bakabilir misin?Çünkü yaklaşık 200 $ daha fazla vermek istemiyorum.Biletim şu şekilde;
    IST-BOS 14 Haziran, BOS-CLE 16 Haziran ve JFK-IST 28 Eylül
    direk istanbul cleveland niçin yapmıyorsun??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

direk istanbul cleveland niçin yapmıyorsun??
    Çünkü Boston'da Amerikalı bir arkadaşım yanında 2 gün kalacam.Bi de rezarvasyon yaptıktan kaç gün sonra ücreti yatırma hakkımız var ve rezervasyon yaptığımız günkü fiyatla mı bileti alıyoruz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

rezervasyon yok arkadaşım... direk bileti almak zorundasın... dedgin tarihe de baktım, 1000 doların üzerinde çıktı... amerikalı arkadaşının yanına ugramazsan 880 dolar... THY harici ucuslar için 2. bagaja ceza ödemek zorundasın.. bu her ucus için gecerli...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

rezervasyon yok arkadaşım... direk bileti almak zorundasın... dedgin tarihe de baktım, 1000 doların üzerinde çıktı... amerikalı arkadaşının yanına ugramazsan 880 dolar... THY harici ucuslar için 2. bagaja ceza ödemek zorundasın.. bu her ucus için gecerli...
    Peki yardımcı olduğun için çok teşekkürler.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hatta şimdi yeniden baktım, 839 dolar... bilgine...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya bu site ne güzelmiş heryerden daha ucuza bilet buluyor aldım bitti gitti istanbul-chicago 900 dolar a hemen girdim o şirketin resmi sitesine ordanda kontrol ettim herşey yerli yerinde keşke geçen seneki avrupa gezimide burdan yapsa idim eminim bi 100 200 avro cebimde kalırmış.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ya bu site ne güzelmiş heryerden daha ucuza bilet buluyor aldım bitti gitti istanbul-chicago 900 dolar a hemen girdim o şirketin resmi sitesine ordanda kontrol ettim herşey yerli yerinde keşke geçen seneki avrupa gezimide burdan yapsa idim eminim bi 100 200 avro cebimde kalırmış.
    Kesinlikle öyle Ben Expedia'dan Toplam 4 bilet aldım (20.06 - 02.10) IST-NY için. British biletleri Londra aktarmalı 765,50 dolar tanesi. Zamanında 640 dolara düşmüştü NY biletleri ama DS-2019 formlarımız gelmediğinden almaya çekinmiştim. Arkadaşlara haber verdim onlar 3 tane aldılar o tarihlere. Bakalım amerika içinde nasıl kullanacağız Expedia'yı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ya expediadan baktım fakat simdi orbitz isimli sitedende biletler bulabiliniyor.Orda fiyatlar daha mı uygun sizce veya ordan alan var mı daha önceden?
    Whence I Would Like?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)