Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 18 Mayıs Vize Görüşmesi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 18 Mayıs Vize Görüşmesi

Arkadaşlar bilinen parmak basma falan olaylardan sonra sıra numaranınızın yanmasını bekliyorsunuz tekrardan ve görüşmeler bugun 10,11,12,13 gişeleri vardı.Şöyle söyliyim 11. gişe ( beyaz tenli kadın) çook fazla zorluyorduuu cünkü oraya 5 kişi girdiyse 1 kişi yada 2 kişi aldı ama diğer gişelerden neredeyse cok kötü ing olmayan herkes onay aldı.. Bana sıra geldiğinde

B = Ben M = Memur

B : Good Morning
    M: Good morning how are you
    B: Fine you
    M: Good, what is your major ?
    B : Economy..
    M: good luck
    B: thanks

ve vize alınır 1 soru ilee )
    WAT 2012 / ISTANBUL İletişime geçebilirsiniz arkadaşlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hayırlı olsun vizenKaçıncı sınıftasın ve ortalaman kaç?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

beykent üniversitesi Ekonomi 3. sınıf 2.82 GBP

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bugün itibariyle bende vizemi aldım 4. snıf 2.13 gpa şimdiden herkes için hayırlısı olsun ben 12 numara ile görüştüm hiç zorlamadı hangi okul nerde çalışcaksın amerikada ne yaapacaksın insan kaçakçılığıını okudunmu bu kadar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kel olanla mı konuştun. bana da nasılsın dedi ne iş yapacaksın dedi ve gönderdi, 30 40 sn sürmüştü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kel adamın methini çok duydum umarım banada o denk gelir...Başka giren yokmu vizeye arkadaşlar bide lütfen sınıfınızı ve not ort. yazın.etrafta gördüklerinizide

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 2. sınıfım, gpa 2.95

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

KEL olan cok sempatik ama bana Sarışın 27 li yaşlarda bi beyle konuştum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu sabah bizde 2 arkadaş vizemizi aldık sonunda...

Bazılarını gerçekten zorladılar, özellikle cevap veremeyip heyecan yaptıgınızda mutlaka ekstradan birkaç soru daha yöneltiyorlar o yüzden rahat olmaya çalışın, evet ortamın havasından ve bütün bir sene kurulan hayallerden dolayı heyecan elbet oluyor ama rahat olmaya çalışın, siz rahat ve güleryüzlü olduğunuzda onlar da aynı şekilde oluyorlar çünkü...

Konuşmaya gelecek olursak
    B=Ben M= Memur

M=hi how are you
    B=fine, what about you
    M=fine, what do you study, and can you open your transcript for me ?
    B= international relations (transkripti açıyorum bu sırada)
    M= Ok, where will you go ?
    B= Iowa, okoboji..
    M=Did you read the informations about human trafficking
    B= Yes
    M= Ok,

ve devamında türkçe olarak hoşçakal ve iyi tatiller dedi.. 40 saniye fln sürdü...

Beraber gidiceğim arkadaşıma da neredeyse aynı sorular soruldu, dediğim gibi kendinizden emin olun, aşırı stres yapmayın gerisi gelir mutlaka arkadaşlar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı moncher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabah bizde 2 arkadaş vizemizi aldık sonunda...

Bazılarını gerçekten zorladılar, özellikle cevap veremeyip heyecan yaptıgınızda mutlaka ekstradan birkaç soru daha yöneltiyorlar o yüzden rahat olmaya çalışın, evet ortamın havasından ve bütün bir sene kurulan hayallerden dolayı heyecan elbet oluyor ama rahat olmaya çalışın, siz rahat ve güleryüzlü olduğunuzda onlar da aynı şekilde oluyorlar çünkü...

Konuşmaya gelecek olursak
    B=Ben M= Memur

M=hi how are you
    B=fine, what about you
    M=fine, what do you study, and can you open your transcript for me ?
    B= international relations (transkripti açıyorum bu sırada)
    M= Ok, where will you go ?
    B= Iowa, okoboji..
    M=Did you read the informations about human trafficking
    B= Yes
    M= Ok,

ve devamında türkçe olarak hoşçakal ve iyi tatiller dedi.. 40 saniye fln sürdü...

Beraber gidiceğim arkadaşıma da neredeyse aynı sorular soruldu, dediğim gibi kendinizden emin olun, aşırı stres yapmayın gerisi gelir mutlaka arkadaşlar..

not ortalaman ve sınıfın

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

etrafta ortalaması düşük olanlar alabildimi mesela 1.80 olanlar filan varmıydı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşımın 2.0 not ortalaması o 2. sınıfta, benim 3.40 not ortalamam 1. sınıftayım ben de hocam, o açıdan da biraz şanslıydık aslında.. ama not ortalamasının sıkıntı olmadığını gördük orada bu sabah, 2 nin altında not ortalaması olanlar da aldı vizelerini, iş konuşmada bitiyo anlycağın, sakin kalıp her soruya gerektiği kadar cevap verdiğinde alıyorsun zaten, bugün şirketimle konuşurken bir kişinin daha transkripti açılmadan onay aldığını söyledi. O yüzden kafaya takma derim fazla ..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşımın 2.0 not ortalaması o 2. sınıfta, benim 3.40 not ortalamam 1. sınıftayım ben de hocam, o açıdan da biraz şanslıydık aslında.. ama not ortalamasının sıkıntı olmadığını gördük orada bu sabah, 2 nin altında not ortalaması olanlar da aldı vizelerini, iş konuşmada bitiyo anlycağın, sakin kalıp her soruya gerektiği kadar cevap verdiğinde alıyorsun zaten, bugün şirketimle konuşurken bir kişinin daha transkripti açılmadan onay aldığını söyledi. O yüzden kafaya takma derim fazla ..
    valla tüm iyiniyetimle gidicem ama alamassam haksızlık olur bana bu çünkü ortalamam dedğim gibi ve ingilizcede ezber yaptım heyecanımıda yenicem ve hala alamassam o zaman usulurum işte..dediğin gibi olur umarım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet cok fazla kasmadılar 11 numara cok kastı ama ve dediği gibi bazıları heycanlandıkca cok sorarken bazısı cok heycanlı fazla uğrasmıyım diyebiliyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bugün ıtıbarıyle vizemı almıs bulunmatayım cok sukur
    ama gercekten bedne ılk basta stres yaptım ama hıc gerek yokmus bana 11 numara hıntlıye benzeyen ve bırz somurtkan bı kadın geldı
    ama hersey cok kolay ve basıttı Sordugu soruları aynen aktarıyorum :

:Ne iş yapacaksın
    :transını acar mısın
    :mezun olduktan sonra ne olmak ıstıyosun
    (Benım verdıgım ıs adamı cevabı sonrası kısa bı guldu sadece )
    :Arkadasınla mı gıdeceksın

Sonra da ıyı tatıller dedı ve vızeyı aldım 1 bucuk dk kadar surdu o kadar

bu arada 1.sınfım Gpa :2,07

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bugun aldım şansıma meşhur kel adam denk geldi çok sempatikti. nasılsın, nereye gideceksin,ne yapacaksın dedi. işimin mutfakta oldugunu öğrenince annemle yaşayıp yaşamadığımı kimin bulaşık yıkadığını sordu bide tv showları sever misin en sevdiğim show hangisi dedi elen diyince çok güldü ve iyi tatiller diledi.çok kasmaya gerek olmadığını görmiş oldum.
    4. sınıfım belki sorun olur diye duşundum ama sormadı bile.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar.bende 18 mayıs itibariyle vize alanlar kervanına katıldım banada kel olan adam geldi.çok güler yüzlü sadece nerede çalışacaksın ve transı açarmısın diye sordu.sonrasındaki 3-4 soru tamamen kişisel bölümümle alakalı neşeli bi sohbetti.bana göre karşılarında ezberci bi tarzda konuşmadığınız sürece almamanız için bi sebep yok.not ortalamanız vs bunların dışında.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı osmanay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bugün ıtıbarıyle vizemı almıs bulunmatayım cok sukur
    ama gercekten bedne ılk basta stres yaptım ama hıc gerek yokmus bana 11 numara hıntlıye benzeyen ve bırz somurtkan bı kadın geldı
    ama hersey cok kolay ve basıttı Sordugu soruları aynen aktarıyorum :

:Ne iş yapacaksın
    :transını acar mısın
    :mezun olduktan sonra ne olmak ıstıyosun
    (Benım verdıgım ıs adamı cevabı sonrası kısa bı guldu sadece )
    :Arkadasınla mı gıdeceksın

Sonra da ıyı tatıller dedı ve vızeyı aldım 1 bucuk dk kadar surdu o kadar

bu arada 1.sınfım Gpa :2,07
    paylaşım için teşekkürler özellikle ortalaman ve sınıfın için

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erdemtemelli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.bende 18 mayıs itibariyle vize alanlar kervanına katıldım banada kel olan adam geldi.çok güler yüzlü sadece nerede çalışacaksın ve transı açarmısın diye sordu.sonrasındaki 3-4 soru tamamen kişisel bölümümle alakalı neşeli bi sohbetti.bana göre karşılarında ezberci bi tarzda konuşmadığınız sürece almamanız için bi sebep yok.not ortalamanız vs bunların dışında.
    not ortalaması vs dışında sorun yok demişsin ortalamandan sınıfından bahsetmemişsin ...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı guneshtc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bugun aldım şansıma meşhur kel adam denk geldi çok sempatikti. nasılsın, nereye gideceksin,ne yapacaksın dedi. işimin mutfakta oldugunu öğrenince annemle yaşayıp yaşamadığımı kimin bulaşık yıkadığını sordu bide tv showları sever misin en sevdiğim show hangisi dedi elen diyince çok güldü ve iyi tatiller diledi.çok kasmaya gerek olmadığını görmiş oldum.
    4. sınıfım belki sorun olur diye duşundum ama sormadı bile.
    not ortalamanı paylaşırmısın?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    not ortalamanı paylaşırmısın?
    genel ortalamam:2.80

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

18 mayısda forumdan vizeye giren 5 kişimi var toplamda yani..Çok az aslında o kadar adam var giden geniş bi kesimin haberi yok siteden sanırım.Bence bu konuda ciddi bi çalışma yaoılması gerekiyor.Facebook üzerinden veya çeşitli sitelere reklam vererek yapılabilir bu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

not ortalaması vs dışında sorun yok demişsin ortalamandan sınıfından bahsetmemişsin ...
    not ortalamam 2,69 spor akademisinde yüzme ve futbol ant. okuyorum.orda kendi işimi yapıcam lifeguard gerçekten vize vermek için uğraşıyolar ama çok gereksiz heycan yapıldığını gördükleri gibi pasaportu veriyolar eline.100e yakın kişinin görüşmesini çok yakından izledim ve dinledim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bencede 18 mayısta 1000 e yakın kişi vize görüşmesine girmişdir ama katılım az,biraz daha aktif katılımcı olsa daha güzel olur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu durumda gözlemlerini bizimle paylaşırmısın mesela en merak ettiğim şey orda herkezin ortasındamı mulakat oluyoruz herkez dinliyomu konusulanları yani nasıl bir ortam var.Bne kalabalıkta daha heyecan yapıyoum o yuzden sordum.Bide ortalamasından tutta ingilizcesine kadar vize alamayan alan vs nasıldı ortamm??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu durumda gözlemlerini bizimle paylaşırmısın mesela en merak ettiğim şey orda herkezin ortasındamı mulakat oluyoruz herkez dinliyomu konusulanları yani nasıl bir ortam var.Bne kalabalıkta daha heyecan yapıyoum o yuzden sordum.Bide ortalamasından tutta ingilizcesine kadar vize alamayan alan vs nasıldı ortamm??
    hocam beklerken elbet stres oluyor insan bu elinde değil.. ancak sıran geldiğinde sana şöyle tarif edyim aynı banka vezneleri gibi düşün yanyana birkaç vezne var mulakatı yapcak memurla aranda bir cam olacak ve hoparlör aracılıgyla duyacaksın onu, ancak gayet net bir şekilde anlaşılıyor her soru bu yüzden kafana takma...

kalabalık konusuna gelirsek ben vizeye girdiğimde yaklaşık bi 100 kişi vardı çok rahat.. ancak herkes o gün kendi derdinde olduğu için kimse aman ne konusuyorlar dinlym bakym gibisinden uğraşlara girmiyor o yüzden bu konuda da gereksiz heyecan yapma..

vize alamayanlara gelince konunun başında da bahsettiğim gibi, gereksiz heyecana kapılma, sorucakları sorular belli zaten genel hatlarıyla bölümün, işin, hangi eyalete gideceğin.. ekstradan en fazla 1-2 soru gelir.. not ortalamanı da kafana takmamanı tavsiye ederim, genel olarak not ortalaması çok çok düşük olmayanlar dışında herkes aldı vizesini..

ben vize alamayan birkaç kişiye denk geldim ancak birinin neden alamadığını öğrendim, o da hani gerçekten sorulan soruların hiçbirine cevap verememişti, neden gidiceksin gibi bi klasik soruya ingilizcemi geliştirmek için dedi görevli de hani ingilizceni önce biraz burada geliştirip seneye gitmen daha iyi olur senin için dedi ve vize alamadı arkadaş.. dediğim gibi, not ortalamanı çok kafana takma, heyecanını da en aşağı seviyede tutmaya çalış, alırsın inşallah vizeni...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hocam beklerken elbet stres oluyor insan bu elinde değil.. ancak sıran geldiğinde sana şöyle tarif edyim aynı banka vezneleri gibi düşün yanyana birkaç vezne var mulakatı yapcak memurla aranda bir cam olacak ve hoparlör aracılıgyla duyacaksın onu, ancak gayet net bir şekilde anlaşılıyor her soru bu yüzden kafana takma...

kalabalık konusuna gelirsek ben vizeye girdiğimde yaklaşık bi 100 kişi vardı çok rahat.. ancak herkes o gün kendi derdinde olduğu için kimse aman ne konusuyorlar dinlym bakym gibisinden uğraşlara girmiyor o yüzden bu konuda da gereksiz heyecan yapma..

vize alamayanlara gelince konunun başında da bahsettiğim gibi, gereksiz heyecana kapılma, sorucakları sorular belli zaten genel hatlarıyla bölümün, işin, hangi eyalete gideceğin.. ekstradan en fazla 1-2 soru gelir.. not ortalamanı da kafana takmamanı tavsiye ederim, genel olarak not ortalaması çok çok düşük olmayanlar dışında herkes aldı vizesini..

ben vize alamayan birkaç kişiye denk geldim ancak birinin neden alamadığını öğrendim, o da hani gerçekten sorulan soruların hiçbirine cevap verememişti, neden gidiceksin gibi bi klasik soruya ingilizcemi geliştirmek için dedi görevli de hani ingilizceni önce biraz burada geliştirip seneye gitmen daha iyi olur senin için dedi ve vize alamadı arkadaş.. dediğim gibi, not ortalamanı çok kafana takma, heyecanını da en aşağı seviyede tutmaya çalış, alırsın inşallah vizeni...
    peki teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar ben uzun süredir forumu takip ediyorum ve sonunda yazmak istedim ben vizemi 4 mayısta aldım.Ortalamam sanırım 1in altındaydı tam göremedim,memur benden transkriptimi açmamı istediğinde not ortalamamın neden düşük olduğunu anlattım,gitmeden önce kendimi vizeyi alamayacağıma alıştırmıştım ama aldım o yüzden çok stres yapmayın güler yüzlü olun ve neden ortalamanızın düşük olduğunu açıklayın.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı firefly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben uzun süredir forumu takip ediyorum ve sonunda yazmak istedim ben vizemi 4 mayısta aldım.Ortalamam sanırım 1in altındaydı tam göremedim,memur benden transkriptimi açmamı istediğinde not ortalamamın neden düşük olduğunu anlattım,gitmeden önce kendimi vizeyi alamayacağıma alıştırmıştım ama aldım o yüzden çok stres yapmayın güler yüzlü olun ve neden ortalamanızın düşük olduğunu açıklayın.
    kaçıncı sınıftın sen?nasıl oldu bu olay mazerette ne dedinn??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı firefly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalamanın kaç olduğunu bilmeden mi gittin görüşmene??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)