Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Iphone 4 Kaç Tane Getirilir

BannedUser
    Guest

Standart Iphone 4 Kaç Tane Getirilir

Bunda bir sınırlama yok isterseniz 10 tane alın girişte arama olmazsa bir sorun teşkil etmez kendi kullanacak oldugunuz iphone 4 ü gümrükte giriş yaparken pasaporta işletin. Arama varsada bitene kadar bekleyin 3 yıldır hep aramasız girdim gümrükten.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

10 tane getirecekseniz de bavullarınıza,el çantanıza dağıtın telefonları.Toplu görürlerse inceleyebilirler(diğer ülkelerde gördüğüm).Ama siz yine de 10 tane getirmeyin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunda bir sınırlama yok isterseniz 10 tane alın girişte arama olmazsa bir sorun teşkil etmez kendi kullanacak oldugunuz iphone 4 ü gümrükte giriş yaparken pasaporta işletin. Arama varsada bitene kadar bekleyin 3 yıldır hep aramasız girdim gümrükten.
    telefonu ne zaman kayıt ettirmek lazım ben Türkiye'ye girdikten sonra 1 ay içerisinde yapabiliriz diye okumuştum, gümrükte mi yaptırmak lazım ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

türkiyeye geldıkten sonra yapabilirsin 2-4 hafta içinde gümrükte yapmana gerek yok

BannedUser
    Guest

THUNDER cevaplamıs evet girerken yaptırsan daha rahat bir daha uğraşma.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkürler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

3 tane telefon aldığımızı varsayarsak, bunların hepsini pasaportumuza işletmek zorunda mıyız?

BannedUser
    Guest

zaten 1 tane işletiyorsun ancak diğerlerini almayan arkadaşlarının pasolarına işletebilirsin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Normalde TR ye gelirken 1 tane mi getirme hakkimiz var Tr de pek kontrol etmiyorlar diye duymustum

BannedUser
    Guest

normalde evet 1 tane. genelde etmiyorlar ama ettikleri zamanlarda ise yolunu bulmak gerek sokmak için.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1 tane kardeşime, 1 tane de kendime IPhone alsam, arama olursa sokamazmıyım?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar Turkiyeye giriş yaparken eğer herhangi bir ihbar yoksa(ki genelde olmaz) hiç kimse sizi aramaz yanınızda ne getirdin, bavulunda ne var açta bakalım demez. istersen bavulunuzda 150 tane iphone olsun isterse uyuşturu olsun farketmez.zaten giriş yaparken gümrük diye biryerden geçmiyorsunuz. sadece pasaport kontrol bölümünden geçiyorsunuz.burdada zaten sadece pasaportunuzu gösterip geçiyorsunuz. daha sonra luggage client bölümüne gidip bavulunuzu alıp hiçbir arama geçirmeden çıkıp gidiyorsunuz.
    yasal olarakta aynı üründen en fazla 2 tane getirme hakkınız var. 2 taneden daha fazla getirdiğiniz herhangi bi ürününde gümrük vergilerini ödeyerek yine geçirebilirsiniz tabii herhangi bi arama olupta yakalanırsanız. Bununla birlikte türkiyeye geldiğinizde pasaportunuza 2 yılda sadece bir telefon işletme hakkınız var(bu işlemi herhangi bir cep telefonu mağazasında yaptırabilirsiniz). bu işlettiğiniz pasaportlada yurtdışına çıkılmış ve son otuz gün içinde Türkiyeye giriş yapılmış olması gerekiyor. yani örneğin benim kuzenimin pasaportu var hiç telefon işletilmedi deyip ona işletmek isterseniz kuzeniniz son otuz gün içinde yurtdışından giriş yapmış olması ve 2 yıldır hiç telefon kaydettirmemiş olması gerekiyor.
    BU kaydetme olayınıda 50-100 tl karşılığı herhangi bir pasaport gerekmeden halleden telefoncular var. ama ne kadar güvenilirler bilmem.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Turkiyeye giriş yaparken eğer herhangi bir ihbar yoksa(ki genelde olmaz) hiç kimse sizi aramaz yanınızda ne getirdin, bavulunda ne var açta bakalım demez. istersen bavulunuzda 150 tane iphone olsun isterse uyuşturu olsun farketmez.zaten giriş yaparken gümrük diye biryerden geçmiyorsunuz. sadece pasaport kontrol bölümünden geçiyorsunuz.burdada zaten sadece pasaportunuzu gösterip geçiyorsunuz. daha sonra luggage client bölümüne gidip bavulunuzu alıp hiçbir arama geçirmeden çıkıp gidiyorsunuz.
    yasal olarakta aynı üründen en fazla 2 tane getirme hakkınız var. 2 taneden daha fazla getirdiğiniz herhangi bi ürününde gümrük vergilerini ödeyerek yine geçirebilirsiniz tabii herhangi bi arama olupta yakalanırsanız. Bununla birlikte türkiyeye geldiğinizde pasaportunuza 2 yılda sadece bir telefon işletme hakkınız var(bu işlemi herhangi bir cep telefonu mağazasında yaptırabilirsiniz). bu işlettiğiniz pasaportlada yurtdışına çıkılmış ve son otuz gün içinde Türkiyeye giriş yapılmış olması gerekiyor. yani örneğin benim kuzenimin pasaportu var hiç telefon işletilmedi deyip ona işletmek isterseniz kuzeniniz son otuz gün içinde yurtdışından giriş yapmış olması ve 2 yıldır hiç telefon kaydettirmemiş olması gerekiyor.
    BU kaydetme olayınıda 50-100 tl karşılığı herhangi bir pasaport gerekmeden halleden telefoncular var. ama ne kadar güvenilirler bilmem.
    Detaylı açıklama için teşekkürler

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı PromiscousBoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaylı açıklama için teşekkürler
    Aynen hocam eline sağlık.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu getirdiğimiztelefonları kaydettirme olayı nedir acaba ?Diyelim 3 4 tane telefon getirdik. 1 tanesini kaydettirdik pasaportumuza.Diğerleri noluyo ?
    Only those who risk going to far can possibly know how far they can go!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

başka bir pasaport bulacaksın kayıt için, yada yasadışı yöntemler var ama tavsiye edilmez kesinlikle..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı gurme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başka bir pasaport bulacaksın kayıt için, yada yasadışı yöntemler var ama tavsiye edilmez kesinlikle..
    Kontrol yapılmıyor demiş herkez ama.. Aldığım diğer telefonları kaydettirmesem bişey olur mu ki?
    Only those who risk going to far can possibly know how far they can go!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

zaten bir pasaporta sadec bir telefon kayıt yapılır kayt yaptırmassan biraz kullanırsın sonra telefonun kapanır içinde hat çalışmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten bir pasaporta sadec bir telefon kayıt yapılır kayt yaptırmassan biraz kullanırsın sonra telefonun kapanır içinde hat çalışmaz

Matador ben anlamadım şimdi, ilk kez yurtdışına çıkıyorum biri beni aydınlatırsa sevinirim. Şimdi ben Amerika'dan 2 tane IPhone4 alıp getirsem birini kendime birini kardeşime kendiminkini pasaporta işletsem kardeşiminkini işletmesem işletmediğim telefonu kullanamazmıyım. Bir de pasaporta bir seferde kaç telefon işlenebiliyor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kaçak telefonlar için Türkiye'ye bi yasa geldi imei numaraları kayıtlı olmayan telefonlar 3 4 gün içerisinde kullanılmaz hale geliyor taki kayıt ettirene kadar bunları bazı telefoncular farklı bi telefonun mesela 3310 imei numarasını kullanarak yapıyor ama böyle olunca da internettir mmsdir 3gdir çalışmıyor yani tavsiye edilmiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı PromiscousBoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Matador ben anlamadım şimdi, ilk kez yurtdışına çıkıyorum biri beni aydınlatırsa sevinirim. Şimdi ben Amerika'dan 2 tane IPhone4 alıp getirsem birini kendime birini kardeşime kendiminkini pasaporta işletsem kardeşiminkini işletmesem işletmediğim telefonu kullanamazmıyım. Bir de pasaporta bir seferde kaç telefon işlenebiliyor?
    pasaporta her iki senede bir telefon kayıt edilir ama türkiyeye giriş yaptıktan sonra bir ay içinde yapman lazım bu işlemi her yerden yaparsın turkcell avea vodefonun herhangi bir şubesine git iki dakikada hallederler ikinci telefonu senle gidip telefon almayan arkadaşlarını pasaportuna işletebilirsin yada belli ücret karşılığında pasaportunu verenler var onlarada işletebilirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Türkiye'de yasa var kaçak telefon satılmasın vs diye. O yüzden 2 yılda bir telefon işletebiliyorsun pasaportuna ve diğer işletmediğin telefonlar çalışmıyor. Imei numarasını kaydettirme deniyor bu işleme. Bazı telefonlar farklı modellerin mesela 3310 imei numarasını senin onca para verip aldığın canım telefona takıyor. Aaa çalışıyor yaşasın diyorsun bir bakıyorsun 3g yok internet yok mms göndermiyor. Benim sormak istediğim bişey var mesela laptop 2 tane veya 3 tane getirebiliyor muyuz farklı modellerde yasalara uygun mu ? Olmazsa bi şekilde sokarız da Dediğiniz gibi gümrükte aramaların bitmesini bekleriz olmadı bi kaç gün :P

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Montesque Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de yasa var kaçak telefon satılmasın vs diye. O yüzden 2 yılda bir telefon işletebiliyorsun pasaportuna ve diğer işletmediğin telefonlar çalışmıyor. Imei numarasını kaydettirme deniyor bu işleme. Bazı telefonlar farklı modellerin mesela 3310 imei numarasını senin onca para verip aldığın canım telefona takıyor. Aaa çalışıyor yaşasın diyorsun bir bakıyorsun 3g yok internet yok mms göndermiyor. Benim sormak istediğim bişey var mesela laptop 2 tane veya 3 tane getirebiliyor muyuz farklı modellerde yasalara uygun mu ? Olmazsa bi şekilde sokarız da Dediğiniz gibi gümrükte aramaların bitmesini bekleriz olmadı bi kaç gün :P
    bişey olmaz hocam laptopda bi sorun yaşamazsın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Daha doğrusu ben kendime ablama ve kuzene fotoğraf makinası alıcam da o yüzden sıkıntı çıkar mı diye merak ediyorum.

BannedUser
    Guest

hayır cıkmaz merak etme istersen 10 tane al ama aramaya takılma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aramaya takılmamak için biraz tavsiyede bulunsan benim gibi acemi watçılara

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ya öyle arama deyince korkmayın bişey olmaz ya abartmadığınız sürece

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aramaya takılma demişsinizde bavullar x-ray den geçmiyomu aldığın markaya kadar gösteriyo bu cihazlar nası geçircem bende merak içindeyim 6-7 tane telefonu

BannedUser
    Guest

ya yok x-ray zaten abd cıkısta hıc sorun degıl adamların ıstedıgı o zaten burda kazanıp burda yesınler dıyo abd

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya yok x-ray zaten abd cıkısta hıc sorun degıl adamların ıstedıgı o zaten burda kazanıp burda yesınler dıyo abd
    Aynen hocam iyi bağdaştırma olmuş.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)