Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bizim Watçı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Bizim Watçı

Arkadaşlar, Wat sürecinde hepimizin başından ilginç şeyler geçtiği muhakkak. Daha Amerika'ya gitmeden onca şey yaşadık, kim bilir orda neler göreceğiz... İşte bu süreçte bir watçının başına gelen ya da gelmesi muhtemel olayları hikaye şeklinde yazabiliriz. Kendimize bir watçı yaratalım ve kahramanımızın wat macerasını en başından kendimiz şekillendirelim. Öyküye yapacağınız katkılar başınızdan geçenler olabileceği gibi tamamen hayal gücünüzün ürünleri de olabilir. Herkes kalan yerden birkaç cümleyle devam etsin.

Watçımızın ismini ben koymak istemediğimden ve açıkçası öykünün nereden(pasaport-vize süreci, havaalanı, amerika günleri vb.) başlayacağına karar veremediğimden girişi yapmak istemedim. Kalemi iyi olan bir arkadaştan yardım bekliyoruz artık, devamı gelicek zaten. Çıkış noktamız wat ama olayın nereye gideceğini hep beraber göreceğiz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ben ismini koyuyorum şimdiden. Mazur görün ama Niyazi olsun.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ismini koyuyorum şimdiden. Mazur görün ama Niyazi olsun.
    aslkfjasklfjasklf yapma bunu fiorex wattaki işinide ben söyleyelim ayı avcısı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yok yok yapalım..arkadaşımızın sistemini bozmadan ilk metni ben yazıyorum. Devamını getirin bakalım.

Niyazi adında bir arkadaş arkadaşlarından duyduğu wat programı hakkında bilgi almak için turkishwat.net forumlarını ziyaret eder...>>>>>>>>>>

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İş konusunda kafası çok karışıktır. Arkadaşları, niyazinin bir eğlence parkında çalışması gerektiğini söylemişlerdir. çünkü niyazi son derece hareketli, çılgın bir kişiliktir. evet, eğlence parkı onun için doğru yerdir. ama yine de diğer seçenekleri de incelemek ister ve forumdaki ilgili başlıklara girer...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

o da ne kendisini gercekten ceken birsey bulur. Balik tutmak evet balik tutmak istiyordur Niyazi artik. hem de 15000 dolar yapildigini duymustur iyice istahi kabarmistir ancak bir sorun vardir ortalamasi cok dusuktur...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Çok düşük ortalamaya sahip olduğunun farkında olmasına rağmen, programa katılabilme umudunu asla yitirmez. Hayalindeki paraya ulaşmak için önünde artık tek bir engel vardır. O da çok çok zor alınabilecek bir vizedir..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

AYIWAT sirketiyle anlasip alaska yolunu tutma yolunda ilk adimi atmis ve 1 nisan tarihine vize randevusunu almistir. 1 nisan oglen 13:15 de Anlkara da girecektir gorusmeye.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize görüşmesine ankara'da girecektir. ama aklı düşük olan not ortalamasındadır. konsolosluktaki meşhur çinli ann kim hanımın namını duymuştur. ortalamasının neden bu kadar düşük olduğunu sorduğunda ne cevap verecektir acaba. bu sorular beynini kemirirken bir yandan da program ücretinin kalan kısmını nasıl tamamlayacağını düşünmektedir. tek umudu 10 misli bastığı iddia kuponlarıdır, ancak hep tek maçtan yatmaktadır. bir yerden para bulmalıdır ama nasıl?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

parayi bulmak icin ugrasir ama bir turlu bulamaz.. birgun chat odasina girer ve ordaki forum uyelerine derdini anlatir. Onlar da Niyazi ye cok uzulurler ve forumda bir yardim kampanyasi yapilir. Kampanyanin adi `Haydi Niyazi Alaska ya´. Para konusu da halledilmistir geriye vize gorusmesi kalmistir acaba ann kim e nasil bir bahane bulsam diye dusunmektedir? Ama gunler cabuk gecer ve vize gorusme tarihi gelir...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Günler geçmiş ve o büyük gün gelmiştir. Amma ve lakin 0.43 lük ortalamasının verdiği dezavantajı avantaja çevirmek için milletin 0,20lik ortalamayla vize aldğnı söyleyip görevlinin üstüne yürümeye kalkınca red almasına ramak kalmıştır. Niyazi o an üstün zekasını kullanıp b planına geçer ve kendini acındırmaya başlar. sadece ve sadece 10000 dolara dahi razı olduğunu ve çok çalışıp derslerini düzelteceğini söyleyip görevlimizi ikna ettikten sonra vizesini kaparve en büyük engeli de aşar. Ve asıl macera şimdi başlar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vizesini alır almaz, mutluluktan havalara uçarak, şirketi AYIWAT'a koşar. Şimdi yapması gereken önündeki iş tekliflerini değerlendirmek, saat ücreti en yüksek, konaklama ücreti en düşük - ki malum doğal ortamlarda da konaklayabilir gerekirse- en iyi şekilde yapabileceğini düşündüğü bir işe imza atmaktır. Aynı zamanda haşin ve hoyrat görünümünün aksine çok da naziktir bizim Niyazi... Forumdakilere kendisine yardımcı olduklarından ötürü minnetlerini iletmeyi hiç ihmal etmez ve o da kendinden sonrakilere yardımcı olabilmek için (tabii eğer türünün son örneği değilse) vize görüşmesini ayrıntılarıyla yazar. O kadar düşük not ortalamasıyla vize görevlisini ikna edebildiği için çok kabiliyetli olduğunu düşünür ve bundan ayrıca mutluluk duyar, geleceğinin parlak olduğunu düşünür ve Amerikan Rüyaları'na devam eder...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Aylar geçer ve bizim Niyazi nihayet günün "24 saati açık olan" jfk havaalanına iniş yapar. Gerekli prosedürleri tamamlar tamamlamaz hemen bir bankaya gider ve cebindeki 100lükleri "5"er ve "1"er dolar olarak bozdurur...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Parayi bozdurduktan sonra Turkishwat yonetici ve kendisine yardim eden uyeleri arar. new york ta oldugunu new yorkta olan forum uyelerine 1 yoneticiye ise 5 dolar verme sozu vermistir.Ancak forum yetkililerine parayi vermeye giderken bir magaza gorur ve iceri girer alaska da kendisine lazim olacagini dusundugu zipkin i alir. Artik uyelere para veremeyecektir aslinda bir de bakmistir cebinde bir penny bile yoktur cunku alaska da 15000 dolar yapacam bana para gerekmez diye yaninda para getirmemistir.39. caddededir ve bes parasi yoktur.Niyazi yalniz ve bes parasiz koca new york city de... seattle ucaginin kalkmasina da yalnizca 3 saat kalmistir....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

---- Ara Ses ---
    Özgür kopardın haaaa ahjuahuahsd AYIWAT ve 5 $

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

derken bi anda sıkıştığını fark eder ve bulduğu ilk tuvalete girer.sonra birden kapkara bi gölge hisseder arkasında ve döndüğünde bunun bir gölge değil zenci olduğunu farkeder...
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Siyahi adamin yuzunde garip bir gulumseme iile ustune gelir Niyazi nin ve iyice yaklasir yanina.Kulagina egilir ve bir sey fisildar `Do you wanna shit?´ Niyazi dusunur ama bir turlu anlamiyordu. Belliydi adam birseyler satmaya calisiyordu ama`shit´ sozcugunu yanlis anliyordu.. Bir insan niye o seyi satar diye dusunuyordu. Siyahi adam anlatmak icin uyusturucu maddeyi sakladigi yerden kemer bolumunden cikarmaya calisirken Niyazi yanlis anlamaya devam edip manyak misin lan sen diyip bir tane cakar. O iri siyahi amerikali Turk gucuyle karsilasmistir neye ugradigini sasirmistir ki o da ne polisler aninda orayi basar ve.......

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

polis
    --"Hands up" der
    Niyazi eller cebe anlar tabii
    Rüşvet istediğini zanneder polisin..Cebindeki 50cent i polise vermeye kalkar..
    Polis Niyazi'yi Newyork'un önde gelen Mafyalarının adamlarından zanneder.Her zaman rüşvet aldıkları mafyadan*

Negro'yu atarlar nezarete niyaziye bulaşmaktan..
    Ve niyazi bu maceradan da kurtulur.Tek kelime italyanca ve ingilizce bilmeden

*50 centin polise verilmesi Italyan mafyasının NYPD ile gizli haberleşme sistemidir

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yerden sans eseri buldugu 50 cent le polisten kurtulmustu ama JFK ye gitmesi gerekiyordu ve parasi yoktu. Bir binanin altinda oturdu ve basladi uzun havaya...Bir anda etrafi insalarla dolmustu uzun havasi bittiginde etrafinda binlerce insan onu alkisliyodu...Sonra Timbaland geldi ve evlat sana album yapalim dedi...Nizyazi de hayir dedi hemen ben Amerikalilari eglendirmeye gelmedim buraya balik tutacam ben dedi ve timbaland dan kendisini JFK ye birakmasini istedi ve JFK ye ulasti seattle ucagi icin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ihtiyac molası...
    HARİKASINIZ...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

uçağa bindikten sonra biletindeki yazıları anlamayıp hostesin yanına gitti ve elindeki bileti işaret etti.hostes değişik şeyler konuşarak Niyazi'ye oturması gereken yeri gösterdi.Niyazi gitmeden önce Amerika'da bahşişin çok yaygın olduğunu duymuştu ve hostese timbaland'ın verdiği 50 cent i uzattı.bunun üzerine hostesin yüzündeki parlamadan sonraki saatler boyunca hayatında görmediği kadar ilgi ve ikram gördü niyazi.önüne gelen ne varsa bir çırpıda yedi içti..geldi yedi..geldi içti..sonra kendi kendine Amerikadaki insanların 50 centle bile bu kadar mutlu olabilmesine sevinirken uçağın iniş yapmasıyla ufak bir sarsıntı geçirdi ve sağsalim indiği için pilota teşekkür mahiyetinde alkışlamaya, alkışlamaya teşvik etmeye ve bir alkış çığlığı kopmasına neden oldu

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

niyazinin acı sonu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ucaktan inen Niyazi bavulunu beklemektedir ki yanina aniden bir rus kizi yaklasir ve adini sorar.Niyazi sasirir cunku ilk kez bir kiz yanina yaklasip onunla tanismaya calismaktadir. kizla sohbete baslarlar. Rus kiz ona nereye gidiyorsun der? Niyazi Alaska ya gidiyorum balik tutacam diyince Niyazinin saf oldugunu ilk bakista anlayan kiz ona gel senle California ya gidelim orda balik tutalim beraber hem orda daha buyuk baliklar buluruz kopekbaligi tutariz der. Niyazinin aklina yatar bu cunku kilo basi kazanacagini dusunur kopek baligi iyi de para eder der. Beraber California ya dogru yola cikarlar Rus kiz da ehliyetsiz oldugu icin kullanamadigi araba ile california ya gidebilecektir bu sayede vee nihayet los angeles yakinlarindaki bir sahil kasabasina gelirler....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Uzun yolculuk sonunda Niyazi Çok acıkmıştır..Soluğu McDonalds amacanın dükkanında alır..
    Siparişi almaya gelen Garson :

-"Watken I do for you sir ? " der Garson kız
    -"wat dedin gulum ? " der niyazi anlamaz sonra
    -"Bir buçuk acılı "der niyazi

garson kızda Turk çıkmıştır..Mutfaktan turk usulu yemek hazırlayıp getirir kendince niyaziye..Çünkü aşık olmuştur Niyaziye .Sohbete dalarlar..O sırada muhabbeti farkeden manager Kızı kovar MC den

Niyazi ve Kız arasında tutkulu bir aşk başlar.Niyazi kızı ayı avlamaya davet eder Alaskaya..
    Konu watken tarafından (02-05-2009 Saat 05:51 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

niyazi bir an için olsun kızla evlenip amerikan vatandaşı olup köşeyi dönmeyi hayal eder . ama köyde yamuklusu için başlık parası biriktirmek için geldiği work and travelda ikilemde kalmıştır

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya arkadaslar onceki yazilara uygun olarak yazin da bitince turkishwat NIYAZI romanini cikarilim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

daveti kabul eden Jale, Niyazi ile dünyanın öbür ucuna bile gideceğini söyleyip plan yapmaya başlarlar. Bir kere Niyazide rus kızın arabasındaki torpido gözünden arakladığı bir kaç 50 cent dışında hiç para kalmamıştır.Jale dersen Mac dan ayrıldıktan sonra elinde kalan bir kaç yüz dolarla kara kara düşünmektedir.Fakat Niyazi bunca zorluklara rağmen bir 50 cent in nelere kadir olduğunu gördükten sonra her şeyi göze almıştır ve yanlarında olan bitenden habersiz gezinen rus kızdan zorla arabasını ve bir miktar parasını aldıktan sonra Jale ile birlikte koyulurlar ayı balığı avlamaya

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yolu tekrar seattle a donmustur. seattle a ulasan niyazi ve jale alaska ya gitmek icin feribota binerler. ama o da ne feribotta jalenin eski sevgilisi ve hala jaleye asik olan kesndisi de bir Turk olan seyhmuz vardir cok iri ve belali biri olan seyhmuz Niyazi ve Jale yi gorur...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Yalan rüzgarına döndü beyler bazen fazla sıçrıyosunuz uyumlu gidin

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben de ole dedim ya artik burdan toparlamaya calisalim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)