Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ve laptopumu aldim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart ve laptopumu aldim..

arkadaslar burdaki ilk ciddi alisverisimi yaptim ve amazon.com dan laptopumu aldim,

fiyati 809 dolar

HP Pavilion dv6-2180us NoteBook AMD Turion II Ultra M620(2.5GHz) 15.6" 6GB Memory 500GB HDD 7200rpm DVD Super Multi ATI Mobility Radeon HD 4650
    Equipped with 1GB ATI Mobility Radeon HD 4650

ben yeterince iyi oldugunu dusunuyorum, ve bu ozelliklere bu fiyatta cazip diye dusundum, siz ne dusunuyorsunuz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

809 Dolara Daha Iyi Bir Laptop Alabilirsin Bence...

Neden Wallmart veya Bestbuy dan almadin ..neden amazon ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı twentysix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar burdaki ilk ciddi alisverisimi yaptim ve amazon.com dan laptopumu aldim,

fiyati 809 dolar

HP Pavilion dv6-2180us NoteBook AMD Turion II Ultra M620(2.5GHz) 15.6" 6GB Memory 500GB HDD 7200rpm DVD Super Multi ATI Mobility Radeon HD 4650
    Equipped with 1GB ATI Mobility Radeon HD 4650

ben yeterince iyi oldugunu dusunuyorum, ve bu ozelliklere bu fiyatta cazip diye dusundum, siz ne dusunuyorsunuz?
    hayirli olsun kardesim.gule gule kullan
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence de daha iyi laptoplar alabilirdin. Turkiyede bu ozellikte bi hp laptop zaten 1400-1500tl civari (Hatta islemcisi amd degil pentium).

200 tl daha verip turkiyeden alsaydin karli cikardin. EN azindan 2 yil garantili almis olurdun.

Ayrica hp lerin anakartlari devamli yaniyor. Olurda yanarsa 500$ gibi bi ucret odemek zorunda kalacaksin garantisi olmadigi icin.

Acele etmissin sanki
    Sometimes memories can kill...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

özellikleri çok iyi, piyasasını bilmediğim için kesin bişey diyemem ama 800 dolar bana da çok geldi.
    helecan küpü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de daha iyi laptoplar alabilirdin. Turkiyede bu ozellikte bi hp laptop zaten 1400-1500tl civari (Hatta islemcisi amd degil pentium).

200 tl daha verip turkiyeden alsaydin karli cikardin. EN azindan 2 yil garantili almis olurdun.

Ayrica hp lerin anakartlari devamli yaniyor. Olurda yanarsa 500$ gibi bi ucret odemek zorunda kalacaksin garantisi olmadigi icin.

Acele etmissin sanki
    Hplerin garantisi uluslararasıdır bu yüzden iyi bir seçim yapmış arkadaşım. İşlemcisine gelince soğutucusu iyi olduğu takdirde AMD işlemci herzaman intel'e fark atar.

Bu arada Pentium işlemci mi kaldı?

Bence ürünün özelliklerine göre çok iyi bir laptop almış arkadaşımız. O laptopun piyasası türkiyede 3 civarı lütfen bilmeden yorum yapmayalım. Türkiye'de sadece 800 dolara o laptopun ekran kartı ile ramlerini zor alırsınız!!!! Ki 6gb rami destekleyen anakartta cabası!!!!
    Konu fubar tarafından (16-06-2010 Saat 11:01 AM ) değiştirilmiştir.
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hplerin garantisi uluslararasıdır bu yüzden iyi bir seçim yapmış arkadaşım. İşlemcisine gelince soğutucusu iyi olduğu takdirde AMD işlemci herzaman intel'e fark atar.

Bence ürünün özelliklerine göre çok iyi bir laptop almış arkadaşımız. O laptopun piyasası türkiyede 3 civarı lütfen bilmeden yorum yapmayalım. Türkiye'de sadece 800 dolara o laptopun ekran kartı ile ramlerini zor alırsınız!!!! Ki 6gb rami destekleyen anakartta cabası!!!!
    1)Uluslararasi garanti sadece Toshiba'da.

2)AMD islemci masaustunde iyi bunun sebebide ekstra fanlar sayesinde sogutma performansini artiriyor. Dizustu bilgisayarlarda Intel daha iyi. Bu konuda HP baslibasina sikinti, fanlar cabuk toz vs kapladigi icin sogutma performansi dahada dusuyor buda yanmalara sebep oluyor.

3)Her bilgisayar tamircisinde bir entegre arizasi olan HP Pavilion bulabilirsiniz.

4)Bu urunun muadili 3.000 TL falan degil tilayiniz. daha dun gittim i7 islemci laptoplar 2.800 TL. Daha 4 ay once arkadasim aldi ASUS 3GB Ram ve maksimum 8GB oluyor, 1GB GeForce ekran karti, Intel Core2Duo 2.53 Ghz 1.600 TL 6 taksit.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

laptoplari gidince deil de iyice arastirilip donmeye yakin almak daha mantikli..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

hp mi? geçmiş olsun umarım 1 2 yıl dayanır

Tecrübe Puanı
    10

Ben aldim 3 ay sonra 2 yili bitmis olacak. HP Pavilion 6936-us serisi sadece ABD'de var bu makine arkadasinkide oyle. Umarim sorun cikmadan kullanir. Benim makina daha hicbir ariza vermedi Allah'a sukur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de almistim hp gecen yil eylulde. HP pavilion dv4-1435 gibi bisey. 9 ayda 2 kez bozuldu. birkac gundur yine kasmaya basladi, kendi kendine kapandi falan. Bunun disinda fazla isinma gibi sorunlari yok. Bakalim beni ne kadar goturecek bu laptop

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de almistim hp gecen yil eylulde. HP pavilion dv4-1435 gibi bisey. 9 ayda 2 kez bozuldu. birkac gundur yine kasmaya basladi, kendi kendine kapandi falan. Bunun disinda fazla isinma gibi sorunlari yok. Bakalim beni ne kadar goturecek bu laptop
    Off cok kotu olmus ya seninki. Umarim US serisine birsey olmaz. Seneye ya da 2 sene sonra Aplle i5 islemcili birsey almayi dusunuyorum suan fiyatlari cok yuksek.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

HP International warranty veriyor artik break
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

@celll

bende ayni laptopdan almistim, 9 ay her gun 5-8 saat kullandim ve hic bi sorun yasamadim. daha once toshiba ve sony vaio kullandim ama HP 10 numara benim icin
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @celll

bende ayni laptopdan almistim, 9 ay her gun 5-8 saat kullandim ve hic bi sorun yasamadim. daha once toshiba ve sony vaio kullandim ama HP 10 numara benim icin
    Aslinda laptop guzel, ben seviyorum laptopumu ama benim kullanmamda bi sorun var heralde. biraz hor kullaniyorum galiba. ilk arizalanmasi, benim laptopu masaya sert bicimde koyup pilinin cikmasi sonucu gerceklesti. sonrasinda laptop bi daha acilmamisti zaten bi kez bozulunca sonrasinda bozulmaya meyilli oluyo bu tur seyler maalesef... bu yil da yeniden amerikaya gidebilirsem eger, bi tane daha almayi dusunuyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

HP almayın cok sorun cıkarıyorlar
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yaklasik 1 ay once arkadasima ayni kasa hp laptop aldik.

Intel Core 2 Duo P8800 2,66 GHz
    4 gb ddr2 ram
    320 gb harddisk
    ATI Mobility Radeon HD 4650

Turkiye bimeks den 1500 tl ye aldi. Inanmiyorsan faturanin ss sini gosteriyim.

-Hangi anakart 6 gb ram i desteklemiyor. Zaten artik anakartlarin %90 i 8 gb ddr3 u destekliyor.

-Anakart 100 gb rami desteklesede kullanamadiktan sonra ne ise yarayacak goz boyamadan baska. 2 gb i bosuna gibi. 4 gb den hic bi farki yok.

-Ayrica her taraf ddr3 ramlerle doluyken ddr2 ram i onemli gibi gosteriyorsun. Yakinda piyasadan kalkacak ddr2ler. Pahali dedigin ram in 2 gb fiyati 90 tl. DDR3 ler yayginlastikca hepten dusecekler zaten.

-C2duo diyecegime pentium yazmisim anlik dalginlikla. Isine gelse ne demek istedigimi anlardin ya neyse. aman ne komik!...

-Amd iyi ama laptoplarda intelin eline su bile dokemez. Kaldi ki hp ler diger laptoplara oranlar 2 kat daha fazla isinma yapiyor. Altinda yumurta pisir o derece. Intelde durum boyleyken amd de nasil olur dusundun mu hic? Laptopun alti oyunda falan alev gibi olacak. Ve buyuk ihtimal kisa sure sonra anakart yanacak. Anakart yanincada 300-400$ anakart icin ucret odenecek. Garantisi turkiyede gecmiyor diye biliyorum ben. Geciyorsa 1 yil boyunca ucretsiz yaptirir. Yok gecmiyorsa arkadasin vay haline. Hp laptoplarin bir cogunda asiri isinmadan dolayi anakart yanma problemi sIk sIk karsilasilan bi durum.

-3000 TL ye piyasadaki en kral laptopu alirsin neredeyse.

Neyse en azindan hak verdigim bi yer var. Bilmeden KONUSMAYALIM!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

lenovo ideapad g550

4 gb ram(6gb ta kadar destekliyor)
    320 gb harddisk
    512 mb nvidia (ayrı)ekran kartı
    intel core2 duo işlemci 2,20 GHZ

6 ay önce aldm hiçbirsorun çıkmadı nazr değmesin
    1.100 tl 2 yıl garantili

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yorumlar icin tesekkur ederim arkadaslar, umarim sorun yasamam, ben fiyat olarak iyi oldugunu dusunuyorum, cunku bu fiyat kampanya fiyati gibi biseydi, bestbuy tarzi yerlerde aradiginda 1000 dolari buluyor, ayni urunun Turkiye deki fiyatini ogrenmek icin google i kullandigimda da 2200 2300 civari buluyor, amd veya intel konusunda bilgim olmadigi icin yorum yapamicam, ram 8 i destekliyor ayrica, ama 6 var uzerinde, esasinda ben grafik kartinin yuksek olmasini istemistim ve uygun fiyatli yuksek olan bunu bulabildim, acele ettim cunku kaldigim yerde internet var ve bende degerlendirmek istedim, cokta farkedecegini dusunmuyorum dogrusu ama tabi dusunmekten ote bilmek onemli bilmiyorum ben hem farketse de deger bence sonucta butun yaz elimde olacak laptop,

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ayrica hp konusunda benimde tereddutlerim vardi ama nette okudugum yorumlardan sonra biraz rahatladim, bir de cevremdeki tum arkadaslarim hp kullaniyor, ve gayet memnunlar o da ikna edici oldu benim icin, aslinda aklimda sony vardi ama bu cazip geldi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yorumlar icin tesekkur ederim arkadaslar, umarim sorun yasamam, ben fiyat olarak iyi oldugunu dusunuyorum, cunku bu fiyat kampanya fiyati gibi biseydi, bestbuy tarzi yerlerde aradiginda 1000 dolari buluyor, ayni urunun Turkiye deki fiyatini ogrenmek icin google i kullandigimda da 2200 2300 civari buluyor, amd veya intel konusunda bilgim olmadigi icin yorum yapamicam, ram 8 i destekliyor ayrica, ama 6 var uzerinde, esasinda ben grafik kartinin yuksek olmasini istemistim ve uygun fiyatli yuksek olan bunu bulabildim, acele ettim cunku kaldigim yerde internet var ve bende degerlendirmek istedim, cokta farkedecegini dusunmuyorum dogrusu ama tabi dusunmekten ote bilmek onemli bilmiyorum ben hem farketse de deger bence sonucta butun yaz elimde olacak laptop,
    Ram 6 veya 8 i desteklemesi onemli degil. 32 bit isletim sistemi kullandigimiz icin 4g in ustu onemli degil. Yani sen laptopa 8 gb ram taksanda 4 gb ramden bi farki olmaz. 1 gram bile fazla artis alamazsin :P Onun icin 4 gb ram olsa yeterlidir. Fazlasi gereksiz. Isletim sistemi fazlasini gormuyor zaten.

Amd performans olarak daha iyidir. Ama daha fazla isinir. Masaustlerinde kocaman fan oldugu icin sogutmada sorun yasanmiyor super kullaniyorsun. Ama laptoplarda durum ayni sekilde degil. Ozellikle hp en cok isinan laptoplardan buyuk ihtimal oyunlarda yetersiz kalacak sogutmasi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayrica hp konusunda benimde tereddutlerim vardi ama nette okudugum yorumlardan sonra biraz rahatladim, bir de cevremdeki tum arkadaslarim hp kullaniyor, ve gayet memnunlar o da ikna edici oldu benim icin, aslinda aklimda sony vardi ama bu cazip geldi
    Bende hpden memnundum ama isinmasina cozum bulmalari gerek. Eski kasa pavilion um vardi. Bi sure sonra cok yavas calismaya basliyor hp ler.

Hatta arkadas laptop aldi. Daha ilk aldigi anda acilirken bekleme sureleri programlari acmasi falan cok yavas.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

moralini bozmak istemem ama 650 usd sony vaio alırdın keşke almadan önce danışsaydın aa özellikleri gayet iyi eğer sorun cıkarmazsa güzel kullanırsın...bol şanslar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@manhattan tesekkur ederim bilgiler icin..

@iskender34 alirdim sony ama ozellikleri guzel olmazdi tabi, tesekkur ederim ayrica..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Wallmart da kampanya var...

398 USD

3 GB DDR3 Ram
    AMD DUAL CURE 2 DUO islemci
    Ati 4350 HD Ekran Karti
    250 GB Ekran Karti

bu fiata uygun ve guzel 1 laptop alicam gibi bakalim hadi hayirlisi

Vergisi varmidir acaba

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@manhattan simdi bilgisayar ozelliklerinden baktimda 64 bit isletim sistemi diyor, yanlis yere bakiyor olabilir miyim ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@manhattan simdi bilgisayar ozelliklerinden baktimda 64 bit isletim sistemi diyor, yanlis yere bakiyor olabilir miyim ?
    Yok haklisin. Windows 7 var. 7 de 64 bit.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar netbook alcam abd den şuan için elimin altında bulunsun die dönerken laptop düşÃ¼nüorum..fazla anlamam bilgisayar işinden o yüzden düzgünce kullanabilceğim sorun çıkartmıcak marka ve özellikler ??* şimdiden teşkkrlrrr

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bestbuy da

Gateway die 1 laptop markasi var ozellikleri iyi pc nin

intel i3 islemci 4 gb ram li

makinalar 500 dolaradn basliyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1)Uluslararasi garanti sadece Toshiba'da.

2)AMD islemci masaustunde iyi bunun sebebide ekstra fanlar sayesinde sogutma performansini artiriyor. Dizustu bilgisayarlarda Intel daha iyi. Bu konuda HP baslibasina sikinti, fanlar cabuk toz vs kapladigi icin sogutma performansi dahada dusuyor buda yanmalara sebep oluyor.

3)Her bilgisayar tamircisinde bir entegre arizasi olan HP Pavilion bulabilirsiniz.

4)Bu urunun muadili 3.000 TL falan degil tilayiniz. daha dun gittim i7 islemci laptoplar 2.800 TL. Daha 4 ay once arkadasim aldi ASUS 3GB Ram ve maksimum 8GB oluyor, 1GB GeForce ekran karti, Intel Core2Duo 2.53 Ghz 1.600 TL 6 taksit.

1)International Warranty durumunu birdaha gözden geçir....

2)Hangimiz laptoplarını bu sıcaklarda soğutucusuz kullanıyoruz ki? Ayrıcan benim masaüstünden laptopa kadar tüm bilgisyarlarım AMD arkadaşın intell core 2 duodan daha az ısınıyorlar.

3)HP nin arızalı bilgisayarlarını her bilgisayarcıda görmenizin nedeni büyük teknik servis ağıdır. Arkadaşın türkiye'den aldığı hp laptopu bir öğrenci programı zamanında Makedonyada bozuldu. Makedonyadaki HPnin servisi ürünü alıp yerine idarelik bir laptop verdiler. arkadaş laptopla ülkeye geri döndü laptopu iade etti. Kendisinde Türkiye'^de yeni laptop verdiler.

4) Lütfen linkte gönderdiğin bilgisayasrın özelliklerine bir bak birde arkadaşın gönderdiği özelliklere arada 2 Binlira en az fark var...
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)