Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD de araba aldim nissan maxima V6 3600 dolara aldim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ABD de araba aldim nissan maxima V6 3600 dolara aldim

slm arkadaslar

makinayi bu gun aldim daha yeni yila giremden siz TR de girdiniz ama biz daha girmedik CA dayim

makina temiz gorunuyo sahibine baktim oda duzgun temiz adam iyi bakmis arabaya,,,, 4100 istiyordu pazarlik yaptik 3600 indirdim aldim umarim sorun cikarmaz tamirciye gostermdim daha yarin gosteririm belki ama iyi gorunuyor

isin fasa fiso kismini artik yapicaz DMV git cart curt

daha benim CA eliyetimde yok

neyse adam titel bi kismini kendi adresini yaziyor bi kisminada sizin adresinizi yaziyor imzasini atiyor onu kendisi alip posata veriyo baska bi kagidada imaz atiyp size veriyor onu alip DMV gidiyopnuz 10 gun icinde tabi onunda 5 gun icinde bunu yollamasi lazim ..

resimdeki bebege 3.600 saydim

orjinal ilan

2000 Nissan Maxima GXE Automatic, ~125,000 miles- mostly freeway commute. Strong V6 engine, Alloy wheels, CD player, Factory Alarm, Power seat, Big trunk, Clean interior, Cloth interior- no tears
    NO accidents ever. Good condition. No problems. Engine is in great condition. Runs strong. READY to go. Does not need anything done for a while. I have the CARFAX report that shows no accidents or recalls. Non smoker. No pets inside ever.

Newer tires (at least 80% left, 8/2008) (Michelin Primacy from Costco- $600)
    Brakes done ~6 mos ago ($300)
    NGK- OEM platinum plugs- $75) Changed middle of last yr.
    New Catalytic Converter (Magnaflow- $300)
    New Silverstar ULTRA headlight bulbs ($40)
    Oil Change- 12/30/09 Today!

The car is in perfect working condition. Some scrapes (normal for parking on street) and a small dent on passenger side rear door. No broken paint.

http://img222.imageshack.us/img222/5387/dsc04731c.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/4065/dsc04721q.jpg

resimdeki kisi ben degilim bi arkadas ihtiyar biraz ama
    Konu richard99 tarafından (08-01-2010 Saat 09:48 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

darisi cok para kazanip basima
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Güle güle kullanın.

Benimde bir sorum olacak, ben ABD ye indiğimde bir otomobil almak istiyorum. Biraz para ile gidebilirim programa.

Lakin diyelim aracı Wisconsinden aldım, ve dönüş biletim New Yorktan. Ben Wisconsin plakalı aracı sıkıntı çekmeksizin NY de bir galeriye hemen bırakabilir miyim, ucuza alsada sorun değil.

??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

hayırlı olsun.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı hakanerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın.

Benimde bir sorum olacak, ben ABD ye indiğimde bir otomobil almak istiyorum. Biraz para ile gidebilirim programa.

Lakin diyelim aracı Wisconsinden aldım, ve dönüş biletim New Yorktan. Ben Wisconsin plakalı aracı sıkıntı çekmeksizin NY de bir galeriye hemen bırakabilir miyim, ucuza alsada sorun değil.

??
    Bir sorun yaşamazsın ancak galeri yarı fiyatına alır arabayı.
    Arabayı craiglist üzerinden satmanı öneririm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorun yaşamazsın ancak galeri yarı fiyatına alır arabayı.
    Arabayı craiglist üzerinden satmanı öneririm

Cevap için teşekkür ederim.

Düşündümde 3 ay arabam olacak olaya tepeden bakınca. Gidip 3 aylığına bir otomobil kiralasak fahiş fiyatlar çıkacağına adım gibi eminim. 1500 dolara alır 1000 dolara bırakır isem çok çok razıyım. Zaten kendim otomobil-araç bakım-mekanik işi ile uğraşıyorum temiz bi külüstür bulmak lazım 5 bin nil gidecek gücü olsa yeter

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güle güle kullanın.

??
    merak etme eyaletler arasi satista sikinti cekmezssin ama galeri sana komik fiaytlar soler o yuzden CL uzerinden satican ..ilani koydunmu zaten arac hemen gider pek sikinti olmaz bende iste ..simdi sigorta felan fismanla ugrasacam bakalim onlarida yazicam adim adim

yanliz bu sabah arabanin altina baktim sanki yag kacagi var gibi geldi tam emin degilim yag kaciriyosa ne yapmak lazim madem aractan anliyon bi zahmette sen bu soruya cvp ver

arkadas bu amerikada yollar kir pas icinde o acidan cok fazla arac yag kaciriyor otoparklara dikkat edin yerler yag damlalari var hep

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Cevap için teşekkür ederim.

Düşündümde 3 ay arabam olacak olaya tepeden bakınca. Gidip 3 aylığına bir otomobil kiralasak fahiş fiyatlar çıkacağına adım gibi eminim. 1500 dolara alır 1000 dolara bırakır isem çok çok razıyım. Zaten kendim otomobil-araç bakım-mekanik işi ile uğraşıyorum temiz bi külüstür bulmak lazım 5 bin nil gidecek gücü olsa yeter
    Biz 1100 dolara alıp , 1100 dolara satmıştık arabayı ama vergisiydi sigortasıydı derken 2000 doları bulmuştu araba.

Los Angeles da gece 2 de koyduk ilanı , sabah 8 buçukta sattık arabayı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Gule gule kullan!

p.s biraz pahali geldi, CA oldugu icindir herhalde.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gule gule kullan!

p.s biraz pahali geldi, CA oldugu icindir herhalde.
    sagol dostum..burdakilere gore cok uzuc ama bencede pahali ama yapicak bsi yok inan araba bulmak simdi cok cok daha zor millet yeni araba alamiyorki herkes ikinci el bakiyor bu arabayi simdi CL koysam en az 4500 gider .biraz kullanayim saticam zaten pahaliya tabi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya richard darilma ama sirf hava atmak amacli acilmis bi konu olarak goruyorum. abi foruma bi kerede gosteristen uzak bi msj at be abi neyse madem attin havani bende sana bi tavsiyede bulunayim belliki daha insurance yapmamissin arabaya sakin o sekilde kullanayim deme arabayi. 900 dolar girdi bizim arkadasa insurance siz araba kullanmaktan aklinda bulunsun.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya richard darilma ama sirf hava atmak amacli acilmis bi konu olarak goruyorum. abi foruma bi kerede gosteristen uzak bi msj at be abi neyse madem attin havani bende sana bi tavsiyede bulunayim belliki daha insurance yapmamissin arabaya sakin o sekilde kullanayim deme arabayi. 900 dolar girdi bizim arkadasa insurance siz araba kullanmaktan aklinda bulunsun.
    seviyomusun sovuyomusun anlamadim ama neyse

sigorta sartta simdilik yapmadim daha ..internetten yapilirmi bu melet/... geico var dedim internetten yapim 80 dolar aylik tabi ..sen nasil yapilir biliyonmu sigorta isini bilen biri yardimci olsun bi zahmet yoksada.geico sirketinden online yapicam artik a/...k.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sigortayi telefonla yap cok daha kolay ara arabanin vin nosunu veriyosun kart bilgilerini ver senin kisisel bilgilerini driver licence bilgilerini ver. hepsi o sana insurance id kart yollayacaklar onu arabadan ayirma. geico iyi bendede geico var.
    ama sen nasil driver licence almadan arabanin registrationunu yapicaksin onu anlamadim. ny ta oyle bisey mumkun deil. ama orda nasildir bilmiyroum
    Konu stephen tarafından (02-01-2010 Saat 11:50 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yağ kaçağı alt kısımda gözlendi ise (yani dolum kapağından falan atmıyor ise) kaçak olduğu bariz.

Önceki sahibi aracın altını vurmuş ve karteli çatlatmış olabilir. Eğer durum bu ise biraz masraflı olacaktır. Ama eğer ki tapadan kaçırıyor ise (yani yağ değişiminde yağın boşaltıldığı yer, yine kartelin en uç kenar kısmında bi somun olmalı) basit bi tapa değişimi sızıntıyı kesecektir.

Şöyle eğil dikkatlice bak, kaynağı bulmaya çalış. Çeşitli vakalarla karşılaşıyorum, adam 3.5 litre yağ alacak araca 5 litre koyuyor sonra motor keçeleri zorlayıp filtreden falan atabiliyor fazla yağı.

Tabi ben burda kaçağın motor yağı kaçağı olduğunu farz ediyorum. Yoksa bir çok yerden başka kaçaklarda olabilir. Örneğin şanzıman (otomatiktir muhtemelen) keçeleri eskimiş ve kaçırıyor olabilir, aks körüğünden damlatıyor olabilir, yağ hortumlarından yapabilir, müşÃ¼rden kaçırıyor olabilir. Bakmak lazım

Çözemezsen detaylı resimler eklersen dahada yardımcı olabilirim.
    Konu hakanerdogan tarafından (02-01-2010 Saat 08:23 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sigortayi telefonla yap cok daha kolay ara arabanin vin nosunu veriyosun kart bilgilerini ver seni
    Yağ kaçağı alt kısımda gözlendi ise (yani dolum kapağından falan atmıyor ise) kaçak olduğu bariz.

Önceki sahibi aracın altını vurmuş ve karteli çatlatmış olabilir. Eğer durum bu ise biraz masraflı olacaktır. Ama eğer ki tapadan kaçırıyor ise (yani yağ değişiminde yağın boşaltıldığı yer, yine kartelin en uç kenar kısmında bi somun olmalı) basit bi tapa değişimi sızıntıyı kesecektir.

Şöyle eğil dikkatlice bak, kaynağı bulmaya çalış. Çeşitli vakalarla karşılaşıyorum, adam 3.5 litre yağ alacak araca 5 litre koyuyor sonra motor keçeleri zorlayıp filtreden falan atabiliyor fazla yağı.

Tabi ben burda kaçağın motor yağı kaçağı olduğunu farz ediyorum. Yoksa bir çok yerden başka kaçaklarda olabilir. Örneğin şanzıman (otomatiktir muhtemelen) keçeleri eskimiş ve kaçırıyor olabilir, aks körüğünden damlatıyor olabilir, yağ hortumlarından yapabilir, müşÃ¼rden kaçırıyor olabilir. Bakmak lazım

Çözemezsen detaylı resimler eklersen dahada yardımcı olabilirim.

sen bi tanesin be kardesim temiz bir gunde iyice bi bakayim altina ..yag kacirmiyor olabilirde tam emin degilim onu bir kesinlestireyim ona gore resim felna cekerim yada ayrintili bilgi isterim

stephen n kisisel bilgilerini driver licence bilgilerini ver. hepsi o sana insurance id kart yollayacaklar onu arabadan ayirma. geico iyi bendede geico var.
    ama sen nasil driver licence almadan arabanin registrationunu yapicaksin onu anlamadim. ny ta oyle bisey mumkun deil. ama orda nasildir bilmiyroum

araba zaten registire yani 2010 temmuz ayina kadar register olmus araba ...onceki sahibi yap[tirmis ama ben yeni register yapicam daha arabayi uzerime gecirmedim ...sigorta isi icinde ehliyet numarasi felan fisman istiyor bizim Tr ehliyetinde numara felan yok o yuzden netten yapamadim telfonu deniyim bakim ne olucak sagolun hepnizde..geicoyu simdi aradim en az 6 aylik sigorta yaptiriyoz dedi ben bir aylik istiyodm yok dedi en az 6 aylik baska sigorta varmi ..ole bi anda 590 dolar vermek istemiyom acikcasi
    Konu richard99 tarafından (03-01-2010 Saat 10:57 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sevgili richard biz geçen yaz çok uğraştık araba işiyle.. Bizde 1200 dolara 96 model ford explorer aldık. araba çalışma bakımından çok iyiydi motor, yağ deposu filan filan.... ama arabanın ön sağ farı hasarlıydı. (şimdiki lafımı arabayı başka yerde alıp NY'ta dealerlara satacak arkadaşlar için söylüyorum) Böyle bir planınız varsa kesinlikle body damage olan ve çok fazla mil yapmış bir arabayı almayın. Biz NY'ta dealerlara götürdüğümüzde adamlar bizimle resmen alay etti.. Gidin bunu köprüden atın diyenler de oldu... JFK'de otoparkta bırakın diyenlerde(ki bunu sakın yapmayın)... Oysa ki arabanın durumu gayet iyiydi (ön far hari&#231. Bizde gidip Junk Yard'a(Hurdacıya) 125 dolara sattık. Evet inanması güç ama 125 dolara Ford Explorer Jip satmış bir adam karşınızda duruyor =))))))

Neyse gelelim Richard'ın meselesine. Öncelikle bulunduğun eyaletin ehliyetini almanı tavsiye ederim yoksa türk ehliyetine insurance yapacaklarsa fena geçiriyorlar. Ve 6 aydan az bir sigorta yapan bir şirket'te yok boşuna arama... ama bunları ay ay ödediğin için istediğin zaman gidip anlaşmayı fesh edebiliyorsun. Bizde 6 aylık sigorta aldık geri dönerken iptal ettirdik bu kadar basit. İnsurance'sız trafiğe çıkma... Yok baba ben Türk ehliyetimle araba kullanıcam diyorsan o zaman pasaportunla birlikte türk ehliyetini ver yoksa sadece türk ehliyetiyle o saniye'de seni tutuklayabilir ki benim arkadaş tutuklanmaktan 2 saniye farkla benim arkadaşın pasaportunu uzatmamla kurtuldu.

Bu arada plakaya fazla vergi ödemek istemiyorsan... Git 1 aylık geçici plaka al ki bu kağıt plaka oluyor ama sakın son kullanma tarihini geçirme bizim gibi daha ilk günden polise yakalanma =))))

Sağlıcakla kal =))
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (şimdiki lafımı arabayı başka yerde alıp NY'ta dealerlara satacak arkadaşlar için söylüyorum) Böyle bir planınız varsa kesinlikle body damage olan ve çok fazla mil yapmış bir arabayı almayın. Biz NY'ta dealerlara götürdüğümüzde adamlar bizimle resmen alay etti.. Gidin bunu köprüden atın diyenler de oldu... JFK'de otoparkta bırakın diyenlerde(ki bunu sakın yapmayın)... Oysa ki arabanın durumu gayet iyiydi (ön far hariç). Bizde gidip Junk Yard'a(Hurdacıya) 125 dolara sattık. Evet inanması güç ama 125 dolara Ford Explorer Jip satmış bir adam karşınızda duruyor =))))))

Vay be, 125 dolara Explorer haa... Adam mecbur olduğumuzu görünce geçiriyor demek ki

O zaman bu tarz bir durum için 600-750 dolarlık bişey alıp 3 ay kullanabilmek en mantıklısı gibi görünüyor, hani koymasın...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vay be, 125 dolara Explorer haa... Adam mecbur olduğumuzu görünce geçiriyor demek ki

O zaman bu tarz bir durum için 600-750 dolarlık bişey alıp 3 ay kullanabilmek en mantıklısı gibi görünüyor, hani koymasın...
    Aslında tam tersi durum oldu... Hurdacı almak istemedi arabayı...alamam kusura bakmayın filan dedi... biz ertesi günü adamın yanına gittik yalvar yakar. Lütfen arabamızı al işte biz gidiyoruz bidaha gelmicez falan filan.... zaten 125 dolarıda zorla verdi gerçi vermeseydi adama bedavaya hibe edecektik ki bundan önceki gittiğimiz dealerlara arabayı hibe ettik onu bile kabul etmediler . yoksa arabayı bi yere bıraksan sağa sola belki bidaha vize bile alınmama gibi durumlar ortaya çıkar sakat yani durum =)))
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

İşe bak arkadaş yav. Duruma göre başka bir formül üretmeli.

Peki bir şey daha sorayım, devir süreci ve masrafları çok kolay mı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

mecbur oldugunu gorunce geciriyor diye bi durum soz konusu deil. arabanin yaptigi milege yuksekse ve hasar varsa ve 96 modelse ve bide ford sa daha ne kadar beklenirki. burda american arabalarin piyassi boledirr. ben 8 ay once merkury sable aldim 1300 dolara ama arabanin degerinin cok altinda aldigimi soyleyebilirim. arabayi hergun 100 mile kullaniyorum ve masallah bisey yok nazar degmesin.. neyse daha gecen ay kadinin teki bana yandan vurdu ve on tampon hafif iceri coktu insurance sirketine claim falan yaptim simdi bana 1700 dolarlik cek gonderecekler. demem o ki arabada belirli bir yerinde hasar oldugu zaman tamiri arabanin degerinden cok daha fazla olabiliyor. benim gittigim body shopta bana verilen estimate 1600 dolardi siz dusunun.
    Konu stephen tarafından (03-01-2010 Saat 09:20 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mecbur oldugunu gorunce geciriyor diye bi durum soz konusu deil. arabanin yaptigi milege yuksekse ve hasar varsa ve 96 modelse ve bide ford sa daha ne kadar beklenirki. burda american arabalarin piyassi boledirr. ben 8 ay once merkury sable aldim 1300 dolara ama arabanin degerinin cok altinda aldigimi soyleyebilirim. arabayi hergun 100 mile kullaniyorum ve masallah bisey yok nazar degmesin.. neyse daha gecen ay kadinin teki bana yandan vurdu ve on tampon hafif iceri coktu insurance sirketine claim falan yaptim simdi bana 1700 dolarlik cek gonderecekler. demem o ki arabada belirli bir yerinde hasar oldugu zaman tamiri arabanin degerinden cok daha fazla olabiliyor. benim gittigim body shopta bana verilen estimate 1600 dolardi siz dusunun.
    sigortayi hemen telefonda yaptim 600 doarl 6 aylik 101 doalr seklinde kesicekler hesabimdan iyi oldu yaww bi yere gitmeye korkuyodum simdi rahatladim baya turk ehliyetim var simdilik yarin(pazartesi ) DMV gidip basvurumu yapicam bakalim ne zaman cikarsa artik hayirlisi sagolun valla forum cok yararini gorum hepinize cok tesekkurler

sigortata cok basit oncelikle police icin geico.coma girin forumlari doldurun butun forumlari doldurduktan sorna geiconun numarasini arayin odeme kismini telfonda hal edin bitti gitti

sadece telfonla ariyarak sigorta yapmaya kakmayin 2 saatinizi alri turkum ismim sole kartim boyle diyene kadar o islemleri online yapip odeme kismini telfonda yapmak ve varsa aklinizda birkac soru onlari soramk icin telfon acin ben ole yaptim haa butun islemleride online yapabilrisiniz oda bi secenek benim bi kac sorum oldugu icin telefonla yapmak istedim saygilar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hadi hayirli olsun richard. policy number ini telefonuna kaydet kaza yada acil bi durumda telefon acarken direk policy number i soruyorlar. bu arada geico cok iyi o kadar kibarlarki telefonda adamlar 10 dakikalik konusmanin 6 dakikasini tesekkur ederek geciriyorlar ))

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hadi hayirli olsun richard. policy number ini telefonuna kaydet kaza yada acil bi durumda telefon acarken direk policy number i soruyorlar. bu arada geico cok iyi o kadar kibarlarki telefonda adamlar 10 dakikalik konusmanin 6 dakikasini tesekkur ederek geciriyorlar ))
    numarayi kayit ettim tabikide policenin bi kkopyasini print ettim arabda sakliyom ...
    aynen dedigin gibi cok kibarlar ama ben ole gereksiz kibarliktan nefret eden bi insanim beni sevmeyen adamin bunu yuzume akrsi durustce soledigi zamn saygimi kazanir obur turlu gereksiz kibarlik bence bom bos bsi .bu bir ikincisi wells fargo bankasi iceri giriyosun elli kisi havar you diyo sana a..ko kesin sesinizide islemimi yapin bee ..heleki p.tesi gunu gidince basliyolar hafta sonu ne yaptin nasil gecti .cuma gitmissen hafta sonu planin ne ..yada yilbasi oncesi gidiyosan yilbasinda nereye gidiyonuz ne yapiyonuz ......vs.vs.vs. arkadas bunlar hizmet anlayisini baya bir abartillar bende artik wells fargoya gidince somurtuyomki kimse benle konusmassin): admi harbiden deli ediyolar ..ben bank of america kullaniyomda calistigim sirket well fargoya odemem yapmami sitiyo yoksa isim olmaz ole yagci bankayla ,,,neyse konuyu sulandirmiyim dha fazla

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar araba smog testi gecemedi ariza verdi 5 numarali silindir calismiyomus ..DMV bana 4 aylik gecici izin verdi kullaniyom arabayi araba duzgun gidiyo ama bilgisayara takinca bole bir arizazi cikti ...

oksijen sensurunun biri calismiyo ve silindirlerden biri (5 numarali) calismiyor yarin sahibiyle temirciye gidecez ne tutarsa yarisini o verecek yarisini ben vericem

araba motorundan pek anlamam ama 4 oksijen sensuru var arabada birnin sigordasi atmis olabilir bunun etkisiyle silindir calismiyor olabilir diye dusunuyor ama emin degilim tabi yarin ortaya cikacak bakalim

hakanerdogan sen arabdan anliyodun ya ne dersin ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Anlaşılan araba biraz belalı

Oksijen sensörü yanmış gazların çıkışında egzost manifoldunda bulunur kabaca arabanın yaktığı karışıma bakar ve ECU ye (yani beyine) verileri gönderir. Motorunda ona göre bi yanma oranı ayarlar.

Haliyle o2 sensörü bozulunca tüm denge alt üst olur. Bizim 4 silindirli araçlarımızda katalitik konvertör öncesi ve sonrası olmak üzere 2 tane bulunur ama zaten tek blok motorlara sahip olduğumuz için. Muhtemelen aracın V6 olduğu için 2x2=4 tane var, zira V makineler çift manifold egzost.

Sık arızalanan bir parça büyük ihitmalle değişeceksin elektriksel basit bir problemi yok ise.

Gelelim tek pistonun pasif oluşuna.

Bak bu iş yaş, arabayı fazla kullanma mecbur kalmadıkça, pek çaktırmasada çalışmayan piston hareketli aksama çok zarar verir. Sen onu umarım çalışmıyor öle yerinde duruyor zannetmiyorsundur. Tüm piston grubu kranka bağlı olduğu için oda mecburen senkronu ile hareket ediyor ama sırası geldiğinde patlamıyor, boş dönüyor. Aslında araba çekişten düşer. Fark etmemiş olmanın sebebi aracında çok silindir oluşu, telafi edişi.

Ben tek silindirinin çalışmamasını o2 sensörü ile ilişkilendiremedim şahsen. Hani o2 sensörü ECU yü yanıltıyor olsa, diyelim ki karışım çok zengin diye yanıltısın, ECU de bu karışımın oranını düşÃ¼rmek için asla 2tek silindiri falan iptal etmez, yakıt -hava oranını düşÃ¼r, çekiş kaybına neden olurdu.

Genelde silindirin çalışmaması ile ilgili arızalar şu şekilde olabilir;

-5 numaralı silindirin enjektörü bozulmuştur ve yakıt püskürtmüyordur

-5 numaralı silindirin bujisine elektrik gelmiyordur yada buji bozuktur

-Birde şu varki 5 nolu ateşleme bobini bozulmuş (yani yanmış olabilir ) buda tek silindirin hareketine mani olur. Hatta bu yüzden bile o2 sensörü sapıtmış olabilir.

NOT: Tabi burdan sadece ihtimaller üzerine kafa yoruyorum olabilirde olmayabilirde Bi bakarsın basit bir ECU müdahalesiyle şak diyede düzelebilir. Tekrar söylüyorum aracı kullanmamaya çalış mecbur kalmadıkça. Ateşleme yapmayan piston zamanla biyel kolunu kırar ve o zaman bela nedir anlarsın
    Konu hakanerdogan tarafından (06-01-2010 Saat 03:55 PM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

konu mükemmel gidiyor baştan sona, turkishwat klasiği olmuş
    bu arada hakanerdogan sakın 2010 wat bitene kadar ayrılma forumdan
    o kadar adam araba alacak
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Valla craigslist falan incelerken, özelliklede ucuz araçları, şu kanıya vardım;

Bu amerikanların oldukça ucuza beleş pahasına verdikleri makineler genellikle evlerinin bi köşesinde atıl kalmış, yıllar öncesinden çook sefer daha yenilerini alıp kullandıkları araçlarının arka planında kalmış, elde kalan, satamadıkları arabalar.

Yani yatmış beklemiş araçlar, faal makineler genelde yeni ve pahalı. Bu ucuzlar biraz kadersiz bu konuda. Mileage bi yana, kaza geçmişi bir yana ama yatmış araba çok çok tehlikelidir.

Ben faal bişey denk getirirsem inceler ve beğeirsem alırım yoksa 1000 dolar diye 90 küsür model Cadillaclara atlamamak lazım. Belkide adam ilk defa çalıştıracak sana satarken, çat diye bi beklemekten bayatlamış kayışı koparırsa kiloyla sat demirciye

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

@hakanerdogan
    benimde bir sorum var sana. bir araba alirken nelere bakarsin?
    arabanin problemli olup olmadigi konusunda bilgi sahibi olmak icin dikkat edilmesi gereken en onemlu unsur yada unsurlar nelerdir???
    sinav sorusu gibi oldu ama idare et cevaplarsn sevinirm.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@hakanerdogan sitenin en ihtiyac duyulan kisisi olacaksin mesaj kutuna bakmaktan bunalacaksin artik allah basimizdan eksik etmesin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende bunu dusunuyordum az once sitenin araba tamircisine gercekten cok ihtiyaci vardi :d
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)