Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İki yıl kuralı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart İki yıl kuralı

Arkadaslar mrb.Daha önce bununla ilgili konu acmıştım.Amerikada internship yapıp geldim ve şuanda askerim.İşyerimle görüştüm ve tekrar gelmemi istiyorlar.Daha önceki konumda Azuahu ydu sanırım göçmen vizesine başvurmadıkça 2 yıl kuralı seni engellemez demişti.Az önce şirketimle görüştüm,hatta onlar da emin olmak için başka yerleri aradılar ve kesinlikle 2 yıl kuralı engeline takıldıgımı söylediler.yapılacak 2 şey var dediler ya 2 yıl kuralını kaldırmak için gereken işlemleri yapacaksın ya da sınava girip açıköğretimden turizm felan kazanıp öğrenci gözükeceksin dediler.Ve bi de daha önce bulundugun pozisyonun bi üstünde olman gerekiyor dediler traininship için.
    Resmi sitede yazan yazı da şu :
    Bazı J-1 vizelerinin üzerinde "Two year rule apply" (2 yıl kuralı geçerlidir) ifadesi yeralmaktadır. Bu ifade, ABD'ye J-1 vizesi ile gelmiş kişilerin ABD'de kalış sürelerinin bitiminden sonra anavatanı olan ülkeye (Türkiye) geri dönüp, kendilerine burs veren kurum adına mecburi hizmet yapmaları gerektiğini belirtmektedir. Ayrıca, 2 yıl kuralı, burs almamış, mecburi hizmet zorunluluğu olmayan kişilere de uygulanmaktadır.

Bu kadar zor mu bu ya hiç mi bi yolu yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Baska bi sitede bulduğum bilgi de şu şekilde ''Internship ve PCT katılımcıları, 2 yıl İkamet Uygulamasına tabi olabileceklerini bilmelidirler. Bu onların, Amerika’daki stajlarını tamamladıktan sonra Amerika’ya geri dönebilmeleri için en az iki yıl kendi ülkelerinde ikamet etmeleri anlamına gelmektedir''
    Aradaki çelişki anlaşılsın diye bunun hemen altındaki yazıyı da kopyalıyorum ''Eğer tekrar J1 vizesi için başvuruda bulunacaksanız 2 Yıl Kuralını kaldırtmanıza (Waiver) gerek yok. J, M, F gibi Non-Immigrant vize türleri için Waiver’ı kaldırmadan başvurulabilir. Sadece yeniden katılacağınız tarining programı bir öncekinden farklı olmalıdır.''

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

öğrenci vizesine yani f1 a başvururusan 2 yıl kuralı geçerli değil. Bunu biliyorum. Bunun dışında da yeniden staj için iki farklı görüş var. Hangisi doğru bilemiyorum. En doğrusu konsolosluğu arayıp direk ilk ağızdan bilgi almandır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

5 Yıldızlı bi otelde resepsiyon şefi olarak işim hazır herşeyim hazır ama gidemiyorum Amerikadaki sponsorumla da burada ki şirketimle de görüştüm.2 yıl kuralı önceden sadece tek taraflıymış kaldırması kolay oluomus ama artık çift taraflı olmuş.Kesinlikle internship den sonra 2 yıl beklemeden gidemezsin oldu son yanıtları.1 aya kalmaz green card sonuçları açıklancak o cıkarsa waive ederiz.tek umut o

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)