Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lütfen yardım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart lütfen yardım

arkadaşlar bir WAT şirket ile bir iş konusunda görüştüm ve karar verdim. ve kaydımı o WAT şirkete yaptırdım ve bir sözleşme imzaladım sadece kayıt sözleşmesi yani. o şirkete kaydımı yaptırmamın tek nedeni o işti yani başka iş falan sormadım. o iş garanti dediler. gidersin. daha sonra ön kayıt ücretini verdim ve o iş için anlaştık sözlü olarak o iş hakkında bilgi içeren kağıtları aldım daha sonra incelerken bir baktım iş bitiş tarihi ağustos 1 oysa konuşurken bana ağustosun sonunda ayrılabilirsin istersen devam etme insiyatifi sende demişlerdi. şimdi ne yapabilirim yani daha en baştan sorun çıktı ve benim hiç güvenim kalmadı bu şirkete. ne yapabilirim. veriğim ön kayıt ücretini geri alabilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sözleşmeye imza attıktan sonra yapılabilecek bişey yok sanırım. ama sana sözlü vaadlerde bulunup gerçekte böyle birşey olmadığını sözleşme imzaladıktan sonra anladıysan belkki yasal hakkın olabilir. ama şuda var o sözleşmeye okuduğunu kabul ederek imza atıyorsun yani bi hak talep edemeyebilirsin hangi iş bu ayrıca merak ettim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

seattle da bir balık fabrikasında iş dostum yani yandın diyorsun kısaca. ya hayır resmen adamlar beni dolandırdı ya. o şirkete kayıt olmamın tek nedeni bu işti adamlar bana iş şartlarını söylediler bende tamam dedim ve kaydımı yaptırdım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla ne desemki yani yılın ilk watzedesi demek galiba erken olur belki daha iyi bir iş bulursun ondan sonra işin devamı niteliğinde başka işlerde çıkar karşına bu kadar sıkıntı yapma. ayrıca git güzel güzel konuş başka bir iş bak kendine daha iyi bir iş bulursun belki. ya da başka bir şirkette gözüne çarpan iş olursa kaydımı silmek paramı geri almak istiyorum tarzı laflar et ama önce başka iş seçeneklerine bak bakarsın aynı şirkette başka bir iş kafana daha çok yatar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani dostum adamlar o iş sahibi ile görüşeceğiz dediler bi yanlışlık vardır harhalde bu kadar erken bitmez diye. bu arada bize bazı işler gösterdiler kimsenin gitmediği yerlerde düşük ücretli işler aynı işler diğer WAT şirketlerinde 8-9-10 dolar/saat iken bizim şirket aynı tür işlere hemde daha kötü yerlerde 7,5 dolar gibi teklifler sundu yani anlaşılır gibi değil.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

İşe devam etme inisiyatifi sende değil.İşverende.Senin işverenle aranın iyi olması lazım, işverenin senle birlikte eş zamanlı olarak işe devam etme/ettirme kararı alması lazım.Tabi bunun içinde önceden konuşmak lazım herşeyi işverenle.Zira devam kararı alırsa DS 2019 süresini uzatması gerekiyor işverenin.Aksi halde sana pay checkle ödeme yapamaz çünkü.Tabi bunlar yasal prosedürler.DS 2019 u uzatmaksızın işe devam edenlerin oldugunu ve bunların ödemelerini elden aldıklarını duymustum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Fiorex dostum yanlış anlaşıldım herhalde bana sundukları ilk iş benimde kabul ettiğim ağustosun 28 inde en erken işten ayrılma tarihi devam etme olanağı zaten var. istersem devam edebilirim derken onu kasteddim ama sonra bir bakıyorum bana verdikleri kağıt işin ağustosun 1 inde bittiğine dair ve iş tamamen bitiyor yani devam olanağı yok

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı lifeanddead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiorex dostum yanlış anlaşıldım herhalde bana sundukları ilk iş benimde kabul ettiğim ağustosun 28 inde en erken işten ayrılma tarihi devam etme olanağı zaten var. istersem devam edebilirim derken onu kasteddim ama sonra bir bakıyorum bana verdikleri kağıt işin ağustosun 1 inde bittiğine dair ve iş tamamen bitiyor yani devam olanağı yok
    Hmm işin kendisi mi son buluyor? Ne işi ki bu ?

--- Seaatle BAlık işi..

tamam anladım ..

zor bir durum valla. sarfetmekten haz etmiyorum ama sanırım bu senenin watzedelerindensin..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ama şöylede bir durum var.Genelde alaskada da işler 2 ay felan sürüyor.Ve iyi para kazanılıyor. 2. iş olanagını zorlamalısın.olmazsada başka yerlere gidip iş ayarlaman lazım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum ben alaskaya gitmiyorum zaten seattle da olacağım bana sundukları iş ve benim kabul ettiğim işte ağustosun sonunda ayrılma olanağı var ama iş devam ediyor yani devam edebilirim. oysa bir bakıyorum bana gösterdikleri iş zaten ağustosun 1 inde tamamne bitiyo fabrika kapanıyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı lifeanddead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ben alaskaya gitmiyorum zaten seattle da olacağım bana sundukları iş ve benim kabul ettiğim işte ağustosun sonunda ayrılma olanağı var ama iş devam ediyor yani devam edebilirim. oysa bir bakıyorum bana gösterdikleri iş zaten ağustosun 1 inde tamamne bitiyo fabrika kapanıyor
    tamam bende diyorumki balık işleri hep böyle.. ve alaskadaki balık işlerinden örnek veriyorum . Ordada kısa sürede işler bitiyor. Alaska deneyimi olan arkadaşlarla irtibata geçmen, muhtemel magduriyetlerini en aza indirebileceği gibi , şimdiden ABD planlarında değişiklik yapmanda sana yardımcı olabilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Oncelikle eger bu isi istemiyorsaniz firmanizla konusun siz bana bu isin 28 agustosda biticegini soylediniz simdi elimdeki kagitda boyle yaziyor bende buna guvenerek size kayit oldum derseniz ya o elinizdeki kagit duz***ilir yada paraniz geri verilir magdur kalicaginizi zannetmiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler Umut dostum işallah halledebilirim. dediğim gibi şirkete kayıt olmamın tek nedeni o işti yani o iş iş belirtilen koşullar altında olmayacaksa o şirketle çalışmamın bir anlamı kalmayacak. umarım sorun yaşamadan verdiğim ön kayıt ücretini alabilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)