Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Son Sınıf Öğrencisi Vize?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Son Sınıf Öğrencisi Vize?

Merhaba arkadaşlar.
    Kısaca, daha önce 3 kez wat a katıldım. sorunsuz gittim geldim. 1 kere avrupaya gittim geldim sorunsuz.
    şimdi son sınıf öğrencisiyim ve not ortalamam 2.42 civarı.
    amerikadan dönüşte işe başlayacam diye bir kanıtım falan da yok zaten kim 3-4 ay önceden iş sözleşmesi imzalar ki.

Sizce vize sıkıntı olur mu? aynı durumu deneyim edinmiş arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa sevinirim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kefine bak sana vize var,,,,,,,,3 defa gittim dion ama hala bole basit bi soru icin konu aciyon gerek yok dostum

kolayca vize alirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben gecen sene ilk defa wat ile ABD'ye gittim ve son sınıf olmama ragmen vizeyi aldım.senin cok kolay alman gerekir sorun olacagını hiç sanmam

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı undefined_object Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Kısaca, daha önce 3 kez wat a katıldım. sorunsuz gittim geldim. 1 kere avrupaya gittim geldim sorunsuz.
    şimdi son sınıf öğrencisiyim ve not ortalamam 2.42 civarı.
    amerikadan dönüşte işe başlayacam diye bir kanıtım falan da yok zaten kim 3-4 ay önceden iş sözleşmesi imzalar ki.

Sizce vize sıkıntı olur mu? aynı durumu deneyim edinmiş arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa sevinirim
    foruma yeni üye oldugun belli biraz araştırsaydın arama butonunu kullanarak bence bulabılırdın cevabı kolaylıkla

ama madem acmıssın artık bende 2008 yazında sonsınıftım ve mezun durumundaydım yanı uzamıodu okul ortalamam da senınkı kadar ıyı degıldı aldım vızeyı sorun olmadı

rahat ol son sınıf konusunda zorluk yasamasssın

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

forumda daha önce 5-6 senesinde vize alanlar wardı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

3 kez wat'a katilan'da vize fikri cekiyor
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

3 kez sorunsuzsa sorunsuz vize alirsin arkadasim. Ortalamanda iyi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kez wat'a katilan'da vize fikri cekiyor
    3 kez wat yapmış ama turkishwat la yeni tanışmış ondandır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben gelecek sene çok yüksek ihtimal ilk dönemde mezun olucam, işlemlerimi erken başlatırsam yazın gitme imkanım var mıdır
    helecan küpü

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben gelecek sene çok yüksek ihtimal ilk dönemde mezun olucam, işlemlerimi erken başlatırsam yazın gitme imkanım var mıdır
    zannetmiyorum ole bişi olsun sen istersen diğer doneme bikaç ders kaydır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yok ya zaten paralı programa gidiyorum, o ihtimal çok zor
    helecan küpü

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ya zaten paralı programa gidiyorum, o ihtimal çok zor
    ya bu arada mobıl manav nedır hocam ?
    ılk defa duydum nasıl bır ıs bu self mı yapacaksın yoksa bır ıs secenegı arasından mı sectın merak ettım acıklarımısn ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gideceğim yerde kamyonetler dolaşıp meyve-sebze satma işi vardı, ingilizcen ve satış yapma yeteneğin iyiyse kazancı iyidir dediler, girdik. mobil manav, hareketli manav yani iş seçeneklerinde uyacak bişey bulamadım onu yazdım
    helecan küpü

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

gideceğim yerde kamyonetler dolaşıp meyve-sebze satma işi vardı, ingilizcen ve satış yapma yeteneğin iyiyse kazancı iyidir dediler, girdik. mobil manav, hareketli manav yani iş seçeneklerinde uyacak bişey bulamadım onu yazdım
    anladım riskli iş biraz iyi düşünseydin daha öncede gitmemişssin sanırım hani ikinci gidişin falan olsa tamam diyecem ama ilk gidişinde biraz zor gelebilir bu iş sana umarım güzel olur hayırslısı olsun senin için ...!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

valla pratik açısından fena değilim, ortama alışırsam kimse önümde duramaz :P bu iş 5-6 kişi kontenjanı olan bi işti, herkese vermiyolardı. iyi bişey sandım, girdim bakalım nolcak
    helecan küpü

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Forumda benzeri konular mevcutken benzeri bir konu açtığım icin afedersiniz, affetmesenizde çok üzülmem
    Bi daha ki sefere daha iyi araştırma yaparım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende son sınıfım 1 kez wat yaptım ama daha buraya gelmeden geri gitme planları yapıyordum :P tabi temelli bu kez öyle bi sarıldım ki derslere bu yıl, ortalamayı yuksek tutucam diye onur belgesi aldım e bi gc bekliyorum artık
    I made a promise never to settle...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende son sınıfım 1 kez wat yaptım ama daha buraya gelmeden geri gitme planları yapıyordum :P tabi temelli bu kez öyle bi sarıldım ki derslere bu yıl, ortalamayı yuksek tutucam diye onur belgesi aldım e bi gc bekliyorum artık
    Konsolosluk forumları takip ediyor, dikkatli ol ip'den yakalamasınlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bende gecen sene gittim ve sorunsuz bir şekilde döndüm şu anda gidicegim ama okulum bu dönem bitiyor.bu yazda gitmeyi planlıyorum fakat vize alıp alamama konusunda endişelerim var.daha kolay vize almam için ne önerebilirsiniz?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mmtcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende gecen sene gittim ve sorunsuz bir şekilde döndüm şu anda gidicegim ama okulum bu dönem bitiyor.bu yazda gitmeyi planlıyorum fakat vize alıp alamama konusunda endişelerim var.daha kolay vize almam için ne önerebilirsiniz?
    stajlarını yaptın mı yapmadıysan stajlarımı yapacam daha diplomayı almak için dersin bahanen olur geri dönecegini belirten...!!!

yada geri dönüdüğümde askere gidicem falan diyebilirsin !!

yada işimi ayarladım dönünce baslıcam hemen de bu da olabilir !!

bende son sınıftım dönünce ne yapacaksın demişti bende akrabalarımın yanında işe başlıcam işim hazır demiştim sorun olmamıştı !!

çok zor durumda kalırsan acıtasyon yap biraz bu benim amerikayı görmek için son şansım olabilir işe güce baslayınca fırsatım olmaz cok merak ediyorum oraları falan de !!

saygılar ...!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten ben gittim gecen sene de bu sefer gidip vize mi F1 donusturebilirim ve self gitmeyi ve de new yorka gidicem ztn ny yarisi kacak isci adamlar hepten benden killanir kuskularim o yzdn yani.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mmtcskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten ben gittim gecen sene de bu sefer gidip vize mi F1 donusturebilirim ve self gitmeyi ve de new yorka gidicem ztn ny yarisi kacak isci adamlar hepten benden killanir kuskularim o yzdn yani.
    anladım tabikide o zaman kuskulanabilirler dedğin gibi !!

bide sana tavsiyem gidip orada statü değişikliği yapma bir daha türkiyeye döndüğünde vize alman neredeyse imkansız olur amerika için çünkü bi defa yalan söylemiş oluyosun onların gözünde !!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

zaten onuda düşÃ¼ndüm büyük bir ihtimallede yapmayacagim geri gelmem gerekiyor girmem gereken sınavlar var.ama tek sorun self ve new yorka gitmem.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bir sorum olacakti,son sinif ogrencisinin bir is sozlesmesi almasi gerekirmi wata gitmesi icin. yani bu zorun birseymi ?
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacakti,son sinif ogrencisinin bir is sozlesmesi almasi gerekirmi wata gitmesi icin. yani bu zorun birseymi ?
    sonj sınıf öğrencisinin geri döneceğini söyleyen birşeyler sunması gerekli. Bu;
    Bir şirketle olan iş sözleşmesi olabilir, gelince orada çalışacağına dair.
    Veya ales + kpds (üds, toefl) gibi sınav sonuç belgeleri olabilir. BU belgelerle ben dönünce yüksek lisans yapıcam denilebilir.
    Yüksek lisans yapıcam ve sınav belgelerim bunlar demek baya sağlam bir yol.
    Tecrübe ile sabit.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

benim demek istedigim bu sadece dorduncu sinif ogrencileri icin gecerli birseymi.ben ara siniftayken gitmistim,bana dediler geri donecegine kanit gosterecek birseyler gotur.birkac kagit goturdum ama konsolosluktan kimse bakmadi bile.bu kanit konsolosluk tarafindan mi isteniyor,bir kural mi yoksa siz kendi insiyatifinizlemi soyluyorsunuz ?
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

benim demek istedigim bu sadece dorduncu sinif ogrencileri icin gecerli birseymi.ben ara siniftayken gitmistim,bana dediler geri donecegine kanit gosterecek birseyler gotur.birkac kagit goturdum ama konsolosluktan kimse bakmadi bile.bu kanit konsolosluk tarafindan mi isteniyor,bir kural mi yoksa siz kendi insiyatifinizlemi soyluyorsunuz ?
    şimdi azuhazu'cuğum sen bu meseleri bilirsin,
    hani her koşulda biz non-immigrant vizeye başvuruyorsak dönüşÃ¼müze kanıtlayan belgeler sunmak zorundayız.
    Normal arasınıf öğrencisi okul öğrenci belgesi ve transkript götürür ve konsolos der ki bu çocuk okuyo, okuluna dönecek( eğer not ortalaması da 2nin üstündeyse)
    Ama son sınıf öğrencisi dönmek zorunda değil. Okulunu bitirmek için geri dönmek gibi bir zorunluluğu yok. Bu nedenle gerekçe sunması lazım geri döneceğine dair. Çünkü okulum var döncem gibi bir durumu yok, mecbur birşeyler sunmalı.
    Bence senin zamanında aşırı ihtiyatlı davranmak istemişler.
    Ama son sınıflar için garanti "dönünce ne yapcan" sorusunu sorarlar. Bunu da belgelemek lazım.
    Konu neo-kimyager tarafından (21-02-2010 Saat 04:11 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: klavyede aşırı sürat

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

peki, sagolasin . bu iyi bir cvp oldu.bence o kadar guvenmeseler son sinif ogrencilerine, son sinif ogrencilerine wati yasaklarlardi.yani kendilerini ogrencilerin yerine kolaylikla koyabilirler.yalan soyleyende mutlaka cikacaktir.bir is sozlesmesi alamayan mutlaka cikacaktir ki dort bes ay oncesinden is sozlesmesi verilmesi sacmalik.sen kendi isyerinin 5 ay sonraki is durumunu bilemezsinki is sozlesmesi veriyorsun.birsuru doldurulmasi gerekn bosluk var yani.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

peki, sagolasin . bu iyi bir cvp oldu.bence o kadar guvenmeseler son sinif ogrencilerine, son sinif ogrencilerine wati yasaklarlardi.yani kendilerini ogrencilerin yerine kolaylikla koyabilirler.yalan soyleyende mutlaka cikacaktir.bir is sozlesmesi alamayan mutlaka cikacaktir ki dort bes ay oncesinden is sozlesmesi verilmesi sacmalik.sen kendi isyerinin 5 ay sonraki is durumunu bilemezsinki is sozlesmesi veriyorsun.birsuru doldurulmasi gerekn bosluk var yani.
    Birşey değil. O sorunun güzelliği
    Evet son sınıf öğrencilerine güvenmeseler zaten derlerdi, son sınıflar gidemiyor diye. Ama tabiki gelebilirler diyorlar, belge sunmak şartıyla. Daha doğrusu döneceğini kanıtlamak şartıyla, bu da belgesiz sözle olamıyor.
    Ben son sınıfken gittim, iş sözleşmesi değildi ama şurada çalışacağıma dair, şirketle benim aramda imzalanmış bir yazı aldım, yemedi. Ama ales dedim, kpds dedim, yuksek lisans dedim. OLayı kopardım.
    Bu da Son sınıflara örnek vak'a olsun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey değil. O sorunun güzelliği
    Evet son sınıf öğrencilerine güvenmeseler zaten derlerdi, son sınıflar gidemiyor diye. Ama tabiki gelebilirler diyorlar, belge sunmak şartıyla. Daha doğrusu döneceğini kanıtlamak şartıyla, bu da belgesiz sözle olamıyor.
    Ben son sınıfken gittim, iş sözleşmesi değildi ama şurada çalışacağıma dair, şirketle benim aramda imzalanmış bir yazı aldım, yemedi. Ama ales dedim, kpds dedim, yuksek lisans dedim. OLayı kopardım.
    Bu da Son sınıflara örnek vak'a olsun

tabi bir de konsolosluk gorevlisinin gecirdigi geceye bagli sagolasin cvplar icin.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)