Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: araba

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Standart araba

Tek basima wat yapacagim ve merak ettigim nokta araba almak istesem en ucuza nekadara araba bulurum

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

700$ - 1000$ arası bilmem kaçıncı el 80-90 model arası bi çok araç var craigslist: provo / orem jobs, apartments, personals, for sale, services, community, and events yararlı bi link olabilir fikir için ve giden bir çok kişi de maksimum 1250 $ civarında 2 ay sorunsuz binebilecekleri araçlar aldılar, tabii ki iki üç arkadaş birleşip almak daha mantıklı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Berkeley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    700$ - 1000$ arası bilmem kaçıncı el 80-90 model arası bi çok araç var craigslist: provo / orem jobs, apartments, personals, for sale, services, community, and events yararlı bi link olabilir fikir için ve giden bir çok kişi de maksimum 1250 $ civarında 2 ay sorunsuz binebilecekleri araçlar aldılar, tabii ki iki üç arkadaş birleşip almak daha mantıklı.
    Teşekkür ederim link için gittikden sonra ozaman 2 3 kafa arkadaş bulup almak daha mantıklı olur demi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arabadan anlamazsaniz eger , ucuz iyi diye alacaginiz arba ikinci gun elinizde patlar. Arabayi alirken bilen biriyle gitmenizde yarar var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

biz 3 arkadaş 2002 volvo xc70 station vagon araç aldık 2800 dolara. taksi olarak işlettik bir ay biraz gelir elde ettik. aracı aldıktan sonraki 21 gün içinde aracın kaydını emniyette yaptırman gerekiyor. yaptırabilmek içinse insurance yaptırmalısınız. min 6 aylık yapılıyordu sigorta firmasında. 6 aylık 720 dolar ödedik. e tabi yaş 21 daha önce usa da araç geçmişin yok usa vatandaşı değilsin vb faktörler eklenince bu fiyat çıktı. yani araç almak sıkıntı değil sigortası pahalıya patlıyor sigortasız da kullanmanı tavsiye etmem yaptığın kazada karşı tarafın masrafını üstlenmek istemezsin. bu arada 2001 model sarı iki kapılı bi jeep bulmuştum 1000 dolara aklım hala onda kaldı böyle üstü açık 3.6 motor bilmem kaç beygir sapsarı bir şeydi

Tecrübe Puanı
    11

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim link için gittikden sonra ozaman 2 3 kafa arkadaş bulup almak daha mantıklı olur demi
    yani tek başına almak haliyle pahalı olur çünkü arkadaşın dediği gibi sigortası vs. biraz tutabilir, sigorta yaptırmayı ihmal etmemek lazım çünkü ufak bi kaza halinde sorun olabilir, çok ters biriyle de muhattap olabilirsin öyle bi durumda eksiksiz ol yeter ve buraya göre bi çok araba ucuz gelicek, en ucuzunu değilde en sağlamı her zaman iyidir, alırken baktırmak kesinlikle gerekli ki eski araçlarda sorunlar daha çok baş gösterebilir ama yinede 3 ay'lık bi süreçte ayağınızı yerden keser, off günlerinizde yakın şehirleri daha rahat gezebilirsiniz. Tek başına almanı tavsiye etmem, iki üç kişi belki dört güvenilir insanlarla ortak bi para konup düşük maliyetli bi araç alınabilir.

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Vay arkadaş araba hayallerim suya düştü
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arabayı giderken kolay satabilir miyiz ? galeri mantığı var mı buradaki gibi direk oralara ucuza satsak 1000$a sağlam araba bulup giderken 500$a bile satsak kiralamaktan çok daha ucuz yani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben cape cod yakınındaki birçok arabayı inceledim. Ucuz araba pek göremedim. Bir kaç adet 1000$ civarı var. Gidince bir kaç hafta içinde araştırma yapmak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum ben, ön araştırma her zaman iyidir ama

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

arabanin sigortasi yasadiginiz yere gore degisir, manhattanda yasiyorsan kaza yapma sansin yuksektir, ehliyetinde puan vardir, son 3 senede kazan vardir bunlarin hepsi bir araya gelirse $250 $300de odersin.

ehliyetin temizdir, kazan yoktur, dag basinda yasiyorsundur upstate new york mesela(kendimden biliyorum) ayda 2 arabaya verdigimiz 100 dolar eski olan 54 yeni 46, yeni olan luks araba, luks arabaya fazla sigorta odemezsin aksine dusuk odersin.

cunku sigorta arabada guvenlik sistemlerine gore puanlandirilir ve fiyatlandirilir.

arabada daylight varsa, 8 tane airbag, asr, abs, esr ne ariyorsan vardir luks ise ve fiyat duser.

araba lease ise sigorta artar. sigortada liabilityi ne kadar yuksek secersen fiyat duser, o zamanda kaza yaparsan sana girer. secenekler vardir 2.000 1.000 500 0

2000i secersen ve kaza yaparsan masraf 9.700 dolarsa 2.000i cebinden odersin geri kalani sigorta (tabi full ise insurance, degilse suclu sensen hepsi sana girer.

sigorta sirketlerine gidip, ordan hesap acarsan sana girer, sirketlerin 800lu numarasini arayip fax, email ile acmak size buyuk kar yaptiracaktir. geico, all state, state farm gibi sirketler size kazigi gecirecektir. yillardir kullandigim hic problem yasamadigim tek sirket travelerstir her ay parayi ayni zamanda cekerler ne arar ne sorarlar, sigorta aylikta yaptirilmaz 6 aylik yaptirilir 6 taksite bolunur. pesin oderseniz 6 aylik, %10 daha ucuz odersiniz.

araba sigortaniz 125 dolar ise, bi de renters insurance actirin ayni sirketten ayligi 10-15 dolar eger okyanusa falan yakin degilseniz. hem evde dusup kayan kolu bacagi kiranin parasini oder, hirsizlik vb gibi seyler icin. hem de araba sigorta fiyatiniz duser cunku 2 insurance kullaniyorsunuz sirketten genelde indirimleri olur.

long islandda yasarken 225 veriyorduk 2 arabaya, simdi 100 fiyat kalabaliga, trafige gore degisir bu kilit nokta.

Not: Alıntıdır
    Konu ozgursum tarafından (13-05-2015 Saat 04:07 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

e peki eyaletler arası yol yapacağız trafiğe göre vs. sigorta parası olması saçma olacak, gerçi araba almak hayal gibi geilyor bana ama şansımı denemek istiyorum inşallah yolda kalmayız

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yukaridaki mesajda yazilanlar orada yasayanlar icin gecerli. 25 yas altinda , Amerikan ehliyeti olmayan yabanci ogrenciler olarak sizler EN RISKLI olarak algilanip fiyatlandirilacaksiniz. Dolayisiyla baska birseye bakilmaz sizin icin. Zaten en riskli konumda olacaksiniz dha neyin risk arastirmasi yapilsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Yapabilirim alabilirim diye dusunuyordum tek gidiyorum sonra gercekci bakinca harbiden zor oldugu anlasiliyor bitane skateboard alacam duse duse gezcem en iyisi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Araba işini geçin gençler o iş biraz hayal. Hani arkadaşın dediği gibi çok kişi olunursa yapılabilir ancak tek başına zor. Kiralasanız Türk ehliyeti ile araba kullanırsınız ancak çoğu eyalatte 25 yaş altına araba kiralamıyorlar, kiralasalarda sigortası çok yüksek oluyor

Tecrübe Puanı
    11

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabilirim alabilirim diye dusunuyordum tek gidiyorum sonra gercekci bakinca harbiden zor oldugu anlasiliyor bitane skateboard alacam duse duse gezcem en iyisi
    yapılamayacak bişey değil ama skateboard'da iyi fikir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)