Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dekont Yardımmmmm!!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Dekont Yardımmmmm!!!!

Arkadaşlar ben Fortis Bankasına Amerikan Konsolosluğunun 131 $ lık vize ücretini yatırırken çalışandan bana 2 adet kopyasına vermesini rica ettim.Ben bu yıl wata 2. defa katılacağım için belgelerimi şirket postayla yaptı.Amerikan Konsolosluğu dekontun aslı olmadığı için belgelerimi şirkete geri yolladı.Ama şu an 2 kopya da yanımda 3.sünü yollamıştım.Neyse Fortis Bankasına gittim ve durumu anlattım.Onlarda Amerikan Konsolosluğunu aradı.Banka bana aslı gibidir yazılı dekontu verdi.Konsolosluğun kabul ettiğni söylediler.Belgelerimi tekrar yolladım ve belgelerim yine geri yollanmış konsoloslu tarafından hem de dekontun altında koskocaman aslı gibidir yazısı olmasına rağmen.Şirketim bana 131 $'ı tekrar yatırmamı söyledi.Ben öğrenciyim bir daha 131 $ ödemek çok zor olur.Banka neden orjinal dekontu veremiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Konsolosluğu arayıp bir muhattap bulman gerekiyor.. Bunun dışında kabul etmiyorlarsa yapacak birşey yok. 131$ ı tekrar ödemen gerekir. Zaten olmazsa olmaz belgelerin başında dekontun aslı gerekiyor. Kopyasını göndermek senin yada şirketinin hatası. İlk dekont kopya gelince bu sıkıntı yaratmış olabilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben dekontun fotokopisini aldım parayı yatırır yatırmaz, orijinali de konsolosluğa verdim. zaten vizeyi alırsan dekontun bi önemi kalmaz ki, bikaç dekont birden almanın pek gereği yok bence.
    helecan küpü

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sen orjinal belgeyi ne yaptın? Nereye gitti o?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence de onemli bir soru bu, cevaplanmasi lazim.

benim de kucuk bir sorum var burda sorayim dedim:

ben gorusmeye gidecegim diye 131 dolari yatirmistim. vize gorusme tarihini degistirdik. yani dekontum 15 gunluk falan olacak. bu sorun olmaz degil mi? ya da gorusmeden en fazla x gun once yatirilmasi lazim falan gibi bir durum yoktur herhald?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Önemli değil ysfcnr. 15 günlük dekont sorun cıkarmaz.. 1 aylıkta olsa cıkarmaz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Valla bende anlamış değilim.Ben orjinali şirkete gönderdiğime eminim çünkü 2 tane kopyası şu an bende.Diyeceksiniz konsolosluk neden orjinal dekontun orjinal olmadığını söylesin.Haklısınız.Az önce Fortis'e tekrar gittim.Diyorlarki konsolosluk neden aslı gibidir yazılı dekontu kabul etmiyor.Mecburen tekrar yatıracaz.131 $ için vize reddi almak istemiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu parayı illa fortisemi yatırmamız lazım ben kıbrısta fortis yok die biliyorum.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı bawer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende anlamış değilim.Ben orjinali şirkete gönderdiğime eminim çünkü 2 tane kopyası şu an bende.Diyeceksiniz konsolosluk neden orjinal dekontun orjinal olmadığını söylesin.Haklısınız.Az önce Fortis'e tekrar gittim.Diyorlarki konsolosluk neden aslı gibidir yazılı dekontu kabul etmiyor.Mecburen tekrar yatıracaz.131 $ için vize reddi almak istemiyorum.
    Konsolosluki kişiler ne diyor imkansız gibi mi konuşuyor. Şirkete bunun ne olduğunu sor gçnderdiğini söyle baskı yap ya da tanıdık ayarla Fortis Bankasından o dekontu tekrar çıkart.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Konsolosluki kişiler ne diyor imkansız gibi mi konuşuyor. Şirkete bunun ne olduğunu sor gçnderdiğini söyle baskı yap ya da tanıdık ayarla Fortis Bankasından o dekontu tekrar çıkart.
    Bugün tekrar Fortis'e gittim.Görevli kişi bana operasyon yöneticisinin bankada olan nüshasını bana verebileceğini söyledi.Ama operasyon yöneticisi vermedi.Bankadaki görevli kişi benim bu parayı yatırmama vicdanım el vermiyor dedi.Onun nasıl el veriyor.Ben de mecburen tekrar yatırdım bu parayı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)