Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iş sözleşmesi tarihler yanlış

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart iş sözleşmesi tarihler yanlış

arkadaşlar bugün iş sözleşmesi elime geçti şirket imzalayıp gönder diyor ama employment date olarak 20/07/2008 to 10/10/2008 yazmışlar yani 20 temmuzdan 20 ekime.Ben formlarda 27 haziran-12 eylül diye belirtmiştim şirkete mail attım evet tarihler yanlış farkettik ama kağıtta tahrifat olmasın diye değiştirmedik sen imzala gönder biz şirkete liste halinde tarihleri gönderdik diyolar.Şimdi ben bu sözleşmeyi imzalarsam ds tarihinde veya vize alırken sorun çıkarmı 27 haziranda giriş yapmak istiyorum ABD ye.

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

imzalarsan o tarihleri kabul etmiş olursun.şirket yalan soyluo olabilir dediğim gibi samimiyet onemli.sonra 27 haziranda gdip iş istersin adamdan.o da sana "ben buraya 10 temmuz yazdım" derse hiçbirşey diyemezsin!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman en iyisi şirkete tekrar mail atıp bu sözleşmeyi imzalamam tarihleri değiştirin diyim değil mi? Birde alaska ucuz bilez organizyonu için tıklayın yazan yere basınca mesaj atma yeri geliyo konunun belli bir linki falan yokmu?

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

tarihleri değişirsen senin yararına.yada aynen benim soylediğim durumu sor bakalım ne dicekler!yani ben gidersem beni işe almazlarsa vs. sor bakalım!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

pekı ıs sozlesmesınde son tarıh 1 eylul dıyelım..ds ona goremı cıkıyor yanı 1 ay tatıl hakkımız warya bızım 1 eylul artı 30 olarak mı donmek zorundayız yoksa ds tarıhı daha uzun olabılırmı ben 15 ekımde donmek ıstıyorum tatıl hakkım dahıl sozlesmemde son gun 1 eylul yazıo bu sorun olurmu

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

güzel soru !
    DS belgesinde 4 tane tarih vardır.
    1)usa'ya gidebileceğin en erken tarih
    2)usa'da çalışmaya başlayabileceğin en erken tarih
    3)usa'da çalışabileceğin en son tarih
    4)usa'dan donebileceğin en son tarih
    burdaki 3. maddede yazan tarih senin pasaportuna işlenir genelde.ve sen bu tarihten sonra yasal olarak çalışamazsın.ama usa'da seyahat hakkın vardır 25 gunluk.dolayısıyla polis seni durdurup pasaportuna bakarsa yanılmış olur.sen DS'ini gösterirsin ve benim şu tarihe kadar usa'da kalma hakkım var diyebilirsin!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla biraz önce mail atıp bu sözleşmeyi imzalamam tarihleri neden değiştirmiyorsunuz dedim.Oraya gidince iş veren sözleşme tarihini gösterek işe almazsa ortada kalabileceğimi ve hiç bir hak iddaa edemeyeceğimide ekledim.Bakalım cevapları ne olacak. Birde benim asıl kafama takılan DS başlangıç tarihiyle ABD giriş tarihi arasında max. 5 gün olabilir yazıyo olması lazım ciee sözleşmesinde.o zaman 27 haziranda zaten giriş yapamam gibime geliyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bu ucuncu madde duzenlenırken ıs sozlesmesındekı son tarıhmı yer alıyor?yoksa ben 17 hazıranda gıdıcem bunun ustunden 3ay calısma hakkı artı 25 gun tatıl mı olacak

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

o tarih tamamen sana kalmış.sana gore duzenlenmesi gerekn bi tarih yani.bide wat programı bilindiği gibi 3 değil 4 aydır.artı 25 gunluk gezi hakkını da koyarsak 5 aydır!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

emınmısın bundan ben toplamda 4 ay bılıyorum eger 5 ay olursa super olur yaa

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet benim iş sözleşmemdede tarihlerinin yanına maksimum 4 ay diye belirtilmiş.

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

4 ay çalışma süresidir.gezi suresi buna dahil edilmemiştir!internetten aratıp bulabilirsiniz wat koşullarını!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tamam tesekkur ederım sagolasın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

3 ay çalışma ve 1 ay gezi veriyorlar vizeyi
    en azından geçen sene bana ve arkadaşlarıma böyle verdiler. genelleme yapmak gibi olmasın ama 4 ay çalışma alanı pek görmedim.

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

hyr yanlış biliyosun.program 4 ay usa'da çalışmak içindir.ve vizene işlenen tarih senin çalışma sürenin bitiş tarihidir.onceki msg da yazdıgım gibi vizedeki tarihinden sonra da usa'da DS belgeni gostererek kalabilirsin.cunku DS teki son tarih senin vize tarihinden ileri bir tarihtir!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bugün mevcut sözleşmeyi imzalayıp gönderdim.Yoksa başka fabrika seçmem gerekecekti büyük ihtimal. Western Alaska Fisheriers Kodiak fabrika bu Westward Seafoods diyede geçiyor sanıyorum. Tarih olayını baya araştırdım geçen sene sezon temmuz ortasında açılmış öğrencilerle aralarında bir takım sorunlar olmuş sanırım o yüzden tarihleri bu şekilde veriyorlarmış ama geçde gitmemizi istemiyorlarmış baya uyanık bir fabrika yanii.Birde netten aratınca kodiak ta her taraf fabrika iş bulmada sorun olmaz diye okudum en büyük sıkıntı kalacak yermiş bu fabrika kalacak yeri ayarlıyor.En iyisi imzalayıp göndereyim dedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)