Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ulkeme donsem turist vizesi almamda sorun cikar mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Ulkeme donsem turist vizesi almamda sorun cikar mi?

Merhabalar.

2. kez wat yaptim hem de mezuniyete denk getirdim ve amacim birdaha donmemekti. Fakat Almanya'da fulltime isim arabam evim hazir ve gecen sene calistigim isverenim bu kis sezonunda gelip onunla calismazsam ucaga atlayip beni zorla gotureceini soyluyor.

Olay su ki 29 mayis 2016 da Amerika'ya giris yaptim ve calisma iznimin son gunu september 15 olmasindan sebep calisma olayinda kesinlikle suremi asmadim. Yasal calisma surem bitmesinden 1 ay once calismayi biraktim. Suanda tam 5 aydir j1 vizesi ile Amerika'da ikamet etmekteyim. 1 yahut 2 hafta icinde isverenim ucak biletimi alacak ve Almanya'ya gideceim. Ama eger Amerika'dan ayrildigimda banlanip 3 yil geri donme sansim yoksa buradan ayrilmayi dusunmuyorum. Bu konuda ciddi bilgi sahibi olan arkadaslar bilgi paylasimi yapabilir mi?

Saygilar, iyi forumlar^^

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize sureni asmissin yani sana taninan 1 aylik gezi hakkini da asmissin.Acik konusmak gerekirse Amerikan konsolosugunun verecegi kararlar malesef oncden tahmin edilememekte. Yani senin bu 15-20 gunluk asimin sana birdahaki vize gorusmesinde sorun olarak da donebilir , donmeyebilir. Buradaki hickimse sana kesin birsey soyleyemez. Bundan dolayi karari kendin vermelisin. Amerikada yasama gibi bir plana sahipsen zaten su an onundeki tek secenek evlilik. Cunku vizen bitti ve kacak durumunda oldugun icin vize degisimi yapamazsin. Ya donup yeniden vizeye basvuracaksin ya da orda evlilik yapacaksin. Turist vizesini j1 gibi dusunme. Wat vizesi oldukca kolay alinan vizedir. Turist vizesi cok zor verilen vizedir. Bunu da aklinin kosesine not olarak koy.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

5.5 ay sonunda States'den ayrildim. Ne havaalaninda sorguya cekildim. Ne de pasaporta siyah damga yedim. Gayet olagan sekilde ucagima binip Belcika'ya inis yaptim. Orada da sorun olmadi.

*Spoiler
    Hatta Alman polisler bile Turkiye'den Almanya'ya gecerken bazen yamuk yapiyorlardi fakat Belcika'li polisler baskentlerinde bulunan havalimanlarina inis yaptigimda muhtemelen Amerika'dan geliyor olmamdan kaynakli gayet arkadas canlisi davrandilar ki bu havaalaninda baya ellerinde agir silahli Gta vice city'de devriye gezen cinsten askerlere sahiptirler
    *Spoiler kapat muzziplik tamamlandi*

Turist vizesine basvurursam basima ne gelir bilmiyorum tabiki ve eger benim durumumda birisi bunu okuyup aynisini yaparsa benim yasadigim gibi sorunsuz ulkeden ayrilacak diye bir garanti de yok ama bilgi paylasimi icin guncel durumu izah etmek istedim^^
    Buarada yine hicbir garantisi olmamakla birlikte\ yasadisi deildim ama yasadisi dahi olsam ulke icinde rahatca ucaga binmis ve seyahat etmis olacaktim./
    Bir gun olur da turist vizesine basvurursam gelismeleri aktaririm arkadaslar.
    Bilginin ozgurlugu;;

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Benim amerikada yakin br arkadasim 5 senedir kacak seklinde yasiyordu . Donmeye karar verdi ve ucaga bindi aynen seninki gibi herhangi bir sorun yasanmadi. Adamlar zaten kacaksin ulkeden git diyor. Senin cikisina neden sorun cikarsinlar ki Onlar da seni yakalasa zaten ayni sey olacak. Bu arada birseyi duzelteyim , vize sureniz bittigi gunden itibaren yasadisi olarak Amerikada bulunuyorsunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)