Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ds2019 formu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ds2019 formu

arkadaslar ben vıze mulakatından cıktım ds formunu beklıyorum suan,şirketım paranınn gerı kalanını yatırırsam ds ın daha cabuk gelecegını soyluyor,siz ne dusunuyosunuz bu konuda?ds formları nekadarlık bır surede gelır?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sırketın kım senın kısaltmalı harflerle yazsana..yalan soylemısler boıyle bırsey neden olsun..basvuruyu yapmamıslardır belkı senın adına sana gec gelcek dıyorlardır..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben ds geldıgını dusunuyorum fakat benden parayı almak ıcın bogle bısey yapıyor olabılırler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

20 gunden once gelmez genelde ds formu..dedıgınde olabılır..sırketın hangısı senın kısaltıp yazsana adını

Turkishwat Mover
    Tecrübe Puanı
    17

şirket doğru soyluyor da olabilir!çünkü şirketler her DS başına sponsor firmaya para öderler.eğer samimi bi şirket ise senin paranın tamamını odeyip ozellikle senin DS'ini isteyebilir ama dediğim gibi bu samimiyete bakar!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bizim şirket şöyle demişti : " 1101$ kalan ücreti ödedğin zaman ds formu için başvuruyoruz."
    baya oldu ödeyeli aralık sonuydu.
    iş görüşmesini fln yaptık onaylanıp nisanın ilk haftasında geleceğini söylediler,daha sonra da vize basılması için tekrar ankaraya gidecek.
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bnmde bu konuda merak ettiğim şeyler var. bende paranın tamamını 1 hafta önce verdim ve vize tarihim 15 nisan. eğer iyimser düşünürsek şirketimin 1 hafta önce ds için başvurduğunu varsayarsak 15 nisana kadar yani 3 haftada ds gelir mi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

paranın tamamını ödemeden baivuru yapabilirlere fakat paranın tamamını ödemeden formun onaylanmıyormuş. biz daha tamamını ödemedik ama başvurumuz yapıldı. şirketimiz a. d. v. .i. s. arkadaşlar şirketlerinizi biraz dürtükleyin yoksa bu işler gitmiyo.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sürekli dürtüklüyorum zaten ama söylediklerine inanmaktan başkada çare yok

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benımde basımabela oldu bu ds formu bı turlu gelmedı.ben ocakta sectım ısımı ve parayıda pesın verdım hala bekıyorum o yuzden vıeye bıle gıremedım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de bekliyorum arkadaşlar ds formunu. Amerikalı bi heyet geldi şirkete. Onlarla ön mulakat tarzı bişeyyaptık. tercihlerimi sordu. tercihler olarak sırasıyla VERMONT, DELAWARE, SOUTH CAROLINA yazdım. çok eğlenceli ve zevkli bi mülakat oldu. şimdi 3 -4 hafta içinde ds imin gelceğini söylediler. gelir gelmez de vize görüsmesine giricem. daha önce vize görüşmesine gitmemi önermediler çünkü. ds gelmeden vizeye başvuranlar bilirler. o zaman daa vizenin cıkıp cıkmadığını ogrenemiyosun. ve bu da eğer benim yapımda bi insansanız çileden çıkarıor adamı. Acaba cıktı mı cıkmadı mı die sürekli düşünüosunuz falan. o yüzden bakalım. işalalh tahmin ediorum nisanin son haftalarına doğru herşeyim bitmiş olur. hayırlısıyla bi gitseydik. hepinize bol şanslar, iyi sohbetler diliyorum..
    A.B.G
    altar
    burak
    güvenç

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şirkete parayıda erkenden vermek ıstemıyorum cunku bu sırf wat ıcın degıl heryerde bogle parayı alınca karsı taraf ıslerı aksatabılıyor,vıze gorusmesıne gırdım bakalım ds ı beklıyorum umarım gelır

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende aynı durumdayım şuanda.şubatta vize görüşmem oldu ve yaklaşık 2 hafta oncede iş sözlşememi imzaladım.şirketin söyledıgıne göre amerikaya gönderildi ve ds beklenıyor.ama paranın geri kalanını yatırırsam daha çabuk geleceğini yoksa mayıs ortasını bulabilirmiş.var mı böyle bişey ya.herşey parayı alana kadar!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar sizin firmalar yine iyiymis ben iki farkli firmayla calistim adamlar burdan evraklari gondermiyordu parayi almadan once para sonra ds
    ama sunu gordum hepsinin taaa.....
    valla canimi sikacarlar ben insancil,musteri memuniyetini,istekelrine onem veren bir firma acacam ya bunlarinda topunun papucunu dama attacam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yuru be yahoo bende varım senle

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gerçekten ya artık biz de bu sürecin içinde her şeyi örendik çok da güzel şirket kurarım yani. biri öyle diyor biri böyle diyor anlamadım bu işi. gerçekten ds2019 formu tüm parayı yatırmadan onaylanmıyomu yani bunun mantıklı bir gerekçesi varmı yada sadece firmaların uydurmasımı? benim 2019um için 18mart gibi başvurdular daha bekleme aşamasında yazıyo kişisel sayfamda.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı minetaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten ya artık biz de bu sürecin içinde her şeyi örendik çok da güzel şirket kurarım yani. biri öyle diyor biri böyle diyor anlamadım bu işi. gerçekten ds2019 formu tüm parayı yatırmadan onaylanmıyomu yani bunun mantıklı bir gerekçesi varmı yada sadece firmaların uydurmasımı? benim 2019um için 18mart gibi başvurdular daha bekleme aşamasında yazıyo kişisel sayfamda.
    mine taner bende seninle ayni sirketle gidiyorum.banada ayni seyi solediler sanirim kendilerini garanti altina almak ve parayi biran once tahsil etmek istiyorlar.bana da 2019 belgesini baasvurduktan sonra 1 hafta içinde gelecegi soylendi umarim diyorum cunku daha onu konsolosluga gondercez geri gelcek falan falan bu gecen surede ucak biletlerininde fiyatlari artmaya baslicak.sen ne tarafa gidiyorsun danismanin kim?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bunda anlamayacak bişey yok. sonucta adamlar ticaret yapıyo. eger sen parayı ödemeden senin ds ini gönderse yani senin için sponsora para ödeyip işini satın alsa ve sen sonradan bi şekilde vazgeçsen büyük zarara girerler. o yuzden en mantıklısı parayı ödeyip ve hangi şirket olursa olsun biraz durtukleyip işini erkenden hallettirmek olacaktır....

BannedUser
    Guest

bende açayım ortalık wat bürosu dolsun shinodadan da destek alırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk defa duyuyorum boyle bişiyi parayı yatır hızlandıralım die

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkdaslar sızın sırketlerde sorun var bence ama su bı gercek paranın hepsı odenmedn ds basvursu amerıkaya gonderılmıyor cunku ciee paranın yatmıs olmasından emın olmak ıstıyor ya ogrencı parayı odemesse ds geldıkten sonra dıye garantıye almak ıstıyorlar. Benım ds geldı mesala sırketım ıyı bazı sorunlar yasadım ne yalan soyleyım bastan a.d.v.i.s

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı SHOPBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdaslar sızın sırketlerde sorun var bence ama su bı gercek paranın hepsı odenmedn ds basvursu amerıkaya gonderılmıyor cunku ciee paranın yatmıs olmasından emın olmak ıstıyor ya ogrencı parayı odemesse ds geldıkten sonra dıye garantıye almak ıstıyorlar. Benım ds geldı mesala sırketım ıyı bazı sorunlar yasadım ne yalan soyleyım bastan a.d.v.i.s
    YANİ PARAYI ÖDEMEZSEK İŞİMİZİ YAPMIYOLAR ÖYE Mİ ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı bartublumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz öyle... ama haksız da sayılmazlar... çünkü bizim şirketler sadece danışmanlık şirketi, yani işleri satın alıp bize satıyorlar, o yüzden onlar da sponsor şirketlere bağlılar ve kendi karizmalarının zarar görmemesi için de işlerini garanti altına almak istiyorlar...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bartublumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesınlıkle oylee, sırketler konus bır an once benmkı neyse bgn elıme ulastı ama parayı yatrmayna arkdasımkını daha amerıkya bıle yollamamıslr dusun artık sen bır an once para ısını hallet!umarım her sey yoluna gırer kendıne ı bakk

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz öyle... ama haksız da sayılmazlar... çünkü bizim şirketler sadece danışmanlık şirketi, yani işleri satın alıp bize satıyorlar, o yüzden onlar da sponsor şirketlere bağlılar ve kendi karizmalarının zarar görmemesi için de işlerini garanti altına almak istiyorlar...
    meraba yaa ben okududm konuları kafam karıştı zaman kavramı konususnda ben 2 ay önve kayıt oldum ama bu hafta paramın tamamını yatırdım yane benm ds için bu haftadan itibaren 1 2 ay beklememmi gerekiyor. ve zaten artık ds olmadan vize görüşmeinede almıolarmış baya geç kalmış olujam yardım ederseniz sevinirim ne zman gelir bu ds?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar benım ds formundada sorun cıkmıstekrar istencekmiş...ne sanssız bı ınsanım ben bı tek bernımkınde sorun cıkmıs...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı nisan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meraba yaa ben okududm konuları kafam karıştı zaman kavramı konususnda ben 2 ay önve kayıt oldum ama bu hafta paramın tamamını yatırdım yane benm ds için bu haftadan itibaren 1 2 ay beklememmi gerekiyor. ve zaten artık ds olmadan vize görüşmeinede almıolarmış baya geç kalmış olujam yardım ederseniz sevinirim ne zman gelir bu ds?
    iş seçimini yaptıysan 2 ay beklemene gerek yok... işini ayarladıktan sonra ds2in gelir, ve başvurudan da ortalama 15-20 gün sonra vize için gün alınır...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nisan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlarda abartmsılar be kardesım, vızeye ds olamdan da gıdebılrsın ama nasıl 2 ay sonra gelebılecek dıyebılıyorlar anlamdım ben paramı yatrdım 1 hafta sonra ds geldı sana yolluyurz dedıler ve su an elımde bence senın sırkete sorun var ısın ustune dus gerekıyorsa her gun ara sor bunlar bundan anlıyorlar maalesef ama vızeye gıt sorun yok sadece kktc de okyuyanlar ınc gecerlı ds olamdan vızeye gıdemedıklerı ama sen tr alıcagın ıcın no problem ıcın rahat olsun ama bu 2 ay cok abartı ya ..ımkansız bence sen ıyı arastır o konuyu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı SHOPBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlarda abartmsılar be kardesım, vızeye ds olamdan da gıdebılrsın ama nasıl 2 ay sonra gelebılecek dıyebılıyorlar anlamdım ben paramı yatrdım 1 hafta sonra ds geldı sana yolluyurz dedıler ve su an elımde bence senın sırkete sorun var ısın ustune dus gerekıyorsa her gun ara sor bunlar bundan anlıyorlar maalesef ama vızeye gıt sorun yok sadece kktc de okyuyanlar ınc gecerlı ds olamdan vızeye gıdemedıklerı ama sen tr alıcagın ıcın no problem ıcın rahat olsun ama bu 2 ay cok abartı ya ..ımkansız bence sen ıyı arastır o konuyu
    ya bende deli oldum benm irketm esas istnbulda ama burda subersi var burdakilerinde bişiden haberleri yok 2 ay oldu başvuraı hala gelmedi parayı verdim 20 gn içinde gelmesini umuyorus dediler bide dahada deli oldum adamlar para kazanjklar nie bukadar işi sallıyolar anlamadım bende.yaaa nisanın lk haftasımı ne son demişler ds siz vise için artık olmuo dediler baanda anlamadım ama peşine düştüm şimdiden.saol ayrıja

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

18 nisan'dan sonra ds'siz vize görüşmesi olmuyo diye biliyorum ben de.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)