Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Road Show/ Job Fair

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Road Show/ Job Fair

Tüm watçılara merhaba
    2008 watı için şimdiden araştırma yapmaya başlamış olan ben bir çok konuda birçok farklı görüşle karşılaştım misal;
    1: Büyük şehirlere gitme çok harcarsın, kasabaya gitme bir yer görmeden dönersin
    2:Gideceğin yer önemli önce ona bak, çalışacağın iş daha önemli önce ona bak yer konusunda firmayı dinle
    3:Şirket seçimi çok önemlidir çok dikkatli ol iyice araştır, kendini kasma elinde sonunda bir kaç düzgün şirket bulmuşsundur hepsi aynı işi yapar.
    vs.. şeklin
    Artık orta yolu bulmaya çalışıyoruz kendimizce
    Ama istisnasız bir şey var herkes iş seçimini road show/job fair le yapmayı öneriyor
    Tabi ki sebepleri, işvereni yüzyüze görüyosun, daleverecilik olmuyo vs. bu yüzden mantıklı
    Ama benim sorum ya istediğim işi orada bulamazsam varolan bir çok güzel işi de kaçırmış olmayacak mıyım? Çünkü firmalar job fairini şubat civarı yapıyor.
    Bir de ben özellikle UNiversal ya da Disneyland da çalışmak istiyorum Orlando'da, şimdi bu firmaların job fair e katılıp katılmayacağından nasıl emin olacağım şirketler bile emin değiken?
    Eğer dediğim yerlere gitmiş olanlar hele de job fair le gitmiş olanlar varsa bana yardımcı olurlarsa çooooooook sevinirim
    Herkese iyi watlar şimdiden

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Ben aslında dediğin yerlere gitmedim ama 2006 yılında CIEE iş fuarında HMShostla gorusup Utah'a gittim.Bi kere zaten orda gorustuun adamlar ya insan kaynakları yada genel mudurler.Haliyle sen bu adamları amerika'da bi daha gormicen.Hemde bu adamlar beni Utah'a yolladılar göz göre göre!!Yani insan açık açık soyler şöyle bir yerdir diye ama malesef.Yani ne farketti şimdi şirketlerin lokasyon hakkındaki palavralar ve işveren palavraları?Hepsi aynı yane.

Ama hani milletten duymusundur gittim amerikaya bi baktım öyle bi işveren yokmus/yada vardı ama bizi kabul etmedi elimde sozleşme olmasına rağmen diosanız bence şirketinizin bu işi nası bulduunu öğrenin.Yani kendi bağlantılarımı yoksa sponsor firmamı bulmuş işi?Eğer sponsor bulduysa zaten endişelenecek bişey yoktur,arayın sponsoru halletsinler.Ama danışman firmalar öyle anlaşmalar yapıoki işverenlerle öğrenci zaten otomatik mağdur oluo.Bence bunları araştırıp gitseniz hiç biey olmaz. Roadshow'lara da çok bel bağlayıp herşey mükemmel olcak sanmayın yani.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar 2007 Wat öğrencisiyim bende.New Jersey Wildwood Morey's Piers ta çalıştım ve şimdiden özlüyorum. Seçmen gereken ilk başta şirket olmalı...daha sonrada küçük yazlık bir kasaba ama büyük şehirlere yakın olmalı. Orta kesimlerde kalmamalısın. Utah mesela... Genelde doğu, güneydoğu yada batı kesimlerinden bi yerler seçmek gerek. Bu konuda da sana en doğru bilgiyi dürüst bi şirket verecektir....Sevgilerle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yahu benimde kafam karışık arkadaşlarçok...moreys piers şimdiden dolmuş okulumda geç kapandığı için pek bi seçenek kalmıyor south carolina da life guard lık diyorlar ne yapacağımı şaşırdım.yardım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks