Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bir kaç tavsiye gerek

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart bir kaç tavsiye gerek

Öncelikle selamlarbende bu sene work&travel için hazırlanan bi aday olarak kaydımıı yaptırdım ve vize zamanı gelsinde alalım diye büyük bi heyecanla bekliyorum.Ancak bir kaç sorum olacak forumları takip ediyorum elimden geldiğince ama yinede sormak daha iyi...
    1)biz şuanda 5 arkadaş olarak kaydımızı yaptırdık ve aynı iş olarak değil ama şehir olarak aynı yere gitmeyi istiyoruz bu açıdan tavsiyeleriniz neler olabilir
    2)eğlence parkları oluyor diolar genelde kalabalık gruplar için bu tür yerlerde kazanç,extra iş,overtime muhabbetleri nasıl oluyor yoksa yalnızca eğlenmek istiyorsan para kazanmak umrunda değilse mi git diyorsun
    3)eve çıkma konusunda biraz bilgi verirseniz iyi olur neticede 5 arkadaş gidiyoruz ve eve çıkmanın daha avantajlı olabileceğini düşünüyoruz(tabi nasıl ayarlanacağı konusunda henüz bi araştırma içine girmedik ama genel bi bilgi iyi olur
    şimdilik bu kadar arkadaşlar nereye gideceğimizi önümüzdeki hafta seçicez sanırım 1-2 iş listesi daha gelsin diye bekliyoruz

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Kendi bildiklerim dahilinde sorularını cevaplamaya çalışayım.

= Beş arkadaş aynı eyalete gitmeyi düşünüyorsunuz.Güzel ve imkansız değil.Şirket sizi aynı eyalete göndermenin mutlaka bir yolunu bulur.Ancak hepinize aynı iş ayarlayabilirmi ? İşte burası biraz karışık. Kontenjanı yüksek olan yerlerde (İş başvuruları bölümünden bakabilirsin) birden fazla farklı iş aynı şirket çatısı altında sunuluyor. Bu noktada aynı şirketin farklı departmanlarında da görev alabilirsiniz.Ama bana kalırsa uygun* bir eyalette farklı işlerde çalışmanız ; Amerika'da ki hem iş hemde sosyal yaşantınız açısından,size hep beraber çalışmaktan çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Zira bunun yanında aynı evde kalmayı planladığınızı söylemişsin. Bu noktada bana göre seçim yapılması gerek.Bence ikisi birden olmamalı. Aynı iş mi ? Aynı Ev mi ? Bunun kararını verin önce derim.

Uygun* : Yeme , içme ,konaklama gibi günlük ihtiyaçların ucuz bir şekilde karşılanabildiği,genellikle metro city alanları dışında kalan yerlere kısaca uygun diyebilirim.

= Eğlence parkları konusunda çok fazla bilgim yok ancak Eğlence parklarındaki işin diğer WAT işlerinden çok daha fazla eğlenceli geçtiğide bir gerçek.Ama yinede bu işverenine bağlı bir konu.Yine eğlence parklarında İngilizceyi ister istemez çok daha akıcı ve kendini geliştirme amacına yönelik kullanmak zorunda kalıyorsun.Buda bu işin bir artısı.Ama tabi bu dediklerimin yanında bir sürü incelenmesi araştırılması gereken konular vardır.Mutlaka araştırın.

= Eve hep beraber çıkmanız en mantıklısı bence . Çünkü başkalarıyla beraber de kalsanız bir evde max 5-6 kişi kalacaksınız ve aynı evin kirasına ortak olacaksınız.Beraber bir ev kiralayın kafanız rahat olsun.Nasıl kiralayacağız konusuna gelince.Herkesin söylediği ortak cümle : "İlanları araştırın,irtibata geçmekten çekinmeyin,pazarlığınızı da yapın".

Benden bu kadar..

Şimdiden Hayırlı Yolculuklar

Son olarak "Üniversiteler" başlığı altında nereden katıldığınızı yazarsanız.Hem aynı üniversiteden gidecek muhtemel arkadaşlarınızı bulursunuz,hem o arkadaşlar size ulaşır, birbirinizden yardım,fikir ve bilgi alabilir hemde başlık amacına ulaşmış ve sosyalleşme ağını tamamlamış olur .
    Konu Fiorex tarafından (01-03-2008 Saat 04:20 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yani dediklerinde haklısın ztn benimde belirttiğim gibi iş olarak ille de aynı yerde çalışalım diye bi ısrarımız yok aksine farklı işlerde çalışmak daha avantajlı olur diyoruz ama birtakım işler kalacak yer konusunda zorlamaya gidiyormuş diye okudum yani illa işverenin ayarladığı yerde kalacaksın gibi eğer böyle olursa ancak sıkıntı olur o zaman aynı iş düşünülür yoksa bizde istemiyoruz...en mantıklısı araştırmak tabi herşeyi detayıyla...
    Ev konusunda da birşey daha sorcam konuş pazarlık yap demişsin mantıklı olan gitmeden bi şekilde internet yoluyla ayarlamakmıdır yoksa orda bi hafta falan hostel,motel tarzı bi yerde kalmayı göze alıp bu zaman zarfında ordan bulmakmı daha avantajlı olur?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Aslında ikiside olabilir. yani buradan ayarlayıp gidebilirsin. Ama ne derece ayarlanmış (!) olur. Orası karışık işte. Buradan anlaşırsın oraya gidersin evin yerinde yeller esiyordur felan. Olmayacak şeyler değildir. Orada 1 hafta vs hostelde kalıp yer ayanlara daha çok rastladım.yani gidenler genelde öyle yapıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)