Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011/ Hershey's/ Pennsylvania

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question 2011/ Hershey's/ Pennsylvania

Giden var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Çikolata fabrikası mı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Palmyra da çikolata fabrikasındayım. Aynı yerde miyiz emin değilim ama ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biz de 2 arkadaş Palmyra dayız.

Ancak sponsorun ayarladığı yerde kalmayı düşünmüyoruz.Hem daha ucuz hem de işyerine yürüme mesafesinde olan deposito vermeyi gerektirmeyecek yerde kalmak istiyoruz.Eğer 4-5 kişi olabilirsek sponsoru ekarte edip konaklamayı ucuza getirebiliriz.Palmyra ya gidecek arkadaşlar iletişime geçelim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben Harrisburg'tayım. İşverenin daha doğrusu sponsorun sağladığı evde kalacağım. Yürüme mesafesinde. Aylık kirası 370$. Kalacağım yer Madison at Society Hill.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tees Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de 2 arkadaş Palmyra dayız.

Ancak sponsorun ayarladığı yerde kalmayı düşünmüyoruz.Hem daha ucuz hem de işyerine yürüme mesafesinde olan deposito vermeyi gerektirmeyecek yerde kalmak istiyoruz.Eğer 4-5 kişi olabilirsek sponsoru ekarte edip konaklamayı ucuza getirebiliriz.Palmyra ya gidecek arkadaşlar iletişime geçelim.
    bende kız arkadaşımla aynı yerdeyim çikolata fabrikasında ancak şirket bana sponsorun sağladığı yerde konaklamamın zorunlu olduğunu söyledi sizde durum nedir?
    acmiyim ilk defa gidicem her konuya bir soru yazıyorum idare edin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aslında bize de öyle söylendi ama daha önce wat yapmış arkadaşım 'her yıl binlerce öğrenci öğrenci geliyor, abd ye gidince sponsora mahkum değilsiniz istediğiniz yerde kalıp istediğiniz yerde çalışabilirsiniz.Sponsor sizin peşinizden koşamaz(Yasal olarak da hakkı yokmuş)' dedi.

Zaten çok pahalı 395 kira+60 ulaşım ayda ayrıca 395 deposito ve ilk ay kirası peşin.Bu kadar parayı vereceğime google mapsten baktım işyeri çevresinde moteller var yürüme mesafesinde daha ucuza gelir.Sonra ucuza ev bulursak eve çıkarız diye düşündük.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tees Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bize de öyle söylendi ama daha önce wat yapmış arkadaşım 'her yıl binlerce öğrenci öğrenci geliyor, abd ye gidince sponsora mahkum değilsiniz istediğiniz yerde kalıp istediğiniz yerde çalışabilirsiniz.Sponsor sizin peşinizden koşamaz(Yasal olarak da hakkı yokmuş)' dedi.

Zaten çok pahalı 395 kira+60 ulaşım ayda ayrıca 395 deposito ve ilk ay kirası peşin.Bu kadar parayı vereceğime google mapsten baktım işyeri çevresinde moteller var yürüme mesafesinde daha ucuza gelir.Sonra ucuza ev bulursak eve çıkarız diye düşündük.
    sponsor pesinizden kosmaz evet ama isveren eger bunu sikayet ederse basina neler gelecegini gorursun.. sana programin iptal edildi 15 gun icinde ulkeyi terket mail i gonderilebilir daha once bazi arkadaslarin basina geldi..belki program iptali konaklama icin yapilmaz ama sunu yaparlar sen o evde kalsan da kalmasan da senden o evin kirasi alinir.. amerika ya o sponsor araciligiyla gidiyorsunuz bunu unutmayin ve sakin is konaklama gibi degisiklikleri isveren veya isveren izin vermiyorsa sponsor izni olmadan sakin yapmayin..simdi bu konaklama icin sponsora mail at simdiden ve soyle ben daha ucuz yerler buldum cevrede orada kalmk istyorum de sana ne cevap vereceklerse ona gore davranirsin..
    Konu ozgursum tarafından (07-05-2011 Saat 06:08 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ozgursum haklı. Sponsorun bazı yetkileri var. Misal ikinci bir iş bulduğunda form doldurup kendilerine bildirmen gerekiyor. Veya işten ayrılacağın zaman ayrılma nedenini ayrıntılı bir şekilde sponsoruna yazman gerekiyor. Kabul ettikleri takdirde sana ikinci bir iş bulmak için çalışmaya başlıyorlar. Ayrıldıktan sonra haftada 1 rapor vermen gerekiyor. Aksi takdirde durumun NO SHOW oluyor ve 15 gün içinde ozgursum'un de dediği gibi vizen iptal edildi bir an önce ülkeyi terk et maili alabiliyorsun. Ayrıca sözleşmede konaklamayı işveren tahsis ediyorsa ve bu konaklama dışında bir yer tercih ediyorsan şimdiden mailleşerek durumu bildirmelisin. Çünkü sponsor hava gazı olsun diye sponsor değil. Sen gelmeden konaklama ile ilgili işlemler için uğraşıyorlar. Arkadaşın kim bilmiyorum ama biraz fazla rahat davranmış ya da onun sponsoru durumu önemsemiyormuş. Kısacası CCI'da durumlar böyle. Sayfalarca virtual orientation aldım geçen gün CCI ONLINE'da. Bir sürü söz verdiriyor adamlar. Her neyse; konaklama ile ilgili durumu iyi araştırın, sponsorunuz ve işvereniniz ile haberleşin derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Eyalet: PENNSYLVANIA Şehir: Palmyra İşyeri adı: SHS ONSITE SOLUTIONS

arkadaşlar bende bu sene(2011) oraya gidicem. şirketin ayarladığı yerde kalmak mecburmuş sponsor öyle diyor. daha önce burda çalışan var mı? bu arada izmirden giden var mı. ben new york üzerinden gidicem ama palmyra nasıl geçeceğim hakkında hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım biz 3 kişi de oraya gideceğiz ama sponsorun tuttuğu evde kalmayı düşünmüyoruz daha ucuza fabrikaya yürüme mesafesinde yerler var sponsor öğrenciler mağdur olmasın diye kendisi ev ayarlıyor bence.Başka yerde kalırsak sorun olmaz. İstersen sen de bizle gel konaklamayı daha ucuza getirirsin

Biz istanbul-new york lufthansa 600 euro verdik new york tan harrisburg amtrak trenle 3 saat 15 dakika 50-60 dolar civarı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, bende hershey de çalışıcam bu yaz (2011), ve konaklamayı sponsor firmaların sagladıgı yerlerde yapma zorunlulugumuz var. Mail ile gönderdikleri sözleşmelerde herşey belirtilmiş, ve seçim hakkı neredeyse yok denecek kadar sağlam maddeler bulunuyor. Oraya vardıgımızda bize verdikleri belgeleri imzaladıktan sonra pek bi şansımız kalmıyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler arkadaş doğru diyor hatta gitmeden depozito vermemiz lazımış.buarada ben ilk önce ben başka biyere gidicktim ama olmayınca son dakikada burayı bulunca bütün işlerim aksadı vize yi bile almadım daha ama uçak biletini alıcam yarın çünkü hazirana doğru fiyatlar çok artıyomuş doğru mu? ortalamam ilk yıl 2.50 2. sene 2.18 ege üni 2. sınıfım inglizce iktisat vizede sorun olmaz dimi sizin notlar kaç ve görüşme nasıl geçiyor acill yardım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Merak etme vizeyi sorunsuz alırsın. Gerçi baya geçe kalmışsın. Ama yine de sorun değil. Uçak bileti için cebinden biraz fazla para çıkar o kadar Bir de bir an önce vize durumunu ve uçuş tarihini falan sponsorun sistemine girmen gerekiyor. Tabi sponsorunda öyle bir sistem varsa ve şirketin sana böyle bir mail attıysa. Vize görüşmesi rahat geçiyor. 2-3 kolay soru sorulduktan sonra vize veriliyor. Heyecan yapma, gülümseyi ver o kadar

Konaklama ile fikir sunan arkadaşlara gelince ben Madison at Society Hill'den memnunum. Fiyatı da iyi fabrikaya mesafesi de Ben de Lufthansa'ya 517 euro verdim IST-NEWYORK-IST. New York'ta 2 gece arkadaşta kalıp 10 Haziran Cuma sabahı Amtrak ile Harrisburg'a geçiyorum. 49 dolara aldım tren biletini. Şimdilik gelişmeler bunlar

Alıntı ftkrdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler arkadaş doğru diyor hatta gitmeden depozito vermemiz lazımış.buarada ben ilk önce ben başka biyere gidicktim ama olmayınca son dakikada burayı bulunca bütün işlerim aksadı vize yi bile almadım daha ama uçak biletini alıcam yarın çünkü hazirana doğru fiyatlar çok artıyomuş doğru mu? ortalamam ilk yıl 2.50 2. sene 2.18 ege üni 2. sınıfım inglizce iktisat vizede sorun olmaz dimi sizin notlar kaç ve görüşme nasıl geçiyor acill yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler turısh airline da 631 euro ya direk istanbul new york bilet buldum alıyım mı sizce aktarmalılarla arasında 40-50 euro var. bide akşam saat 21.30 oraya varıcam 12 haziranda akşam saatlerinde var mı tren veya bi geçelik konaklama ne kadardır new yorkta

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tüm gece boyunca yani 24 saat New York şehir merkezine subway, airtrain falan çalışıyor merak etme. Bilet THY ile gayet uygun bence bu tarihte. Artı olarak hostelsworld veya hostels.com gibi sitelerden bir an önce hotel rezervasyonunu yap. JFK ile ulaşımı kolay olan bir yer olsun. Aksi takdirde havaalanı civarındaki hotellerde çok pahalıya konaklarsın

JFK ile hosteller arasındaki ulaşımı da maps.google.com aracılığı ile öğrenirsin. Sıkıntı yok.

beyler turısh airline da 631 euro ya direk istanbul new york bilet buldum alıyım mı sizce aktarmalılarla arasında 40-50 euro var. bide akşam saat 21.30 oraya varıcam 12 haziranda akşam saatlerinde var mı tren veya bi geçelik konaklama ne kadardır new yorkta

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile

aslında daha ucuzada buldum ama iptal şansı yok kardeşim 1258tl civarı ispanya üzerinden buarada daha önce giden var mı buraya biliyomusun nasılmış..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Valla ben gitmedim bilmiyorum. Ama gidiş dönüş tarihlerin net ve bir değişiklik yoksa ucuz olan bileti almanı öneririm. Ha yok kardeşim ben kafam rahat olsun diyorsan bulduğun bileti al

aslında daha ucuzada buldum ama iptal şansı yok kardeşim 1258tl civarı ispanya üzerinden buarada daha önce giden var mı buraya biliyomusun nasılmış..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaşlar Bu yaz Hershey ABCO ya gidecek var mı ya da önceden gitmiş olan ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)