Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4.sınıf

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 4.sınıf

Merhaba arkadaslar bu sene ilk defa wat a katılıcam 4. sınıfım ve ortalamam 2,65 danısmalık şirketim gelince mutlaka bi yerde calısacagımı belgelememi istiyor 10 mart çarşamba gunu vize gorusmem var bense hala bole bi kagıt alamadım.
    Üds sınavına giricem acaba giriş belgesini götürsem gelince y. lisans yapmak itiyorum desem yeterli olur mu sizce şansım nedir?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kobetsu_kaizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar bu sene ilk defa wat a katılıcam 4. sınıfım ve ortalamam 2,65 danısmalık şirketim gelince mutlaka bi yerde calısacagımı belgelememi istiyor 10 mart çarşamba gunu vize gorusmem var bense hala bole bi kagıt alamadım.
    Üds sınavına giricem acaba giriş belgesini götürsem gelince y. lisans yapmak itiyorum desem yeterli olur mu sizce şansım nedir?
    Tabiki bunun etkisi olumlu yönde olur fakat birde danışmanının istediği kağıdı çıkartsan çok daha iyi olur ama olmazsa onu götürebilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler break,
    Bakalım bide üniversitedeki bi hocadan bi referans alicam internetten bi referans mektubu buldum bu öğrenciyi şu kadar senedir tanıyorum şöyle çalışıyor böyle falan filan yazıyo.. Sonundada eğer şartları yerine getirirse üniversitemizde y.lisans yapmasından mutluluk duyarız falan yazıyor.
    Bunu imzalatıp gidicem bakalım olursa olur olmazsa 2. görüsmeye mecbur bi iş özleşmesi bulucaz

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

teşekkürler break,
    Bakalım bide üniversitedeki bi hocadan bi referans alicam internetten bi referans mektubu buldum bu öğrenciyi şu kadar senedir tanıyorum şöyle çalışıyor böyle falan filan yazıyo.. Sonundada eğer şartları yerine getirirse üniversitemizde y.lisans yapmasından mutluluk duyarız falan yazıyor.
    Bunu imzalatıp gidicem bakalım olursa olur olmazsa 2. görüsmeye mecbur bi iş özleşmesi bulucaz
    Onlarla halledersin merak etme. Not ortalaman kaç? İnigilizcen nasıl peki?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

not ortalamam 2.65 ingilizcemde iyinin üzerinde sayılır görevliyle konusmamda bi sıkıntı çıkacagını dusunmuyorum acıkcası.
    Acaba bu geri dönecegine dair belgeyi görevli istemeden mi vermek zorundayız?
    Bide konsolosluktan bana gelen mailde sadece 4 tane sey istio adamlar yanında getir diye şirket 15 civarında evrak toplatı bana yok adli sicil kaydı vukuatlı nufus kayıt ornegi ... ama bunların hiçbiri mailde yazmıyor.
    Evrakları hazırladık verdik şirkete düzenlesin bakalım gitmeden heralde bişeyler söyler bize şu sırada verin şunları verin falan diye

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de kuzenin şirketinden almıştım vezneye gelmeden danışman ds formum ogrenci belgem transkriptim ve pasaportum hariç hepsini geri verdi bunlara gerek yok dedi veznede de bakmadı bile eğer ingilizcen yeter seviyedeyse ve ortalaman da 2nin üstündeyse ki 2.65 diyorsun bakmıyorlar bile

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sen dönüşte çalışcağına dair iş sözleşmesi,referans mektubu hazırla ama almama ihtimalide war ben uzatmıştım gerek yok dedi ama sen önlemini al tabi,ama bu ortalamayla alırsın zaten artık son sınıflar daha rahat gibi vize almada

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bana soracaktı dönecekmiyim diye de son anda transkripte bakıp ortalamamı gördü ooh great dedi heralde dedim bacım ne sandın daha okuyacaz dedim verdi vizeyi :P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende son sınıfım watla gidecem inş bu yıl.10martta görüşmen vardı,nasıl durumlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende son sinifim arkdaslar 2kere vize aldim amerika icin 3.de olursa iiyi olur ama korkuyorum okulum uzadi ortlamam 72
    10 martta gorusmeye giden arkdas ne yapti acaba ?? bir cevap alabilirsek yada yakinlarinizdan aarkdaslarinizdan son sinif olupta amerikaya gitmek isteyen varsa vize gorusmesinede girmisse sonucunu yazabilirmsiiniz sagolun ...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum bende sonsınıfta vize aldım ilk defa gidiyordum bende o zaman not ortalamamda 2 yı bıraz gecıyodu ama gec gırmıstım ben mayıs gıbı falan iş sözleşmem imzalanmıştı herşey belliydi sorun cıkmadı sende de sorun cıkacagını zannetmiyorum tabiki götürebildiğin kadar yardımcı belge götür ayrıca ortalamanın cok yuksek olmasada sınırda olmaması avantaj sayılabilir senin için umarım sorun çıkmaz bol şans !!!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

abi bende bende yazdım atladım hemen adam girmiş vizeye zaten hey yarabbim ya ama dönüp yazmamış sonucunu ne oldu acaba ???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol kardesim ben self gitcem benim sozlesmem geldi coktan sadece kimi arkdaslar eger uzttiysan okulu okulundan bu ogrencinin okulu uzadi muhtemel 2011 de mezun olcak diye ogrenci belgemin altina not yazdirip yeminli tercumandan muhurletmemi soyledirler sen boyle birsey yaptin mi ?? gerek var mi ben zaten turizm ogrencisiyim inglizce benim transkrip ve ogrenci belgesi ??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya bende okdr uğraşıp geri dönünce çalışacağıma dair iş sözleşmesi almıştım, hiç bakmadılar, sadece dönünce napıcaksın dedi ve ben adama dosyada verdiğim iş sözleşmesinde yazan işi bile söylemedim heycandan, başka bi iş söledim ama adam bişy demediğine göre demekki ona bakmıo bile

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı the usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol kardesim ben self gitcem benim sozlesmem geldi coktan sadece kimi arkdaslar eger uzttiysan okulu okulundan bu ogrencinin okulu uzadi muhtemel 2011 de mezun olcak diye ogrenci belgemin altina not yazdirip yeminli tercumandan muhurletmemi soyledirler sen boyle birsey yaptin mi ?? gerek var mi ben zaten turizm ogrencisiyim inglizce benim transkrip ve ogrenci belgesi ??
    ben böyle bişi yapmadım çünkü uzamıodu ama stajlarımı yapmamıstım bu yuzden sözlü olarak anlatmıstım adama daha staj yapacam onları yapmadan dıplomayı alamıyorum dıye soylemıstım !!

sen işi garantiye al bence okulun uzadığını belgelesen iyi olur yeminli tercümana mühürletmen gerekir mi bilmiyorum okuldan direkt ingilizcesini iste okulun mühürü ve imzası olduktan sona sorun olacagını sanmıyorum zaten belge olsa bile sana soracaktır buyuk ıhtımalle anlatırsın durumu inşallah sorun çıkmaz !!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaslar biraz geç oldu belki ama heralde aldık vizeyi
    Giderken yanımda bölüm başkanından aldıgım iyi nyet mektubunu götürdüm.
    Dönünce napıcan dedi bende eğitimime devam edicem dedim sonra hemen dedim referans mektubum var gostereyimmi diye yok gerek yok sadece yazıyorum dedi bende şaşırdım biraz.
    Aldık die düşünüyorum beyaz bi kagıt verdi pasaportla birlikte sevis ve 2019 umuz yoktu onları işaretlemiş sonra ups falan bişiler dedi orayı pek anlamadım ama
    Şimdi bekliyoruz bakalım sevis,2019 gelince geri gondercez dedi danısman umarım almısızdır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

almışsnzdr rahat ol ups dediyse %90 vizen basılıyo bnm herşeyim tamdı son sınıfm referans falanda götürmedm sadece transkirptm düşÃ¼k olmasına bi sebep uydurdm geldiğimde de master yapıcm dedim upsye yolladndm şirkete haber verdim şirket bana uçak biletini hangi güne alalım dedi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

darısı başıma inş. 25 martta gidicem görüşmeye son sınıfım okulda uzamıyo.belki stajlarımı gösterirsem geri dönüceğime inanır
    "Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality or justice or anything. If you're a man, you take it" Malcolm X

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de 16 mart ta vize görüşmem vardı. yüksek lisans son sınıfım vize görüşmeesi ii geçti gibi ama yine bi tedirginlik var.Benimle konuşan görevli de dönünce ne yapıcağımı sordu ben de çalışcağımı bununla ilgili yazı getirdiğimi söyledim.Gerek yok dedi sonra bana yeşil kağıt verip eksik olan sevis ve ds 2016 yı işaretledi,ups i falan anlattı ama ben deki kağıt beyaz değil yeşil.Hala da formlar gelmedi inşalah geçmişimdir

Şu süreci bi atlatsak ne sıkıntılıymış vize olayı bi de son sınıf olunca

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba.

ben de son sınıfım, okul uzamıyo, geçen sene wat a katıldım şimdi de 11 Mayısta vize görüşmem var.

ama şöyle bi durum var, benim ne ales giriş belgem ne de bir yerde çalışacağıma dair belgem var.

ingilizcem, mesleğim olduğu için profesyonel seviyede (bölümüm ingiliz dili ve edebiyatı) ortalamam da 2.74 acaba bir yerde çalışacağıma dair belge götürmeden girsem sizce bir sıkıntı olur mu? daha önce böyle giden var mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sietesismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.

ben de son sınıfım, okul uzamıyo, geçen sene wat a katıldım şimdi de 11 Mayısta vize görüşmem var.

ama şöyle bi durum var, benim ne ales giriş belgem ne de bir yerde çalışacağıma dair belgem var.

ingilizcem, mesleğim olduğu için profesyonel seviyede (bölümüm ingiliz dili ve edebiyatı) ortalamam da 2.74 acaba bir yerde çalışacağıma dair belge götürmeden girsem sizce bir sıkıntı olur mu? daha önce böyle giden var mı?
    Bende aynı durumdayım. Belge falan götürmeyeceğim. İş verenin 4 ay sonrasında işe başlayacak biriyle iş sözleşmesi yapması kadar da saçma bir şey olamaz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

merhaba arkadaşlar öncelikle vizeye ds siz gitmeyin sıkıştırın şirketinizi ds elinizde olsun giderken o kadar stres fln 1 ay rezil oluosunuz bizzat yaşadım geçen sene. bu sene self olarak gidicem 27 nisanda vize görüşmesine gittim son sınıfım 2.30 ortalamam var. yanımada ales e başvuru belgesini götürdüm hiç bi sorun çıkmadan aldım vizeyi. ales kağıdına fln da bakmadı. bi sorun olcağını sanmıyorum ortalamanız iyiyse alırsınız. bir de bu göçmenlikle ilgili bi kağıt gösteriolar okudnz mu die tereddütsüz ewet diyin ..
    log jam restaurants -----lake george, ny

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar hiç de korktuğum gibi olmadı hatta beklediğimden çok çok daha kolay oldu görüşmem 10 sn sürdü sürmedi, dönünce ne yapacaksın falan filan diye bile sormadı, direk onaylandı umarım herkesin bu kadar rahat geçer

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)