Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika Turist Vizesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerika Turist Vizesi

Arkadaşlar aranızda amerikaya turist vizesi almış olan ya da araştırmış olan filan varmı ben daha önce 3 kez wat yaptım ama turist vizesiyle gitmek istiyorum bu sefer okulumda devam ediyor maddi durumda fena değil ama işlemler,süreç nasıl bilgi verebilirseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bildiğm kadarıyla türkiye'de yüklü bir banka hesabı veya taşınmaz gayrimenkul sahibi olman gerekiyor. Ben de tursit vizesi alıp orda kaçak çalışmaya razıyım ama alması j-1 dan daha zor. hele ki bir öğrenci için.
    Eğer maddi durum sağlam diyorsan gidip bir görüşmekten zarar gelmez sanırım

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

3 defa gidip gelmiş bir öğrenci için turist vizesi almak zor olmasa gerek. mal varlığına bakarlar elbet ancak gidiş gelişlerin mal varlığından daha önemli
    admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bide elçiliğe neden bildirmeniz lazım geçerli ve inandırıcı bir neden en önemlisi bence.niye öğrenci adam turist olarak gitmek ister bu önemli.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum mal varligi felan faso fiso...bende uc kez wat yaptim ve su anda son siniftayim ara tatilinden oncede turist visesine basvurdum cok rahat bir sekilde aldim adam cok rahat davrandi evraklarima bile bakmadi hemde hic birseye reservaston felan yaptirmistim hic birsey sormadi dogru durust... enceden nereye gittigimi ne patigimi felan ..dedi simdi nereye gidecen napacan felan bende iyi kurgu kurmustum.....miami yegidecem dedim sonra disneylanda orlandoya gececem dedim ....sonra ailemin en is yaptigini felan sordu bende cevap verince dedi ...eeeee nasil gidecen ozman dedi
    (adamin tavri maddi durumumun cok kotu oldugunu yansitiyordu)dedim dert etme benim biraz param var yetedek kadar dedim iyi ozaman dedi derlser nasil dedi bende dedim transkiip var gostereyimmi dedim ...yok gerek yok dedi sadece asinla soyle yeter dedi ikinin uzerimi ...benimkide biraz iyiydiduyunca dedi oooooooooowwwwwwwww zaten bundan sonrada birsey soramdi ....ardindan birde have fun dedi bende dedim ofcourse i will......soyle birde saglam bakis caktim .... ben 15 gun kalacagimi belirtmistim adamlar 10 yillik verdi sagolsun .....ama onemli orda kurguyu iyi yapman lazim mesela sen 4 ay yaz icin digecem seden adam sana soracak ne bok iyiycen 4 ay boyunca .....ona gore en kadar gidecen nerde kalcan felan bunlari butun faktorleri bir araya getirmen lazim
    good luck

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet benimde dediğim bu işte sebep ve sebebe göre tutarlı cavaplar.abd elçiliği evrağa bakmaz kişiye bakar istersen istanbulu üstüne yap vermeyecekse ve sende gerekeni göremezse vermez sen güzel bir mazeret bu gerisi kolay.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar turist vizesi icin tam olarak hangi belgeler gerekiyor?Birde 15 gun kalicaz dedik gorevlinin 1 aylik vize vermesi olasimi?
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Elçiliğe başvurup istenen belgeleri götürüyorsun.

Yapman gereken şey WAT'daki gibi geri döneceğine inandırmak vize memurunu...

Ben öğrenci belgemi, tapuları, maaş bordrösünü falan götürdüm, hiçbirine gerek kalmadan 10 yıllık vize alabildim.

Dürüst olmak ve güvenn telkit etmek yetiyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ama şunu unutmamak lazım arkadaşlar; turist olarak gittiğiniz de orda başınıza birşey gelse ne olacak?

Sigortanız yok. ABD'deki sağlık masrafları da malumunuz bizimkisinin belki 10 katı.
    Benim ABD'de akrabam olmasına rağmen WAT ile gidişimin en büyük sebebi bu sigorta olayıydı.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ¢σηqυєяσяr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda amerikaya turist vizesi almış olan ya da araştırmış olan filan varmı ben daha önce 3 kez wat yaptım ama turist vizesiyle gitmek istiyorum bu sefer okulumda devam ediyor maddi durumda fena değil ama işlemler,süreç nasıl bilgi verebilirseniz sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.
    Baska bır ulkeden turıst vızesı aldıysan sartlar hemen hemen aynı.Henuz j1 vızesı almadım bır kere turıst vızesı ıle gıttım amerıkaya banka hesapları,anna babanın calısma olanakları,ogrencı belgesı,turıst olarak konaklayacagın bolge,otel falan biraz daha titizce inceleniyor olabilir tabi konsolosluk tarafından ama pek zorluk cıkartmamıslardı bana yunanıstan konsolosluguna gore

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam herkese,
    daha önce turist vizesi alan yada bilgisi olanlara bi sorum olacak. Yahoo ve mertbakırcı nickli arkadaşlar 10 yıllık vize aldık demişler. Acaba bu süreyi kendimiz mi belirlioruz, yada asgari azami bi süresi var mı bunun(sabit herkese 10 yıl mı?) Çünkü ben 1aylık bi gezinin hoteldir falan rezervasyonunu gösterebilirim ama benim orda 3ay kadar kalmam gerek. çalışmayacağımdan ds2019a falanda para vermek istemiorum.

bir de not ortalamasının ve daha önce wat yapmış olmanın bi avantajı olur mu? cevaplarsanız sevinirim. kolay gelsin

Tecrübe Puanı
    10

vizenin 10 yıl olmasını kişiler belirlemiyor konsolosluk belirliyor fakat bu işlem kişilerin konsolosluğa sık gelmesini engellemek için yapılmış birşey sanırım. Kişinin durumu uygunsa 10 yıl veriliyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı thran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam herkese,
    daha önce turist vizesi alan yada bilgisi olanlara bi sorum olacak. Yahoo ve mertbakırcı nickli arkadaşlar 10 yıllık vize aldık demişler. Acaba bu süreyi kendimiz mi belirlioruz, yada asgari azami bi süresi var mı bunun(sabit herkese 10 yıl mı?) Çünkü ben 1aylık bi gezinin hoteldir falan rezervasyonunu gösterebilirim ama benim orda 3ay kadar kalmam gerek. çalışmayacağımdan ds2019a falanda para vermek istemiorum.

bir de not ortalamasının ve daha önce wat yapmış olmanın bi avantajı olur mu? cevaplarsanız sevinirim. kolay gelsin
    sen ihtiyacın olan kadar süreyi belirtiyorsun onlarda arastırmalara gore verıyorlar ulkeden ulkeye degısebılıyor bu olay.Amerıka olaylar oncesınde daha kolay uzun surelı vıze verıyordu ben gıttıgımde 1 aylık ıstemıstım 5 senelık vermıstı turıst vızesı ıcın.Amerika ve İngiltere genelde en uzun surelı vıze veren ülkeler arada kişiden kişiyede değişebilir tabi bu durum.Bu ıkı ulke harıcı baska bır ulkeye gıdersen geneli ihtiyacının karsılayacagı sure kadar verır ya da vızede vermeyebılır tabıkı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ama sanırım 10 senelik vize alarak orda uzun süre kalamıyorsunuz, 1 aylık/3aylık yada 6 aylık, hangisi oldugunu bilmiyorum, bu sürelerde ülkenize dönüş yapmanız gerekiyor..Bilgisi olanlar lütfen doğrulasın beni

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sefaketen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama sanırım 10 senelik vize alarak orda uzun süre kalamıyorsunuz, 1 aylık/3aylık yada 6 aylık, hangisi oldugunu bilmiyorum, bu sürelerde ülkenize dönüş yapmanız gerekiyor..Bilgisi olanlar lütfen doğrulasın beni
    evet dedigin gibi bir olay var ama 10 senelik vizede bu 1 ay 3 ay gibi degil biraz daha uzun surelerle sınırlandırılmıstır 2 sene falan gibi tabi 10 sene direk kalma hakkıda verebilir şans.1 ay 3 ay gibi tarihler genelde 1yıl vize veren ülkeler icin gecerli.1-3 ay falan vize veren ülkeler siz her ne kadar çok çıkış istesenizde tek çıkış verme olasılıgı oldukca yuksektır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar, amerikada vize sadece senin ulkeye girmeni sagliyor girdikten sonra hic bir onemi yok sayni sunu demek istedim orda kalacagin sureyi eger turist olarak gidiyorsan, kapidaki gorevli belirliyor maksimum 6 ay oluyor oda 6 ay sonra giris cikis yapman lazim, bazen 1 ayda verebiliyor yada 3 ay ordaki .gorevlinin keyfine kalmis...yada amerikaya ogrenci olarak geliyorsan yine vizenin onemi yok onemli olan sana gittigin kurumdan oukdur dil kursudur ,onlarin verdigi kagit, vizen bitse bile o kagittan oldugu surece sorun olmuyor

Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar suan amerikadayim tursit vizesi ile geldim ve kapida 4 aylik oturum bastilar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayırlı olsun oncelıkle shınoda da hayırdır???

senın okulun bıttımı nıcın gıttın ozel degılse bıras bılgı verebılırmısın???
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar tesekkurler, kafamda turist vizesi ile ilgili hersey netleşti. kolay gelsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

direk olarak 10 yil kalma sansi vermiyor.en fazla 6 ay kalabilirsin.Bundan sonra kacak sayiliyorsun 1 yildan fazla kalirsan cikinca ulkeden 10 yil ban yiyorsun.10 yillik vizenin anlami 10 yilda gidip gelebilme hakki sadece.

bununla beraber turist vizesiyle kacak kalabilmek cok daha kolaydir cunku f1da okulunu sizi hemen department of homeland securitye bildiriyor...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Turist vizesi B1/B2 diye geçmektedir. Bunlar turist ve iş amaçlı turist vizeleridir. Her iki vize türüde vizenin üzerinde yer alır. ABD girişinde ülkeyi ne amaçla ziyaret ettiğiniz soruluyor. Buna göre eğer ziyaret/turistik amaçlı ise B2, iş amaçlı turistik ise B1 üzerinden girişiniz işleme konuluyor. B2 vizelerinde genelde standart 6 ay oturum basılıyor. 6 ay dan sonra kaçak durumuna düşÃ¼yorsunuz. Ancak süre dolmadan Departmant of Homeland Security'e başvurup süreyi bir 6 ay daha uzatarak max. 1 yıla çıkartabiliyorsunuz. Bu süreden sonra ülkeden çıkış yapmak zorundasınız. B1'de ise oturum izni max 4 aydır. Verilen 10 yıllık vizeler size sadece ABD'ye gelecek 10 senelik zaman içinde giriş çıkış yapma hakkı sağlar. 10 sene oturum diye birşey söz konusu değildir.
    Daha önce pasaportunda ABD vizesi bulunan bir öğrenci için Turist vizesi almak zor değildir. Ancak okul bittikten sonra maddi durum belgeleri, mal varlığı, maaş bordrosu vs gibi belgelere bakılması söz konusudur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesin gitmem lazım. ama durum biraz kritik. bu yıl 5. senem üniversitede bir yıl uzattım ama bu yıl bitecek inşallah. öğrenciliğim bitiyor. oradan davet mektubu gönderecekler, kalacak yer ve masraflarımı üstleneceklerine dahil. geri dönüşÃ¼me delil olarak da yüksek lisans yapmayı düşÃ¼ndüğümü söyleyeceğim. sizce şansım nedir? neler yapmam şansımı arttırabilir önerileriniz var mı? benim için önemli cidden. nisan ayında vize görüşmesine girmeyi düşÃ¼nüyorum.
    Konu bütman tarafından (10-08-2010 Saat 10:40 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu yıl bitecek dediğine göre hala öğrencisin. okulu uzatmanla ilgilenmiyorlar önemli olan öğrenci durumda olman. ayrıca mezun olunca ne yapacagınla da eğer görüşme kritik gecmişse ilgileniyolar. gecen sene bu forumdan benim cok yakın 2 arkadasım son sınıf ve okulları uzamıstı, wat vizesi aldılar, ayrıca forumdan baska insanlarda aldı. baslıklarda görbilirsin 2009un. ve yine bende son sınıfım mezun oluyorum,bende aldım daha gecen gun. ortalaman iyiyse hiç durma basvur hemen. en kolay yol olan wat. yine wat vizesiyle git derim ben.
    I made a promise never to settle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

J-1 alabilirim de ben turist vizesini soruyorum onda şansım ne kadardır diye?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vizeyi aldım arkadaşlar, hepinize bol şanslar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tebrikler turist mi j1 mı aldın?
    I made a promise never to settle...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biraz geç olmuş ama turist

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı bütman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz geç olmuş ama turist
    nasıl gecti görüşmeler filan. bende turist almayı dusunuyprum. ama oturma izni olarak 1 ay basmasınlar 4 ay kalırım yine gidersem orada .

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl gecti görüşmeler filan. bende turist almayı dusunuyprum. ama oturma izni olarak 1 ay basmasınlar 4 ay kalırım yine gidersem orada .
    Maksimum 6 ay kalma hakkin var turist olarak, vizen ise 10 yil gecerli.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba diyelim ki pasaportumuz 1 yıllık çipli öğrenci pasaportu.
    Ancak 10 yıllık turist vizesi aldık.

1 yılın sonunda bu pasaport değiştirildiğinde, 10 yıllık vizemiz de yanmakta mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)