Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uluslararasi öğrenci Kimlik Karti Nedir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs up Uluslararasi öğrenci Kimlik Karti Nedir?

International Student Travel Conference (ISTC) üyesi kuruluşlar tarafından dağıtılır.
    Tüm dünyada geçerli tek öğrenci kimlik kartıdır.

Ulusal öğrenci kartınız yurt dışında geçerli olmayacağından yurt dışında yabancı öğrencilere tanınan indirimlerden yararlanabilmek için mutlaka ISIC almalısınız.

1 Ocak - 31 Aralık tarihleri arasında geçerlidir. Her yıl yenilenir.

Yaş sınırı olmaksızın öğrenci olduğunu belgeleyen herkese verilir.

Gittiğiniz ülkelerde yabancı öğrencilerin yararlandığı tüm hak ve indirimlerden sizin de yararlanmanızı sağlar.

Kartla birlikte indirim türleri ve oranlarını gösteren bir kılavuz verilir.

link
    http://www.isic.org/sisp/index.htm?fx=isic.discounts
    Konu Beyaz_zenci tarafından (07-09-2007 Saat 07:18 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok gereksiz birşey. ben bunun kullanıldığı bir yere hiç rastlamadım orada. senin vizen zaten öğrencilere verilen bir vize. pasaportun da aynı işlevi görür. bu saçma şeylere boşuna para vermeyin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

TAM tersıne bu kart avrupa da veamerıkada bazı yerlerde cok ıse yarayan bır karttır...ozellıkle muze gırıslerınde ve avrupada trenler de cok se yarar 2005den berı kullanıyorum...en son las vegas da gecen ay muzeye gırerken 24dolarlık muze gırısını 17dolara gırdım....

BannedUser
    Guest

bu kart bi işe yarıyıomu uçak bileti alırken acaba

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kart bi işe yarıyıomu uçak bileti alırken acaba
    biletle kafayı bozdun hee
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

BannedUser
    Guest

ne yapayım kanka ya daha vize almadım zaten alma şansım %5

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Bu karttan vardı arkadaşta ama hiçbir yerde kullanmadı.
    Apple Store'da öğrencilere indirim vardı, ordaki görevliye sorduğumda bu kartı kullanabilirsiniz dedi ama karta bile bakmadı. Yani pasonuzu bile götürseniz geçecektir. Boş rahat takılan bir yerler apple storelar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ucuz bişeyse alalım yav belki iş yarar nasıl alınır bu icat bilen var mı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

15 dolar ucretı var..ama hıcbıseye yaramıyor pasaport ve kendı okul kımlıgınızı gosterın yıne aynı sey olur ya vızen ogrencı vızesı zaten..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Post ISIC ve Amerikan ID

Arkadaşlar ben de bu kart bir işe yaramıyor diyen arkadaşlara kesinlikle katılıyorum.Ben de zamanında heves edip almıştım ama gerçekten işe yaramıyor.Tamam geçtiği belli yerler var ama ne kısmettir bana hiç denk gelmedi.

Amerikada iken aslında her duruma karşı yanınızda bir kimliğin olması lazım.Giden arkadaşlar bilirler sigara bile alacak olsanız kimlik göstermeniz lazım.Ben Wal-Mart'tan sigara alırken Türk ehliyetini gösterirdim(bilirsiniz ön tarafı hem Türkçe hem İngilizce) onu bile kabul etmezler ve etmedikleri gibi benden pasaport isterlerdi.Görevliyle tartışmamız olmuştu ben her sigara almak için pasaportumu yanımda mı taşıyacağım diye. Tabii burada sigara bir misal önemli olan sizin orada legal bir şekilde kaldığınızı kanıtlayan ve yeri gelince de kullanabileceğiniz kimlik işinize yarayacaktır.

Neyse sözü uzatmayim:Arkadaşlar bulunduğunuz şehirdeki DMV(Department of Motor Vehicles -Motorlu Taşıtlar İdaresi)'ye gidin ve kimlik kartına başvuru yapın.Ben geçen sene New York eyaletinin kimliğini almıştım(sadece 10 dolar) ve çok yerde işime yaradı.Hala kimlik kartı duruyor ve süresi de 2012 yılında bitiyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Post Non Driver Photo ID

Arkadaşlar size bahsettiğim kimlik kartı için link arıyordum,buldum.

İlgilenen arkadaşlar göz atabilirler : http://www.nydmv.state.ny.us/broch/c-33.htm

Siteyi açtığınız zaman göreceğiniz resimlerden üstteki ehliyet alttaki ise bahsetmiş olduğum kimlik kartı.

Eğer alabilirseniz ehliyet tabi ki daha makbul(hem ehliyet hem de kimlik kartı) ama bunun için ciddi zaman ayırmanız,yazılı teste ve sürüş testine girmeniz lazım.Yani biraz uzun iş.

Ama bahsettiğim karta 10 dakika içinde başvuru yaparsınız ve 1 hafta ya da 10 gün içinde elinize ulaşır.Tek yapmanız gereken DMV'ye gidip 1 sayfalık bir başvuru formunu doldurmak.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki bu kartın verılıs amacı nedır yanı neye yarar asıl olarak dedıklerınden baska?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

O kartın amacı ehliyet alamayacak yaşta olanlara veya ehliyetine el konanlara ilaç niyetine bir kimliktir. Yaşınızı ve adınızı resmi bir kuruma onaylatmaktır. Arkadaşın dediği gibi Türk ehliyetiyle sigara almanız mümkün değil normalde. CVS'den bir kere almaya çalıştım fakat kabul etmediler. Neyseki oranın müdürü Antalya'da tatil falan yapmış, baktı biraz kabul etti

----
    konuyla alakası yok ama aklıma gelmişken ekleyeyim. NY ehliyet ve kimlik kartlarının arkasında bir barkod olur. NY Lottery(Piyango İdaresi) makinelerine bu barkodu okutursanız, ana sisteme bağlanır ve o kimliğin kayıtlardaki doğum tarihini öğrenebilirsiniz. Benzinlikte çalıştığım dönemlerde bu makineleri kullanıyordum ve yaşından şüphe ettiğim veya gıcıklık ypamak istdiğim kişilerin kimliğini bu makineye okutuyordum
    Konu faruk tarafından (11-04-2008 Saat 11:53 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam o barkod meselesini söylediğin iyi oldu aslında.Ben de merak ediyordum ne işe yarıyor acaba diye.

Yalnız zaten kimliğin ön tarafında DOB(Date of Birth) bölümünde doğum tarihi zaten yazılı ki.Yani kimlikteki doğum tarihine bakmıyor muydunuz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben bu kart olayına açıklık getirmek istiyorum.Çünkü bütün bir yaz boyunca bu kartın başvurular8ını degerlendirip çıkarma işlemini yaptım.
    Amerika'da Avrupa'da olduğu kadar geçerli olmayabiliyor ama bu sizin gittiğiniz yere görede değişiyor.Bu sizin okuldaki öğrenci kartınızı uluslararasına çeviren bir karttır.Öle çok ciddi bir para bayılmanızada gerek yoktur.Kesinlikle çıkarmanızı tavsiye ediyorum.Bunu çıkarabilceğiniz adreste Gençtur Taksim ofisidir.Aman sahtelerine dikkat edin.Sultanahmet'te bazı yerler sahtesini çıkarıyomuş sakın bunlara aldanmayın çünkü orjinalinden pahalıya yapıyorlar.
    Ayrıca bu kartı telefon kartı olarakta kullanabiliyorsunuz ve bazen %85 e varan indirim sağlıyor.
    Kartı çıkartmak için gerekli olan belgeler;
    1)Öğrenci Kartı(mutlaka üstünde o yılın bandrolü olmalı yoksa öğrenci belgesi)
    2)1 adet fotoğraf
    3)15 ytl
    Gittiğiniz anda 2 dakika içinde çıkan bir kart eger İstanbul dışında iseniz kargo ilede başvurabilirsiniz.

Yanınızda bulunsun 15 ytl cep yakmaz oraya gittiğinizde pişman olmayın yeter

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben hala bu kartın bir işe yaramadığı tezinde ısrar ediyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bencede oyle,gecen sene herkes isic aldi hic bir ise yaramadigini soylediler amerikada.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ısıc yerine yerel ıd kartının alınmasının daha mantıklı olduğu kanısına vardım, emeği geçenlere teşekkürler
    gittim; gezdim; gordum....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar ben isic alicam,ama bilmek istedigim dogum tarihini yanlis yazmak istiyorum 1987 ekim deyil mesela haziran bi sorun olurmu?
    sahte id card gibi?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sırf yas sorunu ıcın ısıc alcan dımı roma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslında bende çok istiyorum şu yaş sorununu çözmeyi ama bu işin ucunda sahtecilikten yargılanmak var tehlikeli gibi geldi bana kaldıki elinde 21 den büyük gösteren bir isic card olduğunda o kartı geçerli sayacaklarmı yoksa yinede pasaportu görmek isteyecekler mi? zor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mesela biz discoya gittigimizde pasaportmu gostericez? cok sacma ya
    isic yeter,onsuz hic bi ise yaramayacak amerikada,en azindan yas sorunu cozulur
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet eğer forumdaki arkadaşlar bunun işe yarayacağını düşünüyorsa ki daha önce amerikada bulunmuş watçı lar özellikle. denemeye değer peki böyle bir kart olursa elimizde diskoya girer ken işe yararmı? bu konuda bilgisi olan var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam siz ISIC'tan bahsediyorsunuz ama ben bizim Türk ehliyetiyle(biliyorsunuz ön tarafı hem Türkçe hem İngilizcedir) sigara alamadım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

isic tarihi elle degismek bile oluyor.
    cok sacma bisey,gecen sene amerikaya giden arkadaslar hic bi ise yaramadigi soyluyodular,yalniz dogum tarihini degiserek diskoya gire bilmisler.

student advantage daha gecerli bi card amerikada.
    isic avrupa cardi.
    Şirket Seçim Yönergesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa o kadar incelemiyolarmış geçen senelerde giden arklarım hep fake id lerde heryere girip çıktılar..bilgisayarla yaptılar çok zor bişey değil, yaşı küçük olan örnek alıp yaptırsın gitmeden...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Arkadaşın dediği gibi Türk ehliyeti falan da geçmiyor normalde. Neyseki gittiğim yerin müdürü Antalya'da tatil falan yapmış. O güvenip verdi. Yoksa hayatta alamazsınız.

ISIC falan tanımazlar orda. Zaten bu kadar gereksiz başka bir kart daha görmedim
    NY polisi Türk ehliyetindeki İngilizce yazılara rağmen "Bu bir işe yaramaz" dedi ve bastı cezayı. (200$)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)