Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerika da Turklerden nasil uzak durulur ?? =)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Amerika da Turklerden nasil uzak durulur ?? =)

Merhaba arkadaslar ilginc bir soru ile serbest kursumuzu canlandiralim diyorum...

bu sene wat icin gidecegim eyalet new jersey... turk nufusunun cok oldugu ikinci eyalet diye biliyorum. 1. michigan di galiba...

Simdi sorumuza gelelim.... bu turklerden nasil uzak durulur.. ingilizcenin gelismesi adina turklerden uzak durmanin faydasi olur diye dusunuyorum.. bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum...

mesela benim yapacagim is biraz daha sosyal ortamda oldugu icin mesela bir turk dondurma almak istese de ben ona turk oldugumu nasil belli etmem....
    zaten calisma zamanlarinda yanimda kimse olayacagi icin, calisma saatlerinde hic turkce konusmayacagim italyan taklidi mi yapsam... =)=) ispanyol taklidi mi yapsam... nasil diyalog kursam da bu benim turk oldugumu anlamasa yani ne demek istedimi anladiniz umarim... bu konuda onerilerinizi bekliyorum....

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Senin bakışından beri Türk olduğun anlaşılır, boşuna çaba sarfetmene gerek yok

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin bakışından beri Türk olduğun anlaşılır, boşuna çaba sarfetmene gerek yok
    pek sansimiz yok yani

"hello my name is roberto"

filan desem yemezler mi?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aksanda biter herşey

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

100 metre öteden Türk olduğun anlaşılır kendine istediğin ismi söylesen de fark etmez.Amerika'da Türklerle takılmamak önemli ama yine de Türk arkadaşınız olmalı.O kadar ben Türklerle takılmayacam yaaaa diyip yalnız da kalmayın orada.Çünkü Ruslar hep kendileri takılıyor.Onların içine girmen çok zor.Zaten çoğunun ingilizcesi berbat.ukraynalılar ve bulgarlarda öle.Amerikalı yakın arkadaş bulmanız neredeyse mümkün değil.Siz ingilizcenizi iş yerinde geliştirmeye çalışın.Normal hayatta her türlü Türk arkadaşınız olacak.Kendinizi soyutlayıp yalnız kalmanın da anlamı yok.
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 metre öteden Türk olduğun anlaşılır kendine istediğin ismi söylesen de fark etmez.Amerika'da Türklerle takılmamak önemli ama yine de Türk arkadaşınız olmalı.O kadar ben Türklerle takılmayacam yaaaa diyip yalnız da kalmayın orada.Çünkü Ruslar hep kendileri takılıyor.Onların içine girmen çok zor.Zaten çoğunun ingilizcesi berbat.ukraynalılar ve bulgarlarda öle.Amerikalı yakın arkadaş bulmanız neredeyse mümkün değil.Siz ingilizcenizi iş yerinde geliştirmeye çalışın.Normal hayatta her türlü Türk arkadaşınız olacak.Kendinizi soyutlayıp yalnız kalmanın da anlamı yok.

zaten sadece ayni sirketten sanirim 20 kisi filan ayni ise yerlesti kesin turk olacak....dediginiz gibi artik calisirken gelistirmeye bakacaz....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Popsy pop işinde bi anda baya bi türk oldu hocam haklısın konaklaması da tek bir yerde olunca kaçınılmaz olucak türklerden uzak durman hani bi six flags kadar olmasa da en azndan 30-40 türk şimdiden gidiyo duyumlarıma göre..
    ama amadeus35'e katılıyorum bütün zamanını türklerle geçirmesen de orda, yine de uzak durmaya çalışmamak gerek..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ölü taklidi yap

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bizim millet heryerde gorupte selam vermemek helede gurbette mumkun degil kan cekiyor icabinda... Turk Candir...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

türk olduğun anlaşılır hemen belki sarışın felansan anlamazlar mesela benı herkes rus sanıyordu eve ilk girdiğimde direk rusça konuştu millet benle travel kısmında gezerken 2 türk kızı kekledim mesela resimlerini çekmemi rica ettiler bende tmm dedim yok güzel çıkmamış felan diye konuşuyorlardı aralarında sonra nerelisiniz dedim işte türkiyeden geldik burda hem çalışıp hem geziyoruz felan bi ton bişeyler anlattılar dedim ne okuyorsunuz tr de felan yine epey bişeyler söylediler en son bana dedi sen nerelisin diye türküm dedim bi 10 sn felan konuşamadılar
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

100 metreden bakıp Türk oldugun anlaşılır hiç kasmaya gerek yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

anlaşılan anlaşılmaması için sınır 100 metre

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

En mantıklı olan,bence,tanışabildiğin kadar Amerikalıyla tanışmak.Tabiki Türklerden kopmycaksın,aynı şekilde doğu bloğundan gelen arakdaşlardanda ancak en önemli kısım,kesinlikle Amerikalılarla olabildiğince iletişim içinde olmak.Sokakta olur,işte olur,partide olur,özellikle konuşmak için onlar hedef alınmalı.Birde kendileriyle ilgilenilmesi,özellikle onların popüler kültürüyle,Amerikalıların hoşuna gider.O yüzden gitmeden önce popüler Amerikan kültürü hakkında çok bilgi edinmek lazım,sonra muhabbet esnasında Fransız kalınmasın.Hatta mümkünse Amerikan tarihi bile okunmalı,bu insanların düşünce sistemini biraz olsun anlayabilmek için.Saygılarımla

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

öyle bi dünya yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı moncher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Popsy pop işinde bi anda baya bi türk oldu hocam haklısın konaklaması da tek bir yerde olunca kaçınılmaz olucak türklerden uzak durman hani bi six flags kadar olmasa da en azndan 30-40 türk şimdiden gidiyo duyumlarıma göre..
    ama amadeus35'e katılıyorum bütün zamanını türklerle geçirmesen de orda, yine de uzak durmaya çalışmamak gerek..
    30 - 40 türk olması iyi bence. Geçen sene eğlence parkına giden arkadaşım en az 120 - 160 tane türk gördüğünü söyledi.

BannedUser
    Guest

Montanada at çiftliklerinde genelde 1*2 Türk oluyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

120-160 mı nolmuş hocam orda ya zaten eğlence parkı işi seçmişsen onu göze alıcaksın cunku dediğin gibi methgan
    benım de duydugum kadarıyla cok fazla türk ve azeri oluyormuş, yani tamam eğlenirsin elbet ama sürekli de türklerle iç içe olmanın gereği yok orda 3-4 türk arkadaşın olsa yeter çevrende.. popsy pop işinde de dediğim gibi 30-40 civarı olucak o da az olmasa da diğerleriyle kıyas yapılınca yine çok büyük bi sayı değil tabi..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eglence parklarina gore yine de az turk varmis dondurmacilikta....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çaktırmama konusunu bilemiycem tabi ama kiminle sohbet edip takılacağın sana bağlı tabi bunun özel bi yöntemi olduğunu düşünmüyorum

@matador güzel hikaye

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Türklerden uzak durmanın en güzel yolu özgüvenini sağlamaktır. Sen kendine güvenirsen (Bu cümlenin altında onlarca cümle yatıyor) herşey istediğin gibi olur.
    Ha birde ayrı bir yolu var. Pek tercih edilmeyen ama bazen verimli olan...
    Pinti ol, cimri ol, yerden centleri topla, malını sakın, 1$'lık MCChicken'lardan ye, içeceği alma çünkü mutlaka birinden bulursun, sigara alma mutlaka otlanacak bir enayi çıkar, millet dayoff ayarlayıp gezmeye giderken sen evde kal ki paran gitmesin. Ne gerek var artık teknoloji gelişti heryerin 3 boyutlu fotoğrafı var.Ha birde bütün bunları yaparken ABD'yi sen keşfetmiş gibi bilmiş bilmiş konuş inan yanına bir tane türk yaklaşmaz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türklerden uzak durmanın en güzel yolu özgüvenini sağlamaktır. Sen kendine güvenirsen (Bu cümlenin altında onlarca cümle yatıyor) herşey istediğin gibi olur.
    Pinti ol, cimri ol, yerden centleri topla, malını sakın, 1$'lık MCChicken'lardan ye, içeceği alma çünkü mutlaka birinden bulursun, sigara alma mutlaka otlanacak bir enayi çıkar, millet dayoff ayarlayıp gezmeye giderken sen evde kal ki paran gitmesin. Ne gerek var artık teknoloji gelişti heryerin 3 boyutlu fotoğrafı var.Ha birde bütün bunları yaparken ABD'yi sen keşfetmiş gibi bilmiş bilmiş konuş inan yanına bir tane türk yaklaşmaz
    Hayır kayserili olan benim tam böyle yazaktım sen yazdın Fiorex

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı zekiyagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır kayserili olan benim tam böyle yazaktım sen yazdın Fiorex
    Kısaca Kayserili ol! yazmak istemedim bende İnsanın kendini bilmesi kadar güzel birşey yok ya :P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Certainly,you'r right okulda en ufak bişey yapsam hemen kayseri'ye bağlıyolar bi o kötü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu yontem cok iyimis ama....

oyle de insan hayattan zevk almaz...3 kurus cebime kalcak diye yapilmaz bence...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)