Work and Travel 2025
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Self program isverenin sponsor dayatmasi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Self program isverenin sponsor dayatmasi

Merhaba arkadaslar gecen sene gittigim isyerine bu sene tekrar gitmek istiyorum. isveren sadece alliance abroad ile calistigini baska sponsor ile kabul etmedigini soyledi. Alliance abroad ile calisan hangi firmalar var Turkiye'de??? Alliance abroad un yetkililerine sordugumda sadece bir firma soyluyorlar. Ama ben piyasayi dolastigimda gordugum sadece 4 sirket var. Bu konu hakkinda fikri olan var mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bazen işverenler anlaşmalı olduğu sponsor dışında öğrenci kabul etmiyorlar.Normal bi durum.işveren için önemli olan alliance abroad job offer dır.Sen onu ucuza nerden buluyosan o şirkete yazıl,self gideceğin için hangi şirket olduğunun önemi yok zaten..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hangi sirketler allianca abroad ile calisiyor bilginiz var mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Malesef bu konuda bi bilgim yok,piyasayı araştırdım 4 şirket var demişsiniz diye söyledim.O 4 şirketten en ucuzunu bulun diye..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Self gidislerle Turkiyedeki araci firmayla anlasmamizin amaci sponsor destegi ve bu ds2 midir nedir o belge mi ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef bu konuda bi bilgim yok,piyasayı araştırdım 4 şirket var demişsiniz diye söyledim.O 4 şirketten en ucuzunu bulun diye..

Evet aslinda soyle bir durum var. Bu dort sirketle calisiyor musunuz diye Alliance abroad a soruyorum sadece 1 tanesini soyluyorlar. Sadece bu firmayla calisiyoruz diyorlar anlamadim gitti.

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Self gidislerle Turkiyedeki araci firmayla anlasmamizin amaci sponsor destegi ve bu ds2 midir nedir o belge mi ?
    Aynen oyle Work and travel icin kesinlikle bir sponsor olmasi lazim ... sponsor icin de bir yerel turk firmasina bagli kalmak zorunlu. Bahsettiginiz belge de ds2019 formu....

Benim durumum biraz farkli normalde isveren sponsora karismayip sadece calisma belgesini onaylar.... Ama Alliance abroad ile gelmek zorundasin diyor benim isverenim. Nadir olan ve sinir bozucu bi durum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim Turkyede 7 firmayla anlasmalilar sitelerinde gorunuyor bu. campus , eduyork , global vizyon , ozman , exchange int. education centre , oxford int. education centre ve ottoman ottoman son ucunu ben hic duymamistim heralde work and travel firmasi degil. global vizyon , ozman ve eduyork fiyatlarini sitelerinde yazmamis arayip ogren . campus un ki 750 dolar. en ucuzu hangisiyse sen ona kaydol. hatta internetten allianace abroad is sozlesmesi indir ve isverene yolla doldurup sana geri yollasin. en azindan is sozlesmen hazir olur..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Firmalara "II. senen oldugunu" soyle "fiyati su firma soyle verdi" falan dersen 50-100$ arasi indirim alabilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

600 a kadar dusebilir fiyat. campus un eylul ayi fiyati 600 mus ekimde 750 e cikmis demekki 600 alliance abroad firmalarini cok rahat kurtarip kar ettiriyor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Önceki şirketin çok mu yüksek ücret istiyor?
    Aslinda daha ne kadar fiyat istedigini bilmiyorum.Gecen seneki ilgi alakadarliklarindan dolayi fiyati iyi olsa bile en son tercih edecegim firma olacak kendileri.

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim Turkyede 7 firmayla anlasmalilar sitelerinde gorunuyor bu. campus , eduyork , global vizyon , ozman , exchange int. education centre , oxford int. education centre ve ottoman ottoman son ucunu ben hic duymamistim heralde work and travel firmasi degil. global vizyon , ozman ve eduyork fiyatlarini sitelerinde yazmamis arayip ogren . campus un ki 750 dolar. en ucuzu hangisiyse sen ona kaydol. hatta internetten allianace abroad is sozlesmesi indir ve isverene yolla doldurup sana geri yollasin. en azindan is sozlesmen hazir olur..
    Ben sadece Global vizyon, oxford house colloge ve eduyork u biliyodum. Campusum firmasinin ogrencilerle iyi ilgilendigini duymustum onu arayip bilgi alacagim. Ben istanbuldayim ama Ankara'da olmasi pek dezavantaj olusturmaz diye dusunuyorum. Siz ne diyorsunuz bu konu hakkinda? Aslinda pek de alakada olmasina gerek yok beni oraya gondersin de yeter

Kendim doldurup gondersem bi sikinti olmaz mi diyorsunuz? gerci bu tarih henuz gec degil diye dusunuyorum. Kaydolduktan sonra sirket yapsin onu da ben ugrasmiyim. Cok fazla bir arti saglar mi benim icin?

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firmalara "II. senen oldugunu" soyle "fiyati su firma soyle verdi" falan dersen 50-100$ arasi indirim alabilirsin.
    Bu zaten en buyuk kozum.

600 a kadar dusebilir fiyat. campus un eylul ayi fiyati 600 mus ekimde 750 e cikmis demekki 600 alliance abroad firmalarini cok rahat kurtarip kar ettiriyor.
    Evet dogru soyluyorsunuz. En uygun fiyati kim verirse ona kaydolmak en mantikliis su an itibariyle.
    Konu captain89 tarafından (21-10-2012 Saat 07:10 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendim doldurup gondersem bi sikinti olmaz mi diyorsunuz? gerci bu tarih henuz gec degil diye dusunuyorum. Kaydolduktan sonra sirket yapsin onu da ben ugrasmiyim. Cok fazla bir arti saglar mi benim icin?
    Zaten şirket sana gönderecek boş offerı sana imzalattıracak.Sen şimdiden yapsan hiçbi sorun olmaz sana zaman açısından faydası olur..Birde self gidince şirket senle pek alakadar olmaz.Yani çok büyük sorun yaşamadığın müddetçe bağlantı kurmaz zaten gerekte yok çünkü senin daha önce çalıştığın yaşadığın bi ortam..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynı durum bende de söz konusu. işverenim sadece ciee kabul ediyor. onu da biliyorsunuz türkiye'de 2 firma almış durumda. bende en iyi fiyatı verenle anlaştım
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Zaten şirket sana gönderecek boş offerı sana imzalattıracak.Sen şimdiden yapsan hiçbi sorun olmaz sana zaman açısından faydası olur..Birde self gidince şirket senle pek alakadar olmaz.Yani çok büyük sorun yaşamadığın müddetçe bağlantı kurmaz zaten gerekte yok çünkü senin daha önce çalıştığın yaşadığın bi ortam..
    Nasil yapacagim bu Form doldurma isini bilmiyorum sitesinde nerde?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

@captain89 kardesim ugur ve break in dedigi gibi , sirkete kaydoldugunda sana is szolesmesini verecekler ve isverene yolla doldursun sen de kalanini doldur imzala dicek. sen simdiden indir alliance abroad is sozlesmesini ve kendinle alakali kisimlari doldur isverene yolla o da kendisiyle alakali kisimlari doldursun... sen de zaman kazanirsin. firmaya kaydolurken sozlesmeye ds 2019 belgeni yeni yila getirtme sarti koy. getirt ve vize gorusmeleri baslar baslamaz vizeni al.ayrica break in dedigini uygula ornegin global e gidip campus 650 e kadar dustu de ya da 600 de ne dersen olabildigince fiyati dusur. kolay gelsin. simdiden.

@ yucar abi ben 3 firma biliyorum ama zaten kaydolmussun. advis , armada grandee ve united towers ciee ile calisiyo diye biliyorum.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

@ozgursum ciee advis ile anlaşmasını bozdu zannediyorum. ama bozmamışsa bir sorarız onlar ne diyor bakarız
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@captain89 kardesim ugur ve break in dedigi gibi , sirkete kaydoldugunda sana is szolesmesini verecekler ve isverene yolla doldursun sen de kalanini doldur imzala dicek. sen simdiden indir alliance abroad is sozlesmesini ve kendinle alakali kisimlari doldur isverene yolla o da kendisiyle alakali kisimlari doldursun... sen de zaman kazanirsin. firmaya kaydolurken sozlesmeye ds 2019 belgeni yeni yila getirtme sarti koy. getirt ve vize gorusmeleri baslar baslamaz vizeni al.ayrica break in dedigini uygula ornegin global e gidip campus 650 e kadar dustu de ya da 600 de ne dersen olabildigince fiyati dusur. kolay gelsin. simdiden.
    Cok tesekkurler Bu dediklerinizin hepsini uygulamaya calisacagim.

Ama simdi bu is formunu kendim doldurmak istedigimde soyle sikintilar ortaya cikar mi? orda sorulan sorulardan biri AAG number. Bu numarayi bi sirkete kaydolmadan alamam ki.... Ayrica her job offer da numara ve basim tarihi de yaziyor...Self olunca isler ister istemez karisiyor. Gecen seneki job offerimda gecen senenin tarihi yaziyor.

Yani Sorum su: Benim isverenimin bu seneki job offerina nasil ulasirim?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

http://www.wat.cz/foto/Job%20Offer%20Self-Arranged.pdf kardesim bu linteki frmu indir pc ne kaydet once git bir ciktisini al ve sadece ismini dogum tarihini , ulkeni ve ingilizce seviyeni isaretle , arrivall date ve overseas agency i bos birak taratip isverene yolla isveren isle alakali kismi doldursun konaklama ulasim filan kendi kismini doldursun ve taratip sana geri yollasin . sen de en son ciktisini al bos kisimlari anlasacagin firmayla beraber doldurup direk o firmaya ver aninda. olsun bitsin..en bastaki aag id yi de bos birak
    Konu ozgursum tarafından (21-10-2012 Saat 11:50 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

her isverenin calistigi belirli bir sponsor mu var yoksa sadece bazilari mi boyle belirli bir sponsor istiyor?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

her isveren istemiyor bazilari ister , ayrica masallah soru bombardimanina tutmussun forumu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İşverenlerle uzaktan anlaşmak çok zor. Sen de baya araştırmışsın gördüğüm kadarıyla. Bir tanıdık falan olması lazım seni de işe kabul etmeleri için. Ben Türkiye'den geleceğim deyince zaten bir çekinceyle yaklaşıyorlar.

Alıntı thedaphne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her isverenin calistigi belirli bir sponsor mu var yoksa sadece bazilari mi boyle belirli bir sponsor istiyor?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tanidik olmadimi burda bile is bulamiyorsun ki benimki zorunluluktan , zorluyorum sansimi belki bulurum

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı thedaphne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanidik olmadimi burda bile is bulamiyorsun ki benimki zorunluluktan , zorluyorum sansimi belki bulurum
    Tandıkık ya da şans olacak başka türlü bulamazsın hocam ya da araya birileri girecek şirket kadar almayacak.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)