Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ohio-Columbus hakkında bilgisi olanlarr

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Ohio-Columbus hakkında bilgisi olanlarr

Arkadaşlar selam.daha önce yazmıştım şirketimin önerdiği yerler arasında ohio columbus ta var.arama butoyula bulmaya çalıştım ancak tam olarak istediğim sorunun cevabını bulamadım.sormak istediğim şu ki; doğma büyüme istanbul luyum.oranın yapısı nedir ne değildir.sıkılır mıyım burada.şehiriçi ulaşımı nasıldır.işime kolay gidip gelebilir miyim yani.ayrıca hayat pahalı mıdır.son olarak bide diğer seçeneğim wisounsin dells.burayla kıyaslayacak olursak hangisi daha mantıklı.teşekkürler şimdiden

BannedUser
    Guest

lastman wısconsın ve ohıo bırbırınden tamamen farklı yerler amacını yazarsan bende sana hangısı daha uygun soylerım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastman wısconsın ve ohıo bırbırınden tamamen farklı yerler amacını yazarsan bende sana hangısı daha uygun soylerım...
    kardeşim aslında ben sıkılmayacak bir yer istiyorum.ama aynı zamanda ucuz olsun.şehir hayatı bana daha yakın geliyo.bu nedenle ohio cezbediyo.bunun haricinde soğuk falan diye duydum columbusu nekadar doğru.soğukla aram hiç iyi değildir.bunlara ek olarak şehiriçi ulaşım falan benm baya gözümğ korkutan nokta.bilmiyorum çok mu şey istiyorum ama durum böyle çok tşk ederm yardımcı oldugun için.özelden birtürlü msjlarım gitmiyo galiba.bana bunun yanında özelden ulaşırsan memnun olurum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen yaz columbustaydm 3.5 ay kadar downtonda marriott otelde çalıştım columbus zaten ohionun en büyük ve gelişmiş şehirlerinden cleveland ile.insanları sevecendir ve yardımseverdir.oraya gidersen bence bi bisiklet al dönerken satarsın zaten biz tüm işlerimizi bisiklet yoluyla hallediyoduk tabi alışveriş yapmak istersen otobüs kullanmak zorudasn asla bisikletle gidilmez

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı mbk3149 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yaz columbustaydm 3.5 ay kadar downtonda marriott otelde çalıştım columbus zaten ohionun en büyük ve gelişmiş şehirlerinden cleveland ile.insanları sevecendir ve yardımseverdir.oraya gidersen bence bi bisiklet al dönerken satarsın zaten biz tüm işlerimizi bisiklet yoluyla hallediyoduk tabi alışveriş yapmak istersen otobüs kullanmak zorudasn asla bisikletle gidilmez
    kardeşm otobüs hatları falan nasıl ulaşım rahat mı.en tedirgin oldugum nokta bu aslında.ayrıca soğuk olur dediler nekadar doğru? bunu yanında pahalı biyer midir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı lastman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşm otobüs hatları falan nasıl ulaşım rahat mı.en tedirgin oldugum nokta bu aslında.ayrıca soğuk olur dediler nekadar doğru? bunu yanında pahalı biyer midir.
    Hocam ulaşım Türkiye'ye oranla biraz daha rahat tabi ama sizin ulaşım sorunu olarak söylemek istediğiniz başka bişey mi?Pahalı,uzak,nerde durur,nerde binilir gibi şeyler mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ulaşım Türkiye'ye oranla biraz daha rahat tabi ama sizin ulaşım sorunu olarak söylemek istediğiniz başka bişey mi?Pahalı,uzak,nerde durur,nerde binilir gibi şeyler mi?
    kardeşim ulaşım derken toplu taşımadan bahsediyorum.yani işime gücüme rahatça gidebilir miyim burada.bunun yanında kiralar veya diğer günlük ihtiyaçlar pahalı mıdır diyorum.ve birisi bana orası baya soğuktur dedi.bu nekadar doğru.newyorkla aynı enlemde sadece denize kıyısı yok.okadar soğuk olacağını düşünmedim açıkçası?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

otobüs hatları bakımından rahat olabilirsin şehir içinde her yere gidiyolar aylım paso 50 dolar zaten istersen aylık biniş alırsın havası ise hiç belli olmuyo bi bakarsın yağmur yağmış sabh öğlen güneş açıyo değişken bi havası var yani columbusa gidersen yanına ona göre kıyafetler almanı tavsiye ederim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

kardeşim ulaşım derken toplu taşımadan bahsediyorum.yani işime gücüme rahatça gidebilir miyim burada.bunun yanında kiralar veya diğer günlük ihtiyaçlar pahalı mıdır diyorum.ve birisi bana orası baya soğuktur dedi.bu nekadar doğru.newyorkla aynı enlemde sadece denize kıyısı yok.okadar soğuk olacağını düşünmedim açıkçası?
    Anladım,month-pass yada day-pas alırsın bunlar aylık yada günlük sınırsız olarak otobüs biletidir.Tabi 3 günlük haftalık ve 15 günlük olanı da var ama totalde işine otobüsle gidip geleceksen uygun olanı month-pass olur.Bide iş yeri bazen bu pass lere discount yapıyor.mesela 60 dolarsa aylık pass sen 15 dolara alabiliyosun şirket maaşından düşüyor.Aylık 1 tane alma hakkın var.Yani benim iş yerimde böyleydi.Birde otobüste ayakta gitmedim hiç.Tabi benim gittiğim yer küçük bi yerdi onun etkisi vardır..Nüfusu kalabalık mı gideceğin yerin?

edit:Birde sadece enlem boylam değil ayrıca rakımında büyük etkisi var havanın sıcak yada soguk olmasına..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Anladım,month-pass yada day-pas alırsın bunlar aylık yada günlük sınırsız olarak otobüs biletidir.Tabi 3 günlük haftalık ve 15 günlük olanı da var ama totalde işine otobüsle gidip geleceksen uygun olanı month-pass olur.Bide iş yeri bazen bu pass lere discount yapıyor.mesela 60 dolarsa aylık pass sen 15 dolara alabiliyosun şirket maaşından düşüyor.Aylık 1 tane alma hakkın var.Yani benim iş yerimde böyleydi.Birde otobüste ayakta gitmedim hiç.Tabi benim gittiğim yer küçük bi yerdi onun etkisi vardır..Nüfusu kalabalık mı gideceğin yerin?

edit:Birde sadece enlem boylam değil ayrıca rakımında büyük etkisi var havanın sıcak yada soguk olmasına..
    nüfusunu bilmiyorum hocam valla.baktım ama bulamadım.nüfusu az değil diye tahmin ediyorum haritadan baktım baya büyük bi yere benziyodu.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Şirket genelde yürüme mesafesinde konaklama ayarlar sende öyle değil mi?bunları sordun mu şirketine?Yani kalınacak yer ile çalışacağın yer arası uzak mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

başkenti zaten columbus en kalabalık şehri clevaland ile birlikte ohio nun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şirket genelde yürüme mesafesinde konaklama ayarlar sende öyle değil mi?bunları sordun mu şirketine?Yani kalınacak yer ile çalışacağın yer arası uzak mı?
    kardeşim şuanda benim tam olarak ne işim belli ne de gideceğim eyalet.birkaç iş gönderdiler onları araştırıyorum.wiscounsin dellste bi iş önerdiler mesela, bildiğin köy kasaba gibi biryer.nüfusu 2500.ben ist da yaşayan biriyim.taa abd ye gidicem ve orda sıkılırsam çok mutsuz olurum.umarım anlatabilmişimdir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

kardeşim şuanda benim tam olarak ne işim belli ne de gideceğim eyalet.birkaç iş gönderdiler onları araştırıyorum.wiscounsin dellste bi iş önerdiler mesela, bildiğin köy kasaba gibi biryer.nüfusu 2500.ben ist da yaşayan biriyim.taa abd ye gidicem ve orda sıkılırsam çok mutsuz olurum.umarım anlatabilmişimdir.
    Durumunu anlıyorum,benim gittiğim yerde Vail village,yani köy-kasaba olarak geçi,yor.Ama business class uçuşlardaki (gördüğüm kadarıyla )rahatlıkta koltukları olan bi sinema vardı,2 tane disco vardı,etrafta 10 a yakın restaurant ve 20 kadar pub vardı..Yani eğlenmek için kocaman bina olmasına gerek yok,beraber zaman geçirdiğin kişiler kafa dengimi değil mi bence önemli olan bu.Bunuda oraya gitmeden kestirmen güç..O yüzden çok sıkılacağını düşünmüyorum ama yinede gitmiş biri daha güzel açıklama yapar sana bulursan gitmeden önce

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

columbus u türkiye de aslında bir nevi eskişehir gibi düşünebilirsin tam bir öğrenci şehridir ama senin gidecğin dönem okulun kapanmasına denk geliyo ve ohio state ağustosun sonuna doğru açılır o dönemler kalabalık olmaya başlar sıkılacağını pek zannetmiyorum haftasonu imkanın olduğu zaman 1 otobüsle su parkına gidebilirsin yada araba kiralayıp kentucky e yada cleveland a da gidebilirsin ki cleveland da kocaman bi eğlence parkı var ve çoğu öğrenci oraya gidiyo eğlence konusunda sıkıntı yaşayacağını zannetmiyrm ama virginiadaki gibi bol eğlence olacağı garantisini de veremem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben geçen sene Ohio daydım.ne tür iş yapacağın önemli.Açıkcası Colombus ve Clevleand ve downtown lar bildiğin güzel yerler.Zaten ABD de her yer yapı olarak aynı nerdeyse sadece kalabalık büyük faktör oynuyor farklılaşmada.Ulaşım olarak Colmbus içinde otobüs hatları mevcut ama hiç kullanmadım.genelde patronun arabasıyla hallediyorduk işleri.Onun dışında heryere otobüs hattı yok.Yani tam Colombus downtown da çalışmayacaksan başka biryere ulaşım işi zor.Çünki heryere ulaşım yok.Bu aslında ABD nin geneline taşınmış durumda.Zaten herkesin arabası var sorun yaratmıyor bu yüzden onlar için.Hava konusunda da Ohio çok farklı bir eyalet.Sürekli hava değişiyor çok kısa zaman içinde.Şöyle söyleyeyim bi anda mütiş güneş varken 20 dk sonra muhteşem bi yağmur göreniliyosun.Sonrasında tekrardan güneşli oluyor hava felan.Ağustos ayında çok sıcak oluyor ayrıca.Kendine ortamını arkaşını felan ayarlarsa ve tabiki ne iş yaptığında önemli eğlenebilirsin.Ama dediğim gibi ne iş yağtığın önemli.Bir anda çok sıkıcı bi yerde olabilir Ohio.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

araştırdığım öğrendiğim kadarıyla sıkıcı bir şehir olacağını düşünmüyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)