Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 22.03.13 vizeye girdim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 22.03.13 vizeye girdim

bugün 08.45te İstanbul'da vizeye girdim, girmeyenlere yardımcı olmak adına izlenimlerimi belirtmek istiyorum
    işlemleri halledip sıramı beklerken 10-11-12 numaralardaki konuşmaları dinleyebiliyordum. genel olarak ne iş yapıcaksın, nerde çalışıcaskın sorularıyla başlanıyor. ne okuyosun sorusuna cevap olarak okul ismini söyleyenler vardı, bence buna dikkat etmelisiniz. tekrar etmek zorunda kalıyorlar soruyu. gayet anlaşılır ingilizceyle konuşuyorlardı. acil bir durumda arayacağınız numaranın 911 olduğunu bilmeniz gerekiyor. gidişata göre farklı sorular geliyordu. mesela neden bu işi yapmayı seçtin?, spor yapıyor musun?seçtiğin işin görevlerini biliyor musun?evli misin? tarzında sorular duydum.
    benim görüşmeme gelirsek, duyamadığım 13 nolu bankoda numaram yandı. oradan gelen sesi duyamadığım için heyecanlanmıştım. tek erkek vize memuruydu 13 numaradaki. gunaydın dedi, good morning dedim. work and travel? dedi yes dedim. nereye gideceksin ve ne iş yapıcaksın dedi, yanıtladım, belgelere baktı transtkripti açar mısın dedi açıp uzattım, vizeniz onaylandı Esra hanım dedi ve bitti

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

[QUOTE=esratahirovic;179984]bugün 08.45te İstanbul'da vizeye girdim, girmeyenlere yardımcı olmak adına izlenimlerimi belirtmek istiyorum
    işlemleri halledip sıramı beklerken 10-11-12 numaralardaki konuşmaları dinleyebiliyordum. genel olarak ne iş yapıcaksın, nerde çalışıcaskın sorularıyla başlanıyor. ne okuyosun sorusuna cevap olarak okul ismini söyleyenler vardı, bence buna dikkat etmelisiniz. tekrar etmek zorunda kalıyorlar soruyu. gayet anlaşılır ingilizceyle konuşuyorlardı. acil bir durumda arayacağınız numaranın 911 olduğunu bilmeniz gerekiyor. gidişata göre farklı sorular geliyordu. mesela neden bu işi yapmayı seçtin?, spor yapıyor musun?seçtiğin işin görevlerini biliyor musun?evli misin? tarzında sorular duydum.
    benim görüşmeme gelirsek, duyamadığım 13 nolu bankoda numaram yandı. oradan gelen sesi duyamadığım için heyecanlanmıştım. tek erkek vize memuruydu 13 numaradaki. gunaydın dedi, good morning dedim. work and travel? dedi yes dedim. nereye gideceksin ve ne iş yapıcaksın dedi, yanıtladım, belgelere baktı transtkripti açar mısın dedi açıp uzattım, vizeniz onaylandı Esra hanım dedi ve bitti[/QUO

sanslisin 12 yada 11 numaray gelsen red alabilirdin ortaln dusuk galiba o genc adam cok iyi direk veriyo vizeyi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hayırlı Olsun ortalaman kactı ? erkek memurlar sanırım daha kolay verıyor vızeyi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ortalamam 2.05 ti otururken dua ettim hep şu duyduklarımdan birine gidiyim diye ama buda fena olmadı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı esratahirovic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalamam 2.05 ti otururken dua ettim hep şu duyduklarımdan birine gidiyim diye ama buda fena olmadı
    ben hepsine tek tek gittim biliyorum )::13 nolu gi;iinin red verdigini gormedimm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

red alan varmıydı peki?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı esratahirovic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 bayan 1 erkek gorevlı var sanırım ? Insallah banada erkek gelır ya D:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hayırlı olsun esra darısı bizim başımıza.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iki kişi red aldı. bir kişinin evrakları eksikti ondan aldı reddi, ötekini bilmiyorum. ama ingilizcesi iyi olmayanlar bile aldı vizeyi.

evet 3 bayan 1 erkek vardı, bayanlardan biri Türkçe bilmiyor yanında tercümanla yaptı turist vizesi görüşmelerini.

pek zorlamıyolardı, alır herkes umarım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

O son veznedeki erkek benide aldı bugun 8.45de girdim bende adam sadece yapcagım işi ve bi kitapcık vardı amerikada haklarınla alakalı onu okudummu sordu transkripte bile bakmadı 1.95 di.Cevapladıktan sonra ii yolculuklar dedi .Bayanlar cok zorluyo gerçekten bi kac mulakata kulak misafiri oldumda sevdigin aktorden tut arkdasın dedıgı gibi emergency call 911 a kadar soruyolar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

pek zorlamamaları iyiymiş

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hayrli olsn arkadaslar vizeniz keske bnkadaki sistem gibi olaydida birden fazla numara alaydik

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı pieceofme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O son veznedeki erkek benide aldı bugun 8.45de girdim bende adam sadece yapcagım işi ve bi kitapcık vardı amerikada haklarınla alakalı onu okudummu sordu transkripte bile bakmadı 1.95 di.Cevapladıktan sonra ii yolculuklar dedi .Bayanlar cok zorluyo gerçekten bi kac mulakata kulak misafiri oldumda sevdigin aktorden tut arkdasın dedıgı gibi emergency call 911 a kadar soruyolar
    tamamen şans desene usta kıme vıze cıkacagı hıc bellı olmuyor acıkcası .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

h2run dediğin doğru ama çoğu alıyor hatta çoğundan fazlası

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Vizen hayırlı olsun.Bu yıl söylenilenin aksine ing konusunda katı değiller anlaşılan 2,3 soruyla vize veriyorlar.Bu ing mülakatı sponsora bıraktılar galiba.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı pieceofme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar gördüğüm 2'nin altında ortalama ile vize alan tek sen varsın.Biraz detay verebilirmisin görüşmeyle ilgili?Ne sordular,hangi işte çalışacaksın,daha önce vize almışmıydın?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

vizede çalışanlar değişiyor mu yoksa aynı kişiler mi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dediğim gibi son veznedeki adam geldi ve cok umursamazdı give ur paper dedi 15sn ınceledı hıc konusmadı sora bana transkripti uzatıp open it pls dedi ve gitti 2 dakika sora geldi tekrar uzattım transkripti goz ucuyla bakip kenara attı.Sadece 2 soru sordu Did u read this paper diyip camda asılı olan ordaki haklarımızla ilgili kagıtı gosterdi. Yes I did dedim. Ne is yapcaksın dedi I will work as a housekeeper dedim.sora bana yarım turkceyle iyi yolculuklar dedi transkript konusu hic açılmadı bile cektim gittim.Benim anladıgım sans yanımdaydı cunku obur taraftakilerin gorusmesi 3-5 dk surerken benmki adamın gittigini saymassan 30sn surdu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Banene ya bende bundan istiyorum :agla; 1.97 de benim agno

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayırlı olsun, ilk günden beri olan tedirginlikten artık kurtuldunuz darısı diğer üyelerin başına
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ayın 13 ünde vizeye girdim aldım ama pasaportum hala gelmedi ne hikmetse F-1 vizesine başvurdum not ortalamam 2:75 çok güzel bi konuşma geçti tebrikler dedi gidebilirsin ama bugün ayın 26 sı ve hala vizemi göndermediler.Bende arayıp sık boğaz etmek istemiyorum.sizce neden olabilir ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ptt de grev vardı şuan bitti sanırım ama o günlerden kalan bir gecikme falan olabilir size kargo takip numarası verdilermi?
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

inşallah 13 denk gelir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)