Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizeye girdim 08.02.2013

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Cool vizeye girdim 08.02.2013

Arkadaslar bugun sabah 8de.vizeye girdim.istanbul konsoloslugunda.
    Parmak izi vesaire. olaylarindan sonra.konusacagim vezneye gittim.
    Beni turkce karsiladi ben ingilizce cevap verdim. sonra 1 saniye birsey bakicam dedi arka tarafa bakti
    sonra nereye gideceksin dedi bu soruyada ingilizce cevap verince sohbete ingilizce yle devam ettik. nereye gidecegimi , ne is yapacagimi sordu transkriptimi istedi onu inceledi
    , okulumu sordu, mezuniyetten sonra ne yapacagimi sordu.hepsini cevapladim.sonunda sari kagidimi aldim ) isim sorusturmasina kaldim.yaklasimlari iyiydi forumlarda yazdigi gibi yeni seyler goremedim ayrilmadan once sorun yok hersey tamam dedi. Simdi isim sorusturmasini bekleyecegim.
    Konu canakbay tarafından (08-02-2013 Saat 12:17 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hayırlı Olsun hocam umarım en kısa zamanda isim sorusturman biter.. her kişide isim soruşturması oluyormu ? vize memuru senınle turkce konusmus.. turkce karsılık versek ve negatif olarak bızemı yansırmı ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlı olsun pasaport bitiş tarihin neydi acaba?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı serkantr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun pasaport bitiş tarihin neydi acaba?
    teşekkür ederim pasaport bitiş tarihim 19 kasım 2013

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Olsun hocam umarım en kısa zamanda isim sorusturman biter.. her kişide isim soruşturması oluyormu ? vize memuru senınle turkce konusmus.. turkce karsılık versek ve negatif olarak bızemı yansırmı ?
    şimdi şöyle söyleyeyim orda sıramı beklerken neredeyse herkesle ingilizce konuştular arada 2-3 aile bilmiyen tiplerdi türkçe konuştular onlarla. ben numaram yanınca gittim merhaba dedi hello dedim 1 saniye dedi geliyorum 15-20 sn birşeyle ilgilendi.sonra neden amerikaya gidiyorsun dedi bende ingilizce cevap verdim işte i want see different cultures , i want learn them i want meet new friends new people ... bla bla diye arkasından sorduğu sorular ingilizceydi. güleryüzlüydü son olarak sarı kağıdı verirken türkçe konuştu bir problem yok dedi sadece formu oku numaran ile soruşturmayı takip ediceksin dedi forumlarda çok kasıcaklar bu yıl falan herkesin işi zor rusyada 23.000 kişi vize alamamş falan diye bende korktum dedim yandık . ama kasılcak birşey yok. isim soruşturma olayıda benim isim ve soyismim çok kullanılanlar listesinde olsa gerek eğer ismine sahip kişi sayısı fazla ise isim soruşturmasına takılıyorsun.şansılıyım önümde 4 ay var inş bir sıkıntı olmadan soruşturmayı geçerim.

o yüzden erkenden gidin derim nisan mayısa kalırsanız isminiz soruşturmaya girebilecek bir isimse beklemek zorunda kalırsınız.

ingilizce konuşmanız gerekiyor çünkü konsolosluk duyurularında program için yetebilecek düzeyde ingilizce istediklerini okumuştum. o yüzden türkçe de ingilizcede sorduysa sabit ingilizce cevap verdim.ingilizceyi bilmediğimi düşünmesini istemedim. ingilizce konuşursanız yararınıza.
    Konu canakbay tarafından (08-02-2013 Saat 01:30 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi şöyle söyleyeyim orda sıramı beklerken neredeyse herkesle ingilizce konuştular arada 2-3 aile bilmiyen tiplerdi türkçe konuştular onlarla. ben numaram yanınca gittim merhaba dedi hello dedim 1 saniye dedi geliyorum 15-20 sn birşeyle ilgilendi.sonra neden amerikaya gidiyorsun dedi bende ingilizce cevap verdim işte i want see different cultures , i want learn them i want meet new friends new people ... bla bla diye arkasından sorduğu sorular ingilizceydi. güleryüzlüydü son olarak sarı kağıdı verirken türkçe konuştu bir problem yok dedi sadece formu oku numaran ile soruşturmayı takip ediceksin dedi forumlarda çok kasıcaklar bu yıl falan herkesin işi zor rusyada 23.000 kişi vize alamamş falan diye bende korktum dedim yandık . ama kasılcak birşey yok. isim soruşturma olayıda benim isim ve soyismim çok kullanılanlar listesinde olsa gerek eğer ismine sahip kişi sayısı fazla ise isim soruşturmasına takılıyorsun.şansılıyım önümde 4 ay var inş bir sıkıntı olmadan soruşturmayı geçerim.

o yüzden erkenden gidin derim nisan mayısa kalırsanız isminiz soruşturmaya girebilecek bir isimse beklemek zorunda kalırsınız.

ingilizce konuşmanız gerekiyor çünkü konsolosluk duyurularında program için yetebilecek düzeyde ingilizce istediklerini okumuştum. o yüzden türkçe de ingilizcede sorduysa sabit ingilizce cevap verdim.ingilizceyi bilmediğimi düşünmesini istemedim. ingilizce konuşursanız yararınıza.
    saolasın hocam acıklamaların ıcın .. kacıncı sınıfsın .. not ortalaman kactı ? hangı fırma ile gidiceksın .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saolasın hocam acıklamaların ıcın .. kacıncı sınıfsın .. not ortalaman kactı ? hangı fırma ile gidiceksın .
    2. yılım okulda. ortalamam 3.50'ydi. . united towers ile gidicem.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

2. yılım okulda. ortalamam 3.50'ydi. . united towers ile gidicem.
    ortalaman ıyıymiş hocam önemi varmı ortalamanın benım ortalamanın.vize memuru baktı demıstın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pasaportum 19 ekimde bitiyor inşallah vizede yakın tarih diye sıkıntı olmaz ya

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bildiğim kadarıyla vize aldıktan sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport istiyorlar işini sağlama al bence şirketine sor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Beni turkce karsiladi ben ingilizce cevap verdim. sonra 1 saniye birsey bakicam dedi arka tarafa bakti
    sonra nereye gideceksin dedi bu soruyada ingilizce cevap verince sohbete ingilizce yle devam ettik. nereye gidecegimi , ne is yapacagimi sordu transkriptimi istedi onu inceledi
    , okulumu sordu, mezuniyetten sonra ne yapacagimi sordu.hepsini cevapladim.sonunda sari kagidimi aldim ) isim sorusturmasina kaldim.yaklasimlari iyiydi forumlarda yazdigi gibi yeni seyler goremedim ayrilmadan once sorun yok hersey tamam dedi. Simdi isim sorusturmasini bekleyecegim.
    öncelikle hayırlı olsn dstm sevndm senn adına not ortlaması ile ilgili bi gelişme oldumu onuda yazarsan memnun olurum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ortalmn cok yuksek ondan senı kasmamıs vermız vızeyı ben ıkı kre gttım red aldım ıkı kerede de ortalmm 191 malesff

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalmn cok yuksek ondan senı kasmamıs vermız vızeyı ben ıkı kre gttım red aldım ıkı kerede de ortalmm 191 malesff
    birde bende gecen sene isim sorusturmasına kaldımm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsn dstm sevndm senn adına not ortlaması ile ilgili bi gelişme oldumu onuda yazarsan memnun olurum
    benden önce bizim ajansdan biri girdi not ortalamasını sormamışlar. transkriptini istememişler geçti gitti o duruma göre şansına bağlı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Who Cares ? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla vize aldıktan sonra en az 6 ay geçerli olan pasaport istiyorlar işini sağlama al bence şirketine sor
    benim iş 20 haziran başlıyor eylül 30da bitecek ekim 15 ine kadar da gezmeyi planlıyorum ds formumda iş kabul belgemde filan bunlar var bunları görüyorlar 15 ekimde ayrılıcam amerikadan o yüzden sıkıntı olmayacak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benden önce bizim ajansdan biri girdi not ortalamasını sormamışlar. transkriptini istememişler geçti gitti o duruma göre şansına bağlı
    tşkkrler inş bizdede öle olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

birde bende gecen sene isim sorusturmasına kaldımm
    şuanda isim soruşturması durumunda yoğunluk olduğunu düşünmüyorum nisan mayıs ayında yığılma oluyormuş hep öyle okudum kimine 1 haftada gelmiş kimisini 7.-8. haftada şuanda marttayız 14-16 hafta zamanım var haziran 17de filan ayrılcam istanbuldan geçerim diye düşünüyorum.

merak ettiğim bir suç felan işlemedim ailem sülale filan temiz bunlar bir karışıklık yapmaz inş sen 5 yıl önce uyuşturucu tüccarlığı filan yapmıssın diye çıkmasınlar amerikan rüyası rüya olarak kalır yoksa

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tşkkrler inş bizdede öle olur

yalnız geçen haftaki ankarada ki konsolosluğundaki bombalı saldırıdan sonra güvenliği artırmışlar herşey daha sıkı . içeri binbir şeyden geçerek girdim montun fermuarı kapalıydı hoperlorden fermuarı aç diye ses geldi yuh dedim yani okadar makineden geçtik c4 'de fermuarın içinde kalıcak sanki. içeride herkesi oturttular sandalyelere gözler faltaşı kuş uçurmuyorlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yalnız geçen haftaki ankarada ki konsolosluğundaki bombalı saldırıdan sonra güvenliği artırmışlar herşey daha sıkı . içeri binbir şeyden geçerek girdim montun fermuarı kapalıydı hoperlorden fermuarı aç diye ses geldi yuh dedim yani okadar makineden geçtik c4 'de fermuarın içinde kalıcak sanki. içeride herkesi oturttular sandalyelere gözler faltaşı kuş uçurmuyorlar
    olacak o kadar artık vizeye yansımasında

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Not ortalamasına göre mi zorluyorlar isanalrı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Tiryaki92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Not ortalamasına göre mi zorluyorlar isanalrı?
    not ortalaması bir etken forumda görürsünüz 1 nokta küsürlük puanlarla girenler var ilk başta sorular soruyor zaten gideceğin yeri yapıcağın işi filan bilinçli olman çok önemli herşeye hakim olman lazım. not ortalaman sadece başaralı biri olduğunu gösteriyor sen olaya hakim olursan vizeyi alırsın.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

red aldığında o an söylüyor mu sana ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Tabiki,ret cevabı alındığında pasaport sende kalır ve söylerler vize veremiyorum diye.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Şimdi burada arkadaşımız isim soruşturmasına kalmış. Beni çok korkutan birşey var. Şimdi ben daha 14-15 yaşında iken zamanında bana bir mail geliyor ve ben tabi o zamanlar fazla şey anlamadığım için tıklıyorum ve o mail benim ip adresimi falan acayip bi şekilde ele geçiriyo tabi o zamanlar kafada basmıyo sabah 8 de eve polis falan basmıştı bizdede o zamanlar 3 tane bilgisayar vardı hepsini toplamışlardı heryeri aramışlardı sonra beni karakola götürmüşlerdi çünkü direk hakkımda şikayet vardı. Karakola gittiğimde beni çocuk istismarından suçlamışlardı bir kişi benim msn adresimi kullanarak yabancı kişilere falan yazmış ki ben o zamanlar onlarla falan hiç konuşmazdım İngiltereden dava falan açılmıştı interpol giriyo yani olaya neyse ifademi verdim işte ben böyle bişey yapmadım msn konuşmalarını çıkarrtılar falan ben bunları yazmadım dedim. Olay öyle kapanmıştı taaa ki ben 18 yaşına gelipte geçen aylarda ehliyetimi aldığım zaman memurun bana '' senin böyle bi olayın var mıydı?'' demesi ile aklım o kadar karıştı ki anlatamam. Yaklasık 2 aydır falan aklımda sadece bu. Gecenlerde ehliyet almak için işte adli sicil kaydımı falan aldığımda hiç bişey yazmıyodu. Sorun olur mu gerçekten çok merak ediyorum ve yapmadığım halde utanç duyduğum bişey. Şimdiden teşekkürler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

isim sorsturmasının yogunlukla alakası yok ben gecen senı fbı bıle aradım tammen sansa artık 1 haftada 8 ayda surbılır forumda var isim sorusturması yaz gorusun gecen yıldsan recep vardı onunkı 9 ayda acıklandı gecen sene benımkı 4 ay surdu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı anilcandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi burada arkadaşımız isim soruşturmasına kalmış. Beni çok korkutan birşey var. Şimdi ben daha 14-15 yaşında iken zamanında bana bir mail geliyor ve ben tabi o zamanlar fazla şey anlamadığım için tıklıyorum ve o mail benim ip adresimi falan acayip bi şekilde ele geçiriyo tabi o zamanlar kafada basmıyo sabah 8 de eve polis falan basmıştı bizdede o zamanlar 3 tane bilgisayar vardı hepsini toplamışlardı heryeri aramışlardı sonra beni karakola götürmüşlerdi çünkü direk hakkımda şikayet vardı. Karakola gittiğimde beni çocuk istismarından suçlamışlardı bir kişi benim msn adresimi kullanarak yabancı kişilere falan yazmış ki ben o zamanlar onlarla falan hiç konuşmazdım İngiltereden dava falan açılmıştı interpol giriyo yani olaya neyse ifademi verdim işte ben böyle bişey yapmadım msn konuşmalarını çıkarrtılar falan ben bunları yazmadım dedim. Olay öyle kapanmıştı taaa ki ben 18 yaşına gelipte geçen aylarda ehliyetimi aldığım zaman memurun bana '' senin böyle bi olayın var mıydı?'' demesi ile aklım o kadar karıştı ki anlatamam. Yaklasık 2 aydır falan aklımda sadece bu. Gecenlerde ehliyet almak için işte adli sicil kaydımı falan aldığımda hiç bişey yazmıyodu. Sorun olur mu gerçekten çok merak ediyorum ve yapmadığım halde utanç duyduğum bişey. Şimdiden teşekkürler.
    Bunu yaşamadan bilemezsin.Yani kimse sana burda kesin bişey diyemez.Ama olması muhtemel gibi duruyor eğer ehliyet alırken bile adli sicil kaydında çıkıyosa vize görüşmesinde de soruşturmaya takılabilirsin.Erken gitmende fayda var.Bu vize reddi alacağın anlamına gelmiyor.Bu arada yaşadığın olay gerçekten can sıkıcı bi durum.Geçmiş olsun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu yaşamadan bilemezsin.Yani kimse sana burda kesin bişey diyemez.Ama olması muhtemel gibi duruyor eğer ehliyet alırken bile adli sicil kaydında çıkıyosa vize görüşmesinde de soruşturmaya takılabilirsin.Erken gitmende fayda var.Bu vize reddi alacağın anlamına gelmiyor.Bu arada yaşadığın olay gerçekten can sıkıcı bi durum.Geçmiş olsun.
    Öncelikle teşekkür ederim. Ehliyetimi almam için benden adli sicil kaydımı istediler ve o belgeyi çok iyi hatırlıyorum hiç bişey yazmıyodu üstünde tertemiz bi sicilim var diye gözüküyor.Ama ehliyetimi almaya gittiğimde oradaki polis bunu dedi normalde sicil kaydımda gözükmüyor ama. Vizeye giderken sicil kaydı falan istiyolar mı bide biliyor musunuz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

İsmin can akbay mı acaba isimden dolayımı bu soruşturma yoksa soyisimden mi yoksa tamamından mı giriyoruz isim soruşturmasına çok saçma bi olay zaten çok kişi maruz kalmıştı bu olaylara yıllardır inş bu sene çabuk açıklanır elimizi çabuk tutmakta fayda var sanırım...
    What an experience .!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ben de 1 ay içinde vize görüşmesine gideceğim. Umarım kazasız belasız alırım vizeyi. 2.17 ortalamam var yeterli diye düşünüyorum. Bizim okulda bunu yapmak bile başarı.
    Yazın Newport, Rhode Island!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

hayırşı olsun umarım bizim içinde aynı şey geçerli olur sadece ingilizcemizew bakarlar ortalama büyük sıkıntı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)