Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsim Soruşturması

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İsim Soruşturması

14 mayıs salı günü vize görüşmesine girdim. Görüşme çok güzel geçti sürpriz sorular olsa da.. Yalnız soyadımdan dolayı isim soruşturmasına alındım. Uçağım 8 haziranda. Yani 8 hazirana kadar açıklanması lazım sonucun. 24 gün de açıklanırsa gidebilicem. Artık düşük ihtimal mi yüksek ihtimal mi bilmiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı denizzzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14 mayıs salı günü vize görüşmesine girdim. Görüşme çok güzel geçti sürpriz sorular olsa da.. Yalnız soyadımdan dolayı isim soruşturmasına alındım. Uçağım 8 haziranda. Yani 8 hazirana kadar açıklanması lazım sonucun. 24 gün de açıklanırsa gidebilicem. Artık düşük ihtimal mi yüksek ihtimal mi bilmiyorum.
    sıkıntı yok, ıstısnalar dısında maksımum 15 gune bellı oluyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah bekliyorum öyle. Red çıksa daha iyiydi elini kolunu bağlıyorlar insanın. Stresi de cabası.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir de ben şirkete kayıt olurken kız olduğum için yüzde 99 kalmazsın demişlerdi, ya da kalsam bile sürecin hızlı olacağı söylendi..İşin kötüsü birlikte gideceğim arkadaşım da var ve herşey benim soruşturmamın bitmesine bağlı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İnşallah bekliyorum öyle. Red çıksa daha iyiydi elini kolunu bağlıyorlar insanın. Stresi de cabası.
    Bir de ben şirkete kayıt olurken kız olduğum için yüzde 99 kalmazsın demişlerdi, ya da kalsam bile sürecin hızlı olacağı söylendi..İşin kötüsü birlikte gideceğim arkadaşım da var ve herşey benim soruşturmamın bitmesine bağlı.
    problem olmayacaktır, genellıkle red vermıyorlar ısım sorusturmasında. sadece zaman meselesı o kadar. sabır sabır sabır

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kız oldugun için belki erken acıklancktır ama bu 8 8hırana yetısmen zor gıbı cunku bu acıklandıktan sora 10kadar pasaport gonderme gelmesı vıze basılması gıbı işler var bıletı erken almassın ama kısmet benım 3 ay oldu ve hala bı haber yok ve geçen sene de isim soruşturmasınden dolayı gidemedim 2 kez dusun yanı acık konusmak gerekırse work and travel olarak bu işleme takılıp gıden ınsan pek nadır hersey kısmet allh yardımcın olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hani 8 ine kadar açıklanırsa bende evrak,kargo işleri için 1 hafta 10 gün ertelerim. Ama 8ine kadar öğrenmem lazım işte. şanss yani 2 günde çıkan da okudum 6 ayda çıkan da.. bekleyip görücez maalesef.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kız oldugun için belki erken acıklancktır ama bu 8 8hırana yetısmen zor gıbı cunku bu acıklandıktan sora 10kadar pasaport gonderme gelmesı vıze basılması gıbı işler var bıletı erken almassın ama kısmet benım 3 ay oldu ve hala bı haber yok ve geçen sene de isim soruşturmasınden dolayı gidemedim 2 kez dusun yanı acık konusmak gerekırse work and travel olarak bu işleme takılıp gıden ınsan pek nadır hersey kısmet allh yardımcın olsun
    https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...zCYubaSQI+RA== bu siteden aa ile basşayan konfırmasyon numarası ıle vıze durumuna bakabılırsın soy adın nedir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Demir soyadım.Dezavantajından başka bişeyini görmedim.

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı muratrecon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıntı yok, ıstısnalar dısında maksımum 15 gune bellı oluyor
    İki ismim olmasına rağmen Ankara'da ki elçilikte işim soruşturmasına takıldım.29 Nisan'dan beri bekliyorum.(Bugün tam 19 gün oldu ) İşlemleri tamamlanan göçmen olmayan vize başvuruları listesi de 3 Mayıs'dan beri güncellenmedi. İstisnanın kralıyım sanırım !

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hani 8 ine kadar açıklanırsa bende evrak,kargo işleri için 1 hafta 10 gün ertelerim. Ama 8ine kadar öğrenmem lazım işte. şanss yani 2 günde çıkan da okudum 6 ayda çıkan da.. bekleyip görücez maalesef.
    ben 2 yıldır arastırıyorum bu konuda tecrublıyım ama 2 gunde acıklann soruşturmaya kalmaısıtır senın işlemın konsolukt kalıyo orda 24 saat içinde konsolol nolagına karar verıyo yanı hangı işlme tabı olacagına daha sonra yıne konlosukta yaplan 3 hafta ıntervıv suruce var orda aklaarsa ısmını 3 haftada acıklanıyo ama ek idari işlem gerekırse dosyan abdye gıdıyo ama donus tarıhını bır tek allh bılır orasını yorum yapmıcam

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. yazıyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki ismim olmasına rağmen Ankara'da ki elçilikte işim soruşturmasına takıldım.29 Nisan'dan beri bekliyorum.(Bugün tam 19 gün oldu ) İşlemleri tamamlanan göçmen olmayan vize başvuruları listesi de 3 Mayıs'dan beri güncellenmedi. İstisnanın kralıyım sanırım !
    19 gun daha yenısın kardesım : ben gunu saymıyom artık

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. yazıyor
    ordakı statu tarıhı degıstıgında acıklanmıstır demek

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ordakı statu tarıhı degıstıgında acıklanmıstır demek
    bırde konsoluslugu arama ıstersenız 0212 33509000 acıldıgında 0 basın sora vize bolumunu ısteyın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Durum en son görüşmeye gittiğim gün güncellenmiş. Ben şunu merak ediyorum şimdi web sitesinde işlemde olan vizelere henüz numaram eklenmedi. İşleme geçmediği anlamına mı geliyor bu ?

Tecrübe Puanı
    12

19 gun daha yenısın kardesım : ben gunu saymıyom artık
    Ya beklemeyi anladım da bu işlemleri tamamlanan göçmen olmayan vize başvuruları listesi neden 3 mayıs dan beri güncellenmiyor onu anlamıyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs down

Durum en son görüşmeye gittiğim gün güncellenmiş. Ben şunu merak ediyorum şimdi web sitesinde işlemde olan vizelere henüz numaram eklenmedi. İşleme geçmediği anlamına mı geliyor bu ?
    yok işleme hemn kaldıgın gun geçiyo muhtemeln numaran bu hafta ilk guncelemde konulacaktır bunlar onemlı ayrıntıı degil acıklanırsa hemn haberın olur merak etme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya beklemeyi anladım da bu işlemleri tamamlanan göçmen olmayan vize başvuruları listesi neden 3 mayıs dan beri güncellenmiyor onu anlamıyorum
    guncelemnse nolak istanbul haftada 2 kere gucellnıyo ama tek bır numara eklemıyolar sadece guncellıyolar bırde işleme kalnların numarısı konuyo sonuçlanırsa mail gelır aranırsın yada

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Belirsizlik en lanet şeylerden biri. Yani red almayı tercih ederdim. Vize görüşmesinden çoğu kişi mutlu ayrılırken mutlu muyum mutsuz muyum ne yapmalıyım sürekli soru işaretleri.Üniversite öğrencisinin yaz tatili gerçekten çok kıymetlidir stajlar olsun kurslar olsun. Bunu zehir etmeye hakları yok. Ama beklemekten başka çaremizde yok. Umarım çok çabuk açıklanır hepimizin ve hayal kırıklığı yaşamayız daha fazla.

Tecrübe Puanı
    12

ben 2 yıldır arastırıyorum bu konuda tecrublıyım ama 2 gunde acıklann soruşturmaya kalmaısıtır senın işlemın konsolukt kalıyo orda 24 saat içinde konsolol nolagına karar verıyo yanı hangı işlme tabı olacagına daha sonra yıne konlosukta yaplan 3 hafta ıntervıv suruce var orda aklaarsa ısmını 3 haftada acıklanıyo ama ek idari işlem gerekırse dosyan abdye gıdıyo ama donus tarıhını bır tek allh bılır orasını yorum yapmıcam
    Abi 3 haftada açıklanmazsa amerikaya gidiyo dosyan yazmışsın emin misin bu konuda ? çünkü pazartesi günü benim tam 3 hafta olucak. Bu konuda biraz bilgilendirebilir misin ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

WAlla name check yüksek lisansı yaptı bir kaç arkadaşımız .. İnşallah açıklanır . Allah yardım etsin beklemek kadar lanet bişiy yok :@

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı lm.Ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WAlla name check yüksek lisansı yaptı bir kaç arkadaşımız .. İnşallah açıklanır . Allah yardım etsin beklemek kadar lanet bişiy yok :@
    benim yarın 100. gün millet ne 15 gününden bahsediyorsunuz. ?

kardeşim gerçekçi olmak gerekirse 8 hazirana kadar zor çünkü şuan ciddi anlamda yoğunluk var hafta içinde ortalama 10 kişiye pasaport gönderin yazısı çıkıyor bekleyen en az 700 kişiyi düşünürsen ciddi bir ihtimal tabi şans işi 20 günde açıklananıda gördüm ceacda yazan işleminin şuanda sürecine başlıyor olduğu beklemekden başka yapacak birşey yok. allah sabır versin herkese

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)