Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: j1vizesiyle canada mexico

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart j1vizesiyle canada mexico

………….konu kapanmıstır tesekkurler
    Konu cce1910 tarafından (06-02-2022 Saat 02:53 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vizenin giriş kısmında belirtilen M(Multiple) harfinin Meksika ya da başka bir ülkeye gitmekle alakası yoktur.Eğer Entries kısmında M yazıyor ise bu Multiple yani çoklu giriş anlamına gelir.Dolayısıyla vizenizin bitiş tarihine kadar Amerika'ya sınırsız giriş-çıkış yapabilirsiniz.Yani Amerika'ya gittikten sonra isterseniz 1 hafta sonra geri dönebilir, sonra tekrar gidebilir...ve bu işlemi vizeniz bitinceye kadar defalarca tekrarlayabilirsiniz.

Multiple Entry'nin diğer bir alternatifi ise S yani Single'dır.Eğer Single Entry hakkınız varsa vizeniz bitinceye kadar sadece bir kez giriş yapma hakkınız vardır.Dolayısıyla Single Entry hakkı olanlar ülkeden çıkış yaptıkları zaman vizeleri devam etse bile ülkeye tekrar giriş yapamazlar.

İkinci bir husus ise Multiple Entry yani Sınırsız ya da Çoklu giriş direk kazanılan bir hak değildir, kişinin buna bir etkisi yoktur.Başvurduğunuz vize türüne göre otomatik olarak giriş hakkınız bellidir.Work and Travel programında giriş hakkı sınırsızdır, diğer bir deyişle eğer Work and Travel kapsamında j1 vizesi aldıysanız sizin giriş hakkınız da M,Multiple, yani sınırsız olacaktır.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam j1 vizesinde giriş hakkı M'dir.Eğer arkadaşınızda S yazıyorsa onun vize türü farklı olması lazım.

Canada'ya nasıl gidebilirsiniz maalesef bilmiyorum ama forumda o konu hakkında yorum olmuştu.Forum içerisinde bir arama yaparak bulabilirsiniz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşlar kanada ve meksikaya tam bilmediğim bir km kadar girebiliyoruz. sınır kısımları mesela. örneğin niagara şelalelerine ve vancouver a gidenleri biliyorum abd vizesiyle.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum mexico yu bilmiyorum ama canada sen türk vatandaşı olduğun için senden vize isticektir
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

kanada vizesi 75 dolar.
    bide bi konu acmistim istersen bi goz a
    http://www.turkishwat.net/forums/can...ghlight=mexico
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Evet roma'da gidicek kanada'ya bir amerikadan bir kanadadan evlenicek meksika için vize alman lazım, türkjiyeden vizeye başvurursan yaklaşık 36 dolar ödüryorsun ve 35-40 gün önce başvurman gerekiyor dolayısıyla bunu unut, gittiğim zaman new york atlanta houston dallas falan gibi yerlerde meksika konsoloslukları olacaktır oradan başvurabilirsin meksika için. Ben şahsen bir aylık daha öncede yazdığım gibi meksika ve tüğm latin amerika gezisi planlıyorum dönmeden önce. Kanada vizesine de amerikadan başvurursan daha iyi olur diye düşünüyorum kolay vize alabilirsin. Kanada turist vizesine başvuracağın için ve tr ye dönüş biletin olacağı için maksimum senden, kanadada kalacağın yerin adresini de sorarlar onu da hostelbookers'tan bir kaç gün bir yerde rezervasyon yapıp vizeni aldıktan sonra iptal edebilirsin ya da etmeyip orda kalabilirsin. New york montreal ve ottawa uçuşları anlam verilemeyecek derecede pahalı otobüsler ise 84 dolar falan, ben olurda gidersem otostop çekmeyi düşünüyorum ne kadar yasal olmasada, yada araba kiralayıp bir kaç kişi montreal'e gitmeyi istiyorum.
    llorando, de cara a la pared...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

super olurdu ottawa'yi gormek,pero me gustaria ir a cuba tambien
    Şirket Seçim Yönergesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Va casarte con una chica cubana o zaman

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

quiero tener un green card
    sabes hablar italiano? se vuoi possiamo parlare anche in italiano
    ahora me voy, ciao
    Şirket Seçim Yönergesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bilmiyorum ama anlıyorum tabiiki ispanyolcadan fransızcadan, bakalım doğru mu anlamışım, eğer istersen italyanca konuşalım mı demişsin :S se si heralde vuoi istersen demek heralde fransızcadan çağrıştırdım gerisini zaten herkes biliyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Neye nerden başvurabilir misin ? Kübaya uçak var ama direkt değil genelde panama aktarmalı ve çok pahalı, direkt iran'a olmadığı gibi, bu arada kuba'da vizesiz. Ben duruma göre bakıcam belki Jamaika'da yaparım. Sen latin Amerika düşünmüyor musun? Guatemala,Honduras,Costa Rica,Panama falan?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Giden arkadaşlarım oldu istemiyormuş vize, bende 1 eylülde çıkıcam büyük ihtimalle 1 eylül dallas tan new mexico'ya uçucam 160 dolar falan galiba, eylül 25'e kadar kolombiyanın cartagena iline kadar gidicem tüm latin amerika dahil bu geçişlerde zaten otobüs kullanıcam çünkü her yer birbirine çok yakın, zamanım ve param olursa kolombiyadan jamaikaya geçmeyi oradanda new york a geçmeyi düşünüyorum 27 eylül de new york tan istanbula dönüş yapıcam

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba arkadaşlar işverenim bana gelmeden önce kanada vizendende emin ol mutlaka al demiş oradaki konsolosluğa sorduğunu ve benim burdan alamam gerektiğini söyledi... ben pek anlamadım oradan alamıyormuyuzzz???

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)