Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 23 Mayıs Vize Görüşmesi (Ankara)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 23 Mayıs Vize Görüşmesi (Ankara)

Herkese öncelikle kolay gelsin, 23 Mayıs'ta Anakra'da vize görüşmem var. 2,20 genel ortalamayla katılıyorum (3. sınıf bitiyor) biraz tedirginim ancak ingilizcede sıkıntı yok iyi geçeceğini umut ediyorum. Ayrıca halihazırda schengen vizem var Almanya'dan devam eden katkısı olurmu bilmiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Dostum eski pasaportlarin varsa gotur ben dun girdim vizeye 3 tanede eski pasaportum vardi goturdum nereleri gezdin falan dedi yani hic olmazsa onceden bilecegin bi soru sorar. Ha bide o istemedi pasaportlari. Ben dedim. Eski pasaportlarim yanimda ister misiniz? Dedim o da ver dedi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eski pasaportum yok 2 yıl önce aldım pasaportumu ve 3 ay öncede Almanya'ya gittim iş gezisi maksadıyla. Bakalım nasıl olacak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bugün 1:30 da olan randevuma saat 1 de gittim 5 dk sonra aldılar içeri, üst taraması, daha sonra evrak teslimi ardından ise bekleme salonuna geçip parmak izi için sıra yanmasını bekledik, numara çok geçmeden yandı parmak izlerini verdik (bu arada arkadaşımla gittik mülakata), uzun bir bekleyişin ardından, birbuçuk saat gibi, numaram yandı 9 nolu gişede, nedense sıfır heyecan ve kendinden aşırı emin bir halim vardı bu arada birçok redd alan oldu, gittim tatlı bir kadın vardı:

K- Hello
    -Hi
    K-Are you Burak?
    -Yes I am
    K- Have you been the US before?
    -No
    K-Where will you go?
    -Berlin , MD
    K-Which company will you work for?
    -Food Lion
    K-Which position?
    -Stocker
    K-What are you going to do when you not work for Food Lion?
    -After work for Food Lion?
    K-Yes
    -I am going to see Manhattan, it is my dream.
    K-Why Manhattan?
    - Because I am a fan of Mad Man the TV series and the story passing in Manhattan.
    K-Which is your favorite character?
    -Don of course
    K- Your visa approved, have a nice holiday.
    -Thank you.

Bu kadar uzun durduğuna bakmayın toplamda 10 sn falan sürdü (millet şaşırdı ne çabuk bitti diye) çünkü basit ve çabuk cevaplar verdim. Bana göre dikkat ettikleri iki şey var öncelikle tipiniz daha sonra soruları anlayıp anlamadığınız. Transkripte bakmadı bile.

Şimdiden vize görüşmesine girecek arkadaşlara başarılar dilerim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cintonik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün 1:30 da olan randevuma saat 1 de gittim 5 dk sonra aldılar içeri, üst taraması, daha sonra evrak teslimi ardından ise bekleme salonuna geçip parmak izi için sıra yanmasını bekledik, numara çok geçmeden yandı parmak izlerini verdik (bu arada arkadaşımla gittik mülakata), uzun bir bekleyişin ardından, birbuçuk saat gibi, numaram yandı 9 nolu gişede, nedense sıfır heyecan ve kendinden aşırı emin bir halim vardı bu arada birçok redd alan oldu, gittim tatlı bir kadın vardı:

K- Hello
    -Hi
    K-Are you Burak?
    -Yes I am
    K- Have you been the US before?
    -No
    K-Where will you go?
    -Berlin , MD
    K-Which company will you work for?
    -Food Lion
    K-Which position?
    -Stocker
    K-What are you going to do when you not work for Food Lion?
    -After work for Food Lion?
    K-Yes
    -I am going to see Manhattan, it is my dream.
    K-Why Manhattan?
    - Because I am a fan of Mad Man the TV series and the story passing in Manhattan.
    K-Which is your favorite character?
    -Don of course
    K- Your visa approved, have a nice holiday.
    -Thank you.

Bu kadar uzun durduğuna bakmayın toplamda 10 sn falan sürdü (millet şaşırdı ne çabuk bitti diye) çünkü basit ve çabuk cevaplar verdim. Bana göre dikkat ettikleri iki şey var öncelikle tipiniz daha sonra soruları anlayıp anlamadığınız. Transkripte bakmadı bile.

Şimdiden vize görüşmesine girecek arkadaşlara başarılar dilerim.
    merhaba, bende 23 mayıs da ankarada girdim vize görüşmesine. benimde 1 45teydi görüşme. sen bayana mı denk geldin yoksa erkeğe mi ? bayan bana not ortalamamı sordu ve 2.04 benim not ortalamam. herhalde basarısız buldu ve baya bi inceledi transkripti, kaç dersin var fln fistan sordu. söyledim. biraz heyecan yaptım o sırada. daha sonra yasımı sordu. 24 dedim. 24 yasındasın ve okulun henuz bitmemiş dedi( ne demek istedi anlamadım ama tahminim basarısız birisin demeye getirdi ) ve vize vermedi. okuldan referans mektubu almayı dusunuyorum. ayrıca vize görüşmesi olumlu geçtikten sonra sadece pasaportu mu alıyorlar ? hangi belgeler onlarda kalıyor ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

9 nolu gişede ki bayan ile görüştüm. Bana ortalama falan sormadı, sadece ds 2019 belgesinin ilk sayfasını verdi bunu pasaportunla birlikte yanında taşı dedi. Ancak yanımızda tekrar başvuruda bulunan birisi vardı o da aynı bayandan aldı vizeyi dene şansını derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

9 nolu gişede ki bayan ile görüştüm. Bana ortalama falan sormadı, sadece ds 2019 belgesinin ilk sayfasını verdi bunu pasaportunla birlikte yanında taşı dedi. Ancak yanımızda tekrar başvuruda bulunan birisi vardı o da aynı bayandan aldı vizeyi dene şansını derim.
    yaşlı bayandan mı bahsediyorsun yoksa zenci olandan mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gayet genç bir bayandı, 9 nolu gişe sağdaki koridorda.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

banada 2. gişedeki bayan denk geldi, yaşlı bayan. belki yer değiştiriyorlardır tam bilemiyorum o yuzden sordum. o da bana sen 24 yasındasın ve okulun bimemiş gibi seyler söyledi. saçmaladı bence ama ist da sansımı bir daha deneyecegim. bakalım neler olacak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlısı olur umarım, dil geliştirme işi olmasa hayatta gitmem dil okulu da dersen o da çok pahalıya mal oluyor, zaten biletimi esnek aldım kafama yatmasa döner gelirim arkadaşımla vizeyi aldıktan sonra sıfır sevinç, sıfır heyecan vardı bakalım artık.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inş bakalım, ben gitmeyi çok istiyorum o yuzden heyecan yaparım gibi duruyor. inş alırım vizeyi. verdiğin bilgi için teşekkurler.. inş istediğin gibi olur..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hayırlısı olur umarım, dil geliştirme işi olmasa hayatta gitmem dil okulu da dersen o da çok pahalıya mal oluyor, zaten biletimi esnek aldım kafama yatmasa döner gelirim arkadaşımla vizeyi aldıktan sonra sıfır sevinç, sıfır heyecan vardı bakalım artık.
    Eğer self olarak gitmiyorsan wata werdiğin parayla 4 kur rahat rahat dil okuluna gidersin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)