Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize görüşmesine gidiş!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Vize görüşmesine gidiş!

Benim kadar tahlihsizi de yoktur heralde.18 mayıs çarşamba günü vize görüşmem var. İzmitten İstabul'a gidicem ve otobüsün istinye'de beşiktaş'a da servisi yok. Otobüse binebileceğim en erken saat 5.30.Maksimum 1.30 saat yol süürüyor ve benim vize randevum 7.45. Çok stresliyim yetişebilicek miyim diye düşünüp duruyorum. Otobüs firması kavacık köprüsünde indircekmiş ordan istinye minibüslri geçer kılıkılına yetişir demişler.Siz ne düşünüyosunuz yetişebilir miyim.?
    Only those who risk going to far can possibly know how far they can go!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kavacık tesislerinden pamukkalenin servisine binebilirsin ama onun saati uyar ve yetişir mi bilemem, ayrıca diğer dolmuşlar için de bir yorum getiremeyeceğim ama;
    Ist'de bi otele kalsan yine zor olucak, mesafe pek uzun sayılmaz bunun için otobüs yerine eğer ehliyetin varsa bir araba kiralıyabilirsin mesela?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İstanbulda 7 gıbı olucaksan eger ozellıkle kavacıktan 45 dakıkada yetısmen cok zor olur.şöyle ki ben dun gırdım vızeye besıktastan isntinye 25 dakıka surdu bı 5 dakıka yurume yolu hesaplarsan yanı baska bır alternatıf denemenı tavsıye ederım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı burakatesoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 7 gıbı olucaksan eger ozellıkle kavacıktan 45 dakıkada yetısmen cok zor olur.şöyle ki ben dun gırdım vızeye besıktastan isntinye 25 dakıka surdu bı 5 dakıka yurume yolu hesaplarsan yanı baska bır alternatıf denemenı tavsıye ederım.
    alterantif önerin var mı peki İstanbul'u bilmiyorum hiç çünkü.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı qreatiwe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kadar tahlihsizi de yoktur heralde.18 mayıs çarşamba günü vize görüşmem var. İzmitten İstabul'a gidicem ve otobüsün istinye'de beşiktaş'a da servisi yok. Otobüse binebileceğim en erken saat 5.30.Maksimum 1.30 saat yol süürüyor ve benim vize randevum 7.45. Çok stresliyim yetişebilicek miyim diye düşünüp duruyorum. Otobüs firması kavacık köprüsünde indircekmiş ordan istinye minibüslri geçer kılıkılına yetişir demişler.Siz ne düşünüyosunuz yetişebilir miyim.?

kavacık köprüsünde inince taksi kullan 15dk yarım saat geç kalsan bişey olmaz diye düşünüyorum ama yinede riske atmamak lazım...

BannedUser
    Guest

Hangi otobus sırketı bılmıyorum ama Kavacıktan İstinye ye mınıbuste yok otobuste. varda aktarma falan yapman gerek kavacık mezarlıktan 121 a ya bınıp fabrıkalarda ınersın oradan da 42 ya da 40b ye bınersın ama gelıs saatlerı falan tam tutturamazsan gıdısın uzun surer.

Ya da Kavacık Kavşağı-İstinye Dereiçi 10Km buda taksi ücreti olarak 20 tl yazar daha fazla yazarsa hakkını ara ya da bınerken soyle en fazla 20 lıra verırım de.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Hocam sabah trafiğini de katarsak kavacıktan istinye ye taksiylede olsa 45 dk da yetişmen çok zor.

Otobüs saatini değiştir.Randevudan en az 2 saat önce istanbula varmaya calış..

BannedUser
    Guest

dediği gibi saat 6.45 veya 7 gibi ist te olursa 2.köprüde trafik olmaz ancak 7.30 da ınerse olur genede trafiğin 2. köprüde sorun olacagını sanmam

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Otobüs firması Efe tur. Gölcük/Kocaeli'de başka firma yok yaa ve en erkende 5.30 var ne bsşka otobüs şansım ne de başka saat var anlıcağınız. Kavacık'tan İstinye minibüsleri geçer demişler, bilmem ne derece doğru işte. Şimdi en mantıklısı taksimi gözüküyor yani

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Otobüs firması Efe tur. Gölcük/Kocaeli'de başka firma yok yaa ve en erkende 5.30 var ne bsşka otobüs şansım ne de başka saat var anlıcağınız. Kavacık'tan İstinye minibüsleri geçer demişler, bilmem ne derece doğru işte. Şimdi en mantıklısı taksimi gözüküyor yani
    Hocam bir gün önceden gelip istanbul'da kalmaktan başka çaren yok.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ya gece son otobüsle geleceksin 3-5 saat bir yerlerde geçirceksin.. yada sabah ilk otobüsle gelip geç kalma riskini yaşayacaksın... izmit istanbul arası tren yok mu(gece geç saatlerde fln) ? ?
    dostum valla istanbulda yaşıyo olsam gelir seni arabayla alır konsolosluğa kadar götürürdüm.... ama izmirdeyim.......

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İzmit'ten onlarca tren geçiyor. Gece geçen trenlere bak. Sabah 5 buçuk 6 gibi Kadıköy'de olacak şekilde bir tren bulursan sağlıklı olur. Kadıköy'den vapurla Beşiktaş'a geç (En fazla 15 dakika). Oradan da 40T gibi hatlar var direkt İstinye Dereiçi 20 25 dakika. IETT'nin sitesinde hat hareket saatlerini bulabilirsin. TCDD'den de tren saatlerine bak. İzmit garı arayarak da tren saatlerini öğrenebilirsin.

Edit: "Haydarpaşa'dan vapur seferleri iptal edilmişti restorasyon sebebiyle; bilmiyorum hala çalışıyor mu?"
    Konu speedygonzalez tarafından (16-05-2011 Saat 06:22 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Vize görüşme saatin 7:45 diye illaki o saatte konsoloslukta olacaksın, yoksa görüşmen yanar, vizen iptal olur diye birşey yok kardeşim. Çok kaygılanmaya, kasmaya gerek yok. 11:00 de de orda olsan yinede girersin görüşmeye. sadece saatinde gitmezsen ve gittiğin saatte aşırı yoğunluk varsa seni biraz bekletirler yoğunluk azalınca alırlar görüşmeye. zaten senin vize görüşmesine saat kaçta gireceğini sadece girişteki görevliler biliyor. vize mülakatını yapacağın konsolosluk yetkilisi senin saat kaçta geleceğini, geç mi kaldın, erken mi geldin bilmiyor. ben son iki görüşmenin birinde geç kaldım, birindede saatinden çok daha erken gittim, görüşmeye aldılar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya gece son otobüsle geleceksin 3-5 saat bir yerlerde geçirceksin.. yada sabah ilk otobüsle gelip geç kalma riskini yaşayacaksın... izmit istanbul arası tren yok mu(gece geç saatlerde fln) ? ?
    dostum valla istanbulda yaşıyo olsam gelir seni arabayla alır konsolosluğa kadar götürürdüm.... ama izmirdeyim.......
    Tren çok sık izmit-istanbul arası aslında otobüsten daha iyi. Daha sık saatleri var en azından. Bu alternatifi düşünsem daha iyi olucak sanırım. Riske atmamış olurum. Teşekkürler arkadaşım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmit'ten onlarca tren geçiyor. Gece geçen trenlere bak. Sabah 5 buçuk 6 gibi Kadıköy'de olacak şekilde bir tren bulursan sağlıklı olur. Kadıköy'den vapurla Beşiktaş'a geç (En fazla 15 dakika). Oradan da 40T gibi hatlar var direkt İstinye Dereiçi 20 25 dakika. IETT'nin sitesinde hat hareket saatlerini bulabilirsin. TCDD'den de tren saatlerine bak. İzmit garı arayarak da tren saatlerini öğrenebilirsin.
    Bakıcam şimdi hemen tren saatlerine. Bu daha mantıklı sanırım. Yol tarifi için teşekkürler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Tren çok sık izmit-istanbul arası aslında otobüsten daha iyi. Daha sık saatleri var en azından. Bu alternatifi düşünsem daha iyi olucak sanırım. Riske atmamış olurum. Teşekkürler arkadaşım
    bişey değil.. hadi bakalım inşallah vizenide sorunsuz alırsın ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dün vizeyi keyifli bir sohbetle aldım)) Görüşme de geç kalmadım gidişim biraz dolaylı oldu ama erken bile gittim. Kavacıkt inip ordan 4.Levent te gidip oradanda istinye minibüslerine bindim konsolosluğa da birazcık yürüdüm. Bi ABD'ye gidişimiz kaldı artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayırlı olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)