Work and Travel
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT ile gidip amerikada kaçak kalanlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Standart WAT ile gidip amerikada kaçak kalanlar

WAT ile gidip amerikada kaçak kalanlar hakkında araştırdım bilgi bulamadım merak ettim sadece bilen varsa anlatabilirmi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kardes kacak kalmak oyle kolay bi is degil. Herseyin illegal olacagi icin arastirip bulabilecegin bir bilgide yoktur. Kacak kalmak buradakilerin deyimi ile "learning by trial and error". En basitinden ehliyet alamazsin. Araba alamazsin. Ev tutamazsin. Sigortan olmaz. Her an polis korkusu yasarsin. He ben bu en basit seyleri bile goze aldim diyorsan deneyebilirsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı watkenaydu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes kacak kalmak oyle kolay bi is degil. Herseyin illegal olacagi icin arastirip bulabilecegin bir bilgide yoktur. Kacak kalmak buradakilerin deyimi ile "learning by trial and error". En basitinden ehliyet alamazsin. Araba alamazsin. Ev tutamazsin. Sigortan olmaz. Her an polis korkusu yasarsin. He ben bu en basit seyleri bile goze aldim diyorsan deneyebilirsin.
    kaçak 5 sene kalsan oturma iznidemi alınmıyor :d

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Kacak kalmak su gunun sartlarinda en hafif tabirle sacmaliktir. Gerisini sen dusun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Basar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçak 5 sene kalsan oturma iznidemi alınmıyor :d
    Bak kardes simdi senin bu mevzular hakkinda tahminim Amerikan filmlerinden ote bir bilgin yok. Yanlis anlama ben sana olayi acik ve net anlatacagim. Amerikada kacak yasamak ve calismak tabiri caizse kopek gibi yasamaya esdegerdir. Kacak kalir bir amerikali bulur evlenirsin orasini bilemem.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

değerli fikirleriniz için teşşekürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kacak kalmaktansa , dil okulu master vs gibi programlari ya da staji oneririm. Illa kalicam diyorsan evlen en hizlisindan Ama sakin kacak kalma.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Amerikada bir dünya kaçak kalan insan var ve bi problem yaşamıyolar kolay kolay. Vizen varken ehliyet alırsın ve id olarak onu gösterirsin ama vatandaşlık almak kolay değilmiş. Benim çok arkadaşım kaldı kaçak olarak altlarına arabalarınıda aldılar işleride hazır ama vatandaşı olmak için evlenmek şart

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bilmeden yanlis yonlendirmeyin insanlari , bircok kanun cikti verilen ehliyetler yalnizca vize tarihinize gore veriliyor eskisi gibi 10 yillik bilmem kac yillik ehliyet verilmiyor. Bunlari yaziyorsunuz sonra okuyanlar gercekten kacak yasamak kolay zannedip hayatlarini karartiyorlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Selcukk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikada bir dünya kaçak kalan insan var ve bi problem yaşamıyolar kolay kolay. Vizen varken ehliyet alırsın ve id olarak onu gösterirsin ama vatandaşlık almak kolay değilmiş. Benim çok arkadaşım kaldı kaçak olarak altlarına arabalarınıda aldılar işleride hazır ama vatandaşı olmak için evlenmek şart
    1. Vizen varken ehliyet alirsin diyosun . Vizesi olan biri zaten kacak olmaz??
    2. ogrenci olarak bile gelsen I-20 formunun ustundeki tarihe kadar ehliyet verirler
    3. Vatandaslik cok ayri bi boyut. Hic kolay degil hemde hic..
    4. Altlarina araba alirlar tabi fakat o arabanin satisini ustune alacak bi babayigit bulmalari lazim. Herhangi bir kaza ceza durumunda bu babayigidin ustune binerler.
    5. O hazir isler dedigin nerede cok merak ediyorum? Bi kere koskocaman dil bariyeri var onunde!!! He dersenki ben dunkin donuts ta tuvalet temizlerim orasini bilemem.

Kulaktan duyma bilgilerle insanlarin zihnini kirletmeyin. Amerika sanildigi kadar kolay bi cografya degil! Burada bir kural var " No pain No gain!".

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)